Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 116260
احتمال نمی‌دید که معطل باشیم همه‌مون
نصيحت به حاجی و مشهدی
چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴
 
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله، هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع) در ستون جیغ‌و داد نوشت:

هاشمی رفسنجانی: رهبری هم راضی نیستند که در سال فرهنگ ما دنبال این باشیم که کسانی که خوب می‌خوانند را از میدان به در کنیم و یا خانم‌هایی که قیافه زیبایی دارند را نگذاریم ظاهر شوند. (خبرگزاری تسنیم۱۶/۲/۹۳)

آیت‌الله آقا شیخ عبدالله جوادی آملی (دام‌عزّه) در یکی از بحث‌های تفسیری پیرامون معاد می‌گوید: بعضی‌ها وقتی می‌میرند، هنوز هم نمی‌فهمند که مرده‌اند، به همین خاطر در تلقین میّت به او می‌گوید: الموت حق، بفهم که تو مُردی...»

حالا قصه شده قصه این رئیس سابق خودمون، شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی، البته اگه جناب ایشون حاضر بشه قبول کنه که واقعاً پیر شده؛ «و من نعمره ننکسه فی الخلق افلا یعقلون» آخه بعضی پیر مردا اونقد سمجن که داد خدارم در آوردن. اگه به زبون بخايم بمانیم بگیم، خدا در قرآن گفته: بابا چه جوری بگم، هرکی پیر میشه همونطور که ریشش سفید میشه، ضرب و زور و بهره هوشیشم کم میشه.

چرا اینو نمی‌فهمی!

ای شیخ رفسنجانی قربون اون ریش تک و توکت که هنوز معلوم نیست سفید شده یا نه. تو که خودت تو زندون یک­پا قرآن پژوه و ملّا بودی، چرا این آیه رو یادت رفته؟ مع‌الاسف این رئیس سابقمون، تو این چندساله اونقد از این تیکه‌های ناب صادر کرده که به گمونم همه کسایی که بخوان به تک‌تک اون حرفای حکیمانه ایشون جواب بدن سرکار رفتن.

جا دارد همین‌جا به حاج حسین شریعتمدار و رحیم‌پور مشهدی با کمال ادب و خیلی رک و پوست کنده بگم: حاجی! مشدی! شما که ور داشتین تو روزنومه و سخنرانی تون جواب به رفسنجانی رو چاپوندید، احتمال نمی‌دید که معطل باشیم همه‌مون.

رفسنجانی مگه خودش نگفت یواشکی ور داشته به امام(ره) نوشته که «مرگ بر آمریکا» اخه وقتي امام (ره) هيچ چي جوابشو نداد و وقتي باز همین پارسال ور داشت یک تیکه ناب رو (همون جمله‌های اول این جیغ و داد رو ) به حضرت آقا نسبت داد، حضرت «آقا» هم لام تا کام جواب بهش نداد ، باید حساب کار دست من‌وتو و همه حاجی‌ها و مشدیا میومد بلانسبت نمی‌خام بگم «نرود میخ آهنین در سنگ»- معاذالله.

من یه ذکری بلدم که اگه هاشمی قول بده به غیر خونوادش به کسی دیگه نگه حتماً مشکل خودش و همه‌مون حل می‌شه. این ذکرو علی‌خالی‌بند و مسیّب از تنبیه‌الغافلین شیخ عباس شاعبدالعظیمی نقل می‌کنند- العهده علی‌الراوی.

رئیس‌جمهور سیّاس و دانشمندمونم که قبل ترا به کابینه‌اش گفته بود. شما فقط برید کار کنید (البته به شیوه عمل‌گرایی آمریکایی) و سیاست‌رم بسپارید به من. دوست دارم به همین جناب عرض کنم: آشیخ اکبر همه‌چیز که سیاسی نیست که تو بلد باشی! پس خوب گوشاتو واکن، بد نمی‌بینی.

شب‌های جمعه خودت از جلو، عفت و یاسر و فائزه و بقیه از پشت‌سر برید کوهنوردی دربند. همین که به شکل قطاری راه افتادید همتون با هم این ذکر رو هی بگین، بلند بلند هر چه بلندتر بهتر، مثل شعار با صدای طنطنه­داري که همه ساکنان کوهستون بشنفن: ای دل غافل... ای دل غافل... ای دل غافل... الف مّره

يک نکته هم دست آخر از توجيه المسائل خودم اضافه کنم. نبينم کسي بياد بگه شما به پيرمردا توهين کردي که ما هم مي گيم پيرمردا که سهله، به پيرزنا هم توهيم نکرديم اولا،ّْ دويّما: نظر ما همون نظر مرحوم شيخ علي دواني­يه که مي گفت تازه از ۶۰سالگي به بعد اول کارکردن آدماس. خدا بيامرز، راس مي گفت چون عده اي از انبياء و اولياء در سن پيري نبوت مي­کردن و اينا...

کل حرف ما همون حرف خدا در سوره يس، (يا سيد المرسلينه!) که گفتيم نه کمتر، نه بيشتر. دليلش اينه که گمون مي کنيم بعضي وقتا خدا رو يه ذرهّ قبول داريم مثلا. شيرفهم شد. يا علي مدد