داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132689
نقدی به اظهارات رئیس جمهور
چرا بر یک "دروغ محض" اصرار دارند؟!
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
 
سخنان حسن روحانی در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات سال ۹۶ در روز گذشته به حق نشان داد که وی توانایی بسیاری در بیان مسائل موهوم و غیرکارشناسانه دارد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله،  سخنان حسن روحانی در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات سال ۹۶ در روز گذشته به حق نشان داد که وی توانایی بسیاری در بیان مسائل موهوم و غیرکارشناسانه دارد.

این که " اگر برجام نبود پس جنگ می‌شد" از جمله مسائلی است که هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند آن را بپذیرد لذا تکرار این مسئله شاید تاکتیکی باشد برای ایجاد تهدید‌های خیالی و جلب آرای مردم در انتخابات!

در همین راستا حجت‌الاسلام حسن روحانی روز گذشته مدعی شد:

اگر برجام هیچ کاری نکرده باشد، فقط قطعنامه‌های الزامی فصل ۷ شورای امنیت سازمان ملل را بدون اینکه حتی یک ساعت آن را اجرا کنیم، برای اولین بار در تاریخ سیاسی جهان لغو کردیم، برای موفقیت‌آمیز خواندن آن کافی است چرا که هیچ کشوری نبوده که او را به فصل ۷ منشور سازمان ملل بکشانند مگر آنکه آن نظام را سرنگون کرده و جنگ را بر آن تحمیل کنند.

این صحبت‌های روحانی در حالی است که پیش‌تر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان به این شبهه نخ نما شده پاسخ داده آن را دروغ محض نامیدند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این باره تصریح کردند:

آن مسئول اروپایی هم، به مسئولین ما میگوید که جنگ در ایران حتمی بود؛ اگر برجام نبود، حتماً جنگ بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ برای اینکه ذهن ما برود به جنگ [امّا] جنگ واقعی چیز دیگر است؛ جنگ واقعی جنگ اقتصادی است، جنگ واقعی تحریم است، جنگ واقعی گرفتن عرصه‌های کار و فعّالیّت و فنّاوری در داخل کشور است؛ این جنگ واقعی است. ما را به جنگ نظامی متوجّه میکنند تا از این جنگ غفلت کنیم؛ جنگ واقعی جنگ فرهنگی است.


البته ایرادات صحبت‌های رئیس جمهور فراتر از این مورد است چرا که با هنرمندی! تیم مذاکره کننده کشورمان تمام قطعنامه‌های پیشین در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد تجمیع شده است.

این سخن که قطعنامه‌های گذشته ذیل بند هفتم بوده نیز به لحاظ حقوقی معنایی ندارد چرا که اگر این ادعا صحیح باشد قطعنامه ۲۲۳۱ نیز تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل می‌باشد البته با این تفاوت که قطعنامه‌های گذشته توسط نظام استکباری علیه ایران وضع می‌شد ولی این قطعنامه‌ها به وسیله حسن روحانی،محمد جواد ظریف، عباس عراقچی و علی‌اکبر صالحی!
*منبع: رجا