Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 110439
تحليلی بر سخنان سردار اشتري و سخن «انصار» با فرمانده ناجا:
گر به فکر سوختن افتاده‌ای مردانه باش
«ناجا» بايد با جولان زنان متظاهر شهوت‌انگیز برخوردكند!
يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹
 
خوب است سردار اشتري با لباس مبدل ، تنها سري به سالن يكي از فرودگاه هاي كشور بزنند تا ببيند چطور زنان بي حجاب و گاه نیمه عريان در مقابل چشمان بي تفاوت ماموران خموده و خواب آلود ناجا با افتخار جولان می‌دهند!...
۸ محور در نشست فصلي رؤساي پليس

پایگاه خبری انصارحزب الله: روز سه شنبه ۲۳ تير ماه، نشست فصلی روسای پلیس تهران بزرگ برگزار شد. اما آنچه مد نظر يالثارات از درج اين خبر، آن هم با يك هفته تاخير است، نفس برگزاري يك نشست نيست. بلكه هدف ما از انتشار اين خبر، تحليل اظهارات فرمانده ناجا در نشست مذكور است كه به دليل تقارن با ساعات پاياني انجام امور اجرايي انتشار شماره ۸۰۲ يالثارات ، امكان انجام آن در هفته گذشته ميسر نشد.

براين اساس ابتدا به مرور ۸ محور اساسي سخنان سردار اشتري و سپس تحليل آن خواهيم پرداخت.

۱- امروز اگر مردم ما در کشور احساس امنیت دارند و در امنیت بسیار خوبی به سر می‌برند به جهت مجاهدت ایثارگران و شهیدان، تدابیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و همت شما عزیزان است.

۲- امنیت کشور مثال‌زدنی است، هنگامی که صحبت از امنیت خوب در کشور می‌شود، برخی با گلایه آن را زیر سوال برده و سرقت‌هایی که رخ می‌دهد را عنوان می‌کنند در حالی که آنچه که در احساس امنیت موثر می‌باشد این است که مردم ما امنیت جانی و مالی دارند.

۳- در كشورهاي پيراموني مردم برای زنده ماندن، روز خود را شب می‌کنند نه برای زندگی کردن، استکبار جهانی به دنبال این است که آرامش را از مردم ما بگیرد اما با همت و همدلی شما و مردم عزیز کشورمان، آنها موفق نخواهند شد؛ باید همیشه با در نظر گرفتن بدترین حالت، آمادگی لازم را برای پیشگیری و خنثی کردن توطئه‌ها داشته باشیم.

۴- سال ۹۴ به دليل انتخابات پیش‌رو و موضوعات اقتصادی در کشور سالی حساس و مهم است، علاوه بر آن، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری و جریانات سلفی در حاشیه مرزها و کشورهای همجوار، امنیت کشورمان را تهدید می‌کنند و دشمنان درصدد هستند تا از این طریق ناامنی را به داخل کشور بکشانند.

۵- موضوعات امنیتی، یکی دیگر از اولویت‌های مهم برنامه ما در سال جاری به شمار می‌آید، دشمنان قصد تحرکاتی در داخل کشور دارند که باید هوشیار و آگاه باشیم؛ بایستی علاوه بر آمادگی کامل، در همه حوزه‌ها، پیش‌دستانه وارد شده و با اشراف اطلاعاتی، پیش‌بینی و پیشگیری کنیم.

۶- فراخوان برخی موضوعات نظیر مراسم‌ها، سالگردها و میتینگ‌ها در شبکه‌های فضای مجازی مسئله اي است كه اگر اقدامی در این زمینه انجام نشود به معضل تبدیل می‌شود لذا باید پلیس در این رابطه آمادگی کامل داشته باشد.

۷- پلیس مخالف شادی نیست، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها حواشی زیادی دارد که در صورت بروز حادثه‌ای، خانواده‌ها از پلیس شاکی می‌شوند که چرا دخالتی نکرده که برای فرزندان و ناموس آنها این اتفاق رخ ندهد؛ هر حرکتی که باعث بی‌نظمی و بی‌قانونی شود پلیس موظف است طبق قانون وظایفش را انجام دهد و آن مراسم، تجمع و فراخوان را البته با روی گشاده مدیریت کند.

۸- اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اخلاقی همچنان در اولویت برنامه‌های ما در سراسر کشور است. عده‌ای به دلیل ناهنجاری‌های فرهنگی به این موضوعات دامن می‌زنند که پلیس وظیفه دارد با این موارد برخورد کند؛ ما وظیفه داریم از ارزش‌های انقلاب پاسداری و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم. باید با کشف حجاب خانم‌ها در داخل خودروها برخورد شود، برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است، پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی‌دهد.

انتخابات ، اقتصاد، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری .... كشف حجاب!

به غیر از سخنان فرمانده ناجا درباره معتادها ، اظهارات وي را به ۸ محور اساسي پيشين تقسيم نموده ایم. محور اول و دوم سخنان فرمانده ناجا به وجود احساس امنيت در كشور اختصاص دارد كه سردار اشتري آن را به عنوان مطلع و البته مفروض سخنان خود قرار داده و در واقع ۶ محور بعدي را بر پايه آن بنا ساخته است.

انتخابات ، اقتصاد، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری و جریانات سلفی اهم موضوعات مورد نظر فرمانده ناجا را تشكيل مي دهد كه در مرز هاي هم جوار جمهوري اسلامي قرار دارند و امنيت داخلي را تهديد مي كنند. هوشياري نسبت به فراخوان مراسم‌ها، سالگردها و میتینگ‌ها در شبکه‌های فضای مجازی ، تهديداتي است كه در مرحله بعد ذهن فرمانده ناجا را به خود مشغول ساخته است. لذا سردار اشتري تنها ۲ محور انتهايي مباحث خود را به امنيت اخلاقي اختصاص داده كه يكي از آنها غائله ورود زنان به ورزشگاه ها و ديگري مسئله كشف حجاب است كه تتمه سخنان فرمانده ناجا نيز محسوب مي شود.

مستخرجات از جمله تاريخي فرمانده ناجا!

قصدي براي بازكردن پرونده ناجا و نقش ضعیفی كه اين نهاد در تجري افساد طلبان رخنه كرده در دولت در غائله ورزشگاه‌ها بازي كرد نداریم. همچنين از كنار اظهارات ناقص سردار درباره چرايي منع ورود زنان به ورزشگاه ها نيز عبور مي كند. اظهاراتي كه جاي خالي حرمت شرعي قطعي اين اقدام ، سخنان فرمانده ناجا را در حد عبارات مدنيِ يك كارگزار دولت رفاهي تنزّل داده است.

بنابراين در اين مقال قصد داریم محور نهايي سخنان فرمانده ناجا را تحليل و به چالش بكشد. جايي كه سردار اشتري مي گويد: «باید با کشف حجاب خانم‌ها در داخل خودروها برخورد شود»

اين جمله كليدي ناظر به ۲ واقعيت تلخ است كه احتمالا اگر فرمانده تأمل بیشتری در آن می‌کرد يا از گفتنش پرهيز مي كرد و يا احتمالا از خير ورود به محور هشتم در سخنانش به طور كلي مي گذشت.

اما واقعيت هايي كه از جمله تاريخي فرمانده ناجا قابل استخراج است به شرح زير است:

۱. كشف حجاب رسیده و در داخل خودروها ها تبديل به يك پديده رايج شده است.

۲. دايره مسئوليت ناجا از برخورد با مظاهر بدحجابي به مقابله با كشف حجاب تنگ تر شده است.

ادعاي اول يالثارات، درباره رواج كشف حجاب در خودروها، پديده‌ای است كه طي چند سال گذشته مشاهده شده و درباره آن هشدار داده شده ، كه البته گوش كسي بدهكار نبوده است. اما اينكه فرمانده ناجا درباره لزوم برخورد با آن صحبت مي كند نشان مي دهد، در خصوص حجاب (پوشش موي سر) وضعيت داخل خودروها احتمالا به قهقرا باز گشته است. همين مسئله نشان مي دهد كه چرخش ناجا به سمت كارهاي ايجابي به جاي انجام وظيفه سلبي كاري غلط و با نتيجه اي اسف بار بوده كه عوارض آن امروز از سوي فرمانده نيروي انتظامي قابل مشاهده است. وقتي ناجا به جاي اعمال قانون نسبت به مجرمين بي حجاب ، سفارش پژوهش مي دهد و وظيفه سلبي خود را به راي عمومي مي گذارد وضعيتي بهتر از اين قابل انتظار نيست.(۱)

وقتي ناجا براي فرار از زير بار مسئوليت ، تخلف ۲۵ دستگاه ديگر موظف در اجراي قانون عفاف و حجاب را بهانه تعطيلي وظيفه سلبي خود مي كند ، نبايد انتظار وضعي بهتر از اين را داشته باشد.(۲)

عبارت ۳ كلمه‌اي «به توچه؟!»

«پلیس وظیفه دارد با این موارد برخورد کند»/ «ما وظیفه داریم از ارزش‌های انقلاب پاسداری و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.»

دو جمله فوق ، ۲ فراز ديگر از سخنان سردار اشتري در محور هشتم است. ۲ فرازي كه سنگيني آن چون كوه بر گرده ناجا و سينه پردرد دغدغه مندان سنگيني مي كند. زيرا شواهد عيني متعدد نشان مي دهد كه بيرون از اتاق نشست فصلی روسای پلیس تهران بزرگ ، عددي از جمعي ناجا به اين ۲ جمله و اجراي آن اعتقادي ندارند! يا اجازه آن را ندارند ، يا دستوري در اين رابطه به آنها ابلاغ نشده است... يا هر ياي ديگر. مشاهدات عيني برادران ما از ارجاع مصاديق مجرمانه به مامورين ناجا و شكايات متعدد مردمي به دفتر «انصار» و هفته نامه يالثارات نيز مويد همين واقعيت است.

آقاي اشتري! برخي مامورين شما نه اعتقادي به برخورد با مظاهر بي حجابي دارند و نه حتي از سر رفع تكليف اين كار را انجام مي دهند!

جمله معروف «به توچه» به ناهیان منکر يك گزاره۳ كلمه اي است كه طي ساليان متمادي از زبان ماموران شما در قبال ارجاع بي حجاب ها و حتي فسّاقي كه در معابر مشغول معاشقه با هم هستند شنيده شده است. قاعدتا اگر يك جلسه با سردار اشتري يا عوامل زير مجموعه وي برگزار شود ، طوماري از آمار ردّ كننده ادعاي يالثارات ارائه خواهند داد كه بر اساس آن ناجا با بي حجابي برخورد كرده است و چه و چه...
اما با عرض معذرت بايد گفت اين آمار براي ما و البته اهل انصاف که از موانع ، سختي هاي كار و كارشكني‌هاي مقابل آن هم آگاهند، هيچ يك از اين موارد را به عنوان توجيه انفعال ناجا در قبال مظاهر فساد نمي پذيرد.

خوب است سردار اشتري با لباس مبدل ، تنها سري به سالن يكي از فرودگاه هاي كشور بزنند تا ببيند چطور زنان بي حجاب و گاه نیمه عريان در مقابل چشمان بي تفاوت ماموران خموده و خواب آلود ناجا با افتخار جولان می‌دهند!.

در ايام ماه مبارك رمضان، بنده خدايي عاصي از وضع زمانه كه بي حجاب ها همسرش را به جرم استفاده از پوشيه، مضروب و مجروح كرده بودند، با دفتر هفته نامه تماس گرفته بود و مي گفت كه همسرش جفت پا را در يك كفش كرده و مي گويد: ايران ديگر جاي زندگي نيست و بايد به جايي برويم جايي كه در آن امنيت اخلاقي وجود داشته باشد.

همين بنده خدا شكوه داشت كه در ماه مبارك دو دختر ساپورت پوش را در محدوده جنت آباد در حال خوردن ساندويچ در انظار مشاهده كرده كه چيزي شبيه يك مانتوي بدون دكمه به تن كرده و لباس زيرشان آنقدر كوتاه بوده كه با عرض معذرت ، تا يك وجب بالاي بند نافشان هم مثل ساندويچ خوردنشان علني بوده است. همان بنده خدا ، اين دو جرثومه بی‌حیایی را به يك مامور ناجا نشان مي دهد و تقاضاي برخورد مي كند و البته پاسخ خود را در همان عبارت سه كلمه اي معروف مي يابد!

بله سردار مي بينيد! كار متدينين به اينجا رسيده كه حاضرند به همان كشورهاي هم جوار كه به قول شما از سوي استكبار نا امن شده اند بروند و اين وضع را در سرزمين مدعي ام القرايي جهان اسلام تحمل نكنند. حاضرند بروند و مجاور ضريح همان ذوات مقدسي شوند كه شما عيد نوروز سال جاري طوافش كرديد!.

تتمه سخن

بله ... سردار معزز اسلام! وقتي برخورد با كشف حجاب، تتمه مباحث فرمانده ناجا را به خود اختصاص مي دهد. وقتي انتخابات، اقتصاد، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری و جریانات سلفی اولويت سخنراني رئيس يك نهاد ضابط قضائي را تشكيل مي دهد كه بايد به جاي آن روايت برخورد قاطعانه با مجرمين مشمول بندهاي ۶۳۸ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامي را تعريف كند ، خُب معلوم است «برخی مأموران غافل» هم جرات مي كند به حزب اللهي ها بگويد:«به توچه؟!»

راستي سردار! شما در بخش اول از محور هشتم مباحث خود گفته بوديد:«اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اخلاقی همچنان در اولویت برنامه‌های ما در سراسر کشور است.»

خدا وكيلي، با اين وصفي كه شد ، اين جمله شما تا چه حدّ مطابق با واقع است؟!
سردار اشتري! سخنان آیت‌الله آملی لاریجانی رئيس قوه قضائيه را كه در همایش سراسری قوه قضاییه در روز هفتم تير ماه سال جاري ادا شده بود به خاطر داريد؟

بگذاريد دوباره آن را باهم مرور كنيم و نتيجه اي از اين متن چالشي بگيريم: «گاهی گزارشاتی از برخی پارک‌ها و خیابان‌ها به من می‌دهند که بسیار برای من ناراحت‌کننده است و به همگان می‌گویم در راه اقامه شریعت اسلامی و احکام الهی از هیچ چیز نهراسید. ضمن اینکه باید بر تعادل و کار فرهنگی برای پیشگیری از اینگونه اقدامات تاکید کرد باید با تظاهر به هرگونه کار حرام مقابله جدی در حد توان انجام داد.»

سردار اشتري ! فرمانده معزز ناجا! ؛ سال ماضي، وقتي «انصار» به نيروهاي خود، براي تشكيل گروه‌هاي امر به معروف ، فراخوان داد و زماني كه كار به مرحله اجرا رسيد، عده اي از همين رفقاي صادق‌الوعد! شما در جلسات ، به «انصار» آمارها و برنامه ها نشان داده و وعده سرِخرمن دادند و البته به آن عمل نكردند.

اما ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است. «انصار» هست. آن نيروها هستند. حضرت آيت الله آملي لاريجاني هم كه فرمايش دارند!. جامعه مخاطب هم پيام ايشان را درك كرده است. پس از حالا حواستان باشد كه كي كجا ايستاده و ماجرا چيست! مي دانيد كه ! كار دست شما باشد ، احتمالا در نشست فصلی بعدي روسای پلیس تهران بزرگ خواهيد گفت: «باید با لخت شدن خانم‌ها در انظار برخورد شود» البته عده اي هم هستند كه عاصي اند ، اما به قصد مجاورت در كنار ضريح اباعبدالله به عراق فرار نمي كنند!
والعاقبه للمتقين
....................................
۱- سردار اشتري رجوع كنند به مجلّد پژوهشي بر مسئله بد حجابي زنان و نحوه كنترل آن و اگر پيدا نكردند سراغ آن را از رئيس پليس امنيت كشور بگيرند تا بدانند در زير مجموعه مربوطه چه خبر است.
۲- رجوع شود به اظهارات نوبه اي و مكرر فرماندهان ناجا

منبع:هفته‌نامه یالثارات الحسین(ع)