داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

سامان
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۷:۴۸:۵۷
وای به حاله داعش
اگه اقا حکم جهاد بده
بخدا من از خودشون بدتر میشم ولی اینجا خشم بخاطردین خداست
عباس
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۶:۳۰:۵۲
ما سربازان ایرانیم
منتظریم و لحظه شماری میکنیم برای سر بریدن این کافرها به امید خدا جنازه های نجس این وحشی ها را در آتش خشم علویان خواهیم سوزاند
بیتا
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۲:۵۳:۰۳
اگه بخوان داعشی ها سمت ایران بیان فقط برادران بسیجی پیرو حضرت آقا برای یه سره کردن کار داعش کافین . یا حسین ادرکنی
هادی
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۰۹:۴۰:۴۳
داعش از نسل یزید
علی
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۲۳:۱۰:۵۰
خدا کنه یه شلیک سمت ایران کنن و اقا حکم جهاد بده تا تمام دنیا بفهمه ایران چیه .
کاری میکنیم جوب خون ازشون راه بی افته.
محمود
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۲۳:۰۹:۰۱
به نظرمن کشتن و حذف فیزیکی چاره سازنیست چون باز کشته ها سنبل یه عده ادم بی منطق دیگه میشه وباز این داستان ادامه پیدا میکنه بهترین راه انجام کار فرهنگی ونشون دادن حقیقته.داعشی ها یه عده جوون مثل من وشما هستن که مغز شویی شدن
طاهر
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۲۲:۲۴:۵۱
ما انتظار جنگ اخر را می کشیم مقابل داعش/سفیانی/
مهدی
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۸:۰۴:۱۱
به نظر من باید داعش رو بگیرن ولی ییکجا نکشن باید آن هارو ذره ذره اذیت بدن تا بمیرن
گمنام
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۰:۳۲:۳۰
ضمن اینکه با درصدد نابودی آنها گام برداریم یادمان باشد که این تفکر همیشه برای ما خطر دارد
سعی کنیم زمینه بهره برداری از آنها را شناسایی واقدام کنیم در سطح روابط سیاسی مثلا آنها را به سمت عربستان ، اسرادیل و...
معتقدم می توان یک منفعت سیاسی مشترک با آنها تعریف کرد
انشاالله رجال سیاسی اسفاده کند از این ظرفیت
الف
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۰:۱۳:۲۴
به نظرمن بايد ورود از مرز عراق براي زيات يا هر چه كه باشد فعلامتوقف شود تا پا ي داعش ها به ايران باز نشد چون با لباس زنان عراقي وارد مي شوند وديگر كنترل انها مشكل است
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۹:۳۷:۲۳
اللهم عجل لولیک فرج
حسین
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۰:۱۲:۲۴
دلم میخاست ایرانیارو هم ببرن ببینن ایرانی کیه.
متین
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۳:۲۰:۰۶
خدا لعنتشون کنه
حسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۷:۳۱
این داعش رو نباید از بین برد بلکه باید انها را هدایت کرد به سمت عربستان و قطر امریکا و دیگر کشورهای حامی انها تا بفهمند که حمایت کردن از تروریسم یعنی چه!
رئیس سرایا القدس
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۲:۳۴:۲۱
بایدنابود شن