داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 46882
موحدی کرمانی: خدا احساس وظیفه را از برخی‌‌ بگیرد
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۲
 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید از تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری برای یازدهمین دوره انتخابات کاسته شود، دعا کرد: خدایا احساس وظیفه را از کاندیداهای ریاست جمهوری بگیر.
به گزارش مهر، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی صبح امروز در همایش جبهه پیروان خط امام و رهبری که با عنوان ۹ دی در موسسه فرهنگی شهدای موتلفه در حال برگزاری است با بیان اینکه ولایت همه منکرات را ریشه کن و معروفات را نمودار می‌سازد گفت: امر به معروف و نهی از منکر در درون ولایت و عنصر اصلی امامت است.

وی افزود: اگر کسی بخواهد یک گام خوبی برای اصلاح جامعه بردارد و به وظیفه خود عمل کند باید سعی کند که امامت تحقق پیدا کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه هر مسئولی در حیطه مسئولیت کاری خود یک امام است، گفت: در راس نظام ولی فقیه است اما رئیس جمهور، یک وزیر و حتی رئیس یک اداره در مجموعه خودش یک امام است و این ولایت را می‌توانیم از مراحل قوی تا مراحل ضعیف تسری دهیم بنابراین اگر مسئولین برنامه‌هایشان ولایی باشد همه مسایل درست می‌شود.

وی مهمترین تلاش احزاب و گروه‌های سیاسی برای انتخابت را انتخاب را یک فرد ولایی دانست و گفت: اگر می‌خواهید یک کار ارزنده برای انتخابات انجام دهید باید تمام تمرکز شما بر این باشد که آن آدم ولایی باشد چرا که اگر امامت و ولایت تحقق یابد هیچ مشکلی در جامعه نخواهیم داشت.

موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه نظر ولی فقیه مطاع و است و باید اطاعت شود گفت: همه در انتخابات باید تلاش کنند صالحین را انتخاب کنند و محور صلاح باید ولایت پذیری باشد.

وی تصریح داشت: خیلی‌ها تظاهر می‌کنند اما واقعیت چیز دیگری است وقتی می خواهند رای بگیرند یک جور حرف می‌زنند وقتی که به قدرت می‌رسند یک طور دیگر و ما از این موضوع کم آسیب ندیدیم و قرآن نیز از این روش به نفاق یاد می‌کند.

وی خطرناک‌ترین دشمن مسلمین نفاق و منافق دانست و گفت: ما علاوه بر ولایت پذیری کاندیداها باید به باطن آن نیز توجه داشته باشیم و با یک بصیرت نافذ عمق و درون آن را رصد کرده و ببینیم که آیا به دنبال قدرت و شهرت است و آیا باطنش با ظاهرش هماهنگ است یا مانند بنی صدر است که دیدیم اول چه طلوعی داشت و بعد چه غروبی.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: کشنده بهشتی، کشنده رجایی که بود؟ کشنده شهیدان مهران چه کسی بود؟ آیا جز نفاق.

وی با بیان این که اگر فردی اخلاص نداشته باشد جامعه را فاسد می‌کند گفت: اگر اخلاص نباشد هرچه تلاش شود پذیرفته نمی‌شود چرا که دنبال قدرت بوده است و می‌خواسته محصولش را خود برداشت کند بنابراین تلاش بدون اخلاص فایده و اجری ندارد.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به سه ویژگی برای انتخاب کاندیدای اصلح گفت: ولایت پذیری، اخلاص و یکی بودن ظاهر و باطن سه ویژگی است که باید برای انتخاب یک کاندیدای اصلح در نظر گرفت.

وی با طرح این سوال که امام حسین(ع) جانش را برای چه از دست داد؟ آیا جز برای اینکه مردم زمان خود را از ضلالت و جهالت نجات دهد، گفت: امام حسین(ع) می خواست منافقین را رسوا کند چرا که جهالت و ضلالت مردم آن زمان در این بود و گول منافقینی همچون یزید و ابن زیاد را خورده بودند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در توصیه به جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: شما سعی کنید تعداد کاندیداهایتان را کم کنید چرا که آرا شکسته می شود و این خطر است و باید برای رضای خدا، آنهایی که احساس می‌کنند زمینه کمتری برای رای دارند و برادران شان زمینه بیشتری دارند کنار بروند و جبهه پیروان سعی کند به یک نفر برسد چرا که آفت انتخابات همین است.

وی با این دعا که "خدایا کسانی که احساس وظیفه می‌کنند این احساس وظیفه را از آنان بگیر" به سخنان خود پایان داد.