Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 66329
۸ نظر
نامه سرگشاده‌ انصار حزب‌الله دزفول به روساي قواي سه گانه:
از عواقب شوم تعطيلي نهي از منکر در جامعه بترسيد!
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۵
 
اقدامات اراذل و اوباش موجب جريحه دار ترشدن عواطف جامعه شده و زمينه برخورد خودجوش مردمي در سرکوبي ايشان را فراهم خواهد ساخت که عواقب آن به عهده مسئولاني است که در اين زمينه تساهل و تسامح نموده‌اند.
انصار حزب‌الله دزفول با ارسال نامه سرگشاده‌اي به روساي قواي سه گانه ضمن ابراز تاسف از هتک حرمت اخير بانوان آمر به معروف در تهران، نسبت به عواقب شوم تعطيلي فريضتين در جامعه هشدار داد و اين اقدام را تلاشي سازمان يافته براي قبح شکني و عادي سازي گناه و فحشا و فساد دانست.

در اين نامه آمده است: آيا تا به حال قطره را با دريا مقايسه کرده‌ايد؟امير المؤمنين عليه الصلاه و السلام مي‌فرمايد: تمام كارهاي نيكو و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهي از منكر، چونان قطره‏اي بر درياي موّاج و پهناور است‏. (نفثه يعني آب دهاني که آن را بيرون اندازند. )

۱۱ فايده براي انجام امر به معروف و نهي از منکر، حتي اگر اثر نکرد:

۱) گاهي امر و نهي ما اثر نمي‌کند، ولي در تاريخ روي فطرت و قضاوت ديگران اثر دارد. چنان که امام حسين عليه‌السلام در راه امر به معروف و نهي از منکر شهيد شد، تا وجدان مردم در طول تاريخ بيدار شود.

۲)گاهي امر و نهي، فضا را براي ديگران حفظ مي‌کند. چنان که فرياد اذان مستحب است، گرچه شنونده‌اي نباشد؛ ايستادن به هنگام قرمز شدن چراغ راهنمايي لازم است، گرچه خودرويي در مقابل نباشد. زيرا حفظ قانون و فضاي احترام به قانون لازم است.

۳) گاهي امر و نهي ما، گناهکاران را از گناه باز‌نمي‌دارد؛ ولي گفتن‌هاي پي در پي، لذت گناه را در کام او تلخ مي‌کند و لااقل با خيال راحت گناه نمي‌کند.
۴) براي حفظ آزادي بايد امر و نهي کرد؛ زيرا نگفتن، فضاي جامعه را به محيط خفقان و ترس و سکوت تبديل مي‌کند.

۵) امر و نهي براي خود انسان مقام آفرين است، گرچه ديگران گوش ندهند.
۶) امر به معروف و نهي از منکر، اگر در ديگران اثر نکند؛ لااقل براي خود ما يک نوع قرب به خداوند، تلقين و تمرين شجاعت و جلوه سوز و تعهد است.
۷) گاهي امر و نهي ما اثر نمي‌کند، اما روزي که خلافکار در بن بست قرار گرفت و وجدانش بيدار شد، مي‌فهمد که شما حق گفته‌ايد. بنابراين اگر امروز اثر نکند، روزگاري اثر خواهد کرد.

۸) امر و نهي، وجدان انسان را آرام مي‌کند، انسان با خود مي‌گويد که من به وظيفه ام عمل کردم. اين آرامش وجدان با ارزش است، گرچه ديگران گوش ندهند.
۹) امر به معروف و نهي از منکر، سيره انبياست، گرچه ديگران گوش ندهند. قرآن مي‌فرمايد: مردم سخنان و ارشاد‌هاي پيامبران را گوش نمي‌دهند و از آن‌ها روي بر مي‌گردانند. بنابراين ما نبايد توقع داشته باشيم که همه به سخنان ما گوش بدهند.

۱۰) امر به معروف، اتمام حجت براي خلافکار است تا در قيامت نگويد کسي به من نگفت، علاوه بر آنکه عذري هم براي گوينده است تا به او نگويند چرا نگفتي؟
۱۱) هنگام قهر الهي، آمرين به معروف نجات خواهند يافت.

در اين نامه با اشاره به آثار ترك امر به معروف ونهي ازمنكر آمده است: جامعه ساكت، مرده است، در حديث مي‌خوانيم: كسي كه در برابر خوبي‌ها و بدي‌ها بي‌تفاوت است، مرده‌اي است كه در ميان زنده‌ها نفس مي‌كشد.

سكوت در برابر گناه نتيجه‌اي جز خسارت ندارد. در حديث آمده است: اگر گناه آشكارا انجام شود ومردم قدرت برخورد داشته باشند، ولي ساكت بمانند، خداوند همه را مورد قهر و عذاب خود قرار مي‌دهد. چنانكه در قرآن مي‌فرمايد: از فتنه‌هايي كه آتش آن همه را مي‌سوزاند، بترسيد‍.

گاهي سكوت در برابر گناه، نشانه رضايت است كه در اين صورت بر اساس آيات و روايات، اين گونه افراد شريك گناهكار حساب مي‌شوند. در پايان اين نامه تصريح شده است: هشدار!! دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب، امروز به اين نتيجه رسيده‌اند که براي ايجاد مانع در مقابل گسترش روزافزون گفتمان انقلاب اسلامي ايران در جهان؛ بايد کشورمان را در داخل مرزهاي خود با چالش مواجه کنند و از آنجا که رمز پيروزي امت عاشورايي امام راحل و خلف صالح ايشان پايبندي به اسلام است بايد با آندلسي سازي و گسترش فحشا، زمينه فروپاشي نظام اسلامي را فراهم آورند.

در اين مسير نيز با حمله به آمرين به معروف، هدف شومشان اين است که تدبير اسلام يعني اقامه امربه معروف؛ براي حفظ سلامت جامعه و مايه قوام حکومت را از بين ببرند.

اين در حالي است که وظيفه مهم مسئولان نظام اسلامي بر اساس فرمايشات صريح و اکيد حضرت امام خميني(ره) و رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي(مدظله) اجراي احکام اسلام و حمايت از گفتمان ديني است. از همين رو انتظار اين است که با پيگيري مجدانه و قاطعانه با خاطيان برخورد نموده و مايه دلگرمي جامعه متدينين شويد.

لازم به تذکر است که تداوم اقدامات اراذل و اوباش موجب جريحه دار ترشدن عواطف جامعه شده و زمينه برخورد خودجوش مردمي در سرکوبي ايشان را فراهم خواهد ساخت که عواقب آن به عهده مسئولاني است که در اين زمينه تساهل و تسامح نموده‌اند.

کامران
۱۳۹۲-۰۵-۱۷ ۱۱:۰۲:۰۵
جامعه رو از نظر شما فقط زنها به گند کشیدند؟ همین چند تار مو و فلان مدل مانتو؟ اختلاسها، رانت خواری، جنایت، تجاوز به عنف اینها کار کیه مردها یا زنها؟
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۸:۳۴:۰۱
جامعه مشکلات عمده ی دیگه هم داره. خودتون احساس نمی کنید مطالب سایتتون کلا پر شده از حرف های تکراری .
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۷:۲۳:۳۶
اين قسمت خودجوشو ما هم هستيم ،
چه جاي بحث است كه در نظام اسلامي كه با خون هزاران جوان به ثمر نشسته است ، عده اي جوان بي عقل و عفريته بخواهند آن را به چالش بكشن؟
یار غریب
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۱:۵۸:۵۴
باید وارد عمل شد
بابک خرمدین
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۱:۳۹:۱۷
کارتان فقط هیاهو و جار و جنجال راه انداختن است
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۴۴:۴۲
باید از سوی مقام معظم رهبری این تعطیلی ملغی شود و ایشان ان شاءالله دستور به اجرای احکام اسلامی در خصوص امربه معروف و نهی از منکر دهند تا کشور از این در آید چون در مملکت ما متاسفانه هر روز و هرسال بیشتر نظاره گر آنیم که معروف و منکر جایشان عوض شده و معروف منکر و منکر معروف شده با نهایت تاسف وتألم! و اینجا دیگر سکوت جایز نیست و از حضرت آقا خواستاریم که با رهنمودهای کارساز و عالمانه خود این مشکل عظیم را که سلامتی جامعه را به خطر انداخته را رفع نموده ومایه دلگرمی جامعه متدینین شوند ان شاءالله.
اکبر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۷:۰۴
برادرای دزفولی بهتره که به مشکل عشایر مظلوم ایذه که هم استانی هم هستن بپردازن که اونطور جونشون رو از دست ندهند.
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۲۱:۰۰
حقشون بوده تا ديگه تو كار مردم فضولي نكنند .