Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4676
حجت‌الاسلام روانبخش در اجتماع حزب‌الله مشهد:
رئيس جمهور بايد راس جريان ا نحرافي دولت را جرّاحي نمايد
پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۶
 
جلسه هفتگي حزب‌الله مشهد با حضور امت حزب‌الله مشهد تشکيل و حجت‌الاسلام والمسلمين روانبخش از شاگردان برجسته علامه مصباح يزدي به ارزيابي مسايل فرهنگي و سياسي روز پرداخت.

دبير سياسي هفته‌نامه پرتو گفت: حضرت امام(ره) باهدف بسيار مقدسي انقلاب را آغاز کرد و چارچوب اصلي نظام را شکل داد که به راحتي با فتنه‌‌انگيزي‌هاي دشمنان از بين نخواهد رفت. لذا بايد با تحمل سختي‌ها به سمت چشم‌اندازي که حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب ترسيم نمودند يعني تشکيل جهان اسلام حرکت نماييم. اما بايد توجه داشت که تا در داخل کشور «دولت اسلامي» تشکيل ندهيم، الگويي براي دنيا نداريم. حضرت آقا مدتها قبل از آغاز موج بيداري اسلامي در منطقه بشارت داده بودند که خاورميانه اسلامي در حال شکل‌گيري است و اخيرا نيز فرمودند ان‌شاءالله اين موج بيداري تا قلب اروپا نيز ادامه پيدا خواهد کرد. 

حجت‌الاسلام روانبخش افزود: براي دستيابي به چنين هدف مقدسي در عصر غيبت امام زمان(عج) که معصوم نداريم ماموريم از ولي‌فقيه تبعيت و از افراد صالح بهترين‌ها را براي تداوم راه انتخاب کنيم. لذا در انتخابات رياست جمهوري سال ۱۳۸۴ بعضي‌ها ۲۰۰۵ شدند، خيلي‌ها هم ژست اصلاح‌طلبي گرفتند و تنها کسي که متفاوت از ديگر کانديداها فقط شعار اسلامخواهي و ولايتمداري داد آقاي احمدي‌نژاد بود که پس از اقبال عمومي و روي کار آمدن کارهاي بزرگي هم کرد که بسياري از دولتها عرضه آن را نداشتند؛ نظير سهام عدالت، هدفمندي يارانه‌ها، رسيدگي به مناطق محروم، ديپلماسي انقلابي در عرصه سياست خارجي و چالش‌آفريني براي دنياي غرب نظير مطرح نمودن هولوکاست و دفاع از مردم مظلوم فلسطين و... 

وي گفت: اما بايد توجه داشت که امت حزب‌الله از هيچ رئيس‌جمهوري به‌طور مطلق حمايت نمي‌کند؛ چرا که حکم تنفيذ رهبري هم به روساي جمهوري، مشروط و تا زماني است که در خط و مسير اسلام و انقلاب باشند.احزاب سياسي اشکالات منسوبين خود را مي‌پوشانند اما امت حزب‌الله خطاهاي افراد حتي رئيس‌جمهور را گفته و مي‌گويد. 

مقام معظم رهبري در اجتماع دانشجويان فرمودند که راجع به مشايي بحث فرعي را اصلي نکنيد اما نقد کنيد. متاسفانه خواص جامعه در آن برهه به تکليف عمل نکردند و جريان مشايي را در حد همان مساله فرعي هم ناديده گرفتند تا امروز متاسفانه به بحث اصلي جامعه و چالشي براي نظام تبديل شد و باعث گرديد احمدي‌نژاد ۱۰ روز در خانه بنشيند! اما اکنون با موج گسترده اعتراضات دلسوزان و اسلام‌شناسان اميدواريم آقاي احمدي‌نژاد راس جريان انحرافي دولت را هر چه زودتر جراحي نمايد. اما اگر بي‌توجهي به مطالبه امت حزب‌الله تداوم يابد تلاش مضاعفي براي تحقق دولت اسلامي لازم است. يعني اگر احمدي‌نژاد اصرار بر پياده شدن از قطار پيشرفت به سمت تحقق دولت اسلامي را داشته باشد بايد به دنبال جايگزين براي رسيدن به هدف مقدسمان باشيم. همان‌گونه که پيامبر(ص) و معصومين(ع) از اطرافيان خويش به مقدار توانايي آنها بهترين‌ها را برمي‌گزيدند تا براي رسيدن به هدف متعالي خويش اقدام عملي صورت پذيرد. 

سخنران جلسه هفتگي حزب‌الله مشهد گفت: تکليف آحاد امت حزب‌الله اين است که ذره‌اي از هدفشان کوتاه نيايند. فريب‌خورده‌ها را هوشيار و خواب‌رفته‌ها را بيدار کنند و ماهيت منافقانه جريان انحرافي را افشا نمايند. 

مقام معظم رهبري نظر مبارکشان را در جريان مخالفت با معاون اولي مشايي بيان فرمودند چون خطر بزرگ را مي‌ديدند. براي رسوايي مشايي بايد توجه به هشدار علما نظير آيت‌الله مصباح يزدي داشت که فرمودند مشي وي شبيه فراماسون‌هاست. بايد عملکرد و مواضع تامل‌برانگيز وي را نقد عالمانه کرد و با مقايسه تطبيقي بين عملکرد وي و شبکه‌هاي ماسوني وابسته به صهيونيسم مردم را هوشيار کرد.
 
روانبخش در بخش ديگري از سخنانش افزود: يکي از هزينه‌هاي سنگين جريان انحرافي مقابله آيت‌الله مصباح يزدي با آنهاست؛ چرا که حضرت استاد مصباح خودشان از حاميان جدي روي کار آمدن دولت نهم و دهم بوده‌اند. همان کسي که توجيه کرد براي روي کار آمدن آقاي احمدي‌نژاد مردم روزه بگيرند. کسي که اهل معامله نيست و هر جا هم خطري ديده هشدار داده نظير مقابله با مجاهدين خلق، شريعتي، سروش، مدعيان اصلاح‌طلبي و اکنون هم مقابله با جريان انحرافي مشايي که خطر ايشان را صد برابر بيشتر از خطر خائنيني نظير ميرحسين موسوي مي‌دانند. 

وي گفت: آقاي احمدي‌نژاد بهره هوشي بالايي دارد، دستش هم کج نيست و آدم سالمي است اما متاسفانه امروز براي خوشايند برخي اصلاح‌طلبان اقدامات غيرقابل دفاعي دارد که بيشتر نشان از نفوذ ماوراي طبيعي اطرافياني نظير مشايي است. بهترين راهکار براي خنثي‌سازي اين فتنه هم فراموش نکردن دعا و توسل به ويژه زيارت عاشوراست که باطل‌السحر است. 

روانبخش تاکيد کرد: مهمترين اشکال ما به جريان انحرافي عدم تبعيت آنها از حضرت آقاست، نکند خودمان گرفتار شويم، بايد تلاش کرد تمام توجه‌مان به اشارات رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيت‌الله‌العظمي امام خامنه‌اي باشد.