داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 118818
اهل‌سنت هم بر دیوارمنازلشان نوشتند:لبیک یاخامنه‌ای
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۷
 
نقش سازمان ملل در مناطق محاصره‌شده منفی و به نفع گروه‌های تروریستی است و مردم این منطقه به دلیل وجود سرمای شدید، بیماری و نرسیدن آذوقه فوت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء (از نیروهای حشد شعبی عراق) در دیدار با رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم با بیان اینکه اخبار و رویدادهای مناطق جهادی باید به اطلاع قشر علمی جامعه برسد، گفت: با توجه به‌سختی کار در مناطق جنگی و قدرت داعشی ها در این مناطق، ما به مبارزه با آن‌ها پرداختیم و با توکل بر خدا پیروزی با ماست.

شیخ «اکرم الکعبی» خاطرنشان کرد: ما به جهانیان اثبات کردیم که می‌توانیم در مقابل قدرت‌ها بایستیم و قادر خواهیم پیروزی‌های بیشتری را به دست آوریم.

وی افزود: وضعیت مبارزه در سوریه بهتر است ولی امریکا در عراق کارشکنی می‌کند و همین امر کار مبارزه را دشوارتر می‌کند.

دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء با اشاره به اینکه پشتیبان تمامی گروه‌هایی که علیه محور مقاومت می‌جنگند یکی است، تصریح کرد: امریکا و پول دولت‌های عربی حامی اصلی مبارزه این گروه‌های تروریستی است.

شیخ اکرم الکعبی تأکید کرد: جنگ در سوریه بسیار طولانی شده است و رخداد استثنایی دراین‌ بین، مقاومت دولت سوریه است که باوجود کمک‌هایی که به دشمنان سوریه می‌رسد ولی این دولت توانسته مقاومت کند و همین امر، امید پیروزی‌های بیشتری را به ما می‌دهد.

وی در ادامه گفت: پیروزی‌هایی در دمشق و مناطق دیگر سوریه روی‌داده ولی متأسفانه بعضی از مناطق با کارشکنی ترکیه به اشغال تکفیری‌ها درآمده است.

دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء اظهار داشت: وجود حاج قاسم سلیمانی که نقش مهمی در سوریه و لبنان دارد باعث شده پیروزی‌های بزرگی در مناطق اشغالی روی دهد.

اکرم الکعبی با تأکید بر پیروی از رهبری گفت: نفس و روحیه حسینی، غیرت علوی و پیروی از رهبری باعث شده است که شیعیان در مبارزات خود پیروز شوند و همین امر باعث کسب پیروزهای فراوانی برای آن‌ها شده و سبب شد که حتی اهل تسنن بر روی دیوارهای منازل خود بنویسند "لبیک یا خامنه‌ای".

وی افزود: نقش سازمان ملل در مناطق محاصره‌شده منفی و به نفع گروه‌های تروریستی است و مردم این منطقه به دلیل وجود سرمای شدید، بیماری و نرسیدن آذوقه فوت می‌کنند.

دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء با بیان اینکه رسیدن دستور مقام معظم رهبری از سوی حاج قاسم سلیمانی در ارتباط با شکسته شدن محاصره‌ی شهرک‌های شیعه‌نشین، بسیار امیدبخش بود، خاطرنشان کرد: کمبود امکانات و وسیع بودن مناطق تحت محاصره باعث یاس ما شده بود ولی رسیدن پیام مقام معظم رهبری باعث بالا رفتن روحیه معنوی ما شد و توانستیم مناطق بیشتری را آزاد کنیم.

اکرم الکعبی با اشاره به دروغ‌گویی رسانه‌های غربی بیان داشت: شهری مانند الرمادی آزاد نشد بلکه توسط نیروهای درون شهر تقدیم داعشی ها شد و این در حالی است که در رسانه‌ها به‌عنوان یک پیروزی بزرگ مطرح شد.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم به گروه نجباء عراق و تشکر از گزارش ارائه‌شده از وضعیت مناطق جنگی گفت: شرایط منطقه به نحوی است که لازم است آگاهی بیشتری نسبت به اقدامات امریکا و اعراب جاهلی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام «روح‌الله شاکری» با تأکید بر اینکه اعراب مرتجع علیه ارزش‌های اسلامی عمل می‌کنند بیان داشت: تمامی ما باید با اتحاد با یکدیگر سعی در عقب راندن نیروهای دشمن و پیروزی نیروهای مقاومت داشته باشد.

وی افزود: آل سعود در خدمت گذاری به امریکا، گوی سبقت را ربوده است و در این رابطه باید به سخن امام خمینی(ره) توجه کنیم که فرمود ما اگر از صدام بگذریم، از امریکا و عربستان نمی‌گذریم.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی تأکید کرد: تمامی ما امروز در شرایط مختلف در مقابل دشمن قرار داریم ولی می‌دانیم که امریکا کاری نمی‌کند ولی قدرتی که توانسته راه را برای امریکا باز کند کشورهای عربی هستند و هر حرکتی که برآمده از پیروان اهل‌بیت(ع) است را سرکوب می‌کنند.

دکتر شاکری با بیان اینکه ما به شما و اقدامات شما افتخار می‌کنیم خاطرنشان کرد: خطر سلفی‌ها مانند میکروبی است که به جان جهان اسلام افتاده است و خشونت و قساوت از تمامی ارکان آن‌ها پیداست.

وی در ادامه گفت: آنچه درگذشته به‌عنوان وحشی‌گری خوارج نسبت به محبان امیرالمؤمنین(ع) می‌بینیم، در حال حاضر هزاران بار توسط تکفیری‌ها انجام می‌شود.

دکتر شاکری در پایان با اشاره به کشته شدن «زهران علوش» اظهار داشت: این شخص افتخار خود را پیروی از نیروهای اموی عنوان می‌کرد و این نشان می‌دهد که سران داعش تا چه حد از اسلام دور هستند.