داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

رضا زارچ
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۰۰:۱۵:۰۵
باعرض سلام اگرحضرت ایت الله
خامنه ای دستورجهادبدهدهیچ
داعشی دیگر مهلت نفس کشیدن نمیدهیم
حمید رضا
۱۳۹۳-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۹:۴۴
لبیک یا مهدی
ما منتظر دستور ارباب ونائبشون هستیم
وای ب حال وهابیت
علیرضا
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۱۸:۳۰:۵۹
لعنت به داعش هیچ غلطی نمیتونن بکنن
فرهاد
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۱۳:۲۷:۰۹
به قول معروف داعش خره گاوه منه بعدشم ایران این قدراطلاعاتش قویه که داعش نمیتونه واردایران بشه
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۱۲:۵۲:۴۸
لبيك يا خامنه اى
اژوان
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۰۹:۱۶:۴۰
توله هاي أمريكا هستن
حامد س
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۰۱:۳۸:۲۹
مرگ بر داعش وکساني که از روز اول اين حيوانات تقويت کردن. اينا جاني اند ننگ به ذات وحشي گري داعش داعش صفت...
ملانی
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۰۰:۰۰:۳۱
لعنت بهشون
علی اکبرکاظمی ازرفسنجان
۱۳۹۳-۰۷-۰۳ ۲۲:۳۳:۳۸
باسلام.اینها دست پرورده امریکا وانگلیس واسراعیل وفرانسه اند وازحمایت کشورهای ع ربی همچون عربستان بهره مندندانشاالله به حول وقوه الهی باعث نابودی خودشان خواهد شدکه ادعای مسلمانی نکنندوابروی اسلام را اینچنین نبرندبالاخره صبرخدای متعال هم به پایان میرسد.اللهم عجل لولیک الفرج
مهسا
۱۳۹۳-۰۷-۰۳ ۱۵:۰۵:۰۷
اینا واقعا وحشین از انسانیت هیچی نمیدونن
محمد رضا
۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۰۰:۰۰:۴۸
آقا پکر نشو بیان ایران ترکوندیمشون
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۱۹:۰۱:۰۶
مرگبرداعش
ساسان
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۱۲:۳۳:۵۹
ای رهبر آزاده آماده ایم آماده
saman
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۰۲:۳۷:۰۷
اینها حیوانات وحشین که از انسانیت بوی نبوردن ولی خودشون قلاده رادور گردن خودشون میندازند
حسین
۱۳۹۳-۰۶-۳۱ ۲۰:۳۹:۲۶
پرچم لا اله الا الله داعش منو یاد قرآن های سر نیزه معاویه میندازه