Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4549
۹ نظر
دکتر ابهري استاد دانشگاه در جلسه هفتگي انصارحزب‌الله:
بـي‌حـجـابـي از بـي‌هـويـتـي فـرهـنـگي مـسـئولـيـن اسـت
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۴
 
دکتر ابهري استاد دانشگاه و متخصص رفتارشناسي با موضوع مهمترین علل بد حجابی در کشور در جلسه هفتگي انصارحزب‌الله سخنرانی کرد که متن کامل آن در پی می آید:
بدحجابي، اصلي‌ترين آسيب جامعه
رشته تخصصي بنده رفتارشناسي و حقوق، دکترا در شاخه آسيب‌شناسي اجتماعي است و پديده حجاب هم به بعد رفتارشناسي اجتماعي مربوط مي‌شود و هم‌اکنون بدحجابي اصلي‌ترين آسيبي است که در جامعه ملاحظه مي‌شود. 

همان طور که مستحضريد بعد از فروپاشي شوروي سابق و پايان جنگ سرد، ناتوي نظامي تقريبا غير از آن شبيخون‌ها و هجوم‌ها براي غارتگري، کارآيي خودش را به عنوان نگهبان منافع سرمايه‌داري از دست داد. چون ابرقدرت‌ها آن‌گونه که وعده الهي است رو به افول هستند و کارآيي و قدرت اصلي‌شان که اقتصادي است رو به زوال است. لذا اينها در قالب تهاجم فرهنگي، ناتوي فرهنگي را تشکيل دادند، همان سياست‌ها و همان اهداف را در اين قالب پيگيري کردند؛ بدين ترتيب که در يک سري از کشورها توانايي‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري خويش را متمرکز کردند و تحت نظارت لابي فراماسون و صهيون، اين دو چشم غارتگر و نجس غيرانساني، آن را کنترل ‌کردند. 

آنچه که مي‌خواهم در اين مجال به عنوان يادگاري و برگ سبزي و ران ملخي به سليمان‌هاي روزگار تقديم کنم بررسي ابعاد رفتاري تهاجم و ناتوي فرهنگي است که کمتر به آن توجه شده است. 

در آذر ماه سال ۱۳۶۸ مقام معظم رهبري ضرورت مهندسي فرهنگي در مقابل تهاجم فرهنگي بيگانه را عنوان کردند و اين موضوع را هر سال هم گوشزد کرده‌اند. 

مي‌گويند دزدي جيب کسي را زده بود و فرار مي‌کرد به يک دفعه ديد خيلي‌ها به دنبال او هستند، خودش هم ‌گفت دزد را بگيريد. مردم هم نمي‌دانستند که چه کسي را بايد بگيرند. الان امت شهيد‌پرور ايران نمي‌دانند چه کسي را بايد بگيرند و به کجا بايد پناه ببرند، به کدام قوه و نيرو؟! 

غفلت سنگين دستگاه‌هاي پيشگيري کننده 

از ۲۲ سال پيش تا به حال ۲۲ نهاد و سازمان پيشگيري در اين مملکت بودجه گرفتند و بايد جوابگو باشند که با اين پولها چه کار کرده‌اند؟ آيا اين چيزي که در جامعه مشاهده مي‌کنيم نتيجه پيشگيري است که موساد و سازمان سيا بيايند در مرز ايران آزمايشگاه‌هاي توليد شيشه و کراک بگذارند و نسيه به قاچاقچي‌ها بدهند تا به اين مملکت بياورند؟! و حالا هم از کيلويي ۸۰ ميليون تومان به ۷ ميليون تومان رسيده است. 

من در سمينار ائمه جمعه کشور عرض کردم که آقايان علما، دعا کنيد جوانان ترياکي شوند؛ همه خنديدند. گفتم: نخنديد؛ يک ترياکي به دختر و مادرش تجاوز نمي‌کرد و بچه سه ساله‌اش را به جاي عروسک با چاقو سوراخ سوراخ نمي‌کرد، پسر ۲۲ ساله شيشه‌اي اگر ترياکي بود در يافت‌آباد تهران سر پدرش را جاي گوسفند نمي‌بريد. 

انسان‌محوري به جاي خداباوري 

بنابراين ناتوي فرهنگي شروع شد و با يک ابزار خاص حمله را شروع کرد. ابزارهايش حمله به فرهنگ خداباوري و جايگزين کردن انسان‌محوري به جاي آن است. يعني اصالت انسان و انسان‌باوري و مادي‌نگري در مقابل خداباوري. با يک سري اراجيف و شبهات، مادي‌گرايي را تبليغ مي‌کنند و در و ديوار شهر پر شده است از تبليغ قابلمه فلان، ماکاروني فلان، چيپس و لوازم آرايشي بهمان و داروي توانايي جنسي و غيره! انگار همه مشکلات ما حل شده است و فقط در نيروي جنسي خود گير افتاده‌ايم. 

هدف اين بود مادي‌گرايي، رفاه‌گرايي، مصرف‌گرايي را در مقابل آخرت‌گرايي قرار دهند و همين‌طور عرفان‌هاي دروغين و باورهاي کاذب را در مقابل عرفانهاي شيعي و علوي اصيل قرار دهند. تا رسيديم به جايي که شخص آمده و مي‌گويد بنده حلقه واسط فيض کيهاني هستم و يک سري زن بي‌حجاب را دور خودش جمع کرده و کلاس تشکيل داده و ديپلم مي‌‌دهد و به قول خودش فرادرمان‌گري مي‌کند. 

بنده از وي و تمام طرفدارانش دعوت مي‌کنم در هر جايي که خودش قرار مي‌گذارد حاضرم با وي مناظره علمي کنم. الان ۶۶۶ سايت شيطان‌پرستي در ايران به زبان فارسي فعاليت مي‌کنند و ۱۴۰۰ شبکه فارسي ترويج شيطان‌پرستي در ايران قابل دريافت است. به طور متوسط هر سال ۵ ماهواره فارسي هم به اين تعداد اضافه مي‌شود که بحثي طولاني را مي‌طلبد. 

ماموريت خاص سايت‌هاي دشمن 

خيلي بايد مواظب باشيم چرا که ماموريت‌هاي خاص اين سايت‌ها و شبکه‌ها فقط براي ماست و به قولي اين چاقو را فقط براي بريدن گردن جمهوري اسلامي و بچه‌مسلمانان تيز مي‌کنند. همين‌طور ايجاد تنبلي اجتماعي در کشور که البته آن را به جاي يک ضد ارزش به عنوان يک ارزش و زرنگي در جامعه تبليغ مي‌کنند. وقتي شرکتهاي هرمي را وارد ايران کردند آيا فکر کرديد فقط به خاطر پول بود؟ 

شرکت‌هاي هرمي پشتوانه اصلي مکاتب عرفانهاي دروغين وپوشالي از جمله شيطان‌پرستان هستند و منابع مالي مکاتب شيطان پرستي شرکتهاي هرمي هستند و از اين شرکتها به عنوان اهرم اقتصادي بهره‌ مي‌گيرند و از آن طرف هم به جوانان مي‌گويند تو ۴ ميليون تومان بياور و حتما هم از داداش و خواهر و مادرت قرض کن و از غريبه نباشد - که شکايتي کند - و آخر سال ۶۰۰ ميليون تومان بگير. 

خانم سوزان کمري در جلسه‌اي در دبي بوده گفته است به جوانان ايراني اميد کاذب بدهيد و سراب نشان دهيد که به طرف شما جذب شوند. اين زن مدير تبليغات شرکت‌هاي هرمي گلدکوئيست است.
الان توسط وزارت اطلاعات ۱۲۲ شرکت هرمي شناسايي و عوامل آنها دستگير شده‌اند. اينها ۴ ميليون نفر آدم اصلي را گول زده‌اند، حالا اگر هر کدام از اين اصلي‌ها سه نفر فرعي داشته باشند ببينيد به کجا مي‌رسد. اين بعد اقتصادي تهاجم فرهنگي است. 

شاخه فرهنگي و ابزار فرهنگي ناتوي فرهنگي، اينترنت و سايت‌هاي اينترنتي است. براساس آمار موسسه گوگل ۶۵ درصد از ايرانيان در اينترنت به دنبال ابتذال بوده‌اند! ديگر ابزار فرهنگي ماهواره است که مشوق اصلي تزلزل در خانواده‌هاست. از وقتي که شبکه فارسي‌وان در ايران پخش مي‌شود، ۱۵ درصد خيانت‌هاي زندگي زناشويي افزايش پيدا کرده است. در فيلم‌هايي که پخش مي‌کند، يا زن به شوهرش خيانت مي‌کند و يا شوهر به زن. حاملگي بدون ازدواج را تشويق و ترغيب مي‌کنند. اينها با هدف جلو مي‌آيند. 

لزوم توجه بيشتر به معيار ولايت فقيه 

ما در جامعه اسلامي مثلثي به نام مردم و دين و رهبري داريم که مثلث مبنايي رفتار انقلاب اسلامي است. تا زماني که اين سه با هم هستند، هيچ مشکلي پيش نمي‌آيد. ولايت فقيه چراغ راهنمايي اصالت انقلاب است و هرکس و هر جريان از ولايت فقيه فاصله بگيرد منحرف است و در اين هيچ شکي وجود ندارد. ما بايد معياري به‌نام ولايت فقيه در دست داشته باشيم و عملکرد افراد را با آن بسنجيم. 

در سال ۶۸ مقام معظم رهبري تهاجم فرهنگي را گوشزد کردند ولي آن موقع من متخصص دانشگاهي خواب بودم، مرده بودم، نمي‌دانم چه کار مي‌کردم! اگر رفتار ابهري و باورهايش با خط‌کشي ولي فقيه همخواني دارد، مخلص او هستيم وگرنه خداحافظ؛ چرا که ما با کسي عقد برادري و اخوت نبسته‌ايم . ملاک‌ ما پيروي و اطاعت از رهبري است ومردم تا وقتي رهبر بالاي سرشان است و دين دارند مثلثي شکست‌ناپذير خواهند بود. لذا دشمنان در پي اين هستند تا ميان اين سه ضلع فاصله بيندازند. 

در طي ۱۰ سال گذشته ۴ تا امام زمان پيدا شده است. يکي در دزفول گفته بود من پسر امام زمان هستم. يکي هم گفته من همسر پيغمبرم! اينکه شخصي به نام طاهري مدعي است من واسطه فيض حلقه کيهاني هستم و از طرفي مي‌گويد قرآن سراسر تناقض است و اين‌که چه کسي گفته زنان حجاب داشته باشند؟ حجاب مربوط به اعراب زمان جاهليت بوده است! چه کسي گفته زن با مرد دست ندهد؟! 

اينها باورهاي اين شخص است که واسطه فيض کيهاني است. پس هدف اصلي تزلزل در بنيان اساسي انقلاب يعني اين مثلث است.
اما مقابله اساسي با نمادهاي انقلاب اسلامي از ديگر ابزارهاي تهاجم فرهنگي است. هر انقلابي يک نماد دارد. جين شارپ پدر انقلاب‌هاي رنگين و پيغمبر فتنه‌گران ۸۸ مي‌گويد: براي شورش بايد يک نماد رنگي انتخاب کنيد که به وسيله آن مشخص شويد.بعد مي‌گويد با نماد انقلاب کشور آن هم از طريق مسخره کردن ارزشها مقابله کنيد. 

يک آقايي که در قم هست و رساله هم دارد گفته که آدامس روزه را باطل نمي‌کند و همچنين گفته اختلاط زن ومرد در مجامع با نيت خير عيبي ندارد! بنابراين ملاحظه مي‌فرماييد که از همه ابزار‌ها استفاده مي‌کنند. 

جوانان اين جمع ممکن است يادشان رفته باشد ولي آنهايي که مثل من محاسني سفيد کردند يادشان نمي‌رود برخي از اينهايي که الان ادعاي مرجعيت مي‌کنند و مي‌خواهند به اصطلاح براي خودشان در قم يلي باشند وقتي در تهران بودند ما مي‌دانيم که پسرشان چه‌کاره بود، خودشان چه‌کاره بودند حيف که اجازه افشاگري نداريم تا جوانان متوجه شوند که اينها چه کساني هستند. 

ديگر از من دانشگاهي برنمي‌آيد که با او رقابت کنم. او براي خودش به سرعت آيت‌الله شده است ولي اينجا که در مجلس بود خدا مي‌داند بچه‌هايش چه کارهايي مي‌کردند، حالا به قم رفته وبراي خودش به اصطلاح نظريه‌پرداز ولايت فقيه شده است! البته مردم مي‌دانند و ماهيت اينها را مي‌شناسند؛ چرا که معيار در دست حزب‌الله است. واي به روزي که اين خط‌کش و معيار از دست ما بيفتد. 

بيماري خود روشنفکربيني! 

حالا بعضي‌ها چند روزي به غرب رفته‌اند و خود روشنفکر شده‌اند. خودروشنفکر‌بيني مرضي از نظر رفتاري است که به جان بخشي از روشنفکران ما افتاده است که فکر مي‌کنند با چهارتا کلمه قلمبه و سلمبه و چهار تا تعبير خاص گفتن روشنفکر مي‌شوند! اينها بخشي از روشنفکران ما هستند که به غرب رفته و در آنجا استحاله فرهنگي شده‌اند و برگشته‌اند و از طرفي نوکران بي‌جيره و مواجب فرهنگي غرب شده‌اند. 

البته يک عده از اينها ماموريت دارند و پول مي‌گيرند که به يک دفعه مي‌بينيم يک سايتي مي‌آيد مدعي مي‌شود ما سايت انساندوست هستيم و يک آدمي گم شده و زن و بچه‌اش ناراحت هستند. ۱۰ ميليون دلار مي‌دهيم هرکس خبري به ما بدهد. بعد يک عده ساده بدبخت به اين سايت زنگ مي‌زنند! غافل از اينکه اين سايت مرکز استخدام صهيونيست است. از اين چنين ان‌جي‌اوهايي در مملکتمان کم نداريم. 

گروه‌هاي چهارگانه بدحجابان 

بعد از روشنفکران غربزده که پياده نظام ناتوي فرهنگي هستند مانکن‌هاي رنگ و روغن‌زده هستند. بدحجابان در کشور ما ۴ گروه هستند و نبايد به دنبال پنجمي آن باشيم. 

گروه اول مانکن‌هاي رنگ و روغن زده مامور. اينها از بي‌بي‌سي و صداي آمريکا و مراکز صهيونيستي و بهائيت و فراماسونري حقوق مي‌گيرند که بيايند در خيابان‌ها بزک کنند و چند نفر هم از دور از اينها عکس مي‌گيرند. بعد در تلويزيون‌ها و سايت‌ها مي‌گويند زنان ايراني از حجاب خسته شده‌اند. کار را به جايي رسانده‌اند که يک شرکتي به نام اوريف‌ليم در قالب فروشندگي لوازم آرايش، مانکن‌هاي جنسي انتخاب مي‌کرد. دختران جوان را به عنوان مانکن‌ جنسي جدا مي‌کردند تا به دنبال کارهايي بفرستند. 

يادتان باشد شرکت اوريف‌ليم در زنجيره شرکت‌هاي هرمي است که خوشبختانه آن را بستند. متاسفانه الان ايران در آسيا مقام اول و در دنيا مقام هفتم را در مصرف لوازم آرايشي دارد. آنهايي که هر روز آرايش مي‌کنند در سال ۵/۲ کيلوگرم مواد شيميايي به بدن خود مي‌فرستند که يکي از آنها سرب است که موجب سقط جنين، پيري‌ زودرس، نازايي، ريزش مو و سرطان سينه مي‌شود. 

پس يک گروه از بدحجاب‌ها مانکن‌هاي حقوق بگير و مامور هستند و با اين ظواهر در خيابان‌ها حاضر شوند تا يک عده هم اينها را ببينيد.
گروه دوم بيماران رواني هستند، بنده به عنوان يک رفتارشناس به شما عرض مي‌کنم آنهايي که آرايش مي‌کنند و بدحجاب هستند دچار يک بيماري رواني به نام بدشکل هراسي هستند. بدشکل هراسي وسواسي است که بخشي از آن ارثي و ژنتيک است و مقداري از آن از نارسايي در فرستنده‌هاي مغزي به وجود مي‌آيد. اين‌ها وسواس جسمي پيدا مي‌کنند از نظر رفتاري. اين يک بيماري است و بايد درمان شوند. 

گروه سوم هم بيمار هستند؛ بيماري‌اي به نام هيستوريونيک دارند. هيستوريونيک يعني خودنمايشي. اينها مي‌خواهند به گونه‌اي جلب توجه‌ کنند که ديگران به آنها نگاه کنند. در زنان لباس تنگ، کوتاه و بدن‌نما، نشانه بيماري خودنمايي يا هيستوريونيک است. ۸۵ درصد از کساني که تجاوز جنسي مي‌کنند، متلک مي‌گويند و يا دختران مردم را مي‌دزدند، به علت همين بيماري هيستوريونيک زنان و دختران بدپوشش است که لباس تنگ و چسبان مي‌پوشند و از آنجايي که اين پوشش‌ها عامل محرک است، شخص را تحريک مي‌‌کند و آن قضايا پيش مي‌آيد.
۸۹ درصد از زناني که مورد آزار خياباني قرار مي‌گيرند بدحجاب‌ها هستند. 

گروه چهارم هم مقلّدها هستند. 
خلق را تقليدشان بر باد داد / اي دو صد لعنت بر اين تقليد باد 

کم‌کاري رسانه‌هاي ما در بحث الگوسازي صحيح 

وقتي رسانه‌ها و نمادهاي ما الگوهاي خودي را معرفي نمي‌کنند و از حضرت زهرا(س) سخن گفتن فقط مختص به فاطميه مي‌شود، چنين مي‌شود. 

از اين خود روشنفکربين‌ها اگر اسم سگ فلان هنرپيشه سوال شود و اسم گربه فلان خانم خواننده را سريع پاسخ مي‌دهند. اما مثلاً اگر بپرسي فتح‌المبين را چه کسي انجام داد و در چه سالي بود، شهيد دستواره، شهيد باکري کيست، اصلا نمي‌داند. آيا نبايد صدا و سيما به جاي نمايش برخي برنامه‌هاي بي‌فايده و حتي مضر، زندگاني و شرح حال اين سرداران را نمايش دهد؟! ميلياردها تومان پول صرف يک سريال مي‌شود ولي براي اين موارد بهانه مي‌آورند که هزينه‌بر است! 

برويد در ميان جوانان و از آنان بپرسيد چند نفر برادران باکري را مي‌شناسند. طرد الگوهاي خودي و جذب الگوهاي بيگانه يکي از راهکارهاي اجتماعي و فرهنگي ناتوي فرهنگي است. 

با توجه به اين رئوس مطالبي که عرض کردم وقتي که ما مي‌آييم خدمات اسلام در تاريخ گذشته ايران را نمي‌بينيم و به خودمان زحمت نمي‌دهيم کتاب «خدمات متقابل اسلام و ايران» شهيد مطهري را بخوانيم، احياي فرهنگ پان‌ايرانيسم رونق مي‌گيرد. 

مگر چه مي‌شود يک بار در عيد غدير از کشورهاي شيعه دعوت کنيم و درباره حضرت مولا علي(ع) صحبت کنيم؟! ما که سازمان دارالتقريب داريم چرا براي يک بار زنان مسلمان دنيا را جمع ‌نمي‌کنيم و درباره زهرا(س) شناسي کار ‌نمي‌کنيم؟! ما که مخالف نوروزشناسي نيستيم. اما الان از بچه‌هاي مدرسه، نام ۱۲ امام را بپرسيد و اسم خواننده‌ها را هم بپرسيد، ببينيد کدام را بهتر مي‌دانند؟ آن وقت يک سري از اينها را به حج عمره مي‌برند و مي‌بينيد که در بعثه مقام معظم رهبري با حجاب تنظيفي نشسته‌اند! من اگر آقاي قاضي عسکر را ببينم اولين گله‌اي که به او دارم اين است که اينقدر پدر شهيد و مادر شهيدان در حسرت حج عمره مردند و نديدند آن وقت خانم فلان را به حج عمره مي‌بريد آن هم با آن وضعيت؟! البته ان‌شاءالله که متحول شوند، بر منکرش لعنت. خدا کند اول من، سپس آنها تحول پيدا کنند. چشمشان به قبه الخضراء بيفتد و به حق روح پاک رسول‌الله(ص) متحول شوند. ولي اين چه کاري است که شما مي‌کنيد؟! چرا الگوهاي خودي را طرد مي‌کنيد؟! چرا استادان دانشگاه ما مي‌ترسند که به آنها متحجر گفته شود؟ اساتيد ما از انگ تحجرگرايي هراس دارند! او نمي‌تواند بگويد امام صادق(ع) فرموده: يک درهم براي پيشگيري بهتر از هزار درهم براي درمان است. مي‌گويند نه انگليسي‌ها گفتند. 

اين چه بدبختي است که يقه ما را گرفته است؟! آخر آن موقع انگليسي‌ها کجا بودند؟! استاد ما خجالت مي‌کشد از اينکه در سر کلاس دانشگاه بگويد که مثلاً اين جمله را ابن عربي يا ابن ابي‌الحديد گفته يا امام جواد يا حضرت علي عليهما‌السلام اين سخن را در مديريت اسلامي فرموده است. 

ضرورت اسلامي کردن علوم انساني 

هر کس بگويد در علوم انساني اسلامي منابع نداريم يا دروغگو است يا جاهل. الان ۸۵ الي ۹۰ درصد منابع ما در علوم انساني غربي است؛ از جمله روانشناسي، مديريت و جامعه‌شناسي. در حالي که غني‌ترين منابع در علوم انساني را در اسلام داريم و ما تا علوم انساني خود را اسلامي نکنيم نمي‌توانيم دانشگاه‌هاي خود را اسلامي کنيم و الگوهاي اسلامي را معرفي کنيم. 

ما ۵ گروه الگوهاي رفتاري داريم؛ خانواده، معلمين، دوستان و همسالان، دولتمردان و مسئولين، هنجارفرست‌ها.
حالا وقتي دوتا ورزشکار ما ميان ميدان جلوي چند ميليون چشم، يقه همديگر را پاره مي‌کنند! من چطور به پسر ۱۴ ساله‌ام بگويم، دعوا نکن. فرق است بين قهرمان بودن و پهلواني. پهلوان آيت‌الله سيدحسن‌‌ رزاز(ره) و غلامرضا تختي و پورياي ولي بودند. همين‌طور بزرگترين پهلوان تاريخ بشريت حضرت علي(ع) است. نه اينکه قهرماني که پيراهن او تابلوي تبليغات شده است از رب گوجه فرنگي، خميردندان، لباس تا ساير چيزهاي ديگر. از اين شخص فرزند من چه چيزي ياد مي‌گيرد؟! اين الگوي جامعه من شده است! 

جالب است بدانيد متوسط تحصيلات فوتباليست‌هاي تيم ملي ما ديپلم است. وقتي که هنرپيشه‌ها، ورزشکاران و خواننده‌هاي ما خودشان حجاب را رعايت نکنند، ظواهر اسلامي را رعايت نکنند، اينها چطور مي‌توانند براي جوانان و فرزندان ما الگو باشند؟! 

وقتي جلد مجلات ما آلبوم رنگي فلان خانم و فلان آقاست و زماني که نشريات زرد شکستن ناخن فلان شخص را مي‌گويند اما پرواز فلان جانباز را بعد از ۲۰ سال درد کشيدن نمي‌گويند، چه بايد کرد؟ يا اينکه پدر پنج شهيد چشمانش آب مرواريد دارد و گوشه خانه است و کسي نيست که او را پرستاري کند، کسي اين را بازتاب نمي‌دهد! 

وقتي مادري خودش آرايش مي‌کند، از دخترش چه انتظاري هست؟ يا برعکس مادر خودش با چادر ولي دخترش آرايش آنچناني دارد! خانم! اگر حجاب بد است تو چرا حجاب داري؟ و اگر خوب است خب حجاب را به دخترت سفارش کن. 

اگر به او بگوييم مي‌گويد: حاج آقا زورم نمي‌رسد. يا اگر بگوييم تو چرا حجاب داري؟ مي‌گويد: حاج آقا ديگر کي به من نگاه مي‌کند. لابد چون به تو نگاه نمي‌کنند حجاب‌داري، اگر تو را نگاه مي‌کردند، لابد از دخترت بدتر مي‌شدي؟ اين چه فلسفه‌اي است؟!
مثل پدر و مادري که خودشان دروغ مي‌گويند و بعد مي‌گويند بچه جان، درغگو دشمن خداست! 

وضعيت اسفبار برخي دانشکده‌ها! 

چرا بايد در دانشگاه‌ها وضع به گونه‌اي باشد که وقت نماز ظهر استاد ما خجالت بکشد به نمازخانه برود و نماز بخواند!؟
بنده را به دانشگاهي دعوت کرده بودند تا سخنراني کنم، زودتر از موعد رسيدم. رفتم نماز خواندم و بعد که به سمت تالار سخنراني مي‌رفتم ديدم يک عده از تالار سخنراني بيرون مي‌آيند! از ميزبان جلسه علت را پرسيدم. گفت: هيچي، آقاي دکتر سرکلاس مي‌روند. گفتم: چرا؟! گفت: آقاي دکتر، حقيقت اين است که سخنراني که نماز مي‌خواند به درد کار ما نمي‌خورد! 

اگر ز باغ رعيت ملک خورد سيبي/ بر‌آورند غلامان او درخت از بيخ
چرا زندگاني مقام معظم رهبري را به عنوان الگوي رفتاري براي جوانان ما نمي‌گويند؟! بايد بدانند که رهبر ما چطور زندگي مي‌کنند و بچه‌هايش چه شغل و عنواني دارند. ما نبايد اجازه دهيم آن مثلث از همديگر بپاشد.

سینا
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۱۲:۵۶:۳۱
خدا شفاش بده
غلی
۱۳۹۱-۱۱-۱۳ ۰۹:۴۰:۴۹
برخی مسئولین ظاهرا دین دارند امادرواقع هیچ اعتقادی به دین-حجاب-حیا ندارند
حمید
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۱۹:۱۰:۰۰
چرا ما عادت داریم همیشه توپ رو خونه یکی دیگه بندازیم جناب آقای دکتر ابهري شما خودت به عنوان یک استاد دانشگاه چه کار فرهنگی انجام دادی آیا دانشجویان شما خود شما را به عنوان یک الگو فرهنگی پذیرفتن آیا شما توانسته اید درکلاسی که تدریس میکنی نتیجه ایی بگیری در کار فرهنگی البته بنده حقیر کار فرهنگی را قبول دارم ولی نه در شعار و حرف برای مطرح شدن
آرش
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۲۰:۵۰:۴۹
برادر حسینی به نظر شما همه ی زنان دنیا که حجاب ندارند از ژاپن و کره و استرالیا گرفته تا کوبا و برزیل و... مشکل روحی دارند؟!
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۴:۱۶:۱۷
البته تعدادی از بی حجابها عمدا اینکار را میکنند به دلیل مخالفت با نظام و حکومت
حسینی
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۶:۰۵
بله همان چند ملیون چادری اصیل و شیعه سالم هستند اگر قبول نداری یه سری به سایت ها و امار ها در غرب و تمام نقاط دنیا بزن می فهمی یه سر برو چین ببین سالم بودن زن چجوریه یه سر برو اروپا ببین زنان سالمی که میگی چقدر سالمن کجاشون سالمه ؟
چشماتو بستی روی حقایق خوب ببین دنیا با عفت و شرف زن چه کرده
انوقت معلوم می شود بی شعور کیست
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۶:۲۳
الويت اول مواد مخدر است و بس. شما را به خدا چاره اي كنيد. جوانان نابود شدند .
آرش
۱۳۹۰-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۰:۲۹
همه ی زنان دنیا بیمار روحی هستند و فقط این 7 -8 ملیون چادری ایران سالم.
خدایا بعضی ها را چقدر بی شعور خلق کردی!
دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۵:۰۰:۵۷
سخنرانی ایشان بسیار نو، جالب و حاوی نکات تإمل برانگیز زیادی بود.بازهم از ایشان برای سخنرانی دعوت کنید.