داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 50834
ارتش با قدرت فتنه را سركوب مي‌كند
عشاير عراق در كنار مرقد حضرت علي(ع) پيمان بستند
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۴
 
عزم دولت و ارتش عراق براي برخورد قاطع با عمليات جبهه ارتجاع در اين كشور در حالي است كه عشایر عراقی نيز وارد میدان عمل شده و يكپارچگي عراق را خط قرمز خود اعلام كردند.
بازگشت بازنشسته‌ها 

پایگاه خبری انصارحزب الله:اغتشاشات عراق در حالي با مطالبه لغو قانون عدالت و بازخواست (قانون ریشه کنی حزب بعث سابق)، اعلام عفو عمومي براي تروريست‌هاي در زندان، لغو ماده ۴ قانون ضد تروريسم و اجازه بازگشت بعثي‌ها به عرصه رسمي فعاليت سياسي درعراق ادامه دارد كه ۲۳ گروه تكفيري عضو جبهه فرماندهي كل جهاد وآزادي عراق به رهبري حزب بعث و رياست الدوري معاون پيرمرد صدام كه خود را رئيس جمهور عراق خوانده، علنا به صدور بيانيه در ارتباط با عمليات‌هاي ترورريستي در عراق مي‌پردازند. سرلشکر ستاد» ایاد فتیح الراوی « فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری عراق در دوران بعث نيز كه ۲۷ تيرماه سال جاري با صدور بيانيه اي تاسيس ارتش آزاد عراق را اعلام كرده بود، شهر كوت را مقر عمليات اعلام كرده و نيروهاي خود را براي آموزش به خاك تركيه مي‌فرستد. 

بيانيه مادر و ۵ نوه
نهم بهمن ماه رغد دختر آواره صدام نيز كه همراه با ۵ نوه ديكتاتور معدوم عراق در امان پايتخت اردن زندگي مي‌كند به غائله عارق پيوست و با صدور بيانيه اي آنچه اکنون در عراق رخ می‌دهد، را مبارزه میان خیر و شر ناميد و اعلام کرد: عراق برای ما و برای فرزندان ماست. ما فرزندان عراق هستیم.
رغد حمل كنندگان تصاوير پدرش در فلوجه، رمادی، نینوا، الانبار، صلاح الدین، موصل، بغداد و تمام عراق را قهرمان ناميد. وي از همگان خواست تا در مقابل «نیروهای ظلم، استبداد و بدی»در جبهه‌ای مستحکم بایستند وگفت: می‌دانید که صدای حق در عراق بلند شده است من به کسانی که ندای حق، آزادی و عدالت را سر می‌دهند بشارت می‌دهم. 

افزايش حملات
شمار عمليات‌هاي تروريستي در عراق توسط اين گروهها در حالي رو به افزايش است كه در لحظات تنظيم اين گزارش یک تروریست با استفاده از کمربند انفجاری شماری از نیروهای نیروهای «صحوه» (بیداری) را كه براي گرفتن دستمزد در منطقه التاجی در شمال بغداد صف بسته بودند کشت و چند تن دیگر را مجروح کرد. خودروی سرهنگ «علاء الخفاجی» فرمانده تیپ نظامیان منطقه الدجیل در جنوب تکریت گلوله باران شد و درحمله به مركز فرماندهي پليس كركوك در شمال بغداد نيز دست كم ۳۳ كشته و بیش از ۷۰ نفر مجروح شدند. 

دعوت القاعده
اما آژير قرمز زماني رسما در عراق به صدا در مي‌آيد كه عنصر القاعده به اين بحران الحاق شود. جمعه ۱۳ بهمن ماه «ابو محمد العدنانی»، سخنگوی شاخه القاعده در عراق در یک پیام صوتی که پایگاه‌های جهادی تکفیری آن را منتشر کردند، خطاب به معترضین عراقی اظهار کرد که تنها دو راه پیش روی خود دارند، یا در برابر شیعیان سر فرود آورند یا سلاح حمل کنند و در برابر آنها بایستند. او از طوایف سنی این کشور خواست علیه دولت مرکزی این کشور سلاح حمل کنند که رهبری آن را «نوری المالکی» به نیابت از طوایف شیعی این کشور برعهده دارد. «ابو محمد العدنانی» حمل سلاح را تنها راه بازگرداندن کرامت اهل سنت در عراق دانست که در معرض فریب و نیرنگ سیاستمدارانی قرار گرفته‌اند که در دولت المالکی مشارکت دارند. 

نفري ۱۰۰ دلار...
از طرف ديگر ورود پرحجم بعثي‌ها به غائله عراق در حالي علنا از سوي آنان اعلام مي‌شود كه چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه»ماجد علي عسكر»مسئول حزب الدعوه در استان»واسط»نيز اعلام كرد: اطلاعات به‌دست آمده نشان مي‌دهد گروه‌هايي از حزب غيرقانوني بعث جوانان بيكار را در استان‌ها براي رفتن به استان الانبار و شركت در تظاهرات در ازاي ۱۰۰ دلار براي هر نفر، به خدمت مي‌گيرند؛ جوانان بيكار نیز به علت فقر و تنگدستي مجبور شده‌اند به استان الانبار بروند و در تظاهرات شركت كنند. بعثي‌ها با حمايت برخی کشورهای منطقه، برای جوانان بیکار پول، غذا و همه وسايل راحتي را فراهم می کنند تا از آنها به منظور شركت در تظاهرات و ايجاد بي ثباتي و ادامه بحران در كشور استفاده کنند. 

بيانيه مفتي اسرائيلي!
همان روز «اتحادیه جهانی علمای مسلمان» به ریاست یوسف قرضاوی مفتي قطري، دولت و ارتش را مسئول درگیری‌ها و اغتشاشات در فلوجه دانست و «سرکوب تظاهرکنندگان» را محکوم کرد. یوسف قرضاوی كسي است «اسماء بن قاده»، زن الجزايري سابقش، اسرار زيادي را فارش کرد که بیانگر ارتباط قرضاوی با سازمان موساد و دیدارهای پنهانی وی از تل‌آویو در سال ۲۰۱۰ است. اسماء بن قاده مي‌گويد قرضاوي هم به زبان عبري حرف مي‌زند وهم مي‌نويسد! 

اطلاعات دقيق دولت؛ هشدار آيت‌الله
اين درحالي است «عبدالحلیم الرهیمی» عضو ائتلاف دولت قانون در عراق روز پنج شنبه۱۲ بهمن ماه به شبكه تلويزيوني العالم اعلام كرد: دولت عراق اطلاعات دقیقی در اختیار دارد که ثابت می کند عناصری از سازمان‌های اطلاعات ترکیه و قطر در استان الانبار که عرصه اعتراضات و تظاهرات است، به فعالیت مشغولند و به منظور برانگیختن فتنه طائفی در این کشور، مرتکب عملیات تروریستی می شوند. همان روز آیت الله سید کاظم حسینی حائری نيز با صدور بيانيه اي از دولت خواست در برابر مطالبات نامشروع و ضد منافع ملت مظلوم عراق کوتاه نیاید و ضمن مجازات قاتلان جنایتکار و تروریستهایی که خون انسانهای بیگناه را ریخته‌اند، از هرگونه اهمال در بازخواست و خودداری از عفو آنها خود داري كند. 

نگراني نخست‌وزير
روز شنبه ۱۴ بهمن ماه نيز»نوری مالکی» نخست وزیر عراق در مصاحبه با شبکه « المیادین» گفت، دخالتهای ترکیه در کردستان عراق بیش از هر چیز دیگر وی را نگران می‌کند؛ زیرا این امر باعث زمینه سازی دخالتهای دیگر می شود. کشورهایی که به دنبال ترسیم نقشه منطقه هستند در حوادث سوریه و عراق دست دارند. کل دنیا از محور ترکیه – قطر شکایت دارد؛ جنگ در سوریه به نیابت از قدرتهای خارجی و منطقه‌ای است. کسانی که شعارهای فرقه ای سرمی دهند به هیچ نتیجه ای نخواهند رسید زیرا هیچ کس آنها را نخواهد پذیرفت؛ و در صورتی که گروههای دیگر برای بازگرداندن القاعده، دست به نافرمانی بزنند، با این موضوع به روش امنیتی برخورد خواهد شد. کمیته وزارتی درخواست‌های تظاهرکنندگان را به طور مستقیم از نمایندگان آنها دریافت کرده، و دولت که مسئول پاسخگویی به خواسته‌های تظاهرکنندگان است، به درخواست‌هایی که مرتبط با اهداف بیگانگان باشد، اهمیتی نخواهد داد. 

بيانيه فرماندهي كل نيروهاي مسلح
لحن مستحكم نوري المالكي در حالي بود كه دفتر فرماندهي كل نيروهاي مسلح عراق نيز چهارشنبه ۱۱بهمن ماه پس از جلسه نخست وزير با حضور همه مسئولان امنيتي استان‌هاي مختلف عراق با صدور بيانيه اي ضمن اعلام هشدار به افرادي كه درصدد به خطرانداختن منافع عمومي كشور هستند برلزوم تعقيب و پيگرد تروريست‌ها و افراد تحت تعقيب و نيز عناصر قانون شكن كه در مسير عصيان مدني و بستن راه‌ها و وادار كردن شهروندان به اعتصاب از راه‌هاي قانوني حركت مي‌كنند، تاكيد كرد.
عشاير وارد مي‌شوند 

عزم دولت و ارتش عراق براي برخورد قاطع با عمليات جبهه ارتجاع در اين كشور در حالي است كه عشایر عراقی نيز وارد میدان عمل شده و يكپارچگي عراق را خط قرمز خود اعلام كردند. جاسم ابوصیبع از شیوخ عشیره ابوصیبع در نجف گفت:«عشایر عراق از نجف و الرمادی و صلاح الدین و سامرا در شهر نجف که شهر امام علی (ع) است تشکیل جلسه دادند تا راهی برای حل بحران پیدا کنند». حمید الترکی رئیس شورای عشایر الانبار که از شرکت کنندگان در این نشست بود نيز گفت: «عشایر عراق به هیچ وجه تجزیه عراق را نمی پذیرند. عراق باید یکپارچه باقی بماند و همه فرزندان عراق از شمال تا جنوب این کشور همین را می خواهند».