Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 96741
۲ نظر
کیکی در آسمان در سیاست‌ به‌ روایت‌همولایتی
از حکایت آشنا تا رفع توقیف آسمان
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۵
 
به نظر شما اگر نشریه آسمان به «اسب » مسئول پرونده اش «یابو » خطاب کرده بود بازهم به جریمه نقدی محکوم می شد؟ نشریه اش را هم به این زودی رفع توقیف می کردند؟!...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله،هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع) در ستون سیاست به روایت همولایتی نوشت:

حکایت آشنا

آشنا (مشاور فرهنگی رئیس جمهور): سطح توافق نامه هسته ای بالاتر از آن است که مجلس آن را تایید کند! (مجلس در سطحی نیست که بخواهد توافق نامه را تایید کند!) نسیم۹۳/۸/۲۴

۱- آقا آشنا آدم مهمی است . تحصیل کرده هم هست.مدارکات مهمی هم اخذ نموده و احتمالاً چند زبان دنیا را هم بلد باشد. به قیافه‌اش نگاه نکنید! خیلی کتاب خوانده و مطالب فراوانی بلد است!

۲- جملات قصار آقای آشنا را که شنیده اید؟ یک روز گفته بود: دولت روحانی بهار بود که پس از ۱۶سال زمستان! جای دیگری هم فرمایش کرده بود: رسانه ها حق ندارند و نباید در امر مهمی مثل توافق نامه هسته ای حرف بزنند(در ضمن یادمان آمد ایشان دکترای رسانه و ارتباطات و فرهنگ هم دارد!) والبته نقل ها و عبارات خوشمزه تری هم از ایشان صادر شده که فعلاً بماند!

۳- فقط این وسط رئیس جمهور مانده چه کند با این آقای آشنا؟! به آقای صادق(مشاور رسانه ای اش) دستور بدهد مراقب حرف زدن آشنا باشد؟ آقای آشنا را بسپارد دست «حسین خان فریدون » که دست از پا خطا نکند؟آشنا را ممنوع الکلام کند؟ چون آقای آشنا و سخنانش آن قدر مهم و عمیق و نافذ است که حتی می تواند دولت اوباما را هم سرنگون کند چه رسد به دولت روحانی !

۴- آقای روحانی همین «آشنا» را که دارد دیگر هیچ چیز کم ندارد !
دشمن دانا که غم جان بود / بهتر از آن دوست که «آشنا» بود
(زبان حال شیخ حسن روحانی هنگامی که حال «آشنا» را از او پرسیدند!)

۵- به جناب آقای رئیس جمهورپیشنهاد می شود برای خاتمه دادن به گفتارهای دولت برانداز آقای آشنا یکی از اقدامات زیر را انجام بدهد:

الف- آقای آشنا را به عنوان رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای منصوب کند! (باور کنید اشک اشتون و جان کری را در خواهد آورد و پنجاه روزه فتیله بحران هسته ای و فردو و اتم و پلوتونیم و کنگره آمریکا و تحریمها و شورای امنیت را خواهد پیچاند!)

ب- در این روزگار بی وزیری وزارت علوم، آقای آشنا بهترین گزینه برای تصدی وزارت علوم است! اگر ایشان معرفی شود به احتمال زیاد با ۲۹۶ رأی موافق و مخالف و ممتنع از مجلس رأی اعتماد خواهد گرفت ! دانشگاهیان هم کلی صفا خواهند کرد!

ج- با توجه به آلودگی وحشتناک هوا و اقدامات وسیع خانم ابتکار در توقف بنزین ایرانی و واردات بنزین یورو هشت خارجی که اصلاً هوا را آلوده نمی کند و سایر دسته گلهای به آب داده و رفته خانم ابتکار ، خانم ابتکار را به عنوان مشاور فرهنگی و آقای آشنا را به سمت ریاست سازمان محیط زیست منصوب کند! آن وقت است که مملکت یکجا به «محیط زیست » تبدیل می شود ! در ضمن خانم ابتکار هم عادت ندارد یک روز قبل از جلسه رأی اعتماد وزیر علوم حرفهایی بزند که مجلسی‌ها لذت ببرند!

د- اگر هیچ کدام از اینها نشد آقای آشنا بهترین گزینه برای تصدی پست سفیر ایران در کره شمالی است! آن هم به صورت مادام العمر ۱ باور کنید در این حالت همه راضی خواهند بود! هم مجلس و هم آقای «کیم جونگ ایل» رهبر کره شمالی ، هم خود آقای آشنا ، هم آقای سریع القلم و البته آقای روحانی هم نفس راحتی خواهد کشید!

ه- زبان حال شیخ حسن روحانی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶: من از دلواپسان هرگزننالم که هرچه کرد با من «آشنا» کرد!

رفع توقیف آسمان

*نشریه آسمان به دستور عدلیه رفع توقیف شد . مدیر مسئول آن هم به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد. جرم این نشریه اهانت به حکم الهی قصاص بود در این نشریه حکم قصاص «غیر انسانی» خطاب شده بود.(رسانه‌ها۹۳/۸/۲۴ )

۱- مملکت از این آزادتر؟ طرف به دین خدا فحش داده (آن هم در جمهوری اسلامی!) بعد با پرداخت مقداری جریمه مسئله کلاً رفع و رجوع شده! نشریه اش را هم رفع توقیف کرده اند و می تواند از فردا دوباره منتشر شود و این بار به حکم دیگر الهی اهانت کند!

۲- به نظر شما اگر نشریه آسمان به «اسب » مسئول پرونده اش «یابو » خطاب کرده بود بازهم به جریمه نقدی محکوم می شد؟ نشریه اش را هم به این زودی رفع توقیف می کردند؟!

۳- حالا می فهمید در این مملکت احکام الهی و دین چقدر قدر و قیمت و جایگاه و منزلت دارد؟!

۴- اوایل انقلاب برخی اعضای جبهه ملی حکم الهی قصاص را غیر انسانی خطاب کردند!حضرت امام با صراحت آنها را مرتد اعلام نمودند! جالب اینجاست آن موجودی که قصاص را غیر انسانی خطاب کرده و مصاحبه اش در نشریه آسمان چاپیده شده بود(هرامیداس باوند رهبر فعلی جبهه ملی ایران) همین الان راست راست برای خودش می گردد و حتی کسی به ایشان «تو» هم خطاب نکرد! چه رسد به این که بازخواستی ، مجازاتی و....

وزیر پیشنهادی بعدی

الف- فرجی «دانا» وزیر علوم دولت روحانی نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.
ب- «دانش» آشتیانی وزیر پیشنهادی علوم دولت روحانی هم بعید است از مجلس رأی اعتماد بگیرد!

*بر این اساس حدس می زنید وزیر پیشنهادی بعدی دولت روحانی برای صندلی خالی وزارت علوم چه کسی خواهد بود؟

۱- ناصرالدین «معرفت»
۲- منوچهر «پژوهش »
۳- هوشنگ «علمی»
۴- کاووس «تحقیقات»
۵- بدرالملوک «فن آوری»
۶- حسام الدین «آشنا»

کیکی در آسمان

همراهان رئیس جمهور در بازگشت از سفرایشان به جمهوری آذربایجان در هواپیما جشن ساده ای برپا کرده و تولد رئیس جمهور را با خوردن کیک گرامی داشتند! (روزنامه های اصلاح طلب ۹۳/۸/۲۵)

۱- یعنی آن جشن تولد هوایی از جشن تولد احمدی‌نژاد هم ساده‌تر بوده؟ یعنی به جای کیک تولد کیک یزدی پخش کرده اند؟

۲- مگر برای آدم بزرگ آن هم روحانی جشن تولد می گیرند؟ اصلاً خوبیت دارد؟

۳- حالا برای آقای روحانی کادو هم داده اند؟ نکند حسام‌الدین آشنا به جای کادو برگزیده‌ای از سخنان خودش را قاب کرده و به رئیس‌جمهور هدیه داده باشد؟

سعید
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۱۷:۵۹
تکبیر
۱۳۹۳-۰۹-۰۱ ۲۳:۰۰:۴۲
خیلی عالی، دمتون گرم

قلم شیوا و تیزهوشی نگارنده این ستون مثال زدنی است