Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 129785
از جان هیئت‌ها چه می‌خواهند؟!
عده‌ای که می‌خواهند فرصت منحصر به فرد هیئت‌های مذهبی را از انقلاب اسلامی بگیرند و یا آن را تبدیل به تهدید کنند امروز با ژست‌های عدالت‌طلب
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
 
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله، وبلاگ پلاک‌نیوز متعلق به انصارحزب‌الله دزفول در مطلب کوتاهی درباره ترفند انگلیسی برای تخریب هیئت‌ها نوشته است: هیئت‌های حسینی‌مرام در طول تاریخ در صحنه مواجهه با ظالمان و مستکبران همواره در خط مقدم بوده‌اند. در همین انقلاب خودمان نیز چه قبل از انقلاب و چه بعد آن، این هیئت‌های انقلابی بودند که در کف خیابان و در صحنه‌های نبرد با منافقین و بدخواهان انقلاب حضور موثر داشتند و حسینی‌وار در مقابل هر ستمگری سینه‌سپر کردند، حضور در صحنه مقابله با فتنه‌گران سال ۸۸ و یا حضور در جبهه‌های نبرد فرامرزی در سوریه نمونه‌های متاخر این حضور جاودانه است. بماند که در طول انقلاب جریانی سعی کرده تا هیئت‌های انقلابی را سکولاریزه کند و این ترفند را با راه‌اندازی شبکه‌های انگلیسی‌پسند و هزینه‌کردن از جیب وهابیت دنبال کرده است.

جریان رسوایی که در هیئت‌ها مورد اقبال قرار نگرفت و تلاش آن‌ها به دیوار بصیرت کوبیده شد. البته با وجود ادامه حیات این جریان انگلیسی همچنان باید هوشمندانه حرکاتشان رصد و توسط هیئتی‌های انقلابی جانانه به دیوار کوبیده شود. در این میان بزرگ‌نمایی از برخی حاشیه‌های دست‌ساز جهال و دامن‌زدن به آن به جهت بدبین کردن مردم به هیئتی‌ها خود بازی در زمین همین شیعیان انگلیسی است.

حاشیه‌هایی که این روزها به مدد شبکه‌های اجتماعی اجنبی و چاشنی شایعات سیاه و سفید، رنگ وبوی تازه‌ای گرفته است. شایعاتی که مقصد نهایی‌شان حقنه کردن برخی انحرافات به خورد خلق‌الله‌است. دست‌برداشتن از مرام حسینی و دور شدن از اجتماعات انقلابی هیئت‌ها بخشی از اهداف این جریان است.

در این میان سال‌هاست وهابیت خبیث میلیاردی خرج می‌کند تا از داعش فرشته نجات بسازد در جایی که عده‌ای محرم به محرم تلاش می‌کنند تا با هیولاسازی از مداح و هیئت به جنگ با اسلام انقلابی بروند. آن‌هایی که نان‌شان در سفره آمریکا طبخ می‌شود در ماه‌های عزا با زدن ماسک منافق‌گونه با شعارهای عوام‌فریب، خود را دلسوز مردم نشان می‌دهند و با پخش‌‌کردن شبهات انگلیسی ماهواره‌ها تلاش می‌کنند هیئتی‌‌ها و مداح جماعت را بدنام کنند. مثلا با بزرگ نمایی برخی اشکالات وارد به عده‌ای اندک در این حوزه و تسری دادن آن به همه می‌گویند مداحان میلیونی درآمد دارند در شرایطی که بسیاری از مادحان اهل بیت علیهم‌السلام نه تنها مبلغی از هیئت دریافت نمی‌کنند بلکه برای تدارک و برپایی هیئت از هر کوششی دریغ نمی‌کنند و کوچه به کوچه و خانه به خانه دوره‌گردی می‌کنند تا بیرق امام‌حسین علیه‌السلام در محله‌شان علم شود. که در شهر خودمان - دزفول- کم از این مداحان نداریم، مداحانی که مخلصانه در خدمت هیئت و هیئی ها هستند و حضورشان صفایی به هیئتها می دهند.

و یا تا اینکه محرم می رسد می‌گویند، عزاداری، نذری، هیئت؟! پولت را بده فقیر! این عده در ایام حج و یا در راهپیمایی اربعین نیز از همین شیوه استفاده می‌کنند و کار را به جایی رسانده‌اند که وقتی ضریحی ساخته می‌شود می‌گویند گنبد، حرم! پولت را بده فقیر!

جالب این است که سابقه این عده در تاریخ برکسی پوشیده نیست آنجایی که در جنگ صفین می‌گفتند چرا علی(علیه‌السلام) نظر دهد؟ خوب، خدا نظر بدهد و شعار دادند: «لا حكم الا لله»، و زیر بیرق این شعار عوام فریب کار را به حکمیت رساندند و ماهی مکر خود را در دریای ساده‌لوحی کوفیان صید کردند.

امروز هم به همین منوال است عده‌ای که می‌خواهند فرصت منحصر به فرد هیئت‌های مذهبی را از انقلاب اسلامی بگیرند و یا آن را تبدیل به تهدید کنند امروز با ژست‌های عدالت‌طلبانه دم از فقیر می‌زنند تا با این ترفند عواطف مردمی که این روزها معیشت‌شان با توجه به سیاست‌های برجامی! دولت بدجوری در مخمصه گرفتار شده را تحریک کنند و اینگونه به خیال خامشان هیئت‌های انقلابی را منزوی کنند. البته این همه تلاش این عده نیست آن‌ها با وارد کردن برخی انحرافات به وسیله‌ بوق‌های انگلیسی و آوردن آلات موسیقی به هیئت‌ها آن‌ها را استحاله کرده و از کارکرد اصلی و انقلابی‌شان دور کنند.

در حالی که امروز هیئت‌ها به برکت صاحب اصلی‌اش مامن کسانی است که شاید در طول‌ سال بسیاری از شب‌ها را گرسنه سر به بالین می‌نهند و دم بر نمی‌آورند امروز به برکت اطعام همین هیئت‌های کوچک و بزرگ که با پول‌های اندک اهالی‌اش برپاست، سیر می‌شوند در حالی که عده‌ای خروار خروار پول روی هم گذاشته و مانند کنه همچنان مشغول مکیدن بیت‌المال هستند و زندگی اشرافی‌شان طعنه به زندگی فراعنه زمان می‌زند، خرناسه‌کشان آروغ روشنفکری می‌زنند و ژست‌های عدالت‌طلبانه که به تنشان زار می‌زند می‌گیرند که بله فقرا چه می‌شوند!!!
و کلام آخر که امام صادق(ع) فرمود: همه عالم فدا بشود برای امام حسین «ما کان صرفا» اصلاً اسراف نیست. و یا درهمی که برای امام حسین خرج کنید، خدا دهها برابر آن را جبران می‌کند.