Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 60039
۸ نظر
اولويت‌هاي فراموش‌شده!
یک ملاک مهم براي انتخاب نامزد اصلح
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶
 
سينما و تئاتر افسار گسيخته و چهار نعل به سوي فساد و پايمال کردن ارزشها و احکام الهي حرکت مي‌کنند، مصرف مواد مخدر و توليد مواد مخدر صنعتي در کشور از مرز نگراني عبور کرده، ميزان استفاده از شبکه‌هاي ماهواره‌اي بيگانه در برخي نقاط کشور....
پایگاه خبری انصارحزب الله:۱- ظاهرا نامزدهاي محترم همگي بر اين باورند که اولويت اول کارشان پرداختن به تورم، گراني، بيکاري و... است! و البته همگي هم مدعي‌اند که براي اين معضلات راه حل دارند! يکي راه حل ۱۰۰ روزه دارد، ديگري ۱ ساله، ديگري ۲ ساله و...! 

۲- بررسي بحث‌ها و گفتارهاي نامزدهاي محترم نشان مي‌دهد که بحمدالله در کشور چيزي به نام معضل فرهنگي، اخلاقي و... وجود ندارد! جنگ نرم و تهاجم فرهنگي- اعتقادي دشمنان نظام هم ظاهرا توهمي بيش نبوده! نه مفاسد اخلاقي بيداد مي‌کند و نه بي‌حجابي و عرياني و برهنگي! ارزشهاي الهي هم حاکم است و فقط مانده که فلان نامزد محترم بيايد و با يک راه‌حل جادويي مشکل معيشت و گراني و تورم را حل کند! 

۳- و البته هيچ کدام از نامزدها نگفتند (حداقل تا لحظه نگارش اين يادداشت!) که درهاي برکات آسمان وقتي به روي جامعه باز و تورم و گراني مهار و حل و فصل مي‌شود که جامعه اهل اطاعت از فرامين الهي و احترام به ارزشها و احکام ديني باشد! قرآن کريم با قطعيت وجود معضلات اقتصادي در يک جامعه اسلامي را به دليل رواج گناه و بي‌تقوايي در آن جامعه دانسته و راه برون‌رفت از مشکلات معيشتي (به تعبير قرآن معيشت ضنک) را بازگشت به سمت و سوي دين و حاکم ساختن ارزشهاي الهي دانسته است! 

۴- در اين که به برکت سوءمديريت و جهالت و لجاجت برخي عزيزان زندگي مردم به ويژه مستضعفان و محرومان در يکي دو سال اخير بدجوري گره خورده شکي نيست! اما راه غلبه بر اين معضل، «اقتصادي» نيست! (و يا حداقل صرفا اقتصادي نيست!) اگر دولتي براي کاستن از گناه در جامعه پيشگام شود و از ميزان گناه در ساختار خود بکاهد و مانند برخي دولتهاي مدعي تدين اجازه گناه صادر نکند و مروج و مشوق گناه نشود و براي ترويج معروف و حاکميت دين و ارزشهاي الهي در جامعه برنامه‌اي مدون داشته باشد آنگاه مي‌توانيم ريشه‌کني قطعي معضلات اقتصادي را شاهد باشيم! چون خداوند چنين وعده داده و در وعده خداوند تخلف راه ندارد! 

۵- در اين ميان توقع از نامزدهاي متدين بيشتر است! در حالي که نامزد محترم اصلاح‌طلبان (دکتر عارف) موضع خود در خصوص مسائل فرهنگي و مشخصا سينما را بيان کرده، هنوز نامزدهاي اصولگرا در اين باره نظري نداده‌اند! شايد هم دوستان در اين باره نظري ندارند! يعني برايشان مهم نيست که وضعيت فرهنگ و اخلاق و روابط اجتماعي به کجا مي‌رود و چه سرنوشتي پيدا مي‌کند! خدا کند که اين‌گونه نباشد که اگر چنين باشد آنگاه بايد منتظر فرداهاي تيره و تار براي نظام و انقلاب باشيم! 

۶- مي‌دانيم که نرخ طلاق در تهران به ۳۵ درصد رسيده، ميزان گسترش ايدز در کشور از طريق روابط نامشروع جنسي سير صعودي و حشتناکي پيدا کرده، بي‌حجابي و بي‌عفتي به امري عادي تبديل شده، ميزان قتلهاي عمد درون خانواده‌ها به بالاترين ميزان خود در سالهاي پس از انقلاب رسيده (آن هم قتلهايي که دليل اصلي آنها خيانت زوجين به يکديگر است!)، سينما و تئاتر افسار گسيخته و چهار نعل به سوي فساد و پايمال کردن ارزشها و احکام الهي حرکت مي‌کنند، مصرف مواد مخدر و توليد مواد مخدر صنعتي در کشور از مرز نگراني عبور کرده، ميزان استفاده از شبکه‌هاي ماهواره‌اي بيگانه در برخي نقاط کشور (مانند پايتخت) به حدي رسيده که کسي جرئت بيانش را ندارد، بسياري از مطبوعات به هرزنامه‌هاي جنسي و زردنامه‌هاي مبتذل تبديل شده و...! واين فجايع ناشي از بي‌تفاوتي دولتهاي ۲۴ سال گذشته به مقوله فرهنگ ديني و اولويت‌گذاري در ترويج آن است! و آيا توقع داريد که جامعه‌اي چنين آکنده از گناه شاهد رونق اقتصادي باشد؟ 

۷- مشکلات کشور به همديگر مرتبطند! رفع معضلات اقتصادي بدون درمان مشکلات فرهنگي و اجتماعي ممکن نيست و مقابله با مفاسد اداري و اقتصادي جز با مقابله با مفاسد فرهنگي و اخلاقي امکانپذير نخواهد بود! 

۷- آيا نامزدهاي محترم (به ويژه نامزدهاي اصولگرا) براي حل همه‌جانبه مشکلات (اقتصادي و فرهنگي و...) مقابله با انواع مفاسد (اداري تا اخلاقي) برنامه دارند؟ واگر دارند چرا از آن سخن نمي‌گويند؟ 

۸- اگر به تعبير حضرت امام(ره) فلسفه انقلاب اسلامي و تشکيل نظام جمهوري اسلامي برپايي احکام الهي و تحقق حاکميت ارزشهاي ديني در جامعه باشد بايد ديد کدام يک از نامزدهاي محترم به اين نکته (هدف اصلي انقلاب اسلامي) توجه دارد؟ اين نکته مي‌تواند ملاک مهمي براي انتخاب نامزد اصلح باشد!


منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)

سعیده
۱۳۹۲-۰۶-۰۷ ۱۷:۰۵:۲۶
اینطور که معلومه از چهار سال پیش در
مورد حجاب مطالب گذاشتید تو
سایتتون .دقت کردین که هم مطالب شما
کم شده هم تعداد وشدت برخورد نظر دهند
ه ها!?
در عوض وضع حجاب بدتروبدتر!!!!!
کاش میشد زنان باحجاب قیام کنند
۱۳۹۲-۰۴-۰۹ ۱۹:۴۰:۵۲
اول مملکتو درست کنید بعدا فکر فرهنگ باشید بابا مردم خودشون از فرهنگ سر در میارن دخالت نکنین یا بهتر بگم کلا تو هیچی دخالت نکنین
gh
۱۳۹۲-۰۴-۰۷ ۱۹:۳۶:۴۳
بیانات جنابعالی بسیار متین است بخصوص این روزها دستگاهی گیرنده بسیار پیشرفته حتی ارزانتر ازدارو وکتاب دردستر است ایامیشود تصور کرد باوجودیک نامزد معاونت سکولار این معضل اصلاشود انشاله
ح
۱۳۹۲-۰۳-۲۹ ۱۱:۴۷:۳۵
واقعا همینطوره خداهم وعده داده ولی کجاست گوش شنوا وچشم بینا خدایا خودت کمک کن تاعاقبت بخیر بشیم خدایا خودت به ما بصیرت عنایت بفرما
۱۳۹۲-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۷:۴۳
بیشین بینیم بابا
معمر
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۱۴:۲۴:۴۱
با عرض سلام لطفا در نظرسنجی انتخاباتی لینک زیر شرکت کنید
http://k1392.mihanblog.com/
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۵:۱۳
احسن تحلیل خوبی بود. انصافا متولیان امور فرهنگی کاملا ضد فرهنگی عمل می کنند و جامعه را رها کرده و بنیان خانواده ها در حال متلاشی است و همه شدند سیاسی کار و عوام فریب و دروغگو
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۱۱:۲۴:۲۹
باز توهم زدید