Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 71110
۷ نظر
بندر ترکمن؛ امروز بهشتي براي فرق ضاله شده است
تشدید فعالیت وهابیون و خواب زدگی متولیان امر
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۶
 
برگزاري مجالس شادي و سرور در شب و روز شهادت حضرت امير المومنين علي عليه‌السلام، ازدواج و نکاح در دهه نخست ماه محرم از سوي وهابيون و نيز تشديد فعاليت‌هاي تبليغاتي و اقتصادي فرقه ضاله بهائيت تنها گوشه‌هايي از فجايع جاري در اين شهر است....
انصارحزب‌الله گلستان با هشدار به نفوذ فعاليت وهابيت و بهائيت در برخي از شهرستانهاي اين استان از مسئولان خواست تدابيري مانع از نفوذ بيشتر اين فرق ضاله شوند.

در اين بيانيه آمده است: ساخت مساجد جديد و بازسازي مساجد قديمي اهل سنت، احداث مدارس علميه، اعزام مبلغ و سخنران از جمله اقدامات اخير آل سعود در بندر ترکمن و ساير نقاط ترکمن صحرا مي‌باشد.

برگزاري مجالس شادي و سرور در شب و روز شهادت حضرت امير المومنين علي عليه‌السلام، ازدواج و نکاح در دهه نخست ماه محرم از سوي وهابيون و نيز تشديد فعاليت‌هاي تبليغاتي و اقتصادي فرقه ضاله بهائيت تنها گوشه‌هايي از فجايع جاري در اين شهر است.

همزمان با تشديد فعاليت‌هاي سران وهابيت در استان‌هاي سيستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و خوزستان؛ استان گلستان در شمال کشور نيز از دو سال پيش تا کنون هدف تبليغات وسيع وهابيون عربستان، امارات و پاکستان قرار گرفته است.

بندر ترکمن که داراي جمعيتي با اکثريت اهل سنت است، به عنوان مرکز قوم ترکمن در ايران شناخته مي‌شود. اين شهرستان از جمله نقاط محروم کشور است که متأسفانه طي سال‌هاي اخير پيشرفت چنداني نداشته و با بي توجهي مسئولين روبرو بوده است.

در کنار اهل سنت، شيعيان به عنوان اقليت در مناطق فقير نشين بندر ترکمن سکونت دارند و مي‌توان آن‌ها را در مناطق و محلاتي همچون شهرک وليعصر (عج) و کوي استقلال يافت. اما نکته مهم آن است که در طي سال‌هاي اخير و با رشد فعاليت‌هاي فرقه ضاله وهابيت در برخي استان‌هاي مرزي، تردد برخي از افراد بلوچ و عرب زبان در اين منطقه نيز به نحو چشمگيري افزايش داشته است. در حال حاضر در تمام محلات اين شهرستان مي‌توان مساجدي نوساز به سبک مسجدالنبي (ص) يافت که با حمايت مالي وهابيون سعودي، امارات و پاکستان ساخته شده‌اند.

وهابيون نه تنها در اموري از قبيل ساخت مساجد و اعطاي وام‌هاي قرض‌الحسنه و کاريابي در کشورهاي مشترک‌المنافع و حاشيه خليج فارس فعاليت دارند؛ بلکه در اعزام مبلغين و سخنرانان خود نيز بسيار فعال بوده‌اند. دعوت از روحانيون وهابي و تندرو به مراسم‌هاي مذهبي و نيز نمازهاي جمعه در شهرستان‌هاي بندر ترکمن، نظر آباد، گميشان، گنبد و گرگان از اقدامات اخير اين فرقه در استان گلستان است.

طبق مشاهدات عيني خبرنگار رصد نيوز در شب شهادت حضرت امير المومنين امام علي عليه‌السلام، در برخي از منازل اين شهرستان، تندروهاي وهابي با داير نمودن مجالسي، آشکارا اقدام به شادماني از شهادت آن حضرت نمودند!

متأسفانه بي توجهي و سهل انگاري مسئولين استاني و کشوري نسبت به اقليت شيعيان نيز موجبات فقر شديد فرهنگي، مذهبي و اقتصادي ايشان شده است. محله استقلال اين شهرستان که بيشترين تعداد از اقليت شيعه را در خود جاي داده داراي تنها يک مرکز شيعي تحت عنوان فاطميه است که به دليل عدم توجه مسئولين، در حال تخريب مي‌باشد. فرقه ضاله بهائيت در بندر ترکمن و گرگان در کنار وهابيون به افزايش فعاليت‌هاي خود پرداخته که هوشياري نهادهاي ذي‌ربط و مسئولين استاني و کشوري را مي‌طلبد.

در طول حيات سلسله منحوس پهلوي، اشرف پهلوي و برادران محمد رضا شاه معدوم، هژبر يزداني بهائي و ده‌ها تن از درباريان و فرماندهان ارتش، زمين‌هاي حاصلخيز ترکمن صحرا را غصب کرده بودند. در ماه‌هاي مانده به انقلاب اسلامي بخش بزرگي از فئودال‌ها و خانواده پهلوي‌ها از منطقه گريختند. همزمان با فرار آن‌ها، مردم ترکمن‌صحرا با تحريک گروهک چريک‌هاي فدائي خلق و فعالين محلي، شوراهاي ترکمن‌صحرا را تشکيل دادند و ضمن مصادره اراضي، ساز جدائي از ايران را سر دادند.

شير محمد درخشنده توماج، عبدالحکيم مختوم، حسين جرجاني و طواق محمد واحدي در سازماندهي شوراهاي ترکمن‌صحرا نقش جدي داشتند. آن‌ها که از قبل از انقلاب با فدائيان خلق مرتبط بودند، با کمک و ياري سازمان تروريستي و مارکسيستي فدائيان خلق به سازماندهي شورش‌هاي قوم ترکمن روي آوردند. نام‌بردگان در سازماندهي و پيشبرد فتنه ترکمن صحرا حضور شاخصي داشتند. اين اشخاص بعد از انقلاب در جريان فتنه ترکمن صحرا معدوم و به هلاکت رسيد. هم اکنون، وهابيون و چهره‌هاي تندرو و قوميت گراي اين منطقه، سعي در قهرمان سازي از اين چهره‌هاي خائن براي مردم محروم منطقه دارند.

شهروند بندرترکمن
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۲۱:۳۸:۳۰
من در بندرترکمن زندگی میکنم اگر شما یک نفر را توانستید بعنوان وهابیت مصداقی نام ببرید ما مردم دست شما را بوس خواهیم کرد و این را بطور جد میگویم اگر وهابی اینجاباشد مامردم خودمان او را به سزای اعمالش خواهیم رساند و راستی ما با تمام وجود به علی ع عشق میورزیم خواهش میکنم چنین حرفهایی را نزنید
فدایی مکتب حسینی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۷:۵۱:۳۶
من نمیدانم این خبر صحت دارد یا نه ؟
اما در منطقه ای که ما زندگی میکنیم (مرکز شهر کرمانشاه) جوانشیر و کوهساری و اطراف چند سالی است که وهابیت و اهل تسنن به شکل عجیبی در حال رخنه به این منطقه هستند باور نمیکنید ولی در هر خانه بیش از 3 تا 4و حتی بالای 5 بچه قد و نیم قد هستند واین امر طبیعی نیست که این زنگ خطر را برای اقلیت شیعه در این منطقه بصدا در می آورد گاهی حتی ما شیعیان رو تهدید میکنند رشدشان در این منطقه مانند قارچ رو به پیشرویست و خیییییییییییییییییییلی خطرناک جلوه میکند متاسفانه حزب الله در شهر کرمانشاه وارد مسائل حاشیه ای شده و از این منطقه در کرمانشاه قافل شده است لازم بذکر است که زنگ خطر در استانهای سنی نشین مانند جوانرود وپاوه و روانسر به صدا در آمده و به جولانگاه پژاک مبدل شده است و مسئولین حزب الله شهرمان همچنان در خواب حاشیه تشریف دارند طوری شده که ما از برگزاری مراسم محرم در محله مان احساس خطر میکنیم شما را بخدا کاری کنید وگرنه تا چند سال بعد اعلام استقلال خواهند کرد من بعنوان یک شیعه ساکن در این منطقه این خطر را احساس میکنم من الله توفیق
رفیعی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۲:۱۶:۳۱
به نام الله - حرف کدام یک از برادران اهل سنت را قبول کنیم برادر لطیف یا برادر بی نام قبل از ایشان را ؟ برادر لطیف می گه اهل سنت نه در ماه محرم عروسی می گیرند ونه شادی می کنند ولی برادر بی نام می گه برای اهل سنت ماه محرم ماه شادی است و مراسم عروسی خودرا بیشتر در این ماه برگزار می کنند.
لطیف
۱۳۹۲-۰۷-۱۶ ۲۲:۳۳:۱۹
بعنوان یک ترکمن ساکن ترکمن صحرا باید به عرض برسانم بسیاری از مطلبی که در بالا ذکر کرده اید خلاف واقع بوده ومردم مسلمان وسنی این منطقه با تفاهم کامل در کنار برادران شیعه خود زندگی می کنند.در ضمن نه در ماه محرم عروسی می گیرند ونه در ایام شهادت حضرت علی شادمانی می کنند.حداقل قبل از انتشار مقاله به صحت و سقم آن واقف شوید تا خود مایه اختلاف بین مسلمانان نشوید.
۱۳۹۲-۰۷-۱۶ ۱۴:۱۵:۱۳
برای مردم اهل سنت ماه محرم به عنوان یک رسم که ربطی به شیعه ندارد ماه شادی است و مراسم عروسی خود را بیشتر در این ماه برگزار می کنند اما ربطی به وهابیت ندارد و به دلیل دشمنی با شیعه هم نیست
خادم الشهدا
۱۳۹۲-۰۷-۱۵ ۰۸:۵۰:۲۸
مشکل استان گلستان خواص مردودی هستند که از نام و عنوان امام و شهدا ارتزاق میکنند اما چتر حمایتی ضد انقلاب و معاندان و حتی وهابیت شده اند...
اگر حزب الله در این استان فعال نباشد ضد انقلاب این استان را به حیاط خلوت منافقان تبدیل خواهد کرد.فان حزب الله هم الغالبون
رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۳:۲۷:۱۷
پس 8 سال دولت نهم و دهم چکار می کرده
اگر مردم باز در تحریم و فقر بیشتر قرار بگیرند بیشتر به طرف وهابیون کشانده می شوند فقر مردم را از دین خارج می کند حالا هی بگوئید بگذارید تحریم ها باشند