Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 31507
۴ نظر
در واكنش به اظهارات مخلّ انجام وظيفه ناجا:
اقدامات ناجاقانونی واظهارات احمدی‌نژادغیرقانونی است
پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۳
 
نقض قانون براي رئيس‌جمهور عادي شده است. شرع هم اجازه نمي‌دهد که آقاي احمدي‌نژاد چنين اظهاراتي داشته باشد.مراجع گله دارند، اشک مي‌ريزند، مردم ناراحتند،خانواده شهدا ناراحتند. ما اميدواريم دوره آقاي رئيس‌جمهور به فضل الهي هر چه زودتر سپري شود و دولتي بيايد که مقداري تعهد و درک ديني داشته باشد.
بازهم يادآوري

پایگاه خبری انصارحزب الله: طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و اخلاقي كه اين روزها با قوت از سوي نيروي انتظامي در راستاي وظيفه ذاتي اين نهاد درحال اجراست يكي از مصاديق انجام وظيفه حكومت اسلامي و نهادهاي وابسته به آن در قبال مردم است كه اتفاقا قوانين مدون مدني و جزايي نيز درموردآن وجود دارد.

نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران به عنوان ضابط قضائي موظف به رصد پديده‌هاي اجتماعي، بررسي موافقت يا عدم آن با قوانين جزايي كشور در راستاي تشخيص جرم مشهود و ارجاع مصاديق به قوه قضائيه براي اعمال مجازات، تعيين شده است.

تاكيد رهبري

اهميت اجراي صحيح و بدون خدشه اين وظيفه توسط نيروي انتظامي در اوامر مقام معظم رهبري نيز به خوبي متجلي و مشهود است. چنانچه معظم له در ديدار با فرماندهان نيروي انتظامي درباره اهميت امنيت اخلاقي در جامعه مي‌فرمايند: «امنيت اخلاقي از مهمترين مقولاتي است كه مردم به آن احتياج دارند. نيروي انتظامي در كوچه و خيابان بايد با همه چيزهايي كه از نظر اخلاقي ممنوع و خلاف است، مقابله كند و اين جزو وظايف شماست.»

اخلال به جاي امداد

بااين تفسير و درحالي كه براساس قاعده تمامي اركان حكومتي بايد به عنوان اعضاي يك ساختار در راستاي اجراي هرچه بهتر قوانين و وظايف به همپوشاني و امداد به يكديگر بپردازند، برخي از مسئولين بلند پايه كشوري نه تنها دراين مسير گام برنمي دارند بلكه به واسطه ايجاد مناقشات كلامي مستقيم، باعث اخلال در اجراي قوانين توسط ساير دستگاه‌هاي زير مجموعه جمهوري اسلامي ايران نيز مي‌شوند.

آيا رئيس‌جمهور جهل به قانون دارد؟

اظهارات متعارض گاه و بي‌گاه رئيس‌جمهور و ارگان رسمي دولت، روزنامه ايران در قبال اجراي طرح امنيت اخلاقي از جمله اين مناقشات اخلال برانگيز بويژه در عملكرد بازوي انتظامي نظام جمهوري اسلامي ايران است. اين درحالي است كه اساسا فرض جهل به قانون از سوي عالي‌ترين مقام اجرايي كشور منتفي و محال است.

سينما و غذا خوري‌ها را نبنديد، آموزش بدهيد

دراين رابطه محمود احمدي‌نژاد ۲۶ تيرماه سال جاري در بيست و نهمين اجلاس روساي آموزش و پرورش سراسر كشور در اعتراض به انجام وظيفه ناجا كه در قالب پلمپ سينماهاي متخلف و قهوه خانه‌هاي پذيراي زنان قليان كش صورت پذيرفته بود گفت: «به جاي اينكه درِ يك سينما بسته شود، بايد به بچه‌هايمان آموزش مناسب بدهيم تا خود بچه‌ها انتخاب كنند. برخي افراد وقتي كه صحبت‌هاي اساسي در كشور زده مي‌شود، آن را مسخره مي‌‌كنند. ما بايد سنت‌هايمان را به جوانان‌مان معرفي كنيم و مثلا به جاي اينكه نيروي انتظامي بيايد و فلان غذاخوري را ببندد، بايد به بچه‌هايمان اين آموزش را بدهيم كه خودشان انتخاب كنند.»

البته وي همان روز در مراسم رونمايي از کتابهاي جديدالتاليف پايه دوم و ششم با صراحت لهجه بيشتري اعتراض خود را اعلام نمود و گفت: « نيروي انتظامي به جاي آنکه سينماها و رستورانها را ببندد بايد به مردم حق انتخاب دهد. اگر مراسمها، آداب، رسوم، سنتها، غذاهاي ايراني و فرهنگ بومي و ملي ما در کتابهاي دانش آموزان گنجانده شود، قطعا آنها حق انتخاب داشته و ديگر شاهد نخواهيم بود که نيروي انتظامي فلان سالن غذاخوري، سينما و يا مراسمهايي را ببندد. اگر آموزشهاي لازم به مردم داده شود قطعا آنها حق انتخاب داشته و اولويت آنها فرهنگ و آداب ايراني خواهد بود.»

موانع پياده‌سازي ارزشها

محمود احمدي‌نژاد درحالي به جاي تلاش براي اجراي حدود اسلامي از اولويت آداب ايراني سخن مي‌گويد كه محمد اسماعيل کوثري عضو کميسيون امنيت ملي در گفت و گو با يالثارات ضمن تاکيد بر اهميت سلامت ظاهري و اخلاقي جامعه مي‌گويد: بحث سلامت جامعه از نظر اخلاقي و حتي از نظر ظاهري هميشه مي‌تواند براي پيشرفت مردم و جامعه موثر باشد. لذا عدم وجود سلامت اخلاقي و ظاهر اسلامي مسلما به نسل‌هاي بعدي آسيب‌هاي جدي تري در زمينه اخلاق و مظاهر ديني وارد خواهد كرد. ومسئولين را نيز از پياده سازي ارزشهاي اخلاقي ناتوان خواهد كرد.

لكه‌ها راپاك كنيد

وي در ادامه گفت: بايد بپذيريم هميشه کساني هستند که دوست ندارند شرايط اخلاقي خوبي حاكم باشد و اين تعداد جامعه را لکه دار مي‌كنند. لذا قانون در برابر اين افراد هميشه بايد بازدارنده باشد و به صورتي عمل کند که از حرکت بعضي از مردم و جامعه به سمت ناپاکي جلوگيري کند. لذا ضروري است كه مجريان قانون وارد صحنه شوند و با ياد آوري‌هاي مستمر و تذکرات به موقع که در دين اسلام از آن به عنوان امر به معروف و نهي از منکر ياد مي‌شود اقدامات لازم خود را براي جلوگيري از انحراف انجام دهند.

مجرمان بايد مجازات شوند

اين نماينده مجلس با انتقاد از سخنان احمدي‌نژاد گفت: اگر از بد اخلاقي‌ها و زشتي‌ها و پليدي‌ها جلوگيري مي‌شود نبايد جامعه را رها کنيم و عنان آن را در اختيار خود انسانها بگذاريم تا اينکه خودشان با آگاهي تصميم بگيرند و راه درست را انتخاب کنند. بله بايد بگوييم اکثريت جامعه راه درست را تشخيص داده‌اند اما آن تعداد اندکي که منحرف هستند بايد با اعمال قانون و مجازات نسبت به عمل مجرمانه شان متنبه و اصلاح شوند. اگر اين چنين نبود که خداوند ۱۲۴ هزار پيامبر نمي‌فرستاد. پيامبران آمده‌اند تا گوشزد کنند يادآوري کنند و تاکيد کنند و تذکر بدهند تا اينکه جامعه هميشه سالم باقي بماند.

تفسير به راي مسئولين قانون‌شكن

اسماعيل کوثري در ادامه گفت و گوي خود با هفته نامه يالثارات تاکيد کرد: متاسفانه بعضي از مسئولين ما تفسير به راي مي‌کنند. يعني اگر خودشان با موضوعي مانند گشت ارشاد مخالف هستند يا در روشي که بايد پياده شود اختلاف نظر دارند، مخالفت خود را با قانون اعلام مي‌کنند. حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري هميشه تاکيد بر پياده کردن قانون داشتند و دارند؛ حتي در اين رابطه حضرت امام فرمودند: حتي اگر قانون بدهم هست بايد ما به آن عمل کنيم تا اينکه آن قانون بد را با گذر زمان و يا در مقطع خاصي اصلاح کنيم.

کوثري ادامه داد: افراد نبايد با نظر خودشان بر مصوبه شوراي انقلاب فرهنگي که در آن بايد با ظاهر بد بعضي افراد که عده‌اندکي هم هستند برخورد شود مخالفت کنند. لذا بايد اين قانون طبق مصوبه اجرا شود. اگر مسئولي بخواهد در مقابل عکس العمل نشان داده در مقابل قانون بايستد دقيقا اين قانون شکني است و بايد در رفتار خودش و مباحث خودش تجديد نظر کند.

مردم با مسئولين قانون‌شکن برخورد کنند

کوثري در پايان سخنان خود درباره لزوم برخورد با مسئولين قانون شکن گفت: به نظر من در برخورد با اين مسئولين مردم بسيار نقش موثري مي‌توانند داشته باشند مي‌توانند به صورت‌هاي آشکار به مسئولين تذکر دهند و اگر مسئولي نسبت به قانون بي‌تفاوت است اين مسئله را به صورت آشکار ياد آوري کنند تا آنان بدانند که مردم به اين مسئله حساس هستند و نسبت به آن بي‌تفاوت نيستند.

اظهارات احمدي‌نژاد نه شرعي است نه قانوني

حجت الاسلام محمد تقي رهبر امام جمعه موقت اصفهان نيز با انتقاد از سخنان اخير احمدي‌نژاد درباره ناجا و امنيت اجتماعي گفت: آقاي احمدي‌نژاد براي اولين بار نيست که با چنين طرح‌هايي مخالفت مي‌کنند. ايشان از همان ابتدا و در انتخابات رياست جمهوري نهم نسبت به امنيت اخلاقي و حجاب و عفاف معتقد بود ما بايد کار فرهنگي کنيم و نبايد با کسي برخورد کنيم. متاسفانه ايشان مجددا سال گذشته در رسانه ملي مخالفت خود را با اجراي طرح حجاب و عفاف اعلام کرد. و اعلام مخالفت مجدد ايشان با اجراي طرح امنيت اخلاقي نيز درهمين راستاست. اين اظهارات نه با دين وفق دارد نه با قانون.

دختر و پسر دست درگردن هم در معابر

متاسفانه وضعيت امروز جامعه از بدحجابي گذشته است. كار به جايي رسيده كه در معابر عمومي و درمقابل ديدگان مردم متدين، دختر و پسر دستشان را برگردن هم مي‌اندازند. در اثر كارشكني آقايان نهي از منكر آنقدر مهجور و عجيب شده كه وقتي در خيابان يک شخص آن هم در كسوت روحاني به كساني كه بدتر از زنان اروپايي در جامعه رفت و آمد مي‌كنند تذکري بدهد با اهانت و اعتراض آنها روبرو مي‌شود. گويي برخي مسئولين کورند و اين مسائل را نمي‌بينند! در ماشين‌هاي شيشه دودي مي‌نشينند و در خيابانها تردد مي‌کنند و انگار نه انگار که در جامعه اسلامي در رفت و آمدند.

قانون‌شکني براي احمدي‌نژاد عادي شده است

حجت الاسلام رهبر بايادآوري لزوم اجراي قانون گفت: قانون چنين اجازه اي به رئيس‌جمهور نمي‌دهد که اظهار نظرهايي ايچنيني داشته باشد. اما متاسفانه نقض قانون براي رئيس‌جمهور عادي و راحت شده است. شرع هم اجازه نمي‌دهد که آقاي احمدي‌نژاد چنين اظهاراتي داشته باشد چون قرآن کريم به صراحت مي‌فرمايد: الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ. براين اساس و اصل هشتم قانون اساسي وظيفه حکومت امر به معروف و نهي از منکر است.

ازكدام كار فرهنگي دم مي‌زنيد؟

آقاي رئيس‌جمهور که مي‌گويند بايد کار فرهنگي کرد اما کدام کار فرهنگي و چه زماني؟ نزديک به ۸ سال از سخنان تكراري ايشان در اين رايطه مي‌گذرد و بايد از ايشان پرسيد کجا و چگونه چه کار فرهنگي انجام دادند؟ ايشان نه کار فرهنگي کرده و نه به وظايف قانوني خودش عمل نموده است. ايشان در جلسات شوراي انقلاب فرهنگي حضور داشتند و اين قانون را اعلام کردند. ديگراين چه معنا دارد که هروقت صحبت امر به معروف و نهي از منكر مي‌شود صداي مخالفت رئيس‌جمهور بيايد؟

مراجع عظام، برخي دولتي‌ها را به خانه خود راه نمي‌دهند

حجت الاسلام رهبر با انتقاد از مواضع فعلي احمدي‌نژاد گفت: من نمي‌دانم انگيزه آقاي رئيس‌جمهور چيست؛ مردمي که به ايشان به عنوان يک حزب اللهي و جانشين شهيد رجايي راي دادند نمي‌دانستند که او مي‌خواهد چنين حرفهايي بزند و چنين موضع گيري‌هايي داشته باشد. متاسفانه به خواسته‌هاي ملت و علما و مراجع توجه نکردند. الان مراجع برخي از دولتي‌ها را به خانه خودشان راه نمي‌دهند. ببينيد چکار کردند که علما رابطه‌شان را با آنها قطع کردند.

آيت‌الله صافي فرمودند براي حفظ آبرو ميهمانان خارجي را به خيابان نبريد

بنده چندين ماه قبل خدمت مرجع بزرگوار آقاي صافي گلپايگاني رسيدم؛ زماني که عده اي از زنان مصري به ايران سفر کرده بودند. ايشان فرمايش کردند: به مسئولين بگوييد اين زنان مصري را که به ايران دعوت مي‌کنند به خيابان‌ها نبرند تا اين زنهاي ايراني را ببينند و بگويند اين انقلابي که شما کرديد اين بود که زنان اينطوري در خيابان رفت و آمد کنند؟ مراجع گله دارند، اشک مي‌ريزند، مردم ناراحتند،خانواده شهدا ناراحتند. ما اميدواريم دوره آقاي رئيس‌جمهور به فضل الهي هر چه زودتر سپري شود و دولتي بيايد که مقداري تعهد و درک ديني داشته باشد و از اسلام فهم درستي داشته باشد.

 مجلس در برابر قانون‌شکني‌هاي احمدي‌نژاد مسئول است

حجت الاسلام محمد تقي رهبر در ادامه گفت وگو بايالثارات گفت: در برابر قانون شکني‌هاي آقاي احمدي‌نژاد در مرحله اول مجلس مسئوليت دارد که سال گذشته بنده هم به عنوان نماينده مجلس به اين وضعيت حجاب در جامعه اعتراض داشتم و حتي يک سال قبل از اين طرح سوال از رئيس‌جمهور را مطرح کردم. البته آقاي رئيس‌جمهور در برابر سوال نمايندگان جواب‌هايي بي‌اساس را مطرح کرد؛ طوري که انگار دارد با بچه‌هاي کوچک صحبت مي‌کند. اما رئيس‌جمهور بايد بداند برخي اوقات بعد از سوال بحث استيضاح هم مي‌تواند مطرح شود. اين بي‌معني است که مردم و مخصوصا خانواده‌هاي شهدا و زنان با حجاب در اين گرما با چادر‌هاي مشکي رفت و آمد مي‌کنند و آن وقت ب‌بينند که يک عروسک خياباني و يک زن هر جايي با صد قلم آرايش در اين خيابانها رژه مي‌رود و احدي هم حق ندارد به وي ا حرفي بزند.

از دولت احمدي‌نژاد مايوس شده‌ايم

حجت الاسلام محمد تقي رهبر در پايان گفت و گوي خود با هفته نامه يالثارات خاطر نشان کرد: بايد به رئيس‌جمهور گفت شما رئيس‌جمهور هستي و وظيفه داري قانون را اجرا کني. هر چند که گوش شنوايي نيست. ما از اين دولت و رئيس‌جمهورش مايوسيم. ان‌شاءالله هر چه زودتر دوره اين دولت تمام شود و افراد متعهدي که از اسلام درک و فهم درستي دارند در دولت حضور يابند.

منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)

علی
۱۳۹۱-۰۶-۳۰ ۰۰:۰۱:۰۱
بله دستگیری روحانیون در بروجرد نمونه آن است .
سيد علي
۱۳۹۱-۰۶-۰۸ ۰۱:۴۰:۴۷
با سلام
جناب حجت الاسلام رهبر همه چيز را گفت و چيزي ناگفته نماند جز آنكه هر كس از خدا و ولي خدا بريد از نظر خلق خدا هم خواهد افتاد و به خواري مي افتد
والسلام
موسوی
۱۳۹۱-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۹:۲۲
رئیس جمهور عدالت محور چر ادر مورد میانمار ساکت است.ایا میانماردرایران سفارت دارد اگردارد مایه ننگ است
مادر شهید
۱۳۹۱-۰۴-۲۹ ۱۸:۳۱:۰۴
وقتی قضیه (بی توجهی احمدی نژاد به حجاب ) را به مادر شهید توضیح دادم . کمی فکر کرد و گفت اگر مسبب این بی حجابی ها و بی حیای ها احمدی نژاد است خدا او را خوار کند