داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 87418
۱۸ نظر
در حاشیه ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه ۱۲ هزار نفری:
پاسخ به آقاکمال و خانم فیس بوکی؛سپاس از فدراسیون والیبال و ناجا
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۰
 
نمایندگان مجلس به وظیفه خود عمل نمایند ودولت را بابت اظهارات غیر قانونی مولاوردی که حاصل آن تشویش اذهان عمومی است مورد بازخواست قرار دهند تا حداقل سرعت اضمحلال فرهنگ را کند کرده باشند ، زیرا حزب اللهی ها سالهاست که در سایه انفعال مسئولین....
پایگاه خبری انصار حزب الله - دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ، رسانه ها با استناد به صفحه دزدکی شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری ، در شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کردند که ظاهرا وی در صفحه غیر قانونی خود نوشته است :«امروز در هیئت دولت به ممنوعیت ورود زنان به سالن مسابقات والیبال اشاره کردم و مراتب اعتراض و نا امیدی نسل جوان را از این موضوع اعلام کردم ، به ویژه آن که تماشای این مسابقات ظاهراً در دوره های قبلی برای دختران و زنان محدودیتی نداشته است و ایجاد محدودیت در دوره دولت تدبیر و امید مایه تعجب شده است. به نظر می رسد با اتخاذ تدبیر و ساز و کار لازم در این خصوص می توان به جوانه زدن بذر امید دل بست. ظاهرا «کمال الدین پیرموذن» ، نماینده اردبیل نیز در جلسه علنی روز ۲۵ خرداد مجلس در تذکری با استناد به اصل سوم قانون اساسی خواستار آن شده که «زنان ایرانی مانند برزیلی‌ها از تماشای بازی والیبال بهره‌مند شوند.»

هر چند اظهارات دزدکی «شهیندخت مولاوردی» در یک محیط مجازی غیر قانونی ، بی ارزش تلقی می شود ، اما به نظر می رسد در پاسخ به شبهه افکنی که بواسطه باز نشر اباطیل منسوب به وی ، توسط رسانه های قانونی به راه افتاده است باید موارد زیر را متذکر شد:

۱- مولاوردی کی و کجا مراتب اعتراض و نا امیدی نسل جوان را وصول کرده که دریافت آن را به عرض رئیس رسانیده است؟ نکند در فیس بوک؟

۲- اگرچنین است باید گفت «شهیندخت» خانم که بهتر می دانند جوانان هم پالکی در فیس بوک ، اساسا شادند و تا کلیپ هپی و... هست نا امید و سرخورده نمی شوند.
تبصره: به نظر می رسد اعتراض این قماش تا زمان بازگشایی کاباره ها و ارتجاع به دوران حضور زنان با لباس زیر در خیابان ها ادامه خواهد داشت.

۳- بعید است عریضه ای از جوانان غیر فیس بوکی نزد ایشان محفوظ باشد وگرنه تا کنون چند مراسم آه و واویلا ، بالای سرآن برگزار کرده بودند.

۴- همانطور که مولاوردی ادعا کرده تماشای این مسابقات ظاهراً در دوره های قبلی برای دختران و زنان محدودیتی نداشته است و ایجاد محدودیت در دوره دولت تدبیر و امید مایه تعجب شده است!

توضیح:
- حضور مفتضح زنان در دوره های قبل به اختلاط زن و مرد (درحد سوار شدن روی دوش یکدیگر- به استناد تصاویر موجود) ، کشف حجاب ، رقص و هزار غلط دیگر از سوی افراد فاسدی منجر شد که هیاهوی ناشی از هیجان تماشای یک مسابقه را بستر مناسبی برای به لجن کشیدن حیثیت جمهوری اسلامی یافتند.

- اگر «شهیندخت» خانم رجوعی به آرشیو اخبار همان ادوار ادعایی بفرمایند ، ملاحظه خواهند کرد که جمعی از آدم های غیور ، با طرح شکایت نزد قوه قضائیه ، مسببان آن افتضاح را به دادسرا کشانیدند که مدعی العموم نیز به سرعت برای رسیدگی به اتهام آنان وارد عمل شد.

اما در پاسخ به «کمال الدین پیرموذن» ، که در تذکرش با استناد به اصل سوم قانون اساسی خواستار حضور زنان در ورزشگاه شده لازم است متن این اصل را یک بار باهم مرور کنیم:

اصل‏ سوم: دولت‏ جمهور اسلامی‏ ایران‏ موظف‏ است‏ همه‏ امکانات‏ خود را برای‏ امور زیر به‏ کار برد:‎‎‎‎‎‎

۱ - ایجاد محیط مساعد برای‏ رشد فضایل‏ اخلاقی‏ بر اساس‏ ایمان‏ و تقوی‏ و مبارزه‏ با کلیه‏ مظاهر فساد و تباهی‏.

‎‎‎‎‎‎۲ - بالا بردن‏ سطح‏ آگاهی‏ های‏ عمومی‏ در همه‏ زمینه‏ ها‏ با استفاده‏ صحیح‏ از مطبوعات‏ و رسانه‏ های‏ گروهی‏ و وسایل‏ دیگر.‎‎‎‎‎‎۳ - آموزش‏ و پرورش‏ و تربیت‏ بدنی‏ رایگان‏ برای‏ همه‏ در تمام‏ سطوح ‏، وتسهیل‏ و تعمیم‏ آموزش‏ عالی‏.‎‎‎‎‎‎۴ - تقویت‏ روح‏ بررسی‏ و تتبع و ابتکار در تمام‏ زمینه‏ های‏ علمی ‏، فنی‏ ، فرهنگی‏ و اسلامی‏ از طریق‏ تأسیس‏ مراکز تحقیق‏ و تشویق‏ محققان‏.‎‎‎‎‎‎۵ - طرد کامل‏ استعمار و جلوگیری‏ از نفوذ اجانب‏. ‎‎‎‎‎‎۶ - محو هر گونه‏ استبداد و خودکامگی‏ و انحصارطلبی‏.‎‎‎‎‎‎۷ - تأمین‏ آزادیهای‏ سیاسی‏ و اجتماعی‏ در حدود قانون‏.‎‎‎‎‎‎۸ - مشارکت‏ عامه‏ مردم‏ در تعیین‏ سرنوشت‏ سیاسی‏، اقتصادی ‏، اجتماعی‏ و فرهنگی‏ خویش‏.‎‎‎‎‎‎۹ - رفع تبعیضات‏ ناروا و ایجاد امکانات‏ عادلانه‏ برای‏ همه ‏، در تمام‏ زمینه‏ های‏ مادی‏ و معنوی‏.‎‎‎‎‎‎۱۰ - ایجاد نظام‏ اداری‏ صحیح‏ وحذف‏ تشکیلات‏ غیر ضرور.‎‎‎‎‎‎۱۱ - تقویت‏ کامل‏ بنیه‏ دفاع‏ ملی‏ از طریق‏ آموزش‏ نظامی‏ عمومی‏ برای‏ حفظ استقلال‏ و تمامیت‏ ارضی‏ و نظام‏ اسلامی‏ کشور.‎‎‎‎‎‎۱۲ - پی‏ ریزی‏ اقتصادی‏ صحیح‏ و عادلانه‏ بر طبق‏ ضوابط اسلامی‏ جهت‏ ایجاد رفاه‏ و رفع فقر و برطرف‏ ساختن‏ هرنوع‏ محرومیت‏ در زمینه‏ های‏ تغذیه‏ و مسکن‏ و کار و بهداشت‏ و تعمیم‏ بیمه‏.‎‎‎‎‎‎۱۳ - تأمین‏ خودکفایی‏ در علوم‏ و فنون‏ و صنعت‏ و کشاورزی‏ و امور نظامی‏و مانند اینها.‎‎‎‎‎‎۱۴ تأمین‏ حقوق‏ همه‏ جانبه‏ افراد از زن‏ و مرد و ایجاد امنیت‏ قضایی‏ عادلانه‏ برای‏ همه‏ و تساوی‏ عموم‏ در برابر قانون‏. ‎‎‎‎‎‎۱۵ - توسعه‏ و تحکیم‏ برادری‏ اسلامی‏ و تعاون‏ عمومی‏ بین‏ همه‏ مردم‏. ‎‎‎‎‎‎۱۶ - تنظیم‏ سیاست‏ خارجی‏ کشور بر اساس‏ معیارهای‏ اسلام‏ ، تعهد برادرانه‏ نسبت‏ به‏ همه‏ مسلمانان‏ و حمایت‏ بی‏ دریغ از مستضعفان‏ جهان‏.

*بدون هیچ توضیحی مخاطبان را به شرکت در یک مسابقه دعوت می کنیم تا با بررسی مفاد اصل سوم قانون اساسی ، بند مورد اشاره آقای پیر موذن را استخراج و برای پایگاه خبری انصار حزب الله ارسال دارند تا ما هم بفهمیم زنان براساس کدام یک از مفاد فوق الذکر می توانند اصول شرع و فتاوای مراجع را زیر پا گذاشته به ورزشگاه ها وارد شوند.

اما پیشنهادات زیر نیز قابل توجه است:

الف- از۱۹۵نماینده ای که در بیانیه روز ۲۵ خردادشان ، خواستار اجرای «قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف وحجاب » شدند و از تلاش برای تغییر سبک زندگی مردم ایران در موضوع عفاف و حجاب ابراز نگرانی کرده‌اند و نگرانی های مشابه دیگر را در بیانیه یاد شده ثبت کرده اند می خواهیم ، به وظیفه خود عمل نمایند و دولت را بابت اظهارات غیر قانونی مولاوردی که حاصل آن تشویش اذهان عمومی است مورد بازخواست قرار دهند تا حداقل سرعت اضمحلال فرهنگ را کند کرده باشند ، زیرا حزب اللهی ها سالهاست که در سایه انفعال مسئولین ، نگرانی هایی به مراتب عمیق تر را با تظاهرات در خیابان اعلام کرده اند.

ب- پیشنهاد می شود یک جمع شیرپاک خورده ای هم از مولاوردی به دلیل تشویش اذهان عمومی نزد قوه قضائیه ، طرح شکایت کنند.

ج- پیشنهاد می شود همان جمع و البته سایر داوطلبان ، موقع برگزاری مسابقات والیبال جلوی ورزشگاه تجمع کنند تا مایه دلگرمی ناجا و نا امیدی مضاعف فمینیست هایی شوند که در فیس بوک فعالند.

* همچنین جا دارد از فدراسیون والیبال ، حراست ورزشگاه ۱۲ هزارنفری و نیروی انتظامی که با وجود همه فشارهای معتدل ! ،از اشاعه فساد و هرزگی جلوگیری کرده اند سپاسگذار بوده و جدا خواستار تداوم این مقابله غیرتمندانه و مشروع باشیم.

آزموده را آزمودن خطاست
تصاویر زیر مربوط به حضور زنان در ورزشگاه آزادی است که با شکایت سازمان اجرایی انصارحزب الله،مدعی العموم مسئولان وقت این فضیحت بزرگ را به دادگاه فراخواند.
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۵:۰۱:۳۰
زن ایرانی به ورزشگاه بره عیبی نداره به نظر من
حسین
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۲۲:۲۰:۵۲
باید با گفتمانی درست و سازنده این مشکل را حل کرد نصف جامعه ما را بانوان تشکیل می رهند و منع انها از
رفتن به سالن یعنی نصف جامعه را از حقشان منع کنیم که کار خطایی است باید فرهنگ سازی کنیم و به شعور بانوان ایرانی احترام بگذاریم
علي
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۶:۲۷:۰۴
واقعابايدبراي همچين انسان هاي بي غيرتي تأسف خورد
جانباز
۱۳۹۳-۰۴-۲۰ ۱۰:۰۶:۴۲
کجایییدای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی؟
کجایید ای غیرتمندان ؟
واقعا اینجا ایران است؟؟؟؟؟
دولت =؟
روح
۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۴:۳۴:۵۹
اینهمه خانم حضور دارن حالا شما 4 مورد انگشت شمار رو گرفتین و اصل حضور زنان رو از بیخ منکر میشین... میشه این ناهنجاری ها رو هم با تذکر رفع کرد و نیز با جدا سازی جایگاه ها
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۰:۲۴:۳۰
جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه ها یعنی مقابله با بی عفتی بی حجابی مقابله با کثیف شدن ورزشگاه ها جلوگیری از به لجن کشیده شدن ورزشگاه
علي
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۵:۳۲:۴۹
/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۴۱:۲۰
اصل سوم یعنی تشویق با هزاران دست وگردن عریان شور وحال دیگری برای ورزش ایجاد می کند فعلا تقوی رو ول کن ورزشو بچسب !!
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۹:۱۳
اقای نماینده واقعا اصل سوم میگه خانمها بروند استادیوم که فضائل اخلاقی در اونها رشد کنه و تقوی در اونها ایجاد بشه برای مبارزه با فساد برای خودمان متاسفم که....
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۵:۵۳
من به جای اقای شهروند با اجازه جواب این فرد را بدهم کشورهاییکه از زن استفاده ابزاری نمیکنند و برای ورزش هم ارزش خاصی قائلند
بانو
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۷:۳۴
جناب شهروند مثلا کدوم کشورها؟
اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
ایرانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۵۷:۵۷
همینجوری پیش بریم باید منتظر عذاب الهی شدیدتر از باد چند وقت پیش باشیم.
شهروند
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۹:۵۴
بنده خبر دارم که الان کشورهای صاحب سبک هم میخواهند حضور زنان را در استادیوم ممنوع کنند بخاطر تحریک مردان بعد ما افتادیم به جون هم برای اینکه اجازه دهیم در استادیوم فضاحت به بار بیاید زنان وارد استادیوم شوند دیگه کسی مسابقه را تماشا نمیکند .
نیایش
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۰۹:۲۴:۵۸
بنده هم با نظر و پیشنهاد شما کاملا موافقم....
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۰۸:۱۹:۲۰
ساعت 2 بامداد تهران کجا بودید؟ زنان آرایش کرده با لباسهای خواب حتی بدون روسری تهران را فتح کرده بودند . رقص مختلط و آهنگ های مبتذل کوش فلک را هم کر می کرد . بصیرت واقعی یعنی اینکه واقعیت های پنهان جامعه را ببینید و اینقدر به ظواهر اهمیت ندهید . فساد پنهان تبدیل شده بود به فساد آشکار و این نه بخاطر خوشحالی بابت فوتبال بلکه یک نوع پیام بود به دیگران که دلواپس اند. خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند اوضاع در حد انفجاره
۱۲