داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

سهراب
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۵۷:۲۴
درود.آیا می دونید فلسفه چگونگی تاسیس داعش وپیروانشون چیه ؟یک بار از خودتون سوال کنید بد نیست
غريب
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۳:۰۷:۰۵
اينان پايين تر از حيوان هستند.خدايا جنايت تا كي؟
سربازسیدعلی
۱۳۹۳-۰۷-۱۷ ۰۰:۵۲:۲۲
دوستان من,اسوده خاطر باشید که,داعش وصهیونیسم و...هیج جایی رو در دهکده جهانی حزب الله ندارند.....الله اکبر
ارش
۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۰۶:۵۳:۲۶
انشاالله به دست کردا نابود میشن
محسن
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۱۹:۴۰:۳۰
مرگ برداعش مرگ برآمریکا
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۱۳:۲۶:۴۷
هه داعش یک عروسک خیمه شب بازیه ک ب دست اسراعیل دارن تکونش میدن اگ ن داعش هیچ سگی نیست.داعش دستش باامریکا و اسراعیل تو ی کاسه هست و واسه رد گم کنی میان شر و بر میگن ک ماهم با داعش سر جنگ داریم.مرگ بر امریکا مرگ بر اسراعیل مرگ بر داعش خبیث الهی ب حق نور محمد ریشه کن بشن
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۰۳:۵۱:۱۱
مرگ برداعش
رومز
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۰۰:۵۵:۵۲
لعت بر داعش و قطر وعربستان سعودی
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۰۰:۰۸:۴۲
ظلم هیچ وقت پایدار نیست! به امید روزی که نابود بهشن همشون!
پرویز جوکار
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۲۱:۰۱:۱۷
داعش در آینده نزدیک نا بود است
مرد ایرانی
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۲:۵۴:۵۲
داعشیا انسان هایین که بویی از انسان بودن نبردن ولی انسان ها میتونن نابودشان کنند
احمد يوسف رضا منصور
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۲:۰۷:۲۹
ان الباطل كان زهوقا
درکه
۱۳۹۳-۰۷-۱۰ ۰۸:۴۲:۰۱
لعنت خداوند بر داعشیها
زهرا
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۱۷:۴۴:۵۶
واقعانمیدونم انسان یعنی میتونه اینقدرحیوون صفت باشه کجان مدعیان حقوق بشر.
سادات
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۰۹:۲۳:۵۴
فقط باظهور آقامون درس میشه وبس.اللهم عجل لولیک الفرج.