داخلی سياسی گفتگو
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 24526
۳ نظر
در گفت‌وگو با عضو كميسيون امنيت ملي مجلس مطرح شد
امارات رابخشي ازخاك ايران مي‌دانيم؛ادامه گستاخي به الحاق دوباره آن مي‌انجامد
چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۷
 
اگر طرف اماراتي قصد خود را براين مبنا قرار داده باشد كه پاي خود را از گليمشان دراز تر كنند، ملت ايران خويشتنداري را كنار گذاشته و همانطور كه بعثي‌ها را مثل تفاله از خرمشهر بيرون انداخت آنان را از باقي مانده خاك خود بيرون مي‌كنند.

سفر استاني‌وخیال‌پردازی وقيحانه شیوخ! 

پایگاه خبری انصارحزب الله:در پي سفر محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري اسلامي ايران به جزيره «ابوموسي»، در ۲۳ فروردين سال جاري، شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان وزير امور خارجه امارات دريك گستاخي غير ديپلماتيک، اين سفر را محکوم کرده و آن را تجاوز به حقوق سرزميني کشورش دانست! 

دراين رابطه خبرگزاري «امارات ۲۴» گزارش داد که عبدالله، سفر احمدي‌نژاد را «تجاوزي وقيحانه» به حاکميت امارات بر سرزمينش و مانعي بر سر راه همه تلاش‌هاي امارات براي يافتن راهکاري مسالمت‌آميز براي پايان «اشغال» جزاير توسط ايران دانسته است. به دنبال آن «آسوشيتدپرس»، «رويترز» و «واشنگتن پست» نيز با انتشار اخباري اين سفر را کاري غيرمعمول معرفي مي‌کنند!
عبدالله همچنين گفت: «اين سفر وضعيت حقوقي اين جزاير را که بخش و جزئي از سرزمين ملي امارات هستند، تغيير نخواهد داد.» 

عبيد الزعابي براي مشورت رفت 

به گزارش خبرگزاري دولتي امارات متحده عربي، وام، يك روز پس از اين وزارت خارجه امارات متحده عربي در اعتراض به سفر يک روز پيش محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران به جزيره ابوموسي در خليج فارس، سفير خود سيف محمد عبيد الزعابي را از تهران براي مشورت فراخواند و شوراي ملي فدرال امارات متحده عربي نيز با انتشار بيانيه‌اي به سفر آقاي احمدي‌نژاد به جزيره ابوموسي اعتراض کرد.


اقامه عزا توسط بن سلمان آل خليفه 

اما پس از آنكه يک منبع بلندپايه اماراتي در گفت‌وگو با العربيه اعلام کرد، وزيران خارجه شوراي همکاري به درخواست ابوظبي براي بررسي ديدار احمدي‌نژاد از جزيره ابوموسي نشست فوق العاده برگزار مي‌کند، خليفه بن سلمان آل خليفه، نخست وزيربحران زده بحرين نيز ضمن ابراز همبستگي با امارات در مورد جزاير سه گانه گفت: «بحرين هرگونه اقدامي که به منزله نقض حاکميت امارات باشد را محکوم مي‌کند. »


وي در ادامه‌اين اقامه عزا افزود: «بحرين کاملا از تلاش‌هاي امارات در جهت حفظ حاکميت بر سرزمينش حمايت مي‌کند و از طرفين مي‌خواهد که اعتماد سازي کرده و به هر اقدامي که منجر به اختلال در روابط کشورهاي منطقه مي‌شود پايان بدهند» 

وقتي شيوخ به هم نان قرض مي‌دهند 

همچنين، شيخ خالدين احمد آل خليفه، وزير خارجه بحرين گفت: «بحرين قويا سفر احمدي‌نژاد به جزيره ابوموسي را محکوم و آن را نقض آشکار حاکميت امارات بر سرزمينش مي‌داند.»
وي افزود: «ايران بايد به درخواست‌هاي امارات پاسخ داده و به مسئله اشغال جزاير سه گانه پايان دهد و يا اينکه وارد مذاکرات مستقيم يا حل آن در دادگاه لاهه شود»
وزير خارجه بحرين گفت: «منامه از امارات که با خويشتنداري به دنبال حفظ ثبات در خليج عربي(!) و حل مسئله اشغال جزاير است، حمايت مي‌کند.» 

بيانيه اتحاديه عرب‌هاي نگران 

اما در ادامه دبيرخانه اتحاديه عرب نيز در بيانيه‌اي اعلام كرد با نگراني فراواني، سفر محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهوري ايران به جزيره ابوموسي وابسته به امارات متحده عربي! را دنبال مي‌کند و معتقد است اين اقدام غير قابل توجيه و نقض آشکار تلاشها براي برقراري آرامش و حل مسئله اشغال جزاير سه گانه اماراتي از راه‌هاي مسالمت آميز! است.


نبيل العربي دبيرکل اتحاديه عرب نيز گفت: «بايد از چنين اقداماتي که سبب افزايش تنش در منطقه و تيره شدن روابط عربي و ايراني مي‌شود، پرهيز شود.» 

انگار نه انگار 

اين بي‌پروايي اماراتي‌ها در گستاخي نسبت به جمهوري اسلامي ايران در حالي انجام گرفت كه پس از آن معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه ايران در واکنش به اظهارات اخير وزير خارجه امارات متحده عربي و در ادامه مواضع منفعلانه وزارتخانه متبوعش تنها به اعلام اين موضوع بسنده كرد كه بازديد احمدي‌نژاد از جزيره ابوموسي را موضوعي داخلي خواند که در چارچوب سفر استاني رئيس‌جمهور انجام شده است.


وي پس از اين با اشاره به اراده جدي جمهوري اسلامي ايران در توسعه و تحکيم روابط دو کشور، بر اهميت گفت وگوهاي دوجانبه به منظور حل و فصل سوء تفاهمات احتمالي تأکيد کرد. 

گستاخي براي كمك به ارباب 

اما محمود احمدي بيغش عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي در رابطه با فرايند فوق درگفت وگو بايالثارات مي‌گويد: «هرچند كه شيوخ بي‌خاصيت و بي‌اعتبار عرب اقدام به اين گستاخي كرده‌اند اما بايد گفت اين بي‌ادبي و وقاحت با پشتوانه و تحريك آمريكايي‌ها صورت مي‌پذيرد.
شيوخ اماراتي به عنوان يك ابزار براي جبران عقب ماندگي آمريكايي‌ها در ساير عرصه‌ها نظير مذاكرات هسته‌اي وارد ميدان عمل شده و نقش‌آفريني براي سنگين تر كردن كفه به نفع آمريكا و تحت فشار قرار دادن جمهوري اسلامي ايران را برعهده مي‌گيرند.»


ما هم به‌اندازه خودمان مقصريم 

نماينده مردم شازند در ادامه باذكر اينكه افكار عمومي در جهان به سمت و سويي حركت مي‌كند كه غرب را در ايجاد بحران در اين زمينه مقصر قلمداد مي‌كند به يالثارات مي‌گويد: «البته اين تمام ماجرا نيست و مي‌توان گفت طرف ايراني هم به‌اندازه خود در دادن اجازه هتاكي به شيوخ عرب مقصر است.
انفعال وزارت خارجه در مقابل مشتي از شيوخ شكم‌پرست باعث شده آنان به حدي از جسارت برسند كه بابت ورود ما به بخشي از خاك كشور خودمان با گستاخي اعتراض كنند!» 

مثل تفاله از خاك ايران بيرون مي‌اندازيمشان 

احمدي بيغش در ادامه متذكر مي‌شود كه جمهوري اسلامي به تعهدات بين المللي پايبند است اما اگر طرف اماراتي قصد خود را براين مبنا قرار داده باشد كه پاي خود را از گليمشان دراز تر كنند، ملت ايران خويشتنداري را كنار گذاشته و همانطور كه بعثي‌ها را مثل تفاله از خرمشهر بيرون انداخت آنان را از باقي مانده خاك خود بيرون مي‌كنند.


اين عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با تاكيد براين نكته كه جمهوري اسلامي به طور قاطع اين قدرت را دارد كه خاك جدا شده از كشورمان طي چند دهه گذشته را دوباره به كشورمان الحاق كند در ادامه به يالثارات مي‌گويد:«بخش ديگري از تقصير طرف ايراني به تن دادن آن به شرايط اقتصادي است كه بين دو طرف حاكم شده است به گونه‌اي كه امروز ايران بخشي از بازار امارات محسوب مي‌شود. 

عمان را جايگزين كنيد 

درحالي كه خيانت شيوخ اماراتي سالهاست كه به ما ثابت شده اما همچنان مراودات تجاري خود با آنان را حفظ و حتي ارتقاء داده‌ايم! براين اساس بايد در درجه اول برخوردي در شان اماراتي‌ها با آنان صورت پذيرد و در مراحل بعدي برنامه‌ريزي براي انتقال بار انداز تجاري جمهوري اسلامي ايران از امارات به كشور معتدلي چون عمان كه همواره رابطه حسنه‌اي با جمهوري اسلامي ايران داشته است انجام شود تا شيوخ اماراتي درسي فراموش نشدني از اين مسئله بگيرند.


امارات را بخشي از خاك ايران مي‌دانيم 

وي در ادامه با اشاره به نرمش غير قابل توجيه وزارت خارجه در قبال بي‌ادبي مقامات تركيه طي هفته گذشته و تكرار آن در مورد امارات، رويه اين وزارتخانه را انفعالي دنباله‌دار مي‌داند اما معتقد است كه مسئله امارات، موضوعي نيست كه بتوان با شيوه مسامحه كارانه در پيش گرفته شده از سوي وزارت خارجه به آن پايان داد.


احمدي بيغش با تاكيد براين كه ما امارات را جزئي از خاك ايران مي‌دانيم در ادامه گفت و گو با يالثارات متذكر شد: «برخورد جمهوري اسلامي با گستاخي اماراتي‌ها بايد بسيار فراتر از رويه‌اي باشد كه در مورد تركها از وزارت خارجه انتظار مي‌رود. حدود پايبندي ما به معاهدات بين المللي اندازه‌اي دارد كه با ادامه پررويي شيوخ امارات پايان مي‌يابد و همان رفتاري از سوي جمهوري اسلامي ايران در انتظار آنان خواهد بود كه نمونه اش را از سوي ملت ايران در قبال صدام ديدند.» 

به يك نقطه باج مي‌دهيم! 

وي در پايان با تاكيد بر اين كه ملت ايران از وزارت خارجه انتظار ندارند به كشوري كه به‌اندازه يك نقطه هم نيست باج بدهد. و اتخاذ مواضع محكم و انقلابي در قبال چنين گستاخي‌هايي را از وظايف اوليه وزارت خارجه دانسته و به يالثارات مي‌گويد: «حكام شيخ نشين امارات نه تنها براي ما خيري ندارند كه براي جهان اسلامي نيز چيزي جز شر به بار نياورده‌اند. چنانکه نيروهاي امنيتي اين شيخ نشين تا كنون در جريان كشتار مستمر شيعيان بحرين پابه پاي نيروهاي آل سعود و آل خليفه در قالب سپر دفاع شبه جزيره حركت كرده‌اند. براين اساس كميسيون امنيت ملي قطعا از وزير امورخارجه در اين رابطه توضيح خواهد خواست.»

منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)


محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۰۷:۱۷:۳۴
چنین گفت پیر فرزانه ایران زمین فردوسی بزرگ :
چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
همه سر به سر تن به کشتن دهیم
از آن به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود
علیمردان محمودی
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۰:۳۰
تمام سرمایه کشورازامارات خالی وبامشت اهنین برخوردگردد
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۶:۴۳
باقاطعیت برخوردگرددوهیچگونه مسالمتی نکنید