داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93087
۱۳ نظر
اینگونه محبوبیت رئیس‌جمهور بیشتر حفظ می‌شد!
واجب و مجوز
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
 
البته ممکن است آقای امیری با موتور و موتورسوار بودن ناهیان از منکر مشکل داشته باشند و فرضاً اگر آمران به معروف با سوار شدن به مترو یا پاچیرو یا پورشه به اماکن مسئله دار رفته و نهی ازمنکر کنند از نظر ایشان بلامانع باشد!...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله،هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع) در ستون سیاست به روایت همولایتی نوشت:

حسینعلی امیری (قائم مقام وزارت کشور): هرگونه مجوز مربوط به فعالیتهای آمران به معروف باید از سوی استانداری ها صادر شود و هرگونه فعالیت در زمینه امربه معروف و نهی ازمنکر بدون مجوز قانونی حتی اگر با نیت خیر انجام شود نقض قانون است و تا این لحظه فعالیت موتورسواران آمر به معروف از سوی هیچ حزبی به رسمیت شناخته نشده است! (همبستگی ۹۳/۶/۲۳)

۱- چرا می خندید؟ به هرحال سعی کنید جلوی خودتان را بگیرید! آدم عاقل هرجا که خنده اش گرفت نمی خندد!

۲- براساس فرمایشات فوق از این به بعد روزه داران، نمازگزاران و خمس دهندگان هم برای انجام این اعمال باید از وزارت کشور ( و شاید هم از خود آقای حسینعلی امیری) مجوز بگیرند!

۳- این که خدای متعال در قرآن کریم و معصومین علیهم السلام در احادیث متعدد و مراجع عظام در رساله‌های توضیح المسائل بر وجوب و لزوم و ضرورت امر به معروف ونهی ازمنکر تاکید کرده اند کافی نیست! چون به نظر آقای حسینعلی امیری انجام امر به معروف و نهی ازمنکر حتی اگر با نیت خیر هم باشد نیازمند کسب مجوز از استانداران است!

۴- به نظر آقای حسینعلی امیری امربه معروف و نهی ازمنکر با نیت دیگری غیر از نیت خیر (مثلاً نیت شر!) هم قابل انجام است؟

۵- از آنجا که جناب ایشان سابقه قضایی دارند باید جواب بدهند به استناد کدام ماده و تبصره قانونی انجام واجب الهی در نظام اسلامی (آن هم امر به معروف و نهی ازمنکر) نیازمند کسب مجوز از استانداران است ؟

۶- اگر فردا جناب امیری فرمودند که خواندن نماز به شکل جماعت و یا حضور در مسجد و هیئت های مذهبی نیازمند کسب مجوز از استانداران است چه باید بکنیم ؟

۷- آیا چون ایشان (آقای حسینعلی امیری) قائم مقام وزارت کشور است و تصور می کند برای نهی ازمنکر بايد از وزارت کشور یا استانداران مجوز گرفت باید بیاید و تصوراتش را بلند بلند برای خبرنگاران بگوید؟ آن هم بدون استناد به قانون؟

۸- اگر وزارت کشور یا استانداری اجازه نهی ازمنکر را نداد! آن وقت این فریضه از مکلف ساقط می شود؟ یعنی اگر در قیامت از ما سؤال شود چرا نهی ازمنکر نکردید و پاسخ بدهیم آقای حسینعلی امیری اجازه ندادند، پاسخ ما مقبول حضرت حق واقع خواهد شد؟

۹- البته ممکن است آقای امیری با موتور و موتورسوار بودن ناهیان از منکر مشکل داشته باشند و فرضاً اگر آمران به معروف با سوار شدن به مترو یا پاچیرو یا پورشه به اماکن مسئله دار رفته و نهی ازمنکر کنند از نظر ایشان بلامانع باشد! در این خصوص هم متاسفانه قوانین کشور و شرع انور هیچ اشاره ای به جنس وسیله نقلیه آمران به معروف نکرده و مثلا جایی نیامده که واجب است آمر به معروف از سوار شدن به موتور اجتناب کرده و مستحب است با پورشه به نهی از منکر و امر به معروف بپردازد!

۱۰- اگر بعضی از این مسئولان جای مصاحبه با خبرنگاران و اظهارنظرهای این جوری، ساکت می‌نشستند و کارشان را می کردند محبوبیت دولت و رئیس جمهور بیشتر حفظ می شد!

۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۵:۰۸:۴۰
بایدحزبی مانند انصارمسولین غافل رابیدارکند
درودبرحزب الله
مهدي
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۲۰:۲۶:۵۲
آقاي ناشناس ميشه بگيدامربه معروف چه شرطي داردكه ماهم بدانيم
حسين
۱۳۹۳-۰۷-۰۴ ۲۱:۴۶:۰۲
هر جه شديدتر با بد حجابان برخورد شود بهتر است يا اين مملكت إسلامي هست يا نه تكليف بأيد روشن بشه اين همه جوان اين مملكت بي دليل شهيد نشدند
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۰۶:۱۶:۵۱
شما که این قدر نگرانید ، یه طرحی برای ارازن و اوباش بزارین تا مزاحم ناموس مردم نشن .
ناشناس
۱۳۹۳-۰۶-۳۱ ۱۶:۴۳:۴۲
"امر به معروف ونهی از منکر"
شرط دارد، نه با زور!!!
هندا1000
۱۳۹۳-۰۶-۳۰ ۱۲:۳۱:۲۵
درود بر انصار حزب الله
لعنت بر فتنه گر
منم ميخوام عضو باشم
علی
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۱۷:۱۸:۰۶
آیا انصار حزب اله قرار ادامه دهنده گشت ثارالله باشه به همون قدرت و مثل گشت ثارالله از طرف قوه قضاییه و...حمایت میشه؟
حمید
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۹:۲۵
همه باید به قانون تمکین کنیم برخورد سلیقه ای بجز تفرقه هیچ چیزی نداره
۱۳۹۳-۰۶-۲۸ ۲۳:۳۲:۳۶
وقتی فرهنگسرا ها به جای مساجد مسول تولیدات فرهنگی شوند و نیروی انتظامی مسول حراست از دین و انجام تکالیف دینی هزینه های سنگین معلولیت ناهی ازمنکر را داشته باشد و مردم بیش از اراذل و اوباش احساس نا امنی کنند ,انتظاری بیش از این نمی توان داشت.
فرساد
۱۳۹۳-۰۶-۲۸ ۲۰:۴۵:۲۳
انصار حزب الله هم معتقد هستند روش برخورد فیزیکی با بدحجابی از روی ناچاری و آخرین روش است (مثل جراحی در بیماری که با دارو خوب نشود) این اختلافات جامعه زنگ خطری است که مسئولین به بدحجابی و تاثیر ماهواره در تبلیغ آن جدی باشند و به سمت روشهای جدید (قانونی) روی آورند. روش فعلی که «فقط تبلیغ عمومی (یکسان) عفت و حجاب بدون روشهای تشویقی و تنبیهی قانونی» است خصوصأ اکنون که ماهواره به شدت بر بی حجابی مصرانه تبلیغ میکند اصلأ کارآمد نیست لذا باید روحانیون، روانشناسان و جامعه شناسان دانشگاهی روشهای جدیدی «تبلیغ اختصاصی (متفاوت) با روشهای تشویقی و تنبیهی قانونی» ابداع کنند
نوری
۱۳۹۳-۰۶-۲۸ ۱۸:۲۱:۰۱
بنده کاملا با کامنت طاهر موافقم و نظرش را تایید میکنم احسنت بر طاهر احسنت بر انصار حزب الله. اجرکم عندالله
طاهر
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۳:۵۴:۲۲
مگه مسئله واردات فلان کالا و یا احداث فلان کارخون هست که ده جور مجوز لازم داشته باشه؟ بحث واجب شرعی و فرمان خداست. مگه این فواحشی که با این ریخت و قیافه ها میان تو خیابون برای فحشا و فساد علنی مجوز دارن؟ هرزه هایی که شب می شینن پای فیلمهای مستهجن و پورن ماهواره ، صبح عین فواحش تو فیلم خودشونو بزک می کنن برای کاسبی میرن تو خیابون. ماشینهایی که علنا" و جلو چشم همه پسرهای سوسول و فاسد اقدام به سوار کردن فواحش ساپورت پوش و بردنشون برای کثافت کاری می کنن. آیا تظاهر به فحشا چیزیه که بشه از اون حمایت کرد؟
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۱:۴۰:۱۸
اگر با قدرت امر به معروف ونهی از منکر انجام نشود آنچنان که تا کنون نشده به فرمایش امام عل (ع) اشقیا برشما مسلط می شوند مگر ما در جمهوری اسلامی برای این واجب چقدر شهید ومجروح ومعلول باید بدهیم