Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115512
از رهروان ولایت قُندوز و تخار تا دادسرای ویژه الوات
نيمچه محرمانه با رئيس القضات
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶
 
با گذشت چندين‌واند ماه از ارجاع پرونده شکایت، آقاي وزير ارشاد از طرف دادسراي ويژه روحانيت تبرئه و شکايت يالثارات به طاق خورد. حاج آقاي دادسراي محترم فرموده بودند: آقاي وزير تصوير مقاله يکي از اساتيد دانشگاه را به دادسرا ارائه کردند که...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله، هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع) در ستون جیغ‌و داد نوشت:

حضرت آيت‌الله آملي لاريجاني بايجاني، دام عزّه
سلام حاجی آقا.

خارنی. خِدا شمه ره حفظ ‌هاکنه. شمه ره توفیق‌هاده. خِله ببخشین. این علی لاریجانی شمه‌‌‌‌‌‌ ‌برار هسّه؟ نشنه باور هاکردن. شمه اتّه خال ریش ونه دیم دنیه. حیف، حیف بیّه. چی بوّم. ول‌ها کن. ته فهم و شعوره قربون بوّم که شه‌پره نون و پیل ره که ته خرج ‌هاکرده، حروم نکردی.

اول همه به عرض مبارک برسونم، ابداّ راضي نيستم هيچ شهروند آملي يا لاريجوني منجمله علي لاريجاني، اين احوالپرسي محرمانه حقير با حضرتعالي را مطالعه کنه و الّا حق شکايت برا اينجانب محفوظه الی‌الابد ونسل اندر نسل، بدون تاریخ انقضا.

همين‌جا از فرصت استفاده کنم و از جناب مستطاب يوسفيان ملا نماينده مردم شهر هزار سنگر آمل و عضو فراکسيون مشعشع «رهروان (کدام) ولايت»، درخواست کنم به آن دسته از موکلين رقيب ايشان اتمام حجت بفرمايند؛

اگر - لاسمح الله- بخش محرمانه جيغ‌وداد ما را بخوانند، به تحمل جريمه‌اي معادل يک مصوبه براي عمران و آبادي شهر و ديار خود از طرف فراکسيون رهروان محکوم خواهند بود؛ شبيه مصوبه هسته‌اي...

حضرت آيت الله؛ غرض از تصديع، ‌دو مطلب بود: نخست، طرح يک شبهه و به قول حکما يک عويصه (بر وزن لطيفه) به خصوص با عطف توجه به مراتب فضل و معرفت فقهي و فلسفي حضرتعالي
دوم: درخواست تشکيل دادسراي ويژه الوات!

رهروان ولایت قُندوز و تخار
اما نخستين مطلب: حضرت آيت‌‌الله، مبنا و همشای ما در طرح اين مشکل همان است که حافظ عليه الرحمه دستور فرموده: «مشکلي دارم، زدانشمند مجلس بازپرس»

همانگونه که لابد استحضار داريد، جمعي از نمايندگان سابقا اصولگراي مجلس با اين توجيه دهان پرکن که ما رهروان ولايتيم، اما شما نمايندگان اکثريت مجلس خيلي زور بزنيد فقط اصولگرا هستيد نه کمتر، نه بيشتر. لهذا ما حق داريم انشعاب کنيم و از شما عبور کنيم. رهروی ولايت که حقا و حتما بر اصولگرايي مرجح است.

اما پدر بخت بد بسوزد که عن‌قريب محک تجربه آمد به ميان و رهبر معظم انقلاب، کار بررسي و حک و اصلاح برجام را به شوراي امنيت و مجلس احاله فرمودند. اما مدعيان رهروي ولايت کار کارستاني نکردند که هيچ، حاصل زحمت اصولگرايان صادق و غيرمدعي را هم به باد فنا دادند و مصوبه‌اي کم سو و بي‌رمق گذراندند. مع‌الاسف عمق خلل و ضعف تخم دوزرده آقايان مدعي پس از نامه رهبري معظم انقلاب به روحاني برملا شد.

حضرت آيت‌الله، جسارت نباشد، رندی به این حقیر گفت: برو بابا دلت خوشه. منظور رهروان از ولایت، مقام معظم رهبری که نیست.

علی ایّ‌حال، با «سبروتقسيم و تفریع فروع» فرضياتي مطرح است:
الف: منظور آقايان از ولايت چه بسا ولايت تخار و قندوز افغانستان بوده باشد.
ب:منظور از ولايت به زبان خودماني همان ده و دهات باشد که آقايان قبل از شغل نون و آب دار نمايندگي در آن ولايت ها (دهات) به خاطر پرکردن وقت و انبساط خاطر، قدم مي‌زدند و به اصطلاح رهروي مي‌کردند و بعد از رسيدن به صندلي قرمز پارلمان، به پاس دوران بيکارگي و گمنامي، خود را به رهروان ولايت نامبردارکردند. والله اعلم.

ج: هر دو احتمال صدرالذکر، صادق باشد.
ي: هر دو احتمال الف و ب منتفي و کاذب باشد که در اين فرض منظور آقايان از ولايت می‌تواند همان «استان» امروزي بوده باشد که در عهد شاهان قجر مصطلح بوده و کاربرد داشته.

حضرت آقاي آملي لاريجاني، اگر حمل بر اظهار فضل نباشد، از ديد اجتهاد ناچيز اين حقير، احتمال اخير اقوی و معتنابه است.
نظر مبارک حضرتعالي چيست؟

دادسرای ویژه الوات
اما درخواست دوم حقير که همانا در خواست تشکيل دادسراي ويژه الوات توسط آن جناب فضيلت مآب است، البته پيشاپيش از قلم‌فرسايي بي در و پيکري که کردم و چشم مبارک حضرتعالي را خسته و آزرده کردم، به شدت عذرخواهم که هميشه بخشش از بزرگان کريم الخصال است.

داشتم مي‌گفتم، ببخشيد عرض می‌کردم که عجالتا از متن به حاشيه رفتم.
چيزي حدود يک سال‌واند ماه پيش جريده مظلومه يالثارات توسط ارشاد توقيف شد. بلافاصله وزير موقر و مودب ارشاد، در گفت و گو با خبرگزاري دولت و متعاقبا همه روزنامه‌های چيزطلب افاضه فرمودند که روش نوشتاری يالثارات لمپنی است. دادسراي تهران شکايت يالثارات از وزير مودب (جانشين همان زينت‌الوزراي خاتمي مطرود؛ مهاجراني) را به دادسراي ويژه روحانيت ارجاع کرد، لابد به دليل کت و شلوار آنکارد و مراتب فضل و تحصيلات حوزوي و يا به قول مرحوم آيت‌الله مجتهدي، «آخوندي‌گري» نامبرده.

عليرغم آنکه علماي مبرز حوزه در رسانه‌ها در مراتب درک و فهم مشاراليه گفته بودند: فاجعه است که سکان فرهنگي کشور به دست کسي باشد که با قرآن و سنت بيگانه است.

با گذشت چندين‌واند ماه از ارجاع پرونده شکایت، آقاي وزير ارشاد از طرف دادسراي ويژه روحانيت تبرئه و شکايت يالثارات به طاق خورد. حاج آقاي دادسراي محترم فرموده بودند: آقاي وزير تصوير مقاله يکي از اساتيد دانشگاه را به دادسرا ارائه کردند که استاد مزبور فرموده بودند لمپن به مناي لات نيست بلکه به معناي کوچه و بازاري است!

آقاي رئيس القضات عدليه کشور! آيا اجازه مي فرمائيد وفق منطق حکم دادگاه ويژه روحانيت، زين پس کساني به مردم کوچه وبازار بگويند لمپن!
و يا دستور تشکيل دادگاه ويژه الوات را صادر خواهيد فرمود شايد دادرسان محترم آن دادگاه از مفهوم و معناي لمپن چیزی سردر بياورند.
والامر اليکم، زياده عرضي نيست.«ته ره قربون»

يا علي مدد