Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 110006
درباره اقدام غیرقابل توجیه برخی رسانه هاي مدعي اصولگرايي:
داستان خاله خرس‌ها در جمهوري اسلامي
يکشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
 
اين جريان، با كوته بيني زايد الوصف خود يك بي حجاب كه معلوم نيست نماينده چه نسبتي از هم مسلكان خود در جامعه است را در يك مراسم خاص نظير راي گيري يا تظاهرات روز قدس به نمايش مي گذارد تا...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله،پايگاه خبري «بهار نيوز» بعد از برگزاري مراسم روز جهاني قدس، ذيل عنوان «عکس خاص خبرگزاری اصولگرا از روز قدس!» نوشته بود: «نمايش برخي دختران و زنان با وضعيت ظاهري خاص از شگردهاي هميشگي رسانه‌هاي اصولگرايان در انعكاس راه‌پيمايي‌هاي روز قدس يا ۲۲ بهمن است. براي مثال به عكس زير از راهپیمایی روز قدس كه توسط خبرگزاری فارس منتشر شده توجه كنيد! آنگونه كه در عكس ديده مي شود، نفر سمت چپ حتي روسري خود را هم روي شانه انداخته است! ظاهرا ماه مبارك رمضان هم هست و اين سه خانم آن‌گونه كه روي پلاكاردهايشان نوشته شده فرزندان رمضان هستند كه از تحريم هم ترسي ندارند.»

«بهارنيوز»، در واقع پايگاه خبري روزنامه «بهار» است كه پس از چند بار توقيف دوباره روز ششم آبان ماه ۱۳۹۲ توقيف شد. دليل توقيف اين روزنامه انتشار يادداشتي به قلم «اصغر غروي» با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» بود كه جايگاه امامت را زير سوال برده بود.

غرض از پرداختن به اين موضوع، شرح عملكرد برخي رسانه هاي اصولگرا بود كه برخی اقدامات غیر قابل توجیهشان حتي داد رسانه هايي با مختصات «بهار» را نيز درآورده كه عمدتا هم از بودجه نهادهاي انقلابي ارتزاق مي كنند. البته سردسته اجراي چنين رويه اشتباهی قطعا رسانه ملي است كه در ايام خاص براي مثلا توليد مشروعيت فراگير! تمام ارزشهاي توليد كننده آن مشروعيت را نيز به لجن مي كشد.

چنين رويه اي دقيقا مصداق عملي ضرب المثل دوستي خاله خرسه است كه ماهيت آن نيز عبارت است از مشروعيت بخشي به جرم بي حجابي كه در قانون مجازات اسلامي براي آن حد تعيين شده و نيز تبديل مجرمين بي حجاب به الگوهاي تقديس شده در جامعه اسلامي!

شايد چنين خط مشیي در لبنان با جامعه اي داراي ۱۸ طايفه كه هيچ يك در اكثريت نيستند براي نمايش مشروعيت حزب‌الله در بين اقشار مختلف مثمر ثمر باشد، اما نكته اينجاست كه در لبنان طيف هاي بي حجاب به نمايش درآمده در رسانه‌ها از ديگر مذاهب اين كشور هستند نه شيعيان. مضاف بر اين که در لبنان نه حزب‌الله عهده دار مطلق حاكميت است و نه آنكه حكومت لبنان مدعي اجرای احكام شريعت اسلام مستقر شده است.

دوستي خاله خرسه اينجا در مورد رسانه ملي و برخی رسانه‌هاي مدعي اصولگرايي عينيت پيدا مي كند كه اين جريان، با كوته بيني زايد الوصف خود يك بي حجاب كه معلوم نيست نماينده چه نسبتي از هم مسلكان خود در جامعه است را در يك مراسم خاص نظير راي گيري يا تظاهرات روز قدس به نمايش مي گذارد تا وفاداري اين قشر به نظام اسلامي و جمهوري اسلامي ايران را به نمايش گذاشته باشد. غافل از اينكه ظاهر فرد مذكور حكايت از بي اعتقادي صاحب آن به اصلي ترين ارزش‌هاي حاكم در جمهوري اسلامي ايران است كه چند صد هزار شهيد براي اعاده و تثبيت آن تقديم شده است!

معني دقيق تر اين تعابير اين است كه جريان رسانه‌اي مورد نظر ما ، چهره اي سكولار از نظام جمهوري اسلامي به نمايش مي گذارد كه در هر كشور مثلا اسلامي ديگر كه انقلاب هم در آن اتفاق نيفتاده وجود دارد.

يك بعد ديگر دوستي خاله خرسه در اين مسئله نمود پيدا مي كند كه جريان متحد رسانه ملي و برخی رسانه هاي مدعي اصولگرايي با دست آويز قرار دادن جذب حداكثري، چنين اشتباه فاحشی را در حق جامعه اسلامي مرتكب مي شوند. حال آنكه محمل جذب بي حجاب‌هاي مجرم، اقدامات توامان ايجابي و سلبي تعبيه شده در قانون عفاف و حجاب است نه تأیيد بي‌حيايي بي‌حجابان در رسانه‌هاي جمعي. اين درحالي است كه تاكنون نه دولت ها اساسا اعتقادي به اجراي اين قانون در بعد ايجابي داشته اند و نه قوه قضائيه و نيروي انتظامي برخورد مجرمانه شايسته با اين پديده خانمان سوز نموده‌اند.

اشتباه بزرگ ائتلاف رسانه هاي مدعي اصولگرايي و رسانه ملي در حالي بيشتر ملموس مي شود كه همين جريان با كار مستمر فرهنگي در كنار انجام وظيفه سلبي ناجا، مجرمانه بودن اعمالي نظير نشستن دو نفر روي صندلي جلوي خود رو و عدم استفاده از كمربند ايمني را تبديل به يك فرهنگ عمومي در جامعه نمودند كه امروز تقريبا هيچ راننده اي از آن تخلّف نمی‌کند.

آنچه داد «بهار» را نيز درآورده، بخشي از يك سناريوي تلخِ پيچيده و چند وجهي است كه توسط برخی دستگاه‌هاي حكومتي و رسانه‌هاي تابع آنان دانسته یا ندانسته براي ذبح شعائر ديني و ارزش هاي اسلامي و در يك جمله آندولوسيزه كردن جمهوري اسلامي ايران در جريان است.

و مخلص كلام اينكه نمك گنديده نمي تواند، چيزي را از فساد حفظ كند.


منبع:هفته‌نامه یالثارات الحسین(ع)