Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 118363
همراه با مجاهدان راه خدا در نبرد آخرالزمانی
چراغ راه روشن و باب شهادت هنوز باز است!
چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷
 
آری حیات عندالرب، نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است كه به آن مقام جز با شهادت دست نمي‌توان یافت. راه ما راه سیدالشهداست و آنان كه پای یقین در این راه نهاده‌اند، آرزوی سر باختن دارند تا به ذبیح‌الله اعظم، حضرت سیدالشهدا(ع) از همه نزدیك‌تر شوند...
پایگاه خبری انصارحزب‌الله: شهر به شهر در آغوششان می‌گیرند. حالا «حماسه» دارد شهر به شهر می‌گردد و در ایران روحی دوباره دمیده است.

«مدافعان حرم» عنوان تازه‌ای است برای یک عهد قدیمی. انگار باید از نو ثابت می‌شد که آن «حماسه‌ی هشت‌ساله»، برای همیشه ریشه دوانده در قلب‌ها. بعضی‌ها که «جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت» گذرانده بودند سرداران این میدان تازه شدند و جوان‌ها هم پا جای پای آن‌ها می‌گذارند. «صف استوار آرزومندان این موهبت و کمربستگان راه جهاد و شهادت در ایران اسلامی و در سپاه و همه‌ی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، صفی بلند و بنیانی مرصوص است: و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا.»

فرقی نمی‌کند که کجایی‌اند یا در کجا شهید شده باشند؛ «این بچه‌های ما که رفتند آنجا شهید شدند، فرزندان شما! در هر نقطه‌ای از عراق یا سوریه که این‌ها در مقابل داعش شهید شده باشند، مدافع حرم حضرت زینب و مدافع کربلا و نجفند و مدافع حرمند.»

«اکثرشان معروفیتی ندارند»؛ مجهولون در زمین‌اند و معروفون در آسمان. زمان چندانی از معجزه‌ی موسوی امام روح‌الله‌ خمینی رحمةالله‌علیه نمی‌گذرد که این گونه کشور مایه‌ی عزت شیعه می‌شود و قبح ستمگری، بهانه‌ی افشای اقتدار جمهوری اسلامی؛ «انقلاب ماها را زنده کرد» و «امنیت» شاید اولی‌ترین رهاورد این حماسه باشد: که «اگر امنیت نباشد، دانشگاه نیست، تحقیق نیست، پژوهش نیست، نخبه‌سازی نیست. آنجایی که امنیت نیست، در واقع هیچ‌چیز نیست؛ آنجا زندگی انسان‌ها هم در خطر تهدید لحظه‌ای و دائمی است.»

مأموریت مجاهدان جمهوری اسلامی مشورت است و مقاومت جانانه‌ی مدافعان حرم نشان می‌دهد مستشاران ایرانی در آوردگاه‌های سوریه و عراق، خوب از پسِ وظیفه‌شان برآمده‌اند: «مستشاران ایران در سوریه، برادران صاحب نبوغی هستند که هنرشان نفوذ در قلب‌ها است. «این را یکی از همان سرداران باتجربه جهاد می‌گوید.

«سردار سلامی» خوب پاسخ می‌دهد که «اگر ما سوریه را در مقابل تکفیری‌ها تنها بگذاریم باید در نقاط دیگری با تروریست‌ها درگیر شویم لذا از چند ماه پیش که نظام سوریه به کمک ما بازسازی ارتش خود را در دستور کار قرار داد سطوح مستشاری را برای یک عملیات بزرگ از ما درخواست کرد. به‌همین دلیل آموزش این یگان‌ها نیازمند حضور بیشتر مستشاری ما بود؛ زیرا ارتش سوریه درگیر عملیات‌های خود بود پس حضور ما از لحاظ کمیت و کیفیت افزایش یافت.» شاید هنوز هم خیلی‌ها در کلاف «اگر» و «اما» سردرگم مانده باشند، اما چراغ راه روشن است: «اگر مردان مجاهد فی‌سبیل‌الله در مقابل این‌ها نایستند قطعا از اسلام ناب و نشانه‌های تشیع اثری باقی نمی‌ماند.»

پاتک آمریکا و اذنابش که قصدِ بیداری اسلامی را کرده بود، حالا با لشگری از یاران یکدست و یکپارچه روبرو شده که در دفاع از کیان اسلام ناب محمدی صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، تا در آغوش گرفتن «شاهدِ شهادت»، خستگی نمی‌شناسند و از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

و اینگونه است که صحیفه مدافعان آخرالزمانی حرم آل‌الله رنگ خون به خود گرفته است و گهواره‌نشینان روزهای هشت‌ساله دفاع حالا چه مردانه و پرشور در سرزمین‌های فرامرزی حماسه آفرینی می‌کنند. و هنوز باب شهادت مفتوح است که گفته‌اند: «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» و سرنوشت محتوم همه‌ی مقلدان و سربازان امام خمینی رحمةالله‌علیه در این سرزمین همین است.

حالا صحیفه شهدای مدافع حرم نام‌های آسمانی دیگری را در هفته اول دی‌ماه در خود ثبت کرده است. نام‌هایی همچون شهیدان سجاد عفتی، اسماعیل خانزاده، امیر لطفی، اکبر ملک‌شاهی، عبدالحسین یوسفیان، سید علی‌اصغر حسینی، امیر سیاوشی، عباسعلی علی‌زاده، حمیدرضا اسدالهی، عباس سلیمان خالد المصری از لبنان، خلیل دیب الحاوی از لبنان.

آری حیات عندالرب، نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است كه به آن مقام جز با شهادت دست نمي‌توان یافت. راه ما راه سیدالشهداست و آنان كه پای یقین در این راه نهاده‌اند، آرزوی سر باختن دارند تا به ذبیح‌الله اعظم، حضرت سیدالشهدا(ع) از همه نزدیك‌تر شوند.