داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 118407
واکنش مولوی عبدالحمید به اعدام شیخ نمر
يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۹
 
مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی با تاکید بر اینکه مسئولان عربستان نامه وی مبنی بر لغو حکم صادره علیه «شیخ نمر» را بدون پاسخ گذاشتند، گفت: وقتی خبر اعدام شیخ نمر باقر النمر را شنیدم خیلی متاثر و متاسف شدم و این باورکردنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، عضو مجمع فقهی مکه و امام جمعه اهل سنت زاهدان در گفت و گو با تهران نیوز در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان، گفت: وقتی خبر اعدام شیخ نمر را شنیدم خیلی متاثر و متاسف شدم.

عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان افزود: باور کردنی نیست،‌ یک عالم و شخصی را که جمع بزرگی از مردم قبول دارند به این صورت اعدام کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: مصالح جهان اسلام اقتضا می کرد که مسئولان عربستان از این کار صرف نظر می کردند زیرا هم اکنون جهان اسلام نیاز به وحدت دارد و اعدام شیخ نمر باقر النمر به صلاح اسلام و مسلمین نبود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی با تاکید بر اینکه هم اکنون در دنیای اسلام تفرقه و اختلاف بسیار شدیدی وجود دارد، تصریح کرد: این اقدام عربستان که به این صورت انجام شد به مصلحت نبود.

امام جمعه زاهدان در پایان با اشاره به اینکه مسئولان عربستانی نامه وی مبنی بر لغو حکم صادره علیه شیخ نمر باقر النمر را بدون پاسخ گذاشتند، خاطرنشان کرد: از آن جایی که نامه های زیادی از جاهای مختلف نوشته شده بود، اعتقادمان بر این بود مسئولان عربستانی این نامه را در راستای مصلحت اسلام مدنظر قرار دهند که متاسفانه جوابی به آن نامه داده نشد.
منبع:فارس