Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 111201
تاملي بر روايت ديدارِ زنانِ پاچه ورماليده با آخوند و آخوندزادگان:
مواخذه دو برابری در وانفساي وارونگي‌ها!
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
 
بنابراين در نظامي كه مسئولان آن از آيت الله و آيت الله زاده گرفته تا حجت الاسلام و كت و شلواري، رسما منكرات را عرف مي‌كنند، نيروي انتظامي بايد هم گشت ارشاد را تعطيل كند و به همان انجام همان وظايفي مشغول شود كه پليس لندن و نيويورك در دستور كار خود دارند...
پایگاه خبری انصارحزب الله:۱- ۱۷ خرداد ماه بود كه «سر ماریچه اسخاکه» یکی از نمایندگان پارلمان اروپا ، با لباس شنا در مقابل رئيس قوه مقننه ظاهر شد. آن در هم در مقابل يك هيئت از مستقبلين كه گوش تا گوش در حالت خبردار ايستاده بودند.

البته ۲ روز بعد روابط عمومی مجلس شوراي اسلامي ، اطلاعیه‌ای صادر کرد و نوشت که این نماینده اروپایی «چند لحظه پیش از حضور در جلسه، پوشش سر خود را تغییر داد و با پوششی غیر متعارف حاضر شد...رعایت آداب، پروتکل ها و قوانین مربوطه، بایستی به صورت جدی به این فرد یادآوری می شد که در این زمینه تذکرات لازم به عوامل اجرایی، برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه داده شد.»

بعد از اين علي مطهري نماينده تهران نيز توضيح بيشتري درباره چگونگي تغيير وضعيت «سر ماریچه اسخاکه» داد و نوشت : «آن طور که من تحقیق کردم خانم مورد نظر در ملاقات هیئت با آقای [علاالدین] بروجردی روسری داشته و در نتیجه، آن قسمتهایی از بدن او که در ملاقات بعدی آشکار است پوشیده بوده است. بعد از این جلسه به سرویس بهداشتی می‌رود و هنگام خروج، روسری نداشته و کلاه مانندی برسر داشته است.»

اما مهدي كوچك زاده ديگر نماينده مجلس شوراي اسلامي با انتشار يادداشتي درباره اين رخداد سوال مهمي را مطرح كرده بود: «آیا عدم انجام ملاقات با این خانم و با این پوشش که مناسب پارتی و رقص شبانه است آن هم از طرف رئیس مجلس که هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله شهید مطهری است و از همه بالاتر رئیس مجلس جمهوری اسلامی است، آن هم در حضور علاءالدین بروجردی که رئیس کمیسیون امنیت ملی است و او نیز، هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله است منافع ملی را به خطر می انداخت؟»

گيرم كه رئیس مجلس به قول علي مطهري «در مقابل عمل انجام‌شده قرار گرفته و بعد از جلسه هم مسئولان مربوطه را توبیخ کرده است». همچنين فرض كنيم كه اطلاعيه روابط عمومي مجلس در حكم يك عذر خواهي و تضمين براي عدم وقوع چنين رخدادي در آينده صادر شده است. اما با بقيه ماجرا چه كنيم؟

۲- حدود ۲ ماه بعد از غافلگيري علي لاريجاني ، بازهم ماجراي مشابهي تكرار شد. روز ۱۴ مرداد ماه «پائولو جنتیلونی» وزیر امور خارجه ایتالیا و هیات همراهش با حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران و هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار كردند.

نكته برجسته اين ديدار نيز ، پوشش زنانِ هيئت همراه وزير خارجه ايتاليا بود كه با آن در برابر رئيس جمهور و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ظاهر شده بودند. كت و تاپ و تنبان و يك روسري عاريه‌اي ، همه آن چيزي بود كه يكي از زنان ميهمان در مقابل حسن روحاني به تن داشت و آن طور كه در تصاوير به چشم مي خورد، تنبان يكي ديگر از زنانِ همراهِ «پائولو جنتیلونی» در حضور رفسنجاني، چند سايزي هم آب رفته و به قاعده يك وجب بالاي مچِ سركار خانم ايستاده بوده است. البته اين خانم به علت گرماي هوا از پوشش جوراب هم بي بهره بوده است.

اما نكات تكميلي كه از ديدار حسن روحاني و هاشمي رفسنجاني با هيئت پاچه ورماليده ايتاليايي قابل استخراج است به شرح زير است:

۱- به سياق رايج در جمهوري اسلامي ايران، هر چيز قبيحي فقط براي بار اول قبيح است و اگر كسي جسارت كرد و خط شكني نمود، راه بقيه را باز كرده است. در اين فرايند نيز ظاهرا «سر ماریچه اسخاکه» نقش خط شكن را بازي كرده و با كمي انحراف از معيار پوشش ترويجي او به عنوان يك عرف ديپلماتيك- اسلامي، توسط مسئولين جمهوري اسلامي پذيرفته شده است.

۲- شاهد ادعاي اول ما اين است كه نه رسانه‌ها مثل قضيه لاريجاني حساسيت نشان دادند و نه روابط عمومي رياست جمهوري و مجمع براي رفع تكليف بيانيه‌اي صادر كردند. در همين راستا شنيدن خبر توبيخ عوامل تشريفات، رياست جمهوري و مجمع تشخيص مصلحت نظام، توسط اين دو شخصيت عالي رتبه نيز در حد، مسئله رابطه با آمريكا يك خيال باطل به نظر مي رسد.

۳- مهدي كوچك زاده پرسيده بود آیا عدم انجام ملاقات با این خانم و با این پوشش که مناسب پارتی و رقص شبانه است آن هم از طرف رئیس مجلس که هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله شهید مطهری است و از همه بالاتر رئیس مجلس جمهوری اسلامی است، آن هم در حضور علاءالدین بروجردی که رئیس کمیسیون امنیت ملی است و او نیز، هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله است منافع ملی را به خطر می انداخت؟.

به نظر مي رسد آقاي كوچك زاده بايد يادداشت ديگري تنظيم مي كرد و سوال خود را از يك آيت الله و از يك حجت الاسلام ، كه اتفاقا اصل جنس هستند تكرار مي كرد. (طبق ادعاي خودشان ، وگرنه نگارنده اصراري بر اين نكته ندارد كه هاشمي، يك آيت‌الله و روحاني يك حجت الاسلام بوده باشند)

۴- «الناس علي دين ملوكهم يعني: مردم از رفتار وكردار رهبران و مسئولين تبعيت مي كنند.» اين تعبيري است كه آيت الله جوادي آملي ، مفسر شهير قرآن معتقد است، سعدي عليه الرحمه آن را از اين جمله مبارك حضرت علي عليه السلام اقتباس كرده كه فرمود: «إنّما النّاس مع الملوك و الدّنيا»؛ آنها كه مؤمن و موحّد نيستند، بنده دنيا هستند و بنده قدرت. «إنّما النّاس مع الملوك و الدنيا إلاّ من عَصَم الله» همچنين مقام معظم رهبري نيز در روز ششم آبان ماه سال ۸۴ در ديدار با مسئولان نظام ، خطاب به آنان ، در اين باره مي فرمايند: «واقعاً «النّاس على دين ملوكهم». ملوك در اين‏جا به معنى پادشاهان نيست كه بگوييم ما پادشاه نداريم؛ نه، ملوك شماها هستيد؛ النّاس على دين ماها.»

۵- بنابراين در نظامي كه مسئولان آن از آيت الله و آيت الله زاده گرفته تا حجت الاسلام و كت و شلواري، رسما منكرات را عرف مي‌كنند، نيروي انتظامي بايد هم گشت ارشاد را تعطيل كند و به همان انجام همان وظايفي مشغول شود كه پليس لندن و نيويورك در دستور كار خود دارند.

در نظامي كه مسئولان طراز اول آن از آيت اللهي و حجت الاسلامي فقط عمامه و عباي آن را به سر و دوش مي كشند، نبايد تعجب كرد كه زنان با البسه عورت نما در خيابان ها تردد كنند. پس در اين وانفساي وارونگي، جمله آخر مقام معظم رهبري در ديدار ششم شهريور را دوباره به اين جماعت گوش زد مي‌كنيم:

«بارتان سنگين و كارتان دشوار است. اگر خوب عمل كنيد، اجرتان دو برابر است؛ اما اگر خداى نكرده بد عمل كنيد، مؤاخذه‏‌تان هم دو برابر است.»