داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 119017
اوباما: نبرد با داعش جنگ جهانی سوم نیست
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۹
 
باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفت که برای شکست دادن داعش باید به هسته‌های اصلی این گروه در مناطقی چون داعش و عراق حمله کرد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه با بیان اینکه نبرد با داعش جنگ جهانی سوم نیست، گفت باید هسته‌های اصلی داعش را هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفت که برای شکست دادن داعش باید به هسته‌های اصلی این گروه در مناطقی چون داعش و عراق حمله کرد.

وی با بیان این ادعا که پیشروی داعش در کشورهای خاورمیانه به دلیل بی‌ثباتی در آن کشورها و همچنین اختلاف میان مذاهب شیعه بود، گفت: «همانطور که در سخنرانی وضعیت اتحادیه (نطق سالانه) هم گفتم، داعش یک تهدید برای بقای ما نیست.»

اوباما که با سه نفر از فعالان برجسته سایت یوتیوب مصاحبه می‌کرد و گفت‌وگویش به صورت زنده از این پایگاه پخش می‌شد، افزود: «این جنگ جهانی سوم نیست. کاری که ما باید بکنیم این است که هسته‌های آن‌ها را در آن سوی آب‌ها، در جاهایی مانند عراق و سوریه هدف قرار دهیم و این همان کاری است که ما داریم می‌کنیم.»

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «من می‌‌خواهم فشارها را بر گروهی چون داعش که تلاش می‌کند در ایالات متحده دست به اقدامات تروریستی بزند، حفظ کنم.»

اوباما پیش از این هم گفته بود که برای مقابله واقعی با تهدید احتمالی داعش برای آمریکا، باید این گروه را در عراق و سوریه تضعیف و نهایتا نابود کرد.