داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132696
مهدی هاشمی باز هم به زندان برنگشت
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
 
مهدی هاشمی که مرخصی وی آخرین بار تا هفتم اسفند ماه جاری تمدید شده بود، باز هم به زندان برنگشت.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از تسنیم، مهدی هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، سال ۹۴ از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اختلاس، جعل، ارتشا و برخی مسائل امنیتی، جمعاً به ۲۵ سال زندان، رد مال، جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم پس از اعتراض از سوی متهم، در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

نامبرده برای گذراندن دوره محکومیت خود که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۱۰ سال حبس، ۱۸ مرداد سال گذشته وارد زندان اوین شد.

فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی یکسال و نیمی که از محکومیتش می‌گذرد همواره خبرساز و حاشیه‌ساز بوده؛ از بردن سکه و تلفن همراه به داخل بند گرفته تا شکستگی پا در هنگام بازی والیبال در اوین و انتقال به بیمارستان برای انجام عمل جراحی.

وقتی که ۱۹ دی امسال، خبر فوت ناگهانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به خاطر ایست قلبی منتشر شد، مهدی هاشمی با دستور مقام قضایی، برای وداع با پدر مرحومش به مرخصی آمد و تا همین امروز هم هنوز به زندان برنگشته است.هر چقدر که اعطای مرخصی به مهدی هاشمی به خاطر فوت پدرش، منطقی، عقلانی و قانونی به نظر می‌رسد اما ادامه‌‌دار شدن این مرخصی حتی پس از گذشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی، قدری عجیب به نظر می‌آید.

آخرین مرتبه با دستور مقام قضایی، مرخصی مهدی هاشمی تا هفتم اسفند ماه یعنی روز گذشته (شنبه) تمدید شد اما طبق اطلاعاتی که خبرنگار تسنیم از مقامات قضایی کسب کرده، وی هنوز به زندان برنگشته و احتمالاً مرخصی مهدی هاشمی برای چندمین مرتبه تمدید شده است.