داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132690
آیت الله کعبی:ادعاهای ابتکار واقعیت ندارد
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
 
آیت الله کعبی عدم مالچ پاشی و عدم شستشو مدارهای برقی را عامل آلوده شدن استان خوزستان به وسیله ریزگردها می داند و معتقد است اظهار نظرهای معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست درباره بحران خوزستان غیراصولی و غیر صحبح است.

میزان: آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عدم مالچ پاشی و عدم شستشو مدارهای برقی را عامل آلوده شدن استان خوزستان به وسیله ریزگردها می داند و معتقد است اظهار نظرهای معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست درباره بحران خوزستان غیراصولی و غیر صحبح است.

آیت الله کعبی با تاکید بر اینکه ما در بحران خوزستان و ریزگردهای آن بی تدبیری می بینیم، خاطر نشان کرد: این بی تدبیری تنها مخصوص این دولت نیست بلکه دولت های گذشته هم بی تدبیری کرده اند و این دولت هم به آن بی تدبیری ادامه داده است.


ادعاهای رئیس سازمان محیط زیست واقعیت ندارد

وی که با خبرگزاری میزان گفت و گو می کرد، درباره اظهار نظرهای رئیس سازمان محیط زیست گفت: او {معصومه ابتکار} ادعا می کند که در حال رسیدگی به مسائل زیست محیطی خوزستان است ولی واقعیت ها نشان می دهد که این حرف خلاف واقع است؛ دولت با صدور بخشنامه نسبت به انتقال بی رویه آب، نه تنها اعتنا نکرد، بلکه بی اعتنایی کرد و سیاست های گذشته را هم ادامه داد، به عبارتی این وضعیت نتیجه سوء‌تدبیر و ناتوانی در مدیریت است.

تا ۱۰ سال آینده خوزستان به کویر تبدیل می شود

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در مورد انتقال آب کارون قول داده که جلوی این کار را بگیرد که تاکنون کاری در این مورد انجام نشده است و اگر وضعیت به این شکل پیش برود ممکن است خوزستان تا ۱۰ سال آینده تبدیل به یک کویر شود.

آخرین خبرها از وضعیت بحران خوزستان

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص آخرین وضعیت این استان، گفت: درحال حاضر دستگاه های مربوطه در حال شستشوی تجهیزات برقی هستند و مسئله قطعی برق در مناطقی که شستشو انجام می شود هنوز برطرف نشده است.

آیت الله کعبی با بیان اینکه درحال حاضر برای جلوگیری از قطع آب در مواقعی که برق قطع می شود، ژنراتور نصب شده است، اظهار داشت: وصل این ژنراتورها باعث نمی شود که آب به خانه های مردم برسد زیرا فشار آب بسیار کم است و اکثر خانه های خوزستان از پمپ آب استفاده می کنند و وقتی که برق قطع می شود پمپ هم نمی تواند کار کند و خاموش می شود و آب به خانه ها نمی رسد، اگر چه ژنراتورها را برای انتقال آب آورده اند.

هنوز به خاطر ادامه شستشو، برق قطع است

وی با بیان اینکه هنوز به خاطر ادامه شستشو، برق قطع است، ادامه داد: مسئولین مربوطه گفته اند که تا ۱۸ روز دیگر این شستشو طول می کشد و برای اینکه مسئله ریزگردها تمام شود، نیاز به بودجه ای به اندازه دو میلیارد تومان لازم است، تا تالاب هورالعظیم و شادگان زنده شود.

عضو خبرگان رهبری در خصوص وضعیت فعلی خوزستان در پی سفر روحانی و چند نفر دیگر از اعضای کابینه گفت: دولت باید در یک بازه زمانی مشخص بگوید که نتیجه این سفرها و اقدامات در عمل چه شد، زیرا آنچه که مهم است به وجود آمدن رضایت مندی برای مردم است، که این امر هنوز محقق نشده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: برای جلوگیری از چنین حادثه ای باید تدبیر بهتری اندیشه کنند و کارشان فراتر از جلسه گرفتن شود زیرا مردم خوزستان حل مشکلاتشان را به صورت ملموس می خواهند ولی این اتفاق هنوز رخ نداده و مردم خوزستان هنوز به خاطر مشکلاتشان ناراضی هستند.

روایتی از واکنش نماینده اصلاح طلب مجلس به صحبتهای ابتکار

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور روحانی و ابتکار در استان خوزستان اظهار داشت: در زمان حضور آنها در خوزستان، نماینده اهواز که به لحاظ سیاسی هم اصلاح طلب، و اهل منطقه هور العظیم است، هنگام سخنرانی خانم ابتکار که گفت ۷۵ درصد مردم به کارشان برگشته اند واکنش نشان داد و گفت: این حرف دروغ است و چرا در روز روشن دروغ می گویید. که این اقدام نماینده عزیز اهواز خیلی به موقع و شجاعانه بود.