Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132754
پاسخ انصار حزب الله به یک گزارش
وقتی مشرق، شانه بر فرق کچل می کشد!
يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
 
نقل تاریخ است زمانی که لشکر ابرهه به قصد تخریب بیت الله الحرام عازم بودند در مسیر خود به قافله شتران تجاری عبدالمطلب -جدّ مکرّم پیامبر اعظم اسلام- دستبرد زده و همه مال التجاره و شتران عبدالمطلب را مصادره کردند و حضرت عبدالمطلب پس از آگاهی از ماجرا، به نزد ابرهه رفت و خواستار بازپس گیری اموال و شتران خود شد. ابرهه ضمن ابراز شگفتی از نوع عکس العمل متولّی کعبه، گفت: تعجب میکنم در حالی که ما به قصد حمله به مکه و تخریب کعبه آمده ایم، شما به عنوان متولّی کعبه صرفاً پی گیر بازپس گیری شتران خود هستی و هیچ درخواستی نسبت به انصراف ما از حمله به کعبه نداری!!
عبدالمطلب پاسخ داد، «من صاحب شتران خود هستم و کعبه نیز صاحب دارد»

حالا شده داستان ما و پایگاه خبری مشرق!
فردی که متهّمِ گزارش نویس مشرق است، در حدی که به ما مربوط است ویژگی منفی اثبات شده ای که مانع از عضویت وی در تشکّل انصار حزب الله باشد، مشاهده نشده. بدیهی است چنانچه اتهام ادعایی وی در محکمه قضایی به ثبوت برسد، وفق اساسنامه انصارحزب الله، محکومیت قضایی وی برابر خواهد بود با خروج از عضویت انصار!

دراین موضوع گفتنی هائی است که اجمالا در پی می آید:

الف- به رغم نفاست و مرغوبیت گزارش مشرق اما نویسنده گزارش ضمن نام بردن از فرد متهّم مورد نظر خود و قرار دادن چند باره عکس وی در اثنای گزارش، هرگز مشخص نکرده، نقش وی در مفاسد حوزه نفتی چه بوده است. رندی می گفت:
دوش دیدم ز جهالت ره مستانه زدند کچلی را بگرفتند و سرش شانه زدند!

ب- اتهام «خط دهی فردی خاص» به انصارحزب الله، باتوجه به حضور افراد فهیم و انقلابی در شورای انصار، فقط وصله ای ناچسب به یادگاران دفاع مقدس و جانبازان حاضر در شورای انصار و بلکه یکایک افراد همکار تشکّل، در تهران و سراسر کشور است، چیزی جزء تهمتی ناروا بیش نیست.

ج- و اما اصولا برای یک تشکّل حزب الهی مسئله خط گرفتن در خطوط اساسی کشور، نظیر مبارزه با فساد و عدالت خواهی و غیره کاملا مشخص و بدیهی است نظیر خط گرفتن تمام مردم متدین و انقلابی و ولایی کشور عزیزمان است، وانگهی هماره در جلسه هفتگی شورای مرکزی انصار، سیاست های تبلیغی و انتشار اخبار و تحلیل ها بر مبنای همان خطوط اساسی روشن و همگانی، بحث و انتشار می یابد.

حالا این مشرق است که باید به دنبال پرتقال فروش بگردد! از قضا یکی از فعالان تحریریه ارگان انصار (یالثارات) کسی است که اینک، از دست اندرکاران ارشد پایگاه خبری مشرق است و اگر هر کسی در جهل و ناآگاهی به منشاء خط و خطوط فکری انصار معذور باشد، از کسی که هم اینک تمام محتوای انتشاراتی مشرق با نظر و امضای او در پایگاه خبری مشرق نشر می یابد، هیچ عذر و بهانه ای در ترویج چنین تهمت های بی پایه و اساس به انصار و ارگان انتشاراتی آن، پذیرفتنی نیست.

ی- دست آخر آن که چه خوب بود اگر مشرقیون لااقل برای نمونه یک مورد از خط دهی های ادعایی را که با بیّنات فکری و سیاسی نظام و انقلاب اسلامی مخالف و متعارض باشد ارائه می کردند، تهمت کمک مالی فردی خاص به انصار نیز به شرح ایضاً. همچنان که بارها صراحتاً اشاره داشته ایم، درآمد فروش یالثارات برای هزینه کرد نشریه و انصار مکفی بوده است و اگر کسی مدعی جز این است، خوبست به جای تشویش افکار عمومی، دلایل ارائه کند.

والسلام
روابط عمومی انصار حزب الله


گفتنی است پایگاه خبری مشرق در اثنای گزارشی با عنوان «وقتی جک استراو و دوستانش برای انقلاب فاتحه خواندند!» مطالب خلاف واقع به انصار حزب الله منتسب کرده بود.