داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 118089
گروه‌تروریستی در حلب کمک فوری خواست
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹
 
فرمانده " جیش الفتح " سعودی الاصل موسوم به المحیسنی از حملات ارتش سوریه به حومه جنوب حلب در خواست حمایت و پشتیبانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از تسنیم، عبدالله المحیسنی سعودی الاصل که مسئول شرعی سازمان تروریستی " جیش الفتح " که به اتفاق همراهش در حمله جنگنده های روسیه به حومه جنوبی شهر حلب در شمال سوریه زخمی شده است، از گروه ها و سازمان های دیگر تروریستی درخواست حمایت و پشتیبانی کرده است.

هم اکنون درگیری های بسیار شدیدی نیز بین گروه های تروریستی و ارتش سوریه در این مناطق یعنی در حومه جنوبی حلب ادامه دارد.


خبرنگار تسنیم در سوریه در این باره همچنین افزود: المحیسنی مسئول رده بالای نخست سازمان " جیش الفتح " است، این گروه تروریستی در شهر ادلب سوریه بیشتر فعال بوده است، و المحیسنی همزمان با آغاز نبرد ارتش سوریه و نیروهای همپیمان ارتش در حومه جنوبی حلب، اعلام بسیج عمومی کرده است.


وی از تمام جنگجویان خود خواسته است با عزیمت به حلب جلوی پیش روی های ارتش سوریه را بگیرند، چرا که جنگنده های روسیه وی را به اتفاق تنی چند از همراهانش در منطقه ای در نزدیک روستای " خان طومان " هدف قرار دادند، روستایی که روز قبل ارتش سوریه آن را به صورت کامل آزاد کرد و اکنون در تصرف ارتش سوریه است.


در همین راستا پایگاه های خبری معارضان اذعان کردند، " خطاب الانصاری" یکی از فرماندهان برجسته سازمان تروریستی " القاعده " در درگیری های ادامه دار و مستمر حومه جنوبی حلب به هلاکت رسیده است.


همچنین گزارش ها حکایت از این دارند که ارتش سوریه موفق شده است " تله العجمی " واقع در حومه جنوبی حلب را بازپس گیرد، این پیروزی ارتش سوریه در راستای عملیات پاکسازی مناطق پیرامون روستای " خان طومان " صورت می گیرد، و این پیروزی ها بعد از نبردهای سنگین با اعضای " جیش الفتح " صورت گرفته که در نتیجه آن دهها تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند.


یک منبع نظامی ارتش سوریه هم در این باره اعلام کرد: سیطره بر روستای راهبردی " خان طومان " که در حومه حلب واقع شده است، ویکی از پایگاه های اصلی تروریست ها هم به شمار می آید، یکی از پایگاه های اساسی در منطقه به شمار می آید، از این رو کنترل این روستا باعث می شود تا راتش بتواند بر مسیر بین المللی آزاد راه " دمشق – حلب " نظارت و اشراف بیشتری داشته باشد.


البته این منطقه از نظر راهبردی این امکان را به ارتش سوریه می دهد،‌تا بتواند از این طریق بر بسیاری از مسیرهای امدادی تروریست ها در مناطق شمالی اشراف و کنترل داشته باشد.


آزاد سازی روستای " خان طومان " همچنین به ارتش سوریه این امکان را می دهد، تا حومه جنوبی حلب را از حومه ادلب جدا کنند، مضافا بر این تصرف و بازپس گیری این روستای راهبردی سبب می شود تا روحیه تروریست ها به صورت بسیار زیادی منهدم شود، چرا که تروریست ها گمان می کردند ارتش سوریه هرگز نمی تواند کنترل " خان طومان " را به دست بگیرد.


در حومه جنوبی حلب همچنین ارتش سوریه موفق شد با کنترل تله العجمی راهبردی بعد از ورود به روستای خان طومان مسیرهای امدادرسانی گروه های تروریستی به خان العسل را به کنترل خود در آورد، از این رو می توان گفت هم اکنون ارتش سوریه مسیر بین المللی را بعد از بازپس گیری الخالدیه به دست گرفته است.