Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 128429
گرای فرهنگی به غریبه‌ها با چاشنی وادادگی
غیرت در مسلخ اجنبی دوست‌ها!؟
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
 
ارائه تصویرهای مستهجن و خلاف عفت و اخلاق عمومی از طریق این فحشاخانه‌های همیشه همراه و نمایش آن ها، یکی از عوامل گسترش بی‌بندوباری و به فحشا کشاندن جوانان است...
پایگاه خبری انصارحزب‌الله: «متأسّفانه ریشه‌ها طیّ سالیان متمادی، بتدریج در اعماق سیاستهای فرهنگی غرب نیز رسوخ کرده و یک هجوم نرم و خاموش را سامان داده است. بسیاری از کشورهای دنیا به فرهنگ بومی و ملّی خود افتخار می‌کنند، فرهنگهایی که در عین بالندگی و زایش، صدها سال جوامع بشری را بخوبی تغذیه کرده است؛ دنیای اسلام نیز از این امر مستثنی نبوده است. امّا در دوره‌ی معاصر، جهان غرب با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته، بر شبیه سازی و همانند سازی فرهنگی جهان پافشاری می‌کند. من تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملّتها و کوچک شمردن فرهنگهای مستقل را یک خشونت خاموش و بسیار زیان‌بار تلقّی می‌کنم. تحقیر فرهنگهای غنی و اهانت به محترم‌ترین بخشهای آنها در حالی صورت می‌گیردکه فرهنگ جایگزین، به‌ هیچ‌ وجه از ظرفیّت جانشینی برخوردار نیست. به طور مثال، دو عنصر «پرخاشگری» و «بی‌بندوباری اخلاقی» که متأسّفانه به مؤلّفه‌های اصلی فرهنگ غربی تبدیل شده است، مقبولیّت و جایگاه آن را حتّی در خاستگاهش تنزّل داده است.» رهبرانقلاب ۸/۹/۹۴

عرصه فرهنگی کشور ما آماج تیرهای دشمنان صهیونیستی است، که با تمام قوا برای استحاله عقیدتی فرهنگی جمهوری اسلامی به میدان آمده‌اند؛ تا همراه با تغییر شناخت‌ها، عقاید، ارزش‌ها و رفتار به اهداف شوم و استکباری خود جامه‌ی عمل بپوشانند. می‌توان ادعا کردکه ورود شبکه‌های ضد اجتماعی و ضد تعاملی فضای مجازی به جمهوری اسلامی ایران نوعی هژمونی۱ محسوب می‌شود؛ که از قِبَل آن مسئله «امپریالیسم فرهنگی» در حال شکل‌گیری است که این پدیده‌ی شوم، مرهون سایه‌ای نحس، به نام «نفوذ» است.

هرچه عمق این نفوذ بیشتر شده است، به تناسب وادادگی فرهنگی ما نیز افزایش پیدا کرده است. شاهد ادعای ما، حضور اینترنت نجس آمریکایی و ملموس‌تر از آن پرسه‌زدن شبکه‌های ضد اجتماعی و ضد تعاملی فضای مجازی در مرزهای جمهوری اسلامی است. شبکه‌های ضداجتماعی و ضد تعاملی فضای مجازی پدیده‌ای است که از جدیدترین سلاح‌ها و حرکت‌های مرموز صهیونیزم جهانی در رویارویی با انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و به جنگ فرهنگ و اخلاق، در ایران اسلامی آمده است؛ امنیت اخلاقی و فرهنگی خانواده‌های ایرانی را به خطر انداخته و از آثار آن می‌توان به ویرانی هایی هم چون روابط نامشروع، ازدواج سفید، طلاق، عشق‌های مثلثی، روابط ضربدری ،خشونت در رفتار، مادی‌گرایی صِرف و... اشاره داشت.

بررسی شبکه‌های اجتماعی و کارکردهاى نامطلوب آن، ما را به خفتِ «امپریالیسم فرهنگى» رهنمون می‌سازد. سلطة فرهنگى یا به عبارتی دیگر، مبادلة یک طرفه‌ی پدیده‌‏هاى فرهنگى؛ که از مصادیق بارز آن می‌توان به فحشاخانه‌های رژیم نامشروع صهیونیستی چون تلگرام و واتس‌اپ اشاره نمود -که منطبق بر سیاست‌های دولت‌های مهم سیاسى و اقتصادى، در راس آن آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی اسرائیل است- که از این شبکه‌های اجتماعی، در جهت نفوذ و سلطة فرهنگى بر کشورهاى مورد هدف بهره می‌برند؛ چرا که بسیارى از مردم با آنچه که در این شبکه‌های ضد اجتماعی معیار هستند خود را منطبق می‌سازند. از این رو، هم سو شدن با فحشاخانه‌های صهیونیستی، باعث تغییر فرهنگ و سبک زندگی اسلامی-ایرانی به فرهنگ و سبک زندگی منحط و کثیف کشورهای صهیونیستی می‌گردد.

یکی از کارکردهای شبکه‌های ضداجتماعی و ضدتعاملی، مفهوم سازی و به تبع آن، شکل دادن به هنجارهای مناسب با آن مفهوم است. بر این اساس، ارائه تصویرهای مستهجن و خلاف عفت و اخلاق عمومی از طریق این فحشاخانه‌های همیشه همراه و نمایش آن ها، یکی از عوامل گسترش بی‌بندوباری و به فحشا کشاندن جوانان است.

سه خصیصه‌ی «دسترسی آسان»، «هزینه اندک» و «ناشناس ماندن کاربر» اشاعه فحشا، بى بندوبارى اخلاقى و تحریک جنسى را به یکی از اساسی‌ترین آسیب‌های شایع شبکه‌های ضداجتماعی و ضدتعاملی فضای مجازی مبدل ساخته است.

بی‌بندوباری‌های اخلاقی در فحشاخانه‌های صهیونیستی، سرابی از روابط عاشقانه را ایجاد نموده که از آن تعبیر به«سکس مجازى» شده است. بحرانی که اگر چه در فضای مجازی شکل گرفته است ولی واقعیت جامعه نشان داده است که دنیای مجازی جزئی از حقیقت زندگی کاربران این فضا شده است؛ لذا اخیراً در ریشه‌یابی اغب روابط‌های نامشروعی که در عالم واقع رخ داده، رد پایی اساسی از این شبکه‌های ضد اجتماعی صهیونیستی نیز دیده می‌شود.

با نظر به فقه آسمانی اسلام «اشاعه فحشاء» اشکال مختلفى دارد؛ از جمله می‌توان به وسایل معصیت اشاره کرد که در اختیار مردم گذاشته می‌شود و از این طریق راه گناه را هموار و مردم را به گناه تشویق می‌کنند.

با جستاری در روایات دینی مانند: «الْمُذِیعُ بِالسَّیِّیَهِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِالسَّیِّیَهِ مَغْفُورٌ لَهُ» «آن کس که گناه را نشر دهد مخذول و مطرود است و آن کس که گناه را پنهان مى دارد مشمول آمرزش الهى است» ۲

اگر می‌بینیم دستور به عیب پوشی داده شده است به خاطر حفظ جامعه از عمومی شدن و فراگیر شدن گناه است. مانع از ریختن قبح گناه، از چنان اهمیت و جایگاهی در روابط اجتماعی برخوردار است که هر کس، بذر گناهی را در جامعه بکارد یا سنت ناشایستی را باب کند، مادامی که کسی مرتکب آن شود، برای وی نیز عقوبت به دنبال خواهد داشت.

جناب آقای رئیس جمهور از کدام منبع دینی به این نتیجه رسیده‌اید که شما مسئول بهشت و جهنم مردم نیستید؟ جناب آقای واعظی فراموش نکنید قبل از مسئول بودن شما یک پدر هستید، در جایگاه پدر بودن چند بارشانه‌هایتان به جای آن مرد اهل خوی از غصه دختر جوانش لرزید؟ به راستی با انتقال سرورتلگرام به داخل کشور گره از این مشکلات و هزاران مشکل دیگر گشوده خواهد شد؟

عده‌ای می‌گویند که این از غیرت یک مرد ایرانی است که جلوی انحراف دختر خود را بگیرد؛ اما آیا این از بی‌ مبالاتیِ متصدیان امر نیست که مردم را به وسط دهکده‌ای از فحشا سوق داده‌اند تا بتوانند در سرگرم بودن مردم به دنبال بازی‌های سیاسی خود باشند؟ عمر و لذت تباه شده‌ی کدام جوان ایرانی در پی بازی‌های جناحی جبران شده است؟ آتش این گناه که در جامعه روشن کرده اید، چند دختر دیگر را باید به مسلخ گاه بی‌غیرتی ببرند، تا شعله‌های آن برخی را از خواب خوش زمستانی بیدار کند؟ چند پدر دیگر ادامه‌ی عمر خود را با افسوس و حسرت بگذراند تا مجبور به قطع ید این مولودات نجس صهیونیستی شوید؟ آقایان شورای عالی فضای مجازی»مَنْ اَذَاعَ فَاحِشَهً کَانَ کَمُبْتَدِیِهَا» «کسى که کار زشتى را نشر دهد، همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده»۳ و شما مسئولی که چشم بر نجاست این نرم افزارها بسته‌اید و با آسودگی خیالتان خواب از چشمان امام خامنه‌ای ربوده‌اید!!! به کدام حسن این نجس افزار دل بسته‌اید که سعی بر تطهیر این فحشاخانه‌های صهیونیستی دارید؟ مگر کلام خداوند سبحان را به باد نسیان سپرده‌اید و یا نشنیده‌اید کلام پروردگار را که می‌فرمایند: «إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ « «کسانی که دوست دارند زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آن‌ها در دنیا و آخرت است.»۴

-----
۱.هژمونی به معنای پذیرش سلطه بیگانه آن هم با رضایت طرف مقابل است.
۲. اصول کافى»، جلد ۲، باب ستر الذنوب.امنیت
۳. نهج الفصاحة، مجموعه کلمات قصار حضرت رسول(ص)، ص ۷۷۵.
۴. نور- ۱۹.