Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 73576
۷ نظر
در فرايند واسپاري راهبري طرح امنيت اخلاقي به شوراي اجتماعي وزارت كشور
پايكوبي وكلاي«عروسک‌های شیطان» بر بالين احتضار طرح«امنيت اخلاقي»
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۱
 
وضع موقعي خراب‌تر مي‌شود كه طرح جديد اين شوراي كذايي رونمايي شود و كاشف به عمل بيايد كه آرزوي زنان مكشفه و مدافعان حقوق آنان برآورده شده و عمل ارتكابي آنان از حالت «مجرمانه» خارج و تبديل به يك موضوع اجتماعي شده است؛ درست مثل زماني كه معتادها از مجرم به بيمار تغيير نام دادند.
امريه سردار در روز ۲۰ آبان

پایگاه خبری انصارحزب الله - روز ۲۰ آبان سردار اسماعيل احمدي‌مقدم فرمانده نيروي انتظامي کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاري تسنيم، در خصوص تصميم جديد وزارت کشور مبني بر تشکيل شوراي اجتماعي کشور، با بيان اينکه شوراي اجتماعي کشور راهبري «طرح عفاف و حجاب» و «امنيت اخلاقي» را به عهده گرفته است، گفته بود: «اين شورا در ابتداي کار خود بوده و در حال ساماندهي نيروهاي خوداست.»

وي همچنين با بيان اينکه نيروي انتظامي نيز در اين زمينه با وزارت کشور که سرپرستي شوراي اجتماعي کشور را به عهده دارد همکاري‌هاي لازم را داشته و خواهد داشت، در پاسخ به اين سؤال که آيا برنامه‌هاي طرح عفاف و حجاب متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود، چنين گفته بود: «فعلاً طرح جديدي ارائه نشده است، انتظاري هم نيست؛ چراکه دولت تازه در حال ساماندهي نيروها و مطالعه وضعيت گذشته است.»

شوراي «راهبر»، موجبات شادي و غم

شوراي تازه‌كاري كه فرمانده نيروي انتظامي روز بيستم آبان‌ماه از حواله طرح امنيت اخلاقي به آن خبر داد، در واقع همان ساز و كار جديدي است كه حسن روحاني در جلسه صبح روز چهارشنبه ۲۷ شهريورماه مأموريت پيگيري موضوع آن را به وزير كشور داده بود و «عبدالرضا رحماني‌فضلي» وزير کشور نيز، سه روز بعد در آيين توديع و معارفه استاندار خراسان شمالي از تشکيل آن خبر داده بود.

اين خبر، هرچند كه به گفته سردار احمدي‌مقدم از محتواي آن خبري نيست اما همين «بي‌محتوايي» يا به قولي ابهام، مايه شادماني مدافعان داخلي و خارجي حقوق بي‌حجابها شده و البته موجبات نگراني متدينين در داخل را نيز فراهم ساخته است.
«پايان «گشت ارشاد» فرا رسيده است؟»

فرداي اعلام خبر واگذاري «طرح امنيت اخلاقي» به شوراي اجتماعي وزارت كشور، روزنامه شرق در شماره ۱۸۸۰ خود به نيابت از مدافعان حقوق مجرمان بي‌حجاب به تحليلي شادمانانه با اين عنوان پرداخت كه: «پايان «گشت ارشاد» فرا رسيده است؟»
اين روزنامه در ادامه به يادآوري يكي از شعارهاي انتخاباتي حسن روحاني پرداخته و اينچنين نوشته بود: در روزهاي تبليغات انتخاباتي رياست جمهوري وقتي که حسن روحاني هنوز يکي از کانديداهاي اين انتخابات بود در يکي از نطق‌هاي انتخاباتي خود در تهــران خطـاب به هوادارانـش گفتـه بود: «من به کمک پليس کـاري خواهم کرد که امنيت، واقعي باشد و دختـران ما در خيابان احسـاس امنيت کنند. دخــتران خود حافـظ حــجـاب و عفــاف هستند.»

شرق و چلچراغ

«شرق» همچنين با استناد به گفت‌وگوي هفته‌نامه «چلچراغ» نظر حسن روحاني درباره طرح امنيت اخلاقي را اينطور يادآوري كرده بود: «من قطعا با اين برخوردها مخالفم. اينها حاصل همان قرائت و برداشت خاص از اسلام و قانون اساسي است. خيلي از اين برخوردها ناشي از ديدگاهي است که چنين شادي و نشاط‌هايي را گام‌هاي اوليه به سوي تضعيف عفت عمومي مي‌بيند و بنابراين تشريح ديدگاه من مناسب است. به نظرم، عفيف بودن چيزي فراتر از حجاب داشتن است.

به نظر من اگر زني يا مردي حجاب رسمي مد نظر ما را رعايت نکند، عفيف بودنش زير سؤال نمي‌رود. قبل از انقلاب زنان زيادي در جامعه ما حجاب نداشتند، ولي آيا انسان‌هاي عفيفي نبودند؟ من هشدار مي‌دهم که حجاب را عين عفاف ندانيم. به نظر من زنان زيادي از جامعه ما حجاب مطلوب قانون را ندارند، ولي عفيف هستند. عفت شاخص‌هاي زيادي دارد. کمااينکه مي‌توان کساني را هم يافت که ظاهر مطابق قانون دارند و حجاب دارند (چه مرد و چه زن) ولي اصول عفت را رعايت نمي‌کنند.

بنابراين تاکيد ما بايد بر عفت باشد. بايد ببينيم عفت را چه چيزي تهديد مي‌کند. به نظر من عفت مردم ما را فقر اقتصادي و ناتواني در ازدواج، بيشتر تهديد مي‌کند تا رعايت حجاب مطابق استانداردهايي که عده‌اي دوست دارند و تعريف کرده‌اند... برخي از برخوردها هم ناشي از نگاه پليسي و امنيتي به جامعه است، نگاهي که همه چيز را سياسي مي‌بيند.»

از مهدکودک‌ها تا دانشگاه‌ها و ادارات

روزنامه «شرق» سپس با ابراز اميدواري براي تغيير در اجراي طرح نيم‌بند امنيت اخلاقي نوشت: «بايد ديد آيا مي‌توان تغييري که در روند اجراي طرح عفاف و حجاب اعمال شده است را پاياني بر فعاليت ۸ ساله گشت‌هاي ارشاد در خيابان‌هاي شهرهاي کشور دانست؟! »

خلاصه آنكه «شرق» در آن مقاله كذايي تا جايي كه مخاطب را به ياد ادعاي هولوكاست مي‌انداخت از هيچ چيز كم نگذاشت و مدعي شد در مدت اجراي طرح امنيت اخلاقي از مهدکودک‌ها گرفته تا دانشگاه‌ها و ادارات از تصميماتي که مبناي همه آنها طرح حجاب و عفاف بود بي‌تاثير نمانده‌اند!

«مولاوردي»، «بهار» و طرح امنيت اخلاقي

اين روزنامه حافظ منافع مجرمان ساپورت‌پوش و بي‌حجاب براي آنكه ثابت كند تغيير شيوه اجراي طرح امنيت اخلاقي در دولت يازدهم طرفداران زيادي دارد، «شهيندخت مولاوردي» معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري را جلو انداخته و با استناد به گفت‌وگوي او با روزنامه هتاك و توقيف شده «بهار» به نقل از وي نوشته بود: «با توجه به گفتمان جديد در کشور نياز به اصلاح و بازنگري قوانين مربوط به حجاب وجود دارد. البته مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي هم راه حل‌هاي متفاوتي را در اين باره در نظر گرفته ولي ما در سال‌هاي گذشته ديده‌ايم که فقط نيروي انتظامي با برخوردهاي انتظامي در اين حوزه عمل کرده است در حالي که از اول قرار نبود حجاب يک موضوع امنيتي باشد.»

پايكوبي صداي آلمان

اما «صداي آلمان» نيز به نمايندگي از اپوزيسيون لاقيدهاي خارج از كشور و آرزومندان بازگشت «زنان بيكيني‌پوش» به خيابان‌هاي كشور، پس از اعلام خبر ياد شده به پايكوبي در اطراف بارقه‌هاي اميد ايجاد شده پرداخت و ضمن گفت‌وگو با زني به نام «مريم حسين‌خواه» كه وي را تلاشگر حقوق زنان ناميده بود به نقل از وي نوشت: «نيروي انتظامي زير نظر رهبر است و بازخواست و ارزيابي کار آن و نظارت بر آن، هم براي مجلس و هم براي دولت کمي سخت است.

دادن اين مسئوليت به دولت و وزارت کشور هم مي‌تواند ما را به نظام‌مندتر و قانون‌مندتر شدنش اميدوار کند و هم اينکه شايد تغييراتي در آن ايجاد شود. از طرف ديگر وقتي که اين مسئوليت را به وزارت کشور بدهند مي‌توان اميد داشت که بازداشت زنان در خيابان که نيروي انتظامي و پليس آن را برعهده داشت، حداقل کمي ‌کمرنگ‌تر بشود».

ناني كه «دويچه وله» از «شرق» قرض گرفت

جالب است كه «دويچه وله» (صداي آلمان) هم از «شرق» نان قرض گرفته و با بازنشر بخشي از گزارش كذايي اين روزنامه نوشته بود: «اگر رويکرد وزارت کشور به مسئله حجاب از حالت امنيتي خارج شده و رنگ اجتماعي به خود بگيرد، مي‌توان گفت روحاني به يکي از بزرگ‌ترين و مهم‌ترين وعده‌هاي انتخاباتي خود براي زنان جامه عمل پوشانده است.»

و البته صداي آلمان كه به چيزي غير از عرياني زنان در معابر راضي نمي‌شود براي تكميل آرزوي روزنامه شرق در ادامه به نقل از همان تلاشگر کذایی خارج‌نشين نوشت: «اين مسئله را نمي‌توان يکي از بزرگ‌ترين وعده‌هايي دانست که حسن روحاني به زنان داده بود بلکه حداکثر مي‌توان آن را «چشمگيرترين وعده» ناميد.»

چرا عروسک‌های شیطان شادمانند؟

اينكه چرا بايد «شرق» و «صداي آلمان» و «لشكر لخت و عورها» از اين كور سوي اميد با نام انتقال راهبري طرح امنيت اخلاقي از ناجا به شوراي اجتماعي وزارت كشور به عيش و طرب بپردازند،؟! واضح و مبرهن است؛ چون بر اساس تجربه احتمال بالايي را براي تعطيلي همين طرح نيم‌بند «اخم و تَخم» به زنان معلوم‌الحال جلوي درب ورودي «برج ميلاد» در نظر گرفته اند.

يكي نيست از حافظان منافع زنان «لخت و عور» بپرسد ، موكلان شما چه كاري بايد انجام دهند كه تا حالا انجام نداده اند؟

كدام تغيير؟

اما ادله نگراني متدينين چيست؟ اگر به سخنان فرمانده ناجا توجه نموده باشيد متوجه خواهيد شد كه سردار معزز در پاسخ به اين سؤال که آيا برنامه‌هاي طرح عفاف و حجاب متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود، گفته بودند: «فعلاً طرح جديدي ارائه نشده است، انتظاري هم نيست؛ چراکه دولت تازه در حال ساماندهي نيروها و مطالعه وضعيت گذشته است.»
اين يعني اينكه طبق معمول چيزي براي «تغيير» ، البته تغييري كه به خروج قانون عفاف و حجاب از سردخانه بينجامد مدون نشده است. البته اين مفهوم در ظاهر محل نگراني نيست اما با سنجش جوانب امر، اين نتيجه عايدمان خواهد شد كه به دلايلي كه ذكر خواهد شد بايد نگران باشيم.

خطر بيخ گوش تبصره تشريفاتي

۱- تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامي مي‌گويد:«زناني كه بدون حجاب شرعي در معابر وانظار عمومي ظاهر شوند به حبس از ۱۰روز تا ۲ماه ويا از ۵۰هزار تا ۵۰۰هزار ريال جزاي نقدي محكوم خواهند شد»

اينكه قوه قضائيه لشكر لخت و عوري را كه در خيابانها رژه مي روند را براساس قانون ياد شده تعزير مي كند يانه فعلا مورد بحث نيست. بلكه نكته واضح اينجاست كه طبق اين تبصره مشخص‌، «وضعيت جهنمي» بسياري از زناني كه در انظار عمومي ظاهر مي شوند با تذكر لساني قابل اصلاح نبوده و در رده مجرمين قرار دارند. لذا نيروي انتظامي به عنوان ضابط قضايي موظف به جلب اين مجرمان و تحويل آنان به دستگاه قضاست.

همانطور كه مشخص است ، طرح امنيت اخلاقي ، يك وظيفه كاملا «قهري» است كه راهبري آن از وظايف فرماندهي نيروي انتظامي است نه يك شوراي اجتماعي بي سر و ته!

با اينكه تا اين لحظه نيروي انتظامي و دستگاه عدليه به مُرَ قانون عمل ننموده اند و ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامي و تبصره آن را در حد يك مستند تشريفاتي تنزل داده اند اما اين نكته كه خداي ناكرده قصد داشته باشند عطاي همين تشريفات را هم به لقايش بخشيده و با تحويل آن به يك شوراي بي‌مسما فاتحه آن را بخوانند غير قابل قبول و قطعا به دلايل زير مايه نگراني شديد خواهد بود.

احتمالات پيش رو

الف - ممكن است ون‌هاي «ناجا» چون شوراي اجتماعي برنامه‌اي براي «راهبري» طرح امنيت اخلاقي ارائه نداده ديگر روبروي «برج ميلاد» حاضر نشوند.

ب- ممكن است شوراي اجتماعي وزارت كشور تا زمان تدوين برنامه راهبري تا تاريخ نامعلوم، ماموران ناجا را به جاي «برج ميلاد» به يگان‌هاي خدمتي‌شان راهبري كند.

ج- تا حالا كه كسي نديده نيروي انتظامي با يك زن يا دختر بي‌حجاب طبق قانون برخورد «مجرمانه» كند. اما وضع موقعي خراب‌تر مي‌شود كه طرح جديد اين شوراي كذايي رونمايي شود و كاشف به عمل بيايد كه آرزوي زنان مكشفه و عريان و مدافعان حقوق آنان برآورده شده و عمل ارتكابي آنان از حالت «مجرمانه» خارج و تبديل به يك موضوع اجتماعي شده است؛ درست مثل زماني كه معتادها از مجرم به بيمار تغيير نام دادند.

د- با عطف به بند ج ، نگراني زماني تشديد خواهد شد كه حزب‌اللهي‌ها حتي نتوانند به ناجا اعتراض كنند چرا جلوي «برج ميلاد» به زنان عريان «اخم» نكرده است. و البته در مقابل پاسخ بشنوند كه راهبر طرح امنيت اخلاقي اخم كردن را به دليل شائبه امنيتي بودن ممنوع كرده است!

سابقه شورا

۲- «شوراي اجتماعي» در وزارت كشور چيز جديدي محسوب نمي‌شود. اين شوراي كذايي در دوره احمدي‌نژاد هم تاسيس شده بود اما به اين دليل كه هيچ‌كس و در رأس آن رئيس‌جمهور براي حرفش تره هم خرد نمي‌كرد، اعضا تصميم گرفتند احترام خودشان را نگه دارند و آن را منحل كنند.

البته برخي اعضاي مشغول در آن شوراي منحله به يالثارات گفته‌اند كه در آن مقطع افراد مشغول، يك سري آدم‌هاي «پاي كار» بوده‌اند كه اگر احمدي‌نژاد با پشت دست قانون عفاف و حجاب را به بايگاني تاريخ نمي فرستاد تا الان كلي كار انجام داده بودند. اما حالا اگر اعضاي شوراي فعلي «از در عقب»، «پاي كار» باشند تكليف چيست؟ درضمن حسن روحاني هم همانطور كه مستندات آن در اين گزارش ارائه شد بارها آراء خود را در مورد طرح امنيت اخلاقي گفته است. بنابراين اگر شخص رئيس جمهور هوس كند وعده‌ها و نظرات خودش در مورد اين طرح «كاملا انتظامي» را به مرحله عمل وارد كند جدا بايد احساس نگراني كرد.

چه ارگاني مي خواهد زير بار فرامين شورا برود؟

۳- قانون عفاف و حجاب كه از ۱۴ دي ماه ۱۳۸۴ ، ۸ سال از مرگ تدريجي آن مي گذرد ۲۶ دستگاه را موظف به اجراي مصوبات ذيل خود كرده كه تعدادي از آنان هم دولتي هستند. اين درحالي است كه وظايف اين وزارتخانه ها به وضوح در قانون مذكور مشخص شده و اجراي آن صرفا نياز به اراده عمل دارد. پيگيري اجراي قانون نيز بايد توسط شخص وزير و رئيس جمهور و البته مجلس تداوم يابد.

حالا معلوم نيست اين وسط يك شوراي بي سرو ته، چه چيزي را مي خواهد «راهبري» كند؟ شورايي كه يكي از اعضاي سابق آن شهادت مي دهد وزارتخانه ها در زمان دولت احمدي نژاد، حتي زحمت فرستادن مشاوران «دسته ديزي» خود به جلسات را نيز نمي داده اند! چه رسد به اين كه بخواهند زير بار «راهبري» يك شوراي بي در و پيكر بروند.

«شوراي سر كاري» بدل از «ستاد سركاري»

۴- به دلايلي كه ذكر شد اين طور به نظر مي رسد كه متدينين و كساني كه هراز گاهي رگ غيرتشان از ديدن صحنه هاي وحشتناك ورم مي كند و فرياد اعتراضشان را برسر نيروي انتظامي و دولت بالا مي‌برند ، مدت باقي مانده از دولت يازدهم را بايد با نام يك شورا «سر كار» بروند. چرا كه در صورت اعتراض به كم كاري يا بي كاري نهادها، به شوراي اجتماعي وزارت كشور حواله داده خواهند شد.


منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)

احمد
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۰۳:۰۴:۵۰
سلام
خداوندوقتی قومی روعذاب می دهدیک دلیلش بی تفاوتی نسبت به گناه است مورددوم باعث ترویج فرهنگ برهنگی درجامعه ایران که قبل ازاسلام هم پوشش مثل چادرداشتندمی شودحال بماندماکشوراسلامی هم هستیم شمابااین حرف فریضه مهم نهی ازمنکروامربه معروف زیرسوال میبریدبدنیست کمی درموردآیات حجاب وامربه معرف مطالعه بفرماییدکه ترک اینهاچه آثارمخربی برجامه داردحتماتاریخ اندلس بخونیدکه چطورازطریق همین بدحجابی وشراب اندلس گرفتندوجدانابدون هرگونه پیش داوری
مهدي قمصري
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۸:۱۴:۵۷
سلام
حداقل حسن اين شورا اينه كه اشتغال زائي كرده
_____________________
مثل روزنامه بهار كه حداقل حسنش اينه كه ديگه كسي نميگه "زنده باد بهار"
_____________________
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۸:۰۹:۱۴
گل بود به سبزه هم اراسته شد
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۷:۳۰:۰۳
بنازم غیرت بچه حزب اللهی های اراک رو که بدون این که از کسی دستوری گرفته باشند اجازه ورود زنان بدحجاب به حسینیه ها را نمی دادند و هر وقت در مسیر هیات های عزاداری با زنان بدحجاب مواجه می شدند یکی یکی به شخص خاطی تذکر میدادند...دم بچه بسیجی ها گرم
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۶:۱۵:۲۵
واقعا مشکل شما با بی حجابی مردم چیست مگر بجای زن و مردهرزه شما را به جهنم می برند .
محسن شمس الدینی
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۳:۴۲:۱۴
چه بگویم برادر از خون دل . من نظرم این است باید خودمان کاری کنیم و تذکر لسانی را حداقل نگذاریم به بوته فراموشی سپرده شود.
رهگذر
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۱:۵۰:۴۰
ای بابا کار از کار گذشته شما دلتون خوشه هنوز دم از حجاب میزنید گذشت بله گذشت