داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 78605
۲۵ نظر
فجر انقلاب و تقدیر از مجسمه‌های فساد
ترویج فحشا با پول بیت المال!
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۷
 
من سئوالم از آقای وزیر ارشاد این است که اگر «بهروز وثوقی» و «فردین» مجسمه‌های فحشا در سینمای پهلوی نبودند پس چه کسانی می‌توانند مصداق فحشا در سینمای پهلوی باشند؟
پایگاه خبری انصار حزب الله: آنچه که در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر و در آستانه سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی شاهد بودیم یک فاجعه بود، فاجعه‌ای که شاید کم‌نظیر باشد، ۳۵ سال پیش در ۱۲ بهمن امام رسما اعلام کردند که ما با فحشا مخالفیم با سینما مخالف نیستیم و در افتتاحیه جشنواره سی و دوم وزارت ارشاد از برجسته‌ترین و بارزترین مصادیق فحشا در عصر پهلوی تقدیر کرد.

من سئوالم از آقای وزیر ارشاد این است که اگر «بهروز وثوقی» و «فردین» مجسمه‌های فحشا در سینمای پهلوی نبودند پس چه کسانی می‌توانند مصداق فحشا در سینمای پهلوی باشند؟ دوستان وزارت ارشاد خیلی دل‌شان می‌خواست که به سینمای عصر پهلوی ادای دین کنند ولی جرات نکردند و این مسئولیت را به یکی از چهره‌های فاسد آن دوره یعنی «سعید راد» سپردند و واقع باید به مردم مسلمان ایران تسلیت گفت چراکه با پول بیت‌المال و در آستانه سی‌وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی از فاسدترین چهره‌های سینمای عصر پهلوی تجلیل شد آن هم با همت مسئولین ارشاد در این دوره.

من از آقای وزیر می‌پرسم چون ایشان خودشان اهل مبارزه بودند آیا قرار بود آن مبارزات و دربه‌دری‌ها و خون دل خوردن‌ها و خون دادن‌ها به اینجا ختم شود که آقای جنتی وزیر بشود و با پول بیت‌المال از «بهروز وثوقی» و «فردین» تجلیل کند، آیا ایشان زمانی که در سوریه مبارزه می‌کردند هدف‌شان این بود؟ اگر می‌خواستند از بهروز وثوقی تجلیل کنند که زمان شاه اوج دوران بهروز وثوقی بود، آیا این حرکتی که در افتتاحیه افتاد اهانت به آن مبارزات نبود؟ من تعجب می‌کنم که آقای ایوبی می‌آید از سینمای ایرانی صحبت می‌کند و می‌گوید باید در سینما رویکرد ایرانی داشته باشیم آن وقت ترانه‌ای که دوستان ارشاد سفارش دادند برای افتتاحیه در مدح آلن دلون است و تام کروز و سینماگران آمریکایی! یعنی انقدر خود باختگی؟ مگر در مراسم اسکار کسی نام هنرمندان ایرانی را می‌برند؟ خوب است دوستان ارشاد جرات کنند و مردانگی داشته باشند و بگویند در این زمان کسر بودجه، چند میلیون پول بیت المال را هدر دادند برای ساخت ترانه در مدح سینماگران آمریکایی! دیگر چه نیازی به این دورویی‌ها است، دوستان که ابراز ارادت به سینمای فاسد عصر پهلوی را نشان داند، دیگر چرا دم از سینمای ایرانی می‌زنند،‌ منظورشان از سینمای ایرانی چیست‌؟

من تعجب نمی‌کنم اگر جشنواره امسال افتتاحیه‌اش با یاد بهروز وثوقی و تقدیر از فردین بوده دوستان زحمت بکشند منویات‌شان را علنی کنند، بعید هم نیست که اختتامیه‌اش تقدیر از فائقه آتشین باشد. چرا دوستان از سرنوشت مهاجرانی عبرت نمی‌گیرند، اگر می‌خواهند در کنار مهاجرانی قرار بگیرند تکلیف‌شان را با ملت مشخص کنند، دهن کجی به این بزرگی آن هم در افتتاحیه فیلم فجر؟ بزرگداشت فاسدترین افراد عصر پهلوی، دوستان چه طور می‌خواهند ماله بکشند؟ اگر تمایل نداشتند این اتفاق رخ بدهد، کسی مثل سعید راد را در لیست مهمانان‌شان قرار نمی‌دانند، مگر قرار است سعید راد از کسی دیگری تقدیر کند؟

فقط نکته‌اش اینجا است که دوستان ارشاد شجاعت نداشتند که رسما خودشان از چهره‌های فاسد سینمای پهلوی تقدیر کنند و این بار را به دوش یکی از باقی‌ماندگان سینمای پهلوی گذاشتند، فقط باید تسلیت گفت به مردم و امت حزب الله و کسانی که می‌خواهند ۳۵ سالگی انقلابی را جشن بگیرند که رهبرش گفت ما با فحشا مخالفیم و وزارت ارشاد می‌آید فحشا را ترویج می‌کند تقدیر می‌کند و مورد تشویق قرار می‌دهد.


 محمدصادق کوشکی
منبع:فارس

نوید
۱۳۹۳-۰۲-۲۸ ۱۴:۲۰:۲۳
اقا بهنام یه کلاس اکابر برو بعداداشد در مورد یالثارات نظر بده
ي م ن
۱۳۹۳-۰۲-۱۹ ۱۱:۲۱:۲۵
واقعا درسته بعدا مييگويند فلاني الگوش اون ادم فاسده اين چه جشواره اي كه از فتنه ٨٨دفاع مي كنه خواهشمندم تا جلوي اكران قصه ها و عصباني نيستم را بگيريد تا يه ذره جشواره از فتنه دور شود
محمد نوری
۱۳۹۲-۱۲-۲۹ ۰۰:۳۰:۵۲
سلام حزب اللهی
الان که دولت افتاده دست اصلاح طلبا و دارن یکی یکی سنگرای جبهه فرهنگی رو شخم میزنن تا جایی که صدای غمگین آقا درباره مباحث فرهنگی رو باز هم درآوردن، با قرار دادن کد لوگوی فضای فانتزی تو سایتتون کمک کنین ان شاء الله خاکریز انیمیشن رو فتح و تثبیت کنیم.
دست شما درد نکنه
دوستان ارزشی دارای سایت و وبلاگ مربوط به عرصه انیمیشن که میشناسید و دوست دارید لوگوی سایتشون به همراه کدش تو فضا فان قرار داده بشه رو هم به ما معرفی کنید.
موفق باشین
یا علی (ع)

http://fazafan.blogfa.com
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۰ ۲۱:۰۴:۲۷
آقابهنام،مزخرف اینجورمی نویسن باسواد!!!!نه مضخرف.بعدش توکه طاقت این سایت نداری چراواردش میشی داداش ونظرمیدی؟میخوای چیت ثابت وخالی کنی خوش غیرت؟!!زورکه نیست نمیخوایم این بازیگرای هرزه تومملکت ماباشن چرابایدهمه چی به خواست شماها باشه؟بروبیرون ایران هرکاری دلت میخوادبکن.آآآآآآآآززززززززززاااااااادددددد.بروجونم
سایمانی
۱۳۹۲-۱۱-۱۷ ۰۸:۰۳:۰۸
خداوند آخر و عاقبت ؟آقای جنتی را ختم به خیر کند. انشاءا...
abdollah
۱۳۹۲-۱۱-۱۵ ۲۱:۱۵:۵۱
با سلام.این واقعا بده ولی از اون بدتر اینه که در یکی از موسسات دولتی زیر نظر وزارت ارشاد دستور دادن که تمامی خانم ها بدون چادر به سر کار بیان.خدا شیطان را لعنت کند.
ینده خدا
۱۳۹۲-۱۱-۱۵ ۱۹:۵۷:۵۸
سلام
امیدوارم همه ما مردم و مسئولین محترم چشم خود را باز کنیم و واقعیت ها را آنچنان که هست ببینیم
همه ما قبول داریم که باید روزی در پیشگاه خداوند متعال و امام زمان ارواحنافداه جوابگو باشیم
۱۳۹۲-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۶:۳۸
سلام،خدا يه عقل درست حسابي بهشون بده
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۱۴ ۱۲:۰۲:۳۲
ناراحت نباشيد بزودي درسايه دولت تدبير و اميد جنيفر لوپز و مادونا نيز براي جشن نوروز به تهران دعوت مي شوند
میثم
۱۳۹۲-۱۱-۱۴ ۰۳:۳۲:۱۲
من شنیدم ناصزملک مطیعی هم در این جشنواره هست ما با حضور شخصیت های فیلم فارسی ,البته مدل 92,مخالفیم.ولی اگر همین افراد عوض شده باشند ودرجریان خروشان انقلاب صیغل خورده باشند وجنسشون با جهانگیر الماسی وپرستویی و...یکی شده باشند ,نتنهاموافقیم بلکه استقبال میکنیم
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۲۳:۳۶:۴۴
بارها گفتیم این سینما تا سالها باید درش تخته شود ....
عباس
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۱۵:۴۰:۳۰
چقدر عملشان در محضر خداوند تبارک و تعالی زشت است وقتی تقوا نباشد نتیجه همین میشود می بینیم
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۱۱:۳۷:۱۰
البته یادمان نرود سینمای فجر مربوط به بعد از انقلاب است همین کافی است تا سوالات متعددی در خصوص چرایی تجلیل از سینماگران قبل از انقلاب فراهم کند
بهنام
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۱۱:۳۲:۵۴
يالثارات در سايتتو گل بگير با اين مضخرفاتت
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۰۰:۳۱:۰۳
نگران نباش سال دیگه گوگوش را میآورند از مبارزانی مانند شهناز تهرانی بعنوان الگوی سینمای ایرانی تقدیر کنه
۱۲