Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 77482
۳۰ نظر
به اتهام نشر اکاذیب و توهین
شکایت «یالثارات» از وزیر ارشاد اعلام وصول شد
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۸
 
يالثارات۲۰ سال است پایمردانه در راستاي عمل به فريضه امر به معروف و نهي از منكر به دفاع از مبانی انقلاب و نظام اسلامی عزیز پرداخته و همواره گروه نویسندگان اين هفته نامه ، قلم را درحیطه ی قانون به دفاع از ارزشها و آرمانهای انقلاب و تداوم طریقت شهیدان انگاشته اند.....
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله؛مقارن ظهر روز چهارشنبه ۲۵دی ماه،هفته نامه یالثارات الحسین شکایت خوداز علی جنتی را به دادسرای عمومی وانقلاب تهران تسلیم کرد.

این شکوایه که با اتهام نشر اکاذیب و توهین بر علیه وزیر ارشاد دولت یازدهم در دادسرای فرهنگ و رسانه طرح گردیده است توسط شعبه ۴ بازپرسی این دادسرا اعلام وصول گردید.

لازم به ذکر است علی جنتی وزیر ارشاد مورخه۲۲ دی ماه سال جاری طی جریان بازدید از خبرگزاری ایرنا ، در مقام بیان علل توقیف هفته نامه ی یالثارات الحسین(ع) به جای آنکه حسب وظیفه قانونی و شرعی خود به ذکر علل و موارد مصوب درجلسه هیئت نظارت بپردازد ، برخلاف اخلاق اسلامی و مخالفت آشکار با اصول و موازین و بانقض صریح قانون ، اقدام به توهین و نشر مطالب خلاف حقیقت و اکاذیب علیه این هفته نامه نموده بود.

نام برده که فقط حق داشت نهایتاً علل مندرج درصورت جلسه هیئت محترم نظارت بر مطبوعات را به عنوان چرایی و اطلاع رسانی علت توقیف این هفته نامه به اطلاع عموم برساند با استفاده از لفظ موهن «لمپنيسم» در وصف ادبيات يالثارات الحسين (ع) گفته بود: «هرکسی که این هفته نامه را بخواند عادلانه می تواند قضاوت کند که این هفته نامه در شان جمهوری اسلامی نیست.»

در بخشی از شکایت هفته نامه یالثارات از علی جنتی و در رد سخنان وی آمده است :« هفته نامه يالثارات الحسين ۲۰ سال است پایمردانه در راستاي عمل به فريضه امر به معروف و نهي از منكر به دفاع از مبانی انقلاب و نظام اسلامی عزیز پرداخته و همواره گروه نویسندگان اين هفته نامه ، قلم را درحیطه ی قانون به دفاع از ارزشها و آرمانهای انقلاب و تداوم طریقت شهیدان انگاشته اند ، خاصه که ۲ صفحه آخر هفته نامه به شکل ثابت اختصاص به موضوع مهم موخر داشته است ، لکن آقای وزیر چنین خط مشي اي را كه بررسي سابقه آن براي همه به سادگي ميسر است را با واژه «لمپنیسم» توصيف نموده و با كاربرد عبارات «سطح بسیار سخیف و زشت» به اين هفته نامه توهین آشكار نموده است !.

در بخش دیگری از این شکوایه آمده است :«مضاف بر اين كاربرد عبارت «ادبیات بسیار سخیف و زشت» عطف به واژه «لمپنیسم» سبب تشویش اذهان عمومی مخاطبان خبرگزاری «ایرنا» که تاکنون هفته نامه يالثارات الحسين را مطالعه نكرده اند مي گردد. ایضا ً مسؤولین و مقامات و قضات محترم را نيز از نظر ذهنی مشوش مي سازد.چنانچه براساس اظهارات آقاي جنتي به اذهان اين طور متبادر مي گردد که یک «لمپن» با استعمال ادبیات «بسیارسخیف و زشت» به هتاکی و استعمال الفاظ رکیکه و فحاشی عامیانه در قالب انتشار يك هفته نامه پرداخته است.حال آنکه هیچگاه هیچ یک از نسخ «يالثارات الحسين» از حیطه ادب مطالب خارج نبوده چه رسد به ادعای کذب «فحاشی» که آقای وزیر(مشتکی عنه ) آن را به ادبیات رایج هفته نامه نسبت داده است !.»

همچنین «یالثارات» درخصوص اثبات تحقق وارتکاب جرم توهین ازسوی مشتکی عنه علیه این هفته نامه و البته هیئت تحریریه آن به استناد مصاحبه مشتکی عنه درخبرگزاری ایرنا به شماره ۸۰۹۹۰۸۶۸ (۳۷۶۷۸۷۹)استعمال عبارت «لمپنیسم» مصداق بارز استعمال الفاظ رکیکه دانسته و در توضیح آن آورده است :

«می دانیم شخص «لمپن» یا همان «لات» به زبان فارسی به فردی می گویند كه هرگونه قیدوبند شرعی واخلاقی نسبت به خودش، خانواده اش و جامعه ندارد. كه استفاده از اين لفظ در وصف هفته نامه يالثارات الحسين فی الواقع حداعلای استعمال رکیک ترین وموهن ترین لفظ خطاب به یک فرد و شخص اعم از حقیقی (هیئت تحریریه) وحقوقی(هفته نامه بعلاوه اشخاص حقیقی قلم زن درآن) می تواند باشد خصوصاً که ازسوی شخصی در حد وزیر در یک خبرگزاری رسمی این استعمال نهایت وهن آوری را برای مخاطب داشته و مصداق بارز ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی است .»

یالثارات درخصوص اتهام ارتکاب جرم نشراکاذیب توسط جنتی در شکوایه خود آورده است:ادعای کذب وخلاف حقیقت توهین به مقامات از طریق هفته نامه ، انتساب جملات خلاف كه اذهان عمومی ، مقامات و مسؤولین رسمی را مشوش سازد و بلاخره نسبت دادن تلويحي ادعای کذب و خلاف حقیقت جعل خبر، خبر ساختن ، وابسته بودن و هدایت از ناحيه مجهول و... که حکما ًخواننده با ادراک از موضوع مصاحبه كه درباره هفته نامه يالثارات الحسين است دچار تشويش خواهد شد ، اين مسئله را مصداق بارز ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی است که به دوشکل اظهار اکاذیب ونسبت خلاف حقیقت به هفته نامه است می نماید كه آقای جنتی به دفعات و به شکل صریح و تلویحی مرتکب آن گردیده است .»

313امین یار
۱۳۹۲-۱۱-۱۹ ۱۷:۴۷:۵۳
آقای وزیر بشنو این هشداریست ازبچه های انقلابی که دوران کودکیشان رابدون حضور پدر سپری کرده اند چرا که وقتی میبایست سینه شان متکای کودکشان باشد، سپری بود جلوی گلوله های دشمن .آنروز شما کجا بودی؟
کتایون
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۲۳:۴۹:۳۶
پسرنوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۱۰:۵۰:۰۴
خداوند با صابرین است شما در راه احیا فریضه امر به معرف و نهی از منکر تلاش مینماید انشالله پیروزی با شماست و روسیاهی با مخالفان
ورامینی
۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۱۹:۲۵:۲۸
یالثارات خواندگان خود را دارد
علی خلوصی
۱۳۹۲-۱۱-۰۷ ۱۳:۰۲:۲۳
قدرت دشمن در ضعف ماست. اگه این نوع هفته نامه ها هم بسته بشه ما میخوایم چیکار کنیم جایی که داره ضعف مارو برای مقابله با دشمن رصد میکنه باید توقیف بشه؟ آقای وزیر بجای توهین برید به کار اصلیتون برسید شما وزیر جمهوری اسلامی هستیدا اونوقت به یه مجله انقلابی توهین میکنیدو جلوشو میگیرید؟
مبین
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۲۳:۵۶:۲۳
سخنان وزیر در شان خودش است نه،یالثارات
سجاد
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۱۳:۴۳:۰۲
پس اینطورهفته نامه درشان جمهوری اسلامی نیست؟ خب جناب وزیر قاعده بده بفرما کدوم نشریه درشان جمهوری اسلامیه مارا ازگمراهی برهان! آخه مظلوم روزنامه بهار این نشریه واقعا درشان نظام بود !جناب وزیرازنشریه سی دی چه خبر بالاخره روزغرورانگیزی بود پلمپ دستاوردوطن اصلا جای این روزنامه خالیست چرا درحق جمهوری اسلامی ستم میشود؟ راست میگویی یالثارات درشان جمهوری اسلامی نیست جمهوری اسلامی هسته ای میخواهد چه کند سینمای سالم چه کند عوضش کنسرت لازم دارد ملک مطیعی لازم دارد روزنامه بهار لازم دارد روزنامه سی دی لازم دارد هنرمند لازم دارد دوستان توجه کنند که ما هنرمند ارزشی وغیر ارزشی نداریم!!
آری تو فکر کن ما همه هالو ایم...
KHOMOOL
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۱۵:۴۱:۴۵
سلام .به همه ی یالثاراتی ها.
اگر از شما تعریف می کردند باید به خودتون مشکوک می شدید .
همچنان مردانه پای آرمان های اسلام و انقلاب بایستید.
یا علی
سعید
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۱۳:۰۲:۰۶
ما از یالثارات حمایت می کنیم.
خواهش می کنم شما به کارتان ادامه بدید.
من تنها هفته نامه ی که می خوانم یالثارات است.
....
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۰۸:۲۰
جناب وزیر محترم ارشاد یادتون باشه به خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا نزدیک نشو و یه کم از اون پدر مقاوم و بزرگت یاد بگیر!
سجاد
۱۳۹۲-۱۰-۳۰ ۱۱:۱۶:۴۴
شعار ما همان است که خیلیها دشمن آن اند
یا لثارات الحسین
۱۳۹۲-۱۰-۲۹ ۲۰:۵۰:۴۸
البته روزنامه ای که راجع به سقط جنین مطلب مینویسد لابد از نظر ایشان در شان نظام است.این شکایت کاملا به جا و درست بود.
سیف
۱۳۹۲-۱۰-۲۹ ۱۷:۱۹:۱۱
بنده اصلاً فرد متشرعی نیستم .اما بیان و تحلیل یا لثارات رو پسندیده و راضی ام .فکر میکنم هتاکی جناب وزیر نوعی کینه ریشه دار نسبت به افشاگری های لثارات است.
بابک زینی زاده
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۲۳:۳۱:۱۳
هرچند با بسیاری از نظرات نویسندگان نشریه موافق نیستم و نقدهایی به ایشان دارم با این همه بیش از هر جناحی، اصلاحات را برای ایران و یکپارچگی آن خطرناک می بینم لذا در بین انتخاب یکی از جریان های موجود ترجیح می دهم به سمت مخالف اصلاحات جدای از نام دیدگاه سیاسی گرایش داشته باشم چرا که در هشت سال اصلاحات شاهد عملکرد مزورانه این گروه بوده ام و به هیچ وجه من الوجوه نمی خواهم بار دیگر این به اصطلاح اصلاح طلبان به ایران صدمه بزنند.
فروغ
۱۳۹۲-۱۰-۲۶ ۱۱:۱۰:۰۰
من فقط یک جمله ی این آقای وزیر را پاسخ میدم((شماخودت در شأن وزارت جمهوری اسلامی هستی؟ وشأنیت پدر بزرگوارت را رعایت میکنی ؟ ))
۱۲