Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 49494
۸ نظر
بدحجابي امروز به نيمه‌عرياني رسيده است
حدود الهي و قانون را در مورد بدحجاب‌ها اجراکنید
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۹
 
اجازه ندهيد که هوسهاي يک عدّه معدود و يک گروه کوچک و اندک در داخل جامعه، موجب اغواي ذهن و فکر دختر و پسر جوان و مرد و زن مؤمني شود که هيچ انگيزه فسادي ندارند.
پایگاه خبری انصارحزب الله:آغاز اجراي قاطع وسريع حدود الهي براي مصاديق محارب و مفسدفي‌الارض از سوي قوه قضائيه بحق ستودني وجاي دست مريزاد دارد و ادامه اين روند قطعا جامعه ما را مشمول بركات زيادي خواهد كرد چنانچه يكي از اين موارد، به قول سردار احمدي‌مقدم کاهش ۱۰ الي۴۰ درصدي جرايم به دليل برخورد قاطع دستگاه قضايي بوده است. 

اگر فرض اين نوشتار براين مبنا استوار باشد كه از اين پس اجراي حدود الهي در مورد مصاديق افساد في‌الارض و محاربه با قاطعيت ادامه مي‌يابد و نيز براساس الگوي فرمانده نيروي انتظامي شاهد كاهش چشمگير جرائم به عنوان معلول اين علت باشيم، سوال اين نوشتار نيز براين مبنا شكل مي‌گيرد كه آيا تسري اجراي حدود الهي به ساير حوزه‌ها نمي‌تواند علت كاهش جرائم مد نظر باشد. 

يكي از اين حوزه‌ها عفاف و حجاب است كه سالهاست شاهد زير پاگذاشتن حدود الهي از سوي برخی هنجار‌شکنان در آن بوده‌ايم. بدحجابي كه امروز به بي‌حجابي و نيمه‌عرياني رسيده همان روندي است كه اتفاقا قانون مجازات اسلامي مرتكبين آن را مجرم قلمداد كرده و براي ايشان حد قرار داده است. اين مفاد قانوني است كه احتمالا بيشتر مسئولين تمايلي به بازخواني آن ندارند و اجراي آن به مصلحت نظام نمی‌دانند! 

اما به نظر مي‌رسد بايد پاسخ اين فراريان از زير بار مسئوليت را با فرمايش معوقه ای از كلام معظم له در مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري و در تاريخ ۱۱ مرداد ماه سال ۱۳۸۰ داد كه اينچنين فرمودند: «يک جريان فساد هم فسادهاي اخلاقي و رواج منکرات است. 

با اين هم بايد مقابله و مبارزه کرد. ما خوب مي‏دانيم، اين جزو تعاليم اسلام است که با زبان و تبيين بايد مردم را با فضايل اخلاقي آشنا کرد و از منکرات دور نگه‏داشت. 

اين به جاي خود درست؛ اما با شيوع منکرات و با تظاهرِ به آن بايد مقابله کرد. اسلام مرتکبِ منکر را نصيحت و هدايت مي‏کند؛ اما حد هم براي او مي‏گذارد. با صِرف زبان و توصيه نمي‏شود کاري کرد.
قدرت نظام بايد جلوِ سيرِ فحشا و فساد را بگيرد. 

اجازه ندهيد که هوسهاي يک عدّه معدود و يک گروه کوچک و اندک در داخل جامعه، موجب اغواي ذهن و فکر دختر و پسر جوان و مرد و زن مؤمني شود که هيچ انگيزه فسادي ندارند. شما بايد جلوي آن‏گونه افراد را بگيريد. همه مسئولان بخشهاي مختلف کشور در اين زمينه مسئولند. اجازه ندهيد عدّه‏اي با تکيه به نام آزادي – که واقعاً بايد بر عنوان مظلوم آزادي گريست که چه سوء استفاده‏هايي از اين نام مي‏شود ـ منکرات وفحشا و بي‏بندوباري را در جامعه رايج کنند. 

عکس‏العملِ آن اين است که عدّه‏اي به نظام بدبين شوند؛ مثل اوّل مشروطه.» پس به نظر مي‌رسد بايد از قوه قضائيه اين مطالبه را داشت تا براي كاهش جرائم در عرصه حجاب به اجراي حدود الهي بازگردد و با قاطعيت راه جريان فاسد حاكم بر كشور را سد كند.

محمد
۱۳۹۳-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۸:۴۹
خدمت آقا جواد عرض شود که اگه حرفهاشون پیش اکثر مردم خریدار هم نداشته باشه مهم نیست چرا که خدا بایستی خریدار باشه که هست
جواد
۱۳۹۲-۱۰-۳۰ ۱۵:۴۹:۰۹
خداوکیلی فکر کردید چرا حرفهاتون پیش اکثر مردم خریدار نداره؟
فقط یه عده ای خاص اونها رو قبول دارند
مرد باشید و پیام منو منتشر کنید
مقداد بسیجی دلشکسته
۱۳۹۲-۰۴-۲۵ ۱۲:۲۸:۴۶
صحیح است کاملا صحیح است باید با شدت برخورد شود شدت یعنی شلاق تبعید اعدام ...
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۹:۱۵
نا هم بسیار نگران این وضعیت هستیم. ولی اول دادن راه حل به جوانان و برنامه های قوی فرهنگی و بعد برخورد.
۱۳۹۱-۱۱-۱۹ ۲۱:۱۵:۲۰
حدود الهی وقتی اجرا میشه که در همه امور از بالا تا پائین برای همه اجرا شود در جایی که مسئولینی داریم که خود رواج ...میدهند از تنبیه یه عده نوجوان و جوان مطمئنا بهره ای نخواهیم برد.
سید حمید
۱۳۹۱-۱۱-۱۰ ۱۲:۰۲:۴۵
باید چله زیارت عاشورا گرفت تاشاید مسئولین به فکر بیفتند
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۵ ۰۸:۳۳:۲۰
حالا اگه مجازات نکردید هم مهم نیست مهم این که طلبه سیرجانی فقط به خاطر اعتراض به فساد اقتصادی به3سال حبس محکوم بشه
علیرضا
۱۳۹۱-۱۱-۰۴ ۲۰:۴۳:۲۷
ایوالله،شدیدا خودم و به نمایندگی از دوستانم که همراه من هستند.با این بیانیه موافقیم و انشاءالله که هر چه سریعتر به اجرا دربیاد