Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 87823
۵۰ نظر
گزارشی از آغاز به كار گشت هاي موتوري امر به معروف و نهي از منكر:
گشت هاي موتوري،با قدرت كار خود را ادامه و تسري خواهند داد
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۱
 
وخامت اوضاع تا آن اندازه زياد است كه اپوزيسيون خارج نشين و برانداز را به ولع استفاده سياسي از ظرفيت موجود انداخته تا برامواج سرگردان ولنگاري سوار شوند و اغراض براندازانه خود را بر بستر آن استوار سازند/جريان ضد انقلاب در صورت هرگونه قصد هنجار شكنانه با پاسخ سختي از سوي حزب اللهي ها روبرو خواهند شد....
وارثين "مهروزی"! در یکسالگی "اعتدال"

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله،درحالی بیش از یک سال از استقرار دولت اعتدال می گذرد ، که خون به جگری امت حزب الله از بی مسئولیتی و بعضا اهمال دست اندر کاران حکومتی به فرهنگ مظلوم ، وضعیتی مزمن به خود گرفته است.

دولت مهرورزی احمدی نژاد با آن همه دعاوی انقلابی پرطمطراق ، چنان با پشت پا زدن به ارزش ها و شعائر دینی ، ملت را نقره داغ کرد که آثار آن تا یوم الحشر و فرارسیدن زمان احتجاج مومنان بر علیه وی در پیشگاه امام و شهدا و پروردگار ، از دل ها رخت بر نخواهد بست.

احمدی نژاد رفت و روحانی آمد. کسی که حتی حاضر نشد مثل رئیس جمهور سلف خود برای جلب آراء اقشار زخم خورده و تسلای دل مردم داغ دیده هم که شده ، لااقل برای بهبود وضعیت لجام گسیخته و توسعه بی بند و باری ، وعده سرخرمنی بدهد.

رئیس جمهور یازدهم وعده ای برای بهبود اوضاع نداد اما در مقابل کمر به اجرای وعده های انتخاباتی خود بست و از بدو تصدی ریاست دولت بر رفع فیلترینگ و حذف ممیزی و مخالفت با ادامه فعالیت گشت های ارشاد همت گمارد و چنان ندا در داد که باید عنان امور فرهنگ را از ناظران حکومتی گرفت و به مردم سپرد.

او دغدغه مندان عرصه فرهنگ را مشتی بی کار قلمداد کرد و از عزم خود برای شکستن سدهای نیم بند باقی مانده سخن راند ، چنانکه اعوان و انصارش نیز با روشن شدن این چراغ سبز ، در میدان عمل در تلاش برای شکستن حریم های باقی مانده و فرو فرستادن کشور به زیر سیل لیبرالیسم و تکثر گرایی منبعث از تفکرات التقاطی خود به سر می برند.

كاسه ترك خورده صبر

مع الاسف ، با نازک شدن دیواره سدهای نیمه جان، کاسه ترک خورده صبر ملت نیز لبریز شد و در تجمعی که لرزه بر جان برخی انداخت ، حجت را بر مسئولین تمام کردند. حزب اللهی ها در روز ۱۷ اردیبهشت سال جاری ، حجت را بر خود نیز تمام شده یافتند که در۳۵ سالگی انقلاب ، دل بستن به اراده دولتی برای حفاظت از ارزشهای انقلاب و نشر شعائر دینی ، انتظاری گزاف است.

۱۷ اردیبهشت ماه ، نقطه عطفی بود که پس از آن حلقه های متفرق حزب الله را به یکدیگر پیوند داد و به گعده هایی که خیلی زودتر از این ها باید تشکیل می شدند ، شکل داد.اعلام مواضع صریح مسئولین نسبت به فرهنگ ، چنان با فضای خفقان ایجاد شده در حق مومنان درهم آمیخت ، که نتیجه آن نه یاس و عزلت ، بلکه همجوشی اراده های پولادین برای خروج و عصیان بر رواج بی لجام منکرات بود.

وعده اي كه تحقق يافت

طی یک ماه و نیم گذشته ، از همین تریبون خطاب به امت حزب الله ، اعلام شده بود که به موازات سر داده شدن نفیر شوم شیاطین ضد انقلاب برای صف کشی و عربده جویی ضد شعائر دینی در روز یکم تیر ماه و با رمز کشف حجاب ، برنامه ریزی مفصلی نیز از سوی امت حزب الله درحال تدوین است تا ضرب شستی جانانه و فراموش نشدنی در میدان عمل به افعی های گرما خورده فتنه فرهنگی نشان داده شود. فلذا در موعد مقرر، وعده‌ی داده شده عملياتي شد و به حول و قوه الهي پیشقراولان گشت های موتوری امر به معروف و نهی از منکر از محل حسینیه ستاد انصارحزب الله، كار خود را آغاز كردند.

همراهي با يكي از گشت هاي موتوري

يكم تيرماه، اولين گروه اين گشت ها براي عمل به فريضه امر به معروف و نهي از منكر راهي خيابان هاي تهران شدند ، خبرنگار يالثارات نيز با يكي از اين اكيپ ها همراه شد. كمي قبل از ساعت ۱۷ بعد از ظهر ستوني از تيم هاي ۲ نفره موتوري كه بوسيله تيم سرگروه و پرچمدار هدايت مي شد ، ستاد مركزي انصارحزب الله را به سمت يكي از مقاصد تعيين شده ترك كرد.شهرك قدس ، محدوده تعيين شده براي گشت زني اين اكيپ بود كه متشكل از اقشار مختلف مردمي بودند. از رئيس ستاد اجرائي انصارحزب الله گرفته تا فعالان فرهنگي ، اصحاب رسانه وحتي كسبه صنوف مختلف شهر تهران.

پارك ها ، مراكز خريد و معابر موجود در محدوده جغرافيايي تعيين شده به عنوان محل ماموريت ، نقاط توقف گشت هاي موتوري بود ، كه افراد مشخص طبق ضوابط تعيين شده در آن به وظيفه خود عمل نمودند.

اصل راهبردي

رئيس ستاد اجرائي انصار حزب الله در پاسخ به سوال خبرنگار يالثارات ، درباره چرايي ورود گروهي و سازمان يافته حزب اللهي ها به عرصه امر به معروف و نهي از منكر به اصلي اشاره مي كند كه مقام معظم رهبري سال ۶۹ آن را بر اساس وجوب حضور بسيجي ها در ميدان عمل براي زنده نگه داشتن فضيلت هاي انقلاب تعيين كرده اند. وي از اين اصل به عنوان يك راهبرد ياد مي كند كه هرگاه حزب اللهي ها به آن پايبند بوده اند ، توفيقات زيادي را نصيب خود و نظام كرده اند و هرگاه و به هر دليلي حضور در ميدان عمل را كم رنگ كرده اند ، متحمل خسارت هاي ناشي از فعاليت شبانه روزي دشمن شده اند كه جبران آن نيز مشمول صرف زمان و هزينه زيادي بوده است.

همه چيز مؤيد برخی بي مسئوليتي‌هاست

رئيس ستاد اجرائي انصارحزب الله، وضعيت لجام گسيخته عرياني و بدحجابي فعلي را مصداق بارز حضور كم رنگ حزب اللهي ها در ميدان عمل مي داند كه طي سالهاي گذشته اتفاق افتاده و بي مسئوليتي و بعضا کارشکنی برخي مسئولين نيز به سرعت آن افزوده است.

وی در ادامه به وضعيت پوشش برخي افراد عبوري در محل استقرار گروه كه وفق قانون مجازات اسلامي مستوجب تعزيرات حكومتي بود اشاره كرد و دليل اين جولان آزادانه را عدم حضور ضابطين قضائي و قوه قضائيه دانست كه باعث جري تر شدن اين افراد گرديده است. تا آنجا كه با گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامي اين افراد در يك روند ارتجاعي، عرياني و ابتذال را جزو حقوق شهروندي خود مي پندارند و مطالبه متدينين از آنان براي رعايت شعائر اسلامي و قوانين حكومتي را تعرض به حيطه خصوصي خود قلمداد مي كنند.وي در پايان متذكر شد گرچه حضور سازمان يافته حزب اللهي ها در ميدان عمل، انجام يك وظيفه قضا شده است اما به هيچ عنوان به معني باز شدن مسئوليت از گردن مسئوليني كه داراي امكانات و اختيارات وسيع بوده وموظف به برخورد قانوني با مظاهر فسق و منكرات در جامعه هستند نيست ، چه آنكه اين حضور في نفسه حتي مي تواند داراي جنبه هشدار گونه و اتمام حجت براي برخی مسئولين غافل نيز باشد.

بار بي مسئوليتي مسئولين روي دوش حزب الله

يكي از اعضاي حاضر در اكيپ هاي دونفره موتوري در شهرك قدس درپاسخ به خبرنگار يالثارات، شغل خود را كاسب در صنف فروش لوازم خانگي معرفي مي كند.
وي در ساعاتي از روز كه قاعدتا مي تواند بخش مهمي از اوقات كسب او را تشكيل دهد ، ترجيح داده با گروه امر به معروف و نهي از منكر همراه شود.

او در پاسخ به سوال خبرنگار يالثارات ، خالي بودن صحنه از مسئولين و باز بودن فضا براي اشاعه منكرات را اصلي ترين انگيزه خود براي رها كردن كسب و كار و ورود به ميدان عمل مي داند و مي گويد: هميشه همينطور بوده كه بار كار به روي دوش حزب اللهي ها منتقل شده ، درحالي كه عده اي تصدي امور را در دست دارند و از بيت المال براي رسيدگي به اين امور مغفول مانده ارتزاق مي كنند.«حامد» آمربه معروف و ناهي از منكر ديگري است كه با گشت موتوري مستقر در شهرك قدس همراه شده و شغل خود را خريد و فروش اتومبيل معرفي مي كند و مهم ترين انگيزه خود را خالي بودن ميدان از موظفين حكومتي برخورد با وضعيت موجود مي داند كه احساس خطر بزرگي را به دغدغه مندان نظام جمهوري اسلامي منتقل مي كند.

نه گوش بدهكار نه عزم عمل

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این برنامه در گفتگو با خبرنگار يالثارات درباره علل تصميم حزب اللهي ها براي ورود به صحنه عمل مي گويد: سالها از تذكر مقام معظم رهبري درباره شبيخون فرهنگي، قتل عام فرهنگي و ناتوي فرهنگي مي گذرد ، اما مسئولين امر يا بعضا قدرت درك خطر موجود را ندارند و يا آنكه خود، بخشي از دلايل تسري آن محسوب مي شوند.

وي در ادامه مي افزايد : سالها از تجمعات متعدد اعتراضي حزب اللهي ها به وضعيت فرهنگي جامعه مي گذرد كه منحصر به هيچ دوره خاصي نبوده است اما نه گوش كسي بدهكار بوده و نه عزمي براي سد كردن اين سيل خانمان برانداز وجود داشته است.

خطر بالقوه در كمين

او وخامت اوضاع را تا آن اندازه زياد مي داند كه اپوزيسيون خارج نشين و برانداز را به ولع استفاده سياسي از ظرفيت موجود انداخته تا برامواج سرگردان ولنگاري سوار شوند و اغراض براندازانه خود را بر بستر آن استوار سازند.

وی در اين باره از «پروژه تير» به عنوان مصداق عملياتي بحث مورد اشاره ياد كرد كه بر اساس آن گروههاي مختلف ضد انقلاب ، طي ۲ ماه گذشته و پس از خروش حزب اللهي ها در ميدان فاطمي در روز۱۷ ارديبهشت ، با ارائه طرح هاي مختلف اعم از «كشف حجاب» وحتي «بوسه در خيابان» ، سعي در خنثي نمودن اتمام حجت متدينين داشتند.
وي با شكست خورده دانستن پروژه تير در موعد تعيين شده ، اما آن را يك خطر بالقوه دانست كه در صورت تداوم تعلل مسئولين و حزب اللهي ها در انجام وظيفه قانوني و شرعي خود مي تواند به يك بحران بالفعل تبديل شود.پيامي كه امروز مخابره كرديم

او دليل آغاز به كار گشت هاي موتوري امر به معروف و نهي از منكر در روز يكم تير را مخابره اين پيام به جريان ضد انقلاب اعلام كرد كه در صورت هرگونه قصد هنجار شكنانه با پاسخ سختي از سوي حزب اللهي ها روبرو خواهند شد.

***

يك روز كاري با يك گروه از گشت هاي موتوري امر به معروف و نهي از منكر درحالي پايان يافت كه مسئول ستاد اجرایی انصارحزب الله ، آغاز به كار اين گشت ها در روز يكم تيرماه را نتيجه برنامه ريزي منسجم قبلي دانست كه بين گروههاي مختلف حزب اللهي انجام شده و در آينده با حول و قوه الهي با قدرت وگستردگي بيشتر ادامه خواهد يافت و به حوزه هاي بيشتري كه سرمنشاء اشاعه منكرات هستند تسري مي يابد.

منتظر
۱۳۹۳-۰۹-۰۱ ۱۳:۴۲:۳۳
ماهمه هستیم یاعلی مدد
حامد
۱۳۹۳-۰۸-۲۸ ۱۶:۴۷:۴۸
خدا حافظتان وموفق باشید.
مهدی خزایی
۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۰۲:۰۲:۴۵
من از بسیجیان فعال ودر صحنه هستم، برادر مبارزه را شکمباران شروع کنید.کار علی ع را الگو کنید .اینها دارن از ما استفاده میکنند . ادرس میدم بروید ویلاهای چند صد متری انها را در مازندران بیینید.
حميد
۱۳۹۳-۰۸-۰۳ ۱۳:۰۶:۰۴
خدا قوت برادران عزيز خسته نباشيد اجرتان با مهدي صاحب زمان
ali
۱۳۹۳-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۳:۳۴
بنده اهل شمال هستم قصد عضویت وهمکاری قوی باانصار حزب الله رادارم با تشکر
مهران
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۲۲:۳۹:۳۶
شما که خود از طرفداران محکم آقای احمدی نژاد بودید حالا چه شده این طور سخن میگویید ، مردم کدام حرفتان را باور کنند .!
بسیجی
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۲۲:۳۷:۴۵
شما خیلی نگرانید وضعیت اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم کنید بقیه مسایل حل میشود .
آقا زاده های خودتان با پارتی بازی همه جا میبرید ، بعد از رو شکم سیری صحبت میکنید ، من خود یک آدم حزب اللهی هستم اما از این تندروی ها خسته شدم
محمد93
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۲:۳۸
دیگه خسته شدیم انقدر نشستیم کاری انجام ندادیم نیروی انتظامی هیچ کاری نمیکنه حوزه های علمیه کاری نمیکنه سپاه کاری نمیکنه اگه شما هم کاری نکنید بیایید مملکت رو دو دستی بدیم به دشمنانمون بریم دیگه سرباز اقا
حمیداز اصفهان
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۱۲:۰۴:۵۵
ایکاش مرادر آخرت بعنوان خدمتگذارشما قبول کنند مرحبا به غیرت شما ما تاآخرین قطره خون پشتیبان شماییم....
علیرضا
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۰۶:۰۴:۲۰
تندیا کندمتاسفانه پیشروی فسادسریعترشده خدابه فرزندان مارحم کندچرابرخوردتندنه مگر تاکنون که ارام فقط نگاه کردیم چه شدمن سرباز رهبرم
ل
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۴:۰۴:۰۴
خجالت داره
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۲۰:۱۶:۵۹
با عرض سلام باید کار ریشه ای تری انجام داد مثلا مانتو فروشیها وکسانی که پوشاک جلف عرضه میکنند برخورد کنید در کنار این به پوشاک اسلامی توجه بیشتری کنیم واز اون حمایت کنیم
شمه
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۵:۳۴:۵۱
اگه می تونید تفکر حجاب رو بین مردم جا بندازید نه تحکم حجاب رو که دوام نخواهد داشت اسلام دین تفکر و مسلمان یک متفکره
دانیال
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۳:۳۵:۲۰
این موضوع و برخورد و غیره درست. امر به معروف اولا مراحلی داره که مرحله آخرش برخورد فیزیکی هست.آیا ما مراحل اولش رو درست و با شیوه های جدید که با جامعه امروزی مطابقت داشته باشه انجام دادیم که الا مطالبه مراحل آخر رو داریم؟؟؟ شیوه های امر به معروف از اول انقلاب تا کنون غالبا غلط بوده.یعنی به درد 100 سال پیش می خورده نه به درد جامعه ای که در آغوش فریب ضد فرهنگی دشمن هست.خیلی کم درباره شیوه های لسانی جدید و اینکه چه بگوییم و چگونه بگوییم که تاثیرگذار باشد فکر شده.و غالبا کسانی در قضیه ی امر به معروف وارد شدند که یا از اصول آن بی اطلاع یا کم اطلاع بودند و یا علم و اطلاع کافی و شیوه بیان مناسب و کافی در پاسخگویی را دارا نبودند و حتی در پایین ترین مراحل امر به معروف و نهی از منکر سریعا وارد مراحل خشن می شدند و بعضی اوقات هم مرحله اآخر را اول انمتخاب می کردند.مرد در دهه 60 و 70 این جلوه های زننده را از امر به معروف و نهی از منکر را مشاهده کردند و دیگه گوششون بدهکار نیست.ولی ما باز انتظار داریم با شیوه های قدیمی ولی کمی لطیف تر به نتیجه برسیم.به نظر بنده قبل از هرکس باید کانی شلاق بخورند که مسئول این امر بودند و خطا کردند تا کار به اینجا بکشد و بعد هم اتاق فکر هایی تشکیل شود برای ابداع شیوه های نوین در زیباسازی چهره تخریب شده امر به معروف و نهی از منکر و نیز روش های جدید اجرایی آن.
احمدی
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۵:۱۰:۴۲
خداقوت
انشاالله مستمر باشد
اطلاع رسانی بهتری کنید لطفا
ماهم هستیم
۱۲۳۴