Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 39546
۱۹ نظر
آيا وقت آن نرسيـده تا سپاه به وعده خود براي تغيير چهره فرهنگي تهران عمل‌كند؟
سپاه راساً ساماندهی وضعیت حجاب در کشور را بر عهده‌گیرد
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۱
 
آيا در شرايطي كه برخي دولتمردان يكي از عوامل هزيمت در جبهه فرهنگي و وضعيت اسفبار فعلي هستند، سپاه بايد منتظر چراغ سبز آنها بماند يا براي حفظ كيان نظام جمهوري اسلامي راسا به وعده اي كه سردار كاظميني داده هرچه سريعترجامه عمل بپوشاند؟
حاضريم به ناجا كمك كنيم
پایگاه خبری انصارحزب الله: ۲۷ارديبهشت هفته نامه يالثارات در شماره ۶۷۲ خود گزارشي از روند مقابله با بي‌حجابي از زبان نمازگزاران جمعه ۲۲ ارديبهشت تهران منتشر ساخت که براساس آن مردم اعلام کردند: بهترين راه حل عاجل آن است كه نيروهاي مردمي دغدغه‌مند با هماهنگي نيروي انتظامي و به منظور پايان دادن به اين روند شوم وارد ميدان شوند، امروز زماني براي تلف کردن، در پيچ وخم بروکراتيک و خسته کننده سازمانهاي عريض و طويل شده باقي نمانده است. مردم متدين و رنج‌کشيده از فساد رو به رشد کنوني آماده‌اند تا در راستاي عمل به اصل هشتم قانون اساسي و وصيتنامه امام راحلشان در چارچوب قانون به کمک نيروهاي انتظامي بشتابند. 

اطلاعيه انصار حزب‌الله وسخن نمايندگان مردم
ستاد اجرايي انصار حزب الله ايران نيز با تکيه بر مطالبه عمومي با انتشار اطلاعيه اي از مردم و جوانان انقلابي خواست تا براي اعتراض به روند لجام گسيخته موجود و تعيين تکليف فوري براي مهار وضعيت اسفبار آماده و منتظر اطلاعيه بعدي باشند. 

اعلام آمادگي مردم در حالي بود که سوم خرداد ماه سال جاري هفته نامه يالثارات در شماره ۶۷۳ خود به نقل از نمايندگان مجلس نوشت:وضعيت بدحجابي در جامعه هر روز وخيم‌تر مي‌شود و بي‌حيايي و دهن‌كجي‌ها افزايش پيدا مي‌كند که تماما نتيجه سهل‌انگاري مسئولين كشور در سطوح مختلف است. براين اساس حجت الاسلام محمد تقي رهبر رئيس وقت فراکسيون روحانيون مجلس هشتم در راستاي سخنان پر شمار خود در حوزه عفاف و حجاب گفت: نيروي انتظامي با قدرت كارش را انجام دهد و به ياوه‌گويي‌هاي برخي مسئولين هم توجه نكند. 

برخورد قاطع ولي کوتاه‌مدت ناجا
جانشين فرمانده نيروي انتظامي کشور روز سوم خرداد خبر از تشديد برخورد نيروي انتظامي با پوشش‌هاي نامناسب، استفاده از تجهيزات دريافت شبکه‌هاي ماهواره اي، آلودگي‌هاي صوتي و اراذل و اوباش دادودر کمتر از يک هفته به شکل بي‌سابقه اي برخورد با مظاهر بي‌حجابي را آغاز کرد که در راستاي آن روز هشتم خرداد ماه،۸۰ غرفه اولين جشنواره غذاهاي سنتي ايران در نمايشگاه بين‌المللي تهران پس از بررسي وضعيت غرفه‌داران بدحجاب و بدپوشش پلمپ شد و تعدادي از آنها نيز دستگير ومسئول نمايشگاه نيز براي ارائه توضيحات به معاونت نظارت بر اماكن پليس امنيت عمومي تهران بزرگ فراخوانده شد. 

حمله ايران و شرق توقيفي
پس از اين ارگان رسمي دولت به نيابت از رياست اين نهاد براي دفاع از حقوق ناامن كنندگان حريم اجتماعي وارد عمل شد و در صفحه۴ شماره ۵۰۸۹ خود در قالب گفت وگو با کساني که كارشناس مي‌خواندشان نوشت:همان قدر كه بدحجابي نگاهمان را آزار مي‌دهد، ديدن چهره پليسي شهر هم چشم‌هايمان را اذيت مي‌كند.روزنامه توقيف شده شرق نيز همنوا با ارگان دولت در شماره ۱۵۴۱ سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱ از زاويه حقوقي به تخطئه ناجا ودفاع از به اصطلاح حقوق حريم شكنان جامعه اسلامي پرداخت. 

اخطار مردم
اين درحالي بود که اين بار نيز مثل سالهاي گذشته مردم متدين در مقام دفاع از نيروي انتظامي برآمدند ودر نماز جمعه ۱۲خرداد به خبرنگار يالثارات گفتند: ما بارها اعلام كرده ايم و اين بار نيز از اين تريبون اعلام مي‌كنيم كه حاضر به همكاري و كمك به ناجا در راستاي انجام وظيفه اش هستيم و البته به روزنامه‌هاي مغلطه‌گر نيز هشدار مي‌دهيم كه از خشم امت حزب‌الله برحذر باشند چراكه طومار آنها را درهم خواهد پيچيد. داوود احمدي‌نژاد، برادر رئيس جمهور نيز كه در بين نمازگزاران حاضر شده بود به يالثارات گفت: ناجا بايد در مقابل نشرياتي كه دين لقلقه زبان آنهاست و آب به آسياب بي‌فرهنگان بيگانه مي‌ريزند گام‌هايي را بدون تزلزل و مستحكم بردارد و ماموريت خود را به نحو احسن به انجام برساند. 

ماموريت حزب‌الله در جلسه هفتگي ۱۷ خرداد
اين پيام امت حزب الله در حمايت از ناجا و هشدار به مغلطه گران در حالي به واسطه انتشار در شماره ۶۷۵ هفته‌نامه يالثارات مورخ ۱۷ خرداد سال جاري مخابره شد که حجت‌الاسلام سيد ضياءالدين صالحي خوانساري نيز درجلسه هفتگي انصار حزب‌الله مورخ۲۱ خرداد ماه سال جاري اعلام کرد: ماموريت حزب‌الله در دوران تصدي سينه‌‌چاکان مهدويت شناسايي مانع‌تراشان بر سر راه ناجا است و تاکيد نمود که مسدودکنندگان فضاي امر به معروف و نهي از منکر يقينا ضددين و ولايت‌فقيه هستند. 

ادامه طوفان ناجا
اما ۱۹ خرداد ماه انجام وظيفه نيروي انتظامي با اقدام به پلمپ سينماهاي نمايش دهنده فوتبال براي زنان و مردان به شكل مختلط وارد مرحله جديدي شد و سردار کارگر، معاون اجتماعي نيروي انتظامي نيز روز ۲۱ خرداد در اين باره تاکيد کرد: «طبق مشاهدات زماني که خانم‌ها و آقايان به صورت مختلط در سالن سينما به ديدن فوتبال مي‌نشينند وضعيت مطلوبي ندارد و ما براي حفظ شان بانوان با آن مخالفت کرديم. 

همان روز سردار بهمن کارگر معاون اجتماعي ناجا در مراسم افتتاحيه باشگاه خبرنگاران پليس از ورود ناجا به مرحله جديد اجراي طرح امنيت اخلاقي در حوزه سينما خبر داد و گفت:نيروي انتظامي اسير جوسازي‌ها نمي‌شود و به وظيفه خود عمل مي‌کند. از اين پس هر جشنواره و جشني درحوزه سينما بر مبناي ارزش‌هاي اسلامي نباشد همانند جشنواره غذا تعطيل مي‌شود.يک روز بعد۲۲ خرداد ناجا به وعده داده شده از سوي سردار کارگر در خصوص برخورد با مراسم مروج فساد جامه عمل پوشانيد و پليس امنيت اخلاقي، در اولين شب کنسرت مازيار فلاحي، مانع از حضور برخي هنجارشکنان در اين کنسرت شد. 

نيروي انتظامي روز ۲۳ خرداد ماه سالن‌هاي سينماي دو پرديس‌ «ملت» و «زندگي» را به دليل بي‌توجهي به هشدار پليس و فروش بليط به زنان براي ورود به سالن نمايش فوتبال همراه مردان، پلمپ کرد. 

شمقدري شواليه دولتي
اما ۲۴ خرداد ماه جواد شمقدري رئيس سازمان سينمايي نيز در راستاي افزايش فشار بر نيروي انتظامي وارد عمل شد و گفت : رفتار اداره اماکن مبني بر پلمپ دو سالن سينمايي هم در همان بخش رفتارهاي فراقانوني برخي نهادها تعريف مي‌شود؛ چرا که اداره اماکن نمي‌تواند براي ماهيت و کيفيت يک برنامه اظهار نظر کرده و براي آن شرط بگذارد.متاسفانه شاهد اين هستيم که اداره اماکن نيروي انتظامي در اين مورد فراتر از قانون حرکت کرده و براي نحوه برگزاري يک مراسم شرط و شروط گذاشته است که از حوزه اختيارات آنجا خارج است، اما اداره اماکن مي‌تواند کلا با اجراي يک مراسم مخالفت کند که در آن صورت آن برنامه نبايد اجرا شود. 

حزب‌الله به صحنه آمد
پس از اين ستاد اجرايي انصار حزب الله تهران در شماره۶۷۶هفته نامه يالثارات با انتشار اطلاعيه اي به منظورحمايت و قدرداني از اقدام غيرتمندانه نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در مقابله هوشمندانه با عوامل ابتذال فرهنگي و اعتراض به کم‌کاري دستگاه‌هاي فرهنگ‌ساز به خصوص رسانه ملي، مردم را به راهپيمايي پس از نمازجمعه ۲۶ خرداد‌ماه فراخواند. براين اساس شماره ۶۷۷ يالثارات روز ۳۱ خرداد ماه اعلام كرد: مردم دربرابر بي‌غيرتي صف بندي كرده‌اند و براي شكستن فشار دولتي عليه ناجا وارد ميدان خواهند شد. 

تقدير از مردم حمايت از ناجا
همان روز آيت‌الله کعبي عضوخبرگان رهبري با اشاره به عملکرد ناجا در برخورد با مظاهر بي‌حجابي وجلوه فروشي ضمن گفت و گو با يالثارات از اين اقدام غيرتمندانه نيروي انتظامي تقدير و تشکر نموده و گفت: مردم با راهپيمايي پس از اقامه نماز جمعه ۲۶ خرداد با اعلام انزجار از ترويج ابتذال اخلاقي و همچنين دعوت به التزام ديني وظيفه شرعي خود در قبال نظام اسلامي و در حوزه امر به معروف ونهي از منکر را به انجام رسانيدند. اين درحالي است که در قبال انجام وظيفه مردم، مسئولان نظام نيز موظف به انجام وظيفه قانوني خود در قبال مردم هستند. 

دکتر لاله افتخاري نيز درگفت و گو با يالثارات گفت: اميدواريم ناجا با ارتقاء سطح فعاليت‌هاي خود اين انجام وظيفه را تداوم بخشد. بنده نيز از همين تريبون به سهم خود اين مطالبه جدّي را به گوش نيروي انتظامي مي‌رسانم. 

همچنين حجت الاسلام محمد تقي رهبر، امام جمعه موقت اصفهان دراين رابطه به يالثارات گفت: نيروي انتظامي نبايد مايوس و خسته شود. نيروي انتظامي نبايد تسليم اين فشارها شود؛ چراکه رهبري تعيين کننده فرماندهي ناجاست و اين فرماندهي امربر مستقيم شخص ولي فقيه است ونه هيچ کس ديگر. بنابراين ناجا درقبال هيچ مقامي به غير از رهبري نبايد پاسخگو باشد و با قدرت به انجام وظيفه ذاتي خود و دستورات رهبري اقدام کند. 

نيره اخوان ديگر نماينده اصفهان در مجلس نهم شوراي اسلامي نيز ضمن گفت وگو با يالثارات گفت:بايد از روزنامه ايران که از بيت‌المال ارتزاق مي‌کند، پرسيد: چگونه به خود اجازه مي‌دهد در قالب يک رسانه نوشتاري اقدام به اخلال در انجام وظيفه يک نهاد رسمي ديگر نظام ‌کند؟ 

بالاخره مقاومت بسيجي‌وار پايان يافت
در حالي كه يكشنبه ۲۵ تير ماه سردار بهمن کارگر معاون اجتماعي ناجا در جلسه هفتگي انصار حزب‌الله گفته بود: ناجا بسيجي وار مقاومت خواهد كرد، همان روز پليس امنيت تهران از پلمپ ۸۷ رستوران سنتي و قهوه‌خانه در منطقه فرحزاد تهران خبر داد. پليس اين ۸۷ سفره خانه را در جريان ۱۰۰ بازديدي که آن روز در اين منطقه داشت، انجام داده بود. 

يك روز پس از آن محمود احمدي‌نژاد در بيست و نهمين اجلاس روساي آموزش و پرورش سراسر كشور در اعتراض به انجام وظيفه ناجا كه در قالب پلمپ سينماهاي متخلّف و قهوه خانه‌هاي پذيراي زنان قليان كش صورت پذيرفته بود گفت: «به جاي اينكه درِ يك سينما بسته شود، بايد به بچه‌هايمان آموزش مناسب بدهيم تا خود بچه‌ها انتخاب كنند.» 

هرچند هفته نامه يالثارات در شماره۶۸۱ خود مورخ ۲۸ تيرماه ۱۳۹۱ به نقل ازحجت الاسلام محمد تقي رهبر امام جمعه موقت اصفهان نوشت:« اين اظهارات نه با دين وفق دارد نه با قانون.» اما احمدي نژاد به مانع تراشي كلامي نيز اكتفا نكرد و طي تماس‌هايي با استاندار تهران و مقامات ارشد نيروي انتظامي، دستور بازگشايي مجدد سفره‌خانه‌ها ي پلمپ شده را صادر کرد؛ چنانکه پس از اين نيز عمليات‌هاي نيروي انتظامي در پلمپ قهوه خانه‌ها و سفره‌خانه‌هاي تهران متوقف شد. 

بر اين اساس به درستي مي‌توان فك پلمپ قهوه‌خانه‌ها به دستور احمدي نژاد را نقطه شكست دوباره مقاومت نيروي انتظامي در اجراي قانون عفاف و حجاب ناميد. چنانچه بقيه فعاليت‌هاي نيروي انتظامي اعم از گشت‌هاي ارشاد و پلمپ مراكز فساد با آغاز ماه مبارك رمضان به حال تعليق درآمد و پس از آن نيز نيروي انتظامي به دليل درگيري در فرايند تامين امنيت اجلاس عدم تعهد در تهران به اين تعليق ادامه داد. تا آنجا كه فصل ديگري از عملكرد مقطعي ناجا رقم خورد و وضعيت اندك بهبود يافته مجددا با لجام گسيختگي بيشتري به سمت شرايط قبل از آن و يا حتي بدتر از آن حرکت کرد كه نمونه‌هاي آن امروز در بي‌حجابي‌‌هاي رسمي پرتعداد زنان در خيابان‌هاي تهران قابل مشاهده است. 

فساد را رسما ترويج و راه مقابله با آن را بسته‌اند
اين روندي است كه حجت الاسلام محمد تقي رهبرامام جمعه موقت اصفهان ونماينده سابق و رئيس فراكسيون روحانيون مجلس هشتم درباره آن به يالثارات مي‌گويد: وقتي علاوه بر نهادهاي ذيربط ، شخص رئيس دولت چنين رفتاري با نيروي انتظامي به عنوان تنها ارگان عمل كننده به وظيفه اش دارد؛ انتظاري بيش از اين نيز از ناجا نيست. بنابراين كليت نظام جمهوري اسلامي بايد در اين زمينه احساس مسئوليت كند. درحالي كه صدا و سيما و سينما مروج عشق بازي بين دختر و پسر نامحرم هستند چطور مي‌توان انتظار كنترل وضعيت فعلي را داشت.
 
رسانه ملي در حالي با برنامه سازي خود درحال عادي سازي اين منكرات است كه از ديگر سو شخص رئيس جمهور با گفتارخود از رسانه ملي و از تريبون مجلس، نيروي انتظامي را خرد مي‌كند. روزنامه ايران هم ويژه نامه اي با نام دولت معيار منتشر مي‌كند و روي جلد آن با دستخط فلان مسئول مي‌نويسد: آزادي مطلق! و كسي هم نيست كه از آنها سوال كند آزادي مطلق يعني چه ؟ آيا در غرب غرق در فساد هم آزادي مطلقي كه شما از آن دم مي‌زنيد وجود خارجي دارد؟ براين اساس است كه از يك طرف علنا و رسما منكرات را ترويج و از طرف ديگر راه مقابله با آن را سد مي‌كنند. 

مشكل ما اشخاص هستند
حجت الاسلام محمد تقي رهبر با تاكيد براين كه شواهد حكايت ازعدم اصلاح رويه فعلي ازسوي دستگاه‌هاي مجري قانون عفاف و حجاب دارد به يالثارات مي‌گويد: مشكل كنوني ما بر سر افراد است . بدين مفهوم نظام جمهوري اسلامي براي اجراي اين قانون داراي ساز و كار و امكانات و شانيت است اما اشخاص دلسوز و غيرتمند كه از اين امكانات براي اجراي قانون استفاده كنند يا وجود ندارد و يا انگشت‌شمارند.ازطرف ديگر بي‌تفاوتي برجامعه حكمفرما شده است.آيت‌الله صافي گلپايگاني با بنده تماس گرفتند و فرمودند چرا كسي در مورد عفاف و حجاب حرفي نمي‌زند؟چندي قبل براي انجام كاري به مجلس نهم رفته بودم، خبرنگاران مرا دوره كردند وگفتند:حداقل شما در مجلس براي حجاب فريادي مي‌زديد، امروز كه موضوع حجاب در مجلس مرده است! 

به ريش ما مي‌خندند و هر غلطي مي‌خواهند مي‌كنند
بنابراين همانطور كه پيش از اين نيز بارها گفته ام باز هم مي‌گويم ما از اين دولت قطع اميد كرده ايم. لذا هر روز ‌بي‌حجابها به ريش ما مي‌خندند وهر غلطي كه مي‌خواهند مي‌كنند وبه نام آزادي مطلق درجامعه مي‌چرخند. ان‌شا‌ءالله دولت كريمه اي بر سركار بيايد كه غيرت ديني داشته باشد وبه بلاي اجتماعي بي‌حجابي توجه داشته باشد و به نصايح علما و مراجع نيزگوش بسپارد. 

بررسی توالي فراز و نشيب عملكرد نيروي انتظامي در برخورد با منكرات به گونه اي است كه به درستي مي‌توان ازبررسی آن به يك نتيجه گيري نظري پرداخت كه در يك جمله از سوي سردار احمدي مقدم از تريبون نماز جمعه ۱۵ مهر ماه سال ۹۰ اعلام شد:«ماكه سوپرمن نيستيم!»وي درآن تاريخ خطاب به مردم گفت:همه منتظر نيروي انتظامي هستند تا مثل سوپرمن وارد شود. البته نيروي انتظامي بايد حداکثر تلاش خود را انجام دهد. اما هر چقدر هم خود را تجهيز کند به تنهايي قادر به مقابله نخواهد بود. 

فكرچاره
اما اگر اين مرحله را به مثابه يك بن بست نظري در نظر بگيريم كه با اعلام ناتواني ناجا براي مديريت جبهه جنگ فرهنگي ايجاد شده بايد به دنبال يك پنجره فرار باشيم و مي‌توانيم آن را در سخنان يکشنبه ۲۶ شهريور فرمانده کل سپاه پاسداران بيابيم كه با اشاره به آشفتگي و نوسانات اخير بازار سکه و ارز گفت: رئيس جمهور از سپاه خواسته است تا در اين موضوع وارد عمل شود. 

دستهايي پشت پرده هستند که چنين اقداماتي را انجام مي‌دهند و سپاه در صورتي که به اطلاعات مورد نظر دست پيدا کند آن را در اختيار رئيس جمهور و شوراي امنيت قرار مي‌دهد. 

اين در حالي است كه هفته نامه يالثارات در شماره ۶۷۸ خود در مورخ هفتم تيرماه سال جاري به نقل ازسردار کاظميني جانشين «قرارگاه ثارالله» خبر داده بود: با عنايت و حمايت سردار جعفري، فرمانده كل سپاه، طرح لبيك يا خامنه‌اي با حمايت ايشان به تصويب مي‌رسد و با اجرايي شدن طرح در بحث فرهنگي يك اتفاق بزرگ در تهران خواهد افتاد كه ان شاء الله وضع ظاهري شهر تغيير كند و رشد و نمو فرهنگي خوبي را شاهد خواهيم بود. 

دكتر محمد صادق كوشكي تحليلگر مسائل فرهنگي در گفت و گو با يالثارات درهمان شماره در رابطه با لزوم ورود سپاه به مسئله عفاف و حجاب به يالثارات گفته بود:سپاه نهادي انقلابي است كه وظيفه ذاتي آن حفاظت از نظام جمهوري اسلامي دربرابر هر نوع تهاجم است. و در اين راستا سپاه‌هاي استاني به طور ويژه براي مقابله با تهاجم در جنگ نرم شكل گرفته‌اند.
 
اين درحالي است كه امروز نوك پيكان جنگ نرم دشمن در جبهه جنگ نرم ترويج بي‌حيايي و بي‌حجابي است. بنابراين سپاه بايد با تمام قدرت براساس وظيفه ذاتي خود براي دفاع از نظام و انقلاب براي كمك به نيروي انتظامي وارد عمل شود. امروز اين سوال از برادران سپاهي مطرح است كه آيا امروز دشمني خطرناك تر از ترويج گسترده بي‌حجابي در جبهه گسترده جنگ نرم كه اسلاميت نظام را مورد هجمه و تهديد قرار داده وجود دارد؟ امروز درحالي باخت در اين جنگ به نابودي نظام اسلامي از درون ختم مي‌‌شود كه بايد براي غلبه در اين جبهه همه بخشهاي سپاه و از جمله سازمان بسيج وارد عمل شوند.

امداد سپاه به ناجا يك بعد مسئله در بخش انتظامي است. اما بعد ديگري كه لزوم ورود تمام عيار سپاه را توجيه مي‌‌كند بعد امنيتي مسئله است كه به واقع در حال تهديد كليت نظام اسلامي است.
بنابراين و با توجه به آنچه گفته شد سوالات زير از فرماندهي محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مطرح است كه آيا ورود سپاه به حل معضلات و نابساماني‌هاي بازار ارز نمي‌تواند به جبهه وسيع فرهنگي نيز تسري يابد؟
 
آيا مثل به هم ريختگي بازار ارز، در جبهه به هم ريخته فرهنگي هم نياز به استمداد يك مسئول بلند پايه مثل رئيس جمهور است؟ آيا در شرايطي كه برخي دولتمردان يكي از عوامل هزيمت در جبهه فرهنگي و وضعيت اسفبار فعلي هستند، سپاه بايد منتظر چراغ سبز آنها بماند يا براي حفظ كيان نظام جمهوري اسلامي راسا به وعده اي كه سردار كاظميني داده هرچه سريعترجامه عمل بپوشاند؟

منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)

علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۰:۲۷
الکی پای سپاه را به کارهای خرده نکشید وظیفه ی هروزارت یا نهادی درقانون ذکر گردیده واین کاردر شرح وظائف سپاه نیامده واین اظهارات ونوشتار خدمت به سپاه نیست
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۸:۵۲
بسم الله الرحمن الرحیم محبوبيت بين اقشار بي دین و هنجار شکن افتخاری برای سپاه نیست . محبوبيت و اقتدار سپاه به انجام فرامین رهبری و اصلاح مفاسد جامعه اسلامی است .
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۵:۵۰:۵۰
مردم ما فقط باید زور بالاسرشان باشد
سعید
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۶:۴۲:۳۰
به نظر من فقط برخورد قاطع حساب شده باید بشه
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۳:۳۸
به نظرمن مشکل قوه قضاییه است که دربرخوردبافروشندگان وگردن کلفتان موادوبی حجابهاقاطعنیست.
عباس
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۰۰:۳۶:۲۲
من خودم سربازه سپاه بودم و به سپاه ایمان دارم.ولی بهتر سپاه کاره عملیاتی بکنه .مبارزه با مواده مخدر شیشه کراک.که ایمان دارم سپاه در عرض چند ماه میتونه ریشه مواد مخدر و خشک کنه.پدر من معتاد به شیشه هستش واگر من نبودم نمیدونم خواهرم چی میشد.یه بارم اقایون انقلابی یه تضاهراتم واسه مبارزه با مواد مخدر راه بندازنو شعار بدن نه واسه دو تا فیلمه پیزوری .
یک بسیجی
۱۳۹۱-۱۱-۱۱ ۰۲:۲۱:۰۸
سپاه بایستی کار فرهنگی بکند.امر به معرف از طرق مردم و حمایت کامل ناجا
قاسم
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۱:۱۳:۱۷
كاش از عمق ماجراها مطلع بوديم بعدنظرميداديم هيچ چيز آنطوركه باچشم مشاهده ميشود نيست
حامد
۱۳۹۱-۱۰-۱۶ ۱۳:۰۶:۲۸
حضرت آقا در مورد بد حجابی فرمودند شاید عیب آن بدحجاب فقط در صورت باشد و عیب ما از درون(رجوع شود به نشریه حیات)
آقا جان بد حجابی یه مشکل فرهنگیه با لشکرکشی خیابونی درست نمیشه(البته شاید برای مدتی محدود)
شما به یه نسلی اموزش های لازم رو ندادید ازش توقع حجاب دارید
شما آموزش ندید دشمن آموزش میده
به فکر کودکان امروز باشید تا با آموزش صحیح نسل قبل خودش رو به چالش بکشونه
در ضمن ذهن مردم جامعه ای که زیادی درگیر اقتصاد باشه(غم نون) غافل از فرهنگ و تربیت صحیح میشه
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۱۶ ۰۳:۰۴:۱۸
چراسپاه وارد عمل نشود؟وقتی ناجادر رابطه بابی حجابی ناتوان است پس بهتراست ارگانی باصلابت تر؛با انگیزه ترومخلص تری مانند سپاه وارد میدان شود.آقای ناصر که میگویید سپاه بایددرقضیه ی سوریه وارد کارزارشود حرف شما صحیح امافعلا"مملکت مادر اولویت قراردارد,چون انقلاب ماکه برایش هزاران هزارشهیدداده ایم درخطراست.
مهرداد
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۲:۵۵
منم با بعضی از نظرات دوستان موافقم
نباید سپاه وارد عمل شود به هیچ وجه وگرنه کار خراب می شود ، خیلی هم خراب .
حالا نمیدونم مسئولان ما چه فکر میکنند که برای رفع هر مشکلی به یگان های نظامی تکیه می کند و به دنبال ان نارضایتی مردم به دنبال ان است .
من از تمامی دست اندر کاران فرهنگی کشور خواهش می کنم که انها وارد عمل شوند نه یک ارگان نظامی .
عمار
۱۳۹۱-۱۰-۱۰ ۲۱:۱۸:۳۰
حفظ انقلاب اسلامي در هر شرايطي و در هر زمينه اي از وظايف ذاتي سپاه ميباشد و بي حجابي باعث به خطر افتادن انقلاب و نسل جوان ميباشد در اين برهه حساس سپاه بايد با تمام شيوه هاي فكري تربيتي فرهنگي و فيزيكي و قضايي وارد عمل شده و كار بي حجابي را تمام نمايد ياعلي
محسن
۱۳۹۱-۱۰-۰۲ ۱۳:۵۰:۴۰
مقوله حجاب از آن دست اموری نیست که با بگیر و ببند به جایی برسد و نیاز به کار فرهنگی خالصانه دارد تا دلها مجذوب شوند و جبر در گذاشتن و یا برداشتن هر دو نتیجه مطلوب ندارد.آزموده زا آزمودن خطاست
ناصر
۱۳۹۱-۱۰-۰۱ ۲۳:۵۵:۱۹
سلام
اگر بی حجابی از زمان شاه هم بدتر شود سپاه نباید وارد شود بابا در قضیه سوریه تمامیت شیعه در معرض خطر جدی است همه توان را باید در آنجا صرف کرد و باید فوج فوج از این پلیدان که در سوریه جمع شده ان کشت و آنها را با ذلت به شکست کشاند اولویت سوریه است و پیروزی در سوریه قطعا" دل حضرت ولی عصر عج را شاد خواهد کرد
محسن
۱۳۹۱-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۲:۲۷
کاش سپاه می امد و عهده دار مدیریت میشد تا میدیدین که مدیریت جهادی و اسلامی یک ولایی یعنی چه
۱۲