داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

سادات
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۰۹:۲۳:۴۱
فقط باظهور آقامون درس میشه وبس.اللهم عجل لولیک الفرج.
مجید
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۰۳:۱۲:۰۰
منم دلم میخاد سراین حیونای کثیفوببرم خدالعنتشون کنه
ahmad
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۰۱:۱۹:۰۹
در یوم الخلاص(روزگار رهایی) .... اشاره به سر بر آوردن پرچم های سیاه از عراق و شام ( داعش)کرده. که بدست سید خراسانی بد بلایی سرشون میاد، دعا کنید مردم ...... عرصه خیلی تنگ شده
امیر
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۰۰:۰۶:۳۷
به لطف خدا وعنایت امام زمان(ع)نابودمی شوند.انشالله
ستاره
۱۳۹۳-۰۷-۰۸ ۱۳:۲۴:۳۵
واقعا انسانیت به کجا میره ای کاش همین بلا سر خود داعش بیاد
فرشاد
۱۳۹۳-۰۷-۰۸ ۰۲:۲۹:۵۵
خدا لعنتشون کنه اخه اینا انسان هستن؟من خودم موندم والله!!!!
۱۳۹۳-۰۷-۰۷ ۰۰:۲۳:۰۵
به امیدخدا کفر نابودمیشه اناباطل کان ذهوغا
حمید
۱۳۹۳-۰۷-۰۷ ۰۰:۰۶:۵۴
مرگ بر داعش مرگ بر تروریست
مجتب.ف ایلام
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۲۳:۲۸:۳۶
هیچ غلطی نمیکنه ن داعش ن امریکا
مهدی
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۱۹:۰۹:۳۰
ما منتظر دستور رهبریم..
ب قول سرلشگر سلیمانی: هر نیروی نظامی ک میخواد وارد ایران بشه باید قبلش گورشو پیشاپیش کنده باشه... داعش نااااابووووده..
نوشین
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۱۷:۰۲:۰۰
واقعا داعش روی یزید م سیاه کرد
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۱۱:۴۲:۳۹
اللهم عجل لولیک الفرج
وجعلنا من اعوانه وانصاره

آمین
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۱۱:۱۷:۴۲
ای خدااااااااااااااااااااااااااااا
خسرو
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۰۸:۴۵:۰۴
خدا لعنتشون کنه
فرهادمقبلی
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۰۷:۵۶:۱۸
الهم عجل لولیک الفرج
وای اگرامام خامنه ای حکم جهادم دهد