داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

یونس
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۰:۲۳:۵۸
هدف عربستان اینه که ایران را دور بزنه و ضعیف کنه. اما ایرانی ها نشون داده اند که در جنگها همیشه پیروزند. ایران با حمایت از پیش مرگهای کرد که خون پاک ایرانی دارند داعش را نابود خواهد کرد. در جنگ سوریه ما بردیم در عراق هم پیروز خواهیم شد.
ميلاد
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۰۹:۴۳:۰۸
بياييد دست به دست هم بديم اين دشمناي اسلام واز بين نه نابودشون كنيم
میلاد منصوری
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۰۲:۲۵:۰۴
قربون بصیرت و تدبیر حضرت آقا که ما 30 سال داریم تو این امنیت زندگی می کنیم. فقط خدا رو شکر. اگه داعش 20 هزار نفری بخواهد به فکر دست اندازی به ایران باشد مطمئنم که 80 میلیون ایرانی داعشی ها رو نیست و نابود می کنند.همگی آماده ایم
یدالله
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۰۱:۴۹:۳۱
خدایا به راه راست هدایت بشن
علیرضا افراسیابی
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۰۰:۳۹:۰۴
فقط همینا رو کم داشتیم
اینا اینقدر ضعیفن که دست به دامان دختر بچه های 12 ساله میشن
ارزش نداره این همه درباره این ه حرف بزنیم
یا مهدی ادرکنی
ابراهیم
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۸:۵۵:۴۳
کاره امریکاواسرائیل که می خوان ازآب گل آلود ماهی بگیرند اما هیچ غلطی نمی تونن بکن
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۶:۳۹:۳۹
ایشالله هر چه سریعتر نابود شن
حامد
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۷:۵۹
اگر پایشان به کرب و بلا باز شود جنگ جهانی سوم آغاز شود
خط قرمز ما کربلاست
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۱:۴۱:۳۸
ای امام زمان وقتشه دیگه!
علي
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۰:۵۸:۴۳
به اميد خدا نابودي داعش فرا ميرسه.... حزب الله هم الغالبون
حسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۹:۲۷:۳۲
اینها خیلی ضعفترازانند که فکرمکنید نه به زودي خواهید دید
زهرا
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۷:۰۲:۲۶
خدا لعنتتون کن؟ یا مهدی ادرکنی
یاسر
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۵:۵۷:۲۵
انشاالله همه ملت مسلمان به اویژه مسلمانان اهل سنت برادر به این نکته برسند که این داعش از سر سفره نا مشروع عربستان و قطر با ذهنیت غیر دینی دست به چنین جنایاتی علیه بشریت بخصوص شیعه و سنی زده پس بیایید دست به دست ملت ایران آنها را با وحدتمان نابود کنیم
آرش
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۵:۴۰:۵۶
جرات دارند بياند اين ور
شاکی
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۰۳:۴۸:۰۶
آقامن سنی هستم دین ما هیچ وقت چنین چیزی که داعش می کنه نمی گهمن خودم اگه ایران سرباز اعزام کنه اول می رم اسم می نویسم اینها که انسان نیستن انگار که می خواهی با شیطان بجنگی