Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115614
حماسه‌آفرینی مدافعان حرم همچنان ادامه دارد
در میان صف بلند مجاهدان خدا
یک روز با سپاه محمد(ص) کار را یکسره می‌کنیم!
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۹
 
در این میان بسیجیان دریا دل امام‌خامنه‌ای آماده یکسره کردن ماجراجویی‌های تکفیری‌ها و حامیانشان در سوریه و عراق به فرمان مقتدایشان هستند. باشد آن روز درمیان سپاه محمد(ص) باشیم و تا آن روز برای رزمندگان و مجاهدان در شامات مصرانه دعا می‌کنیم...
پایگاه خبری انصارحزب‌الله: در روزهایی که برخی به دنبال کسب رضای کدخدایند و برداشتن تحریم‌های کذایی! و برای آلاف و الوف دنیایی به هر حقارتی تن می‌دهند اما در سوی دیگر، فرزندان خمینی‌کبیر(ره) در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در سوریه به دنبال کسب رضای خدایند و رسیدن به کاروان امام حسین علیه‌السلام. و مسلماً جامعه‌ای که افراد آن این‌گونه باشند، مشمول رحمت و نصرت خداوند هستند، و دیگر شکست نخواهند خورد که: «ان ینصرکم اللّه فلا غالب لکم؛ اگر خدا یاریتان کرد، دیگر کسی بر شما غلبه نمی کند.»

روزهای محرم یکی پس از دیگری سپری می‌شود و فرزندان عاشورا در شام، محرم دگری آفریده‌اند و با اقتدا به «حضرت خون‌خدا» رهسپارند با ولایت تا شهادت.

هفته‌گذشته در همین صفحه از شهدای محرم مدافع حرم با ذکر نام یاد کردیم، حماسه‌ای که محدود به مرزهای جغرافیایی نیست و احرار عالم در منطقه آخرالزمانی شام اعم از ایرانی‌ها و لبنانی‌ها و افغانی و ... جمع شده‌اند تا بار دیگر تاریخ تکرار نشود و حسین‌زمان تنها نماند.

اکنون در ادامه از شهدای دیگر مدافع حرم که در طول هفته‌گذشته مهمان سالارشان سیدالشهداء علیه‌السلام شده‌اند یادی می‌کنیم، باشد تا از راه آنان بازنمانیم.

اوایل هفته گذشته بود که در خبری اعلام شد دو تن از پاسداران مدافع حرم در نبرد با تروریست های تکفیری در شمال سوریه به شهادت رسیدند. این خبر کوتاه خیلی زود در فضای مجازی منتشر شد. در خبر تکمیلی‌ اعلام شد: « شهیدان سجاد طاهرنیا و سیدروح‌الله عمادی در حین ماموریت مستشاری در استان حلب در شمال سوریه به فیض شهادت نائل آمدند.

شهید سجاد طاهرنیا از پاسداران گیلان بود که یک دختر و یک پسر از او به یادگار مانده است. شهید سید روح‌الله عمادی ۳۵ ساله هم از پاسداران استان مازندران بود که کودک چهارساله ای به نام سید محمد عماد از او به یادگار مانده است.»

شهید محمد ظهیری، متولد اهواز است که پس از حضور در مبارزه با پژاک به سوی آوردگاه شام عازم شد و در دوازده محرم خبر وصالش مخابره شد در این خبر کوتاه آمده بود: «همزمان با گسترش عملیات مبارزه با گروههای تروریستی تکفیری در سوریه، منابع میدانی از شهادت یکی از مدافعان حرم در این کشور خبر داده اند. بنابر این گزارش، شهید مدافع حرم محمد ظهیری که از مستشاران نظامی ایران در سوریه بود، در حین انجام ماموریت مستشاری در محور جنوب شهر حلب به کاروان شهدای کربلای امام‌ حسین(ع) پیوسته است»

همزمان با اوج گرفتن درگیری‌ها در سوریه، مدافعان حرم درعراق هم حماسه آفرینی می‌کنند. منطقه بیجی جایی‌است که مدافعان حرم به کارزار با آدم‌نماهای داعشی پرداخته‌اند. شهید هادی نومی جوان تبریزی است که در این مقاتله به دیدار خدا نائل آمد. روز دوازدهم محرم بود که باز خبرگزاری‌ها در خبری کوتاه نوشتند: «سید هادی نومی از بسیجیان شهر تبریز، ظهر روز عاشورا در نبرد با تروریست های تکفیری در حومه شهربیجی دراستان صلاح الدین به فیض شهادت نائل آمد.»

در همین روز بود که جانشین فرمانده کل سپاه در مصاحبه تلویزیونی، گفت:«مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در چهار سطح راهبردی، عملیاتی، ‌تاکتیکی، فنی و امدادی در سوریه حضور فعال دارد.»

سردار سلامی در پاسخ به سؤالی درباره علت افزایش شمار شهدای ایرانی در چند روز اخیر در نبردهای سوریه نیز گفت: «از چند ماه پیش نظام سوریه بازسازی و نوسازی ارتش این کشور را در دستور کار خود قرار داد و برای طراحی یک عملیات بزرگ از ما درخواست افزایش سطح مستشاری را کرد. بر این اساس ما سطح حضور مستشاری مان را در سوریه از نظر کمیت و کیفیت گسترش دادیم.»

وی ادامه داد: «برای بهتر ارائه کردن خدمات مستشاری نیروهای ما باید حتماً از میدانهای نبرد بازدید کنند و حضور داشته باشند و بازدید از میادین نبرد از الزامات تاکتیکی لازم برای آموزش نیروهاست و این مسئله باعث افزایش شمار شهدای ما در سوریه در چند روز اخیر است.»

همزمان با بالا گرفتن درگیری نیروهای‌ ارتش و مقاومت با تروریست‌ها در سوریه، تعداد شهدا در عملیات «انتقام سخت» نیزافزایش یافته است. روز سیزدهم محرم‌الحرام بود که خبر شهادت دو پاسدار دیگر در سوریه حال و هوایمان را کربلایی کرد. خبر باز بسیارکوتاه بود، و این بار سردار جبارعراقی از فرماندهان سپاه خوزستان و همچنین «حمیدرضا دایی‌تقی» از اصفهان بودند که در سرزمین شام؛ آسمانی شدند.

در همین روز بود که برخی از سایت‌ها به نقل از حسن شمشادی سرپرست سابق دفتر صدا و سیما در سوریه نوشتند: « نبرد سختی این روزها در حومه شمالی و جنوبی و جنوب غرب حلب و نیز شمال استان لاذقیه در جریان است. برنامه ریزی و طراحی این عملیات و تجهیز نیروی انسانی و جابجایی و آموزش آن‌ها، نزدیک به پنج ماه طول کشیده است. تاکنون ١٦٠ کیلومتر مربع از مناطق جنوب و جنوب غرب حلب که سالهاست در دست تروریست‌های تکفیری بوده و دستکم ١٤ روستا و شهرک این منطقه هم، از دست تروریست‌ها، باز پس گرفته شده است.»

روزچهاردهم محرم‌الحرام باز خبر دیگری از قبول‌شدگان آزمون‌های آخرالزمانی و آسمانی‌شدن آن‌ها منتشر شد. خبری از جنس مدافعان حرم، شهیدان محمدرضا عسکری فرد از خرمشهر، ابوذرامجدیان از سنقر، مسلم نصر ازجهرم بال در بال ملائکه به آسمان عروج کردند. در خبر منتشره شهادت این مجاهدان حسینی آخرالزمانی آمده بود: «به این ترتیب تعداد شهدای ایرانی عملیات محرم درسوریه به ۲۶ نفر رسید. این عملیات هم زمان با ماه محرم در جبهه های گسترده علیه تروریست های تکفیری و وهابی و حامیان آنان آغاز شده و کماکان ادامه دارد. برای پیروزی رزمنده گان اسلام در این نبرد سخت دعا کنیم.»

در همین روز بود که خبری یک خطی مبنی بر شهادت مهدی کائینی در سوریه منتشر شد. در این خبر توضیحات بیشتری داده نشده بود.

خبر آسمانی شدن حسین‌جمالی جوان ۲۹ ساله اهل روستای یاسریه شهرستان فسا در روز هفدهم محرم‌الحرام منتشر شد. در همین روز پیکر پاک شهید سید محمد حسین میردوستی از نیروهای سپاه تهران با حضور جمع کثیری از مردم شهیدپرور منطقه ۱۴ تهران تشییع شد.

در توضیح شهادت این شهید مدافع حرم آمده بود: « این شهید دلاور چند روز پیش طی «عملیات محرم» در سوریه به ضرب گلوله عناصر گروه های تکفیری به فیض شهادت نائل آمد.»

روزهایی که در گوشه‌گوشه ایران اسلامی تشییع با شکوه مجاهدان راه خدا این مدافعان حرم حال و هوای شهرها را کربلایی کرده است، قتال با شقی‌ترین آدم‌‌نماهای کره خاکی این روزها در شامات، آزمونی است که احرارعالم برای حضور در این معرکه آخرالزمانی لحظه شماری می‌کنند و در این میان بسیجیان دریا دل امام‌خامنه‌ای آماده یکسره کردن ماجراجویی‌های تکفیری‌ها و حامیانشان در سوریه و عراق به فرمان مقتدایشان هستند. باشد آن روز درمیان سپاه محمد(ص) باشیم و تا آن روز برای رزمندگان و مجاهدان در شامات مصرانه دعا می‌کنیم.


منبع:هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع)