داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 122759
جلّ الخالق از این نبوغ سیاسی
از پایان‌کار یالثارات تا دماغِ سوخته!
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
 
خیالتو راحت کنم هیأت نظارت و تلویزیون اونقدر غیرتی و داغ اومدن تو شکم نشریه که هر کی ندونه خیال می کنه اونا با «هفته نامه یالثارات‌الیزید» جنگ و دوئل داشتن!...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله، هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع) در ستون جیغ‌و داد نوشت:

پایان‌کار یالثارات!

پس از تصمیم نابجای هیأت نظارت بر مطبوعات ارشاد علیه هفته نامه یالثارات،تلویزیون در برنامه خبری خود با آب و تاب فراوان اطلاع رسانی کرد.متن ذیل گفتگوی دو نفر در همین زمینه خواندنی است:

- خبر داری برنامه خبری ۳۰/۲۰ تلویزیون گفته یالثارات پایان کار گرفت؟

- خیره ان شاءالله. دست هر دو تاشون دردنکنه. مردم بیچاره ۶ ماه آزگار تو شهرداری برای پایان کار دوندگی می کنند تا از هفت خوان هزار و یک کمیسیون ردّ شوند. تازه اگر بتونن پایان کار بگیرند. اما ارشاد با یک نشست و برخاست یکی دوساعته پایان کار می دهد!

- شما هی می گی ارشاد فلان کرد بهمان کرد!

- حق با شماست. در این هیأت دو دسته آدم هستند؛دولتی و غیر دولتی. در ماجرای زدن زیراب نشریه، عذر دولتی ها که قطعاً موجه است و انتظاری غیر این نبود و اقتضای طبیعت دولتی ها جز این نمی تواند باشد. اما موضع گیری یک عضو غیر دولتی را هم باید موجه دانست چرا که وقتی پیشترها از این آقا پرسیده بودن بالاخره شما طرفدار کی هستی؟ گفته بود، من طرفدار کلاه نمدی ها هستم. خب، تصدیق می فرمایید وقتی اسطقسّ کلاه نمدی تماماً پشم باشد، جناب ایشون عمراً نمیاد به یالثارات رأی مثبت بده که اصلاً پشمی به کلاش نیس!

- خب نگفتی چرا از اخبار تلویزیون شکار هستی؟!
- خبر هشت و سی گویی وزارت ارشاد فتح الفتوح کرده، شق القمر ارشادی ها را جوری پوشش داد که هرکی می شنفت کلّی به جان وزیر ارشاد اعتدال دعا می کرد که تونسته ریشه یک نشریه ضدانقلاب ارگان عبدالمالک ریگی و شرکارو از بیخ و بن درآره و به جاش خیار شور بکاره! خیالتو راحت کنم هیأت نظارت و تلویزیون اونقدر غیرتی و داغ اومدن تو شکم نشریه که هر کی ندونه خیال می کنه اونا با «هفته نامه یالثارات‌الیزید» جنگ و دوئل داشتن!
دماغِ سوخته!

نمی دونم چه سرّیه که پیش از انقلاب در دوره سلطنت «اعلیحضرت ممّد دماغ»، دماغ سوخته خریدار داشت همونطور که شیشه خورده و نون خشک! امّا بعدانقلاب نع. همین بخت برگشتگی دماغ بیچاره، مارو وا داشت به قلم رقصانی در ارزش بی ارزشی دماغ!

۱- حسین مرعشی برادر زن اکبر بهرمانی معروف به رفسنجانی که معرف حضورتون هست، همون عضو ارشد حزب دارندگی و برازندگی رو می گم، درست وسط هیری ویری انتخابات ورداشته به مردم کشورش نمره داده؛اونم چه جور؛تهرونیا۱۰۰،مرکز استانیا۵۰،شهرستونیا۳۰. جلّ الخالق از این نبوغ سیاسی.یکی پیدا نشد به این بابا بگه، تو رو سننه، نیس که تو خودت بچه ناف تهرونی!

همینطور که داشتیم درباره دسته گل جدید کارگزارانی ها بحث می کردیم،رفیق ما که حوصله‌ش حسابی سررفته بود یهو از کوره در رفت و گفت:برو بابا تو هم دلت خوشه!سخنگوی حزب دارندگی و برازندگی(مرعشی)در دور اول سواری بر خر قدرت،رو دست خدا و پیغمبرم بلند شد، حالا تو چسبیدی به توهین این بابا به شهرستانیا! ازش پرسیدم چطور مگه! گفت همین جناب سخنگوی شیرین سخن،سال۶۸ گفته بود:«دیدگاه لیبرالی ما معتقد است که حاکمیت مسئول هدایت مردم نیست و این درسی است که قرآن به ما می دهد»گفتم حتماً ایشون درست فرمودن! اما تشنگان قدرت هر وقت کم بیارن به زمین و زمون لیچار می گن.حالا تو بگو ببینم دماغ سوخته کیلو چنده؟ گفت مفت گرونه!

۲- سیدحسن مصطفوی(خمینی)از بس با بدان نشست،حالا دیگه نذار بقیه شو بگم چون شاعر گفته:پسر نوح با بدان بنشست/ خاندان نبوتش گم شد. وقتی جناب سیدحسن در کوران فتنه آبش رو با رأس فتنه تو یه جوب کرد، در انتخابات هم از زیربار امتحان فرار کرد، شورای نگهبان هم بدون رودربایستی اونو ردّ کرد. هر چقد اکبربهرمانی علیه شورای نگهبان یقه درانی کرد،افاقه نکرد که نکرد.حالا پیدا کنید دماغ سوخته را!

۳- هیأت نظارت(بخوانیم گیر)برمطبوعات انقلابی وزارت ارشاد، در یک اقدام دستپاچه و شق القمرآمیز! و کلی اولدروم بولدروم!،بدون اثبات هر گونه جرم و جنایت و با یک قیام وقعود فورمالیته «یالثارات» را هوا کرد. محکمه قضاوت هم با کلی صبر و حوصله و بررسی روی بررسی، با دستور انتشار یالثارات علی‌الحساب تصمیم ارشاد رو هوا کرد. اگر بازم بگی دماغ سوخته خرواری چند؟می گم حرفشم نزن که این قصه سر دراز دارد!