داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85471
۲۲۰ نظر
ابتکار عمل جدید داعش درباره زنان+عکس
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
 
گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، یکی از اعضای گروه‌های تندرو از افتتاح یک اردوگاه نظامی ویژه آموزش زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب خبر داد.این منبع در مصاحبه با روزنامه السفیر عنوان داشت: گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) یک اردوگاه ویژه به منظور آموزش فنون نظامی به زنان و دختربچه‌ها در حومه شرقی حلب تاسیس کرده است که این اردوگاه همانند اردوگاهی است که پیشتر گروه‌های تندرو در سوریه برای آموزش کودکان ساخته بودند.

این منبع اعلام کرد که در این اردوگاه بیش از ۳۰ دختر جوان که میانگین سنی آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ سال است و همچنین ۲۰ دختر بچه که سن آنها کمتر از ۱۲ سال است، حضور دارند که فعالیت‌های خود را به صورت آشکارا در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد که این زنان سوری نیستند که این سخن همانند اظهارات یک منبع از ساکنان شهر الباب است که گفته بود: این دخترها بویژه کودکان با لهجه‌ای صحبت می‌کنند که به نظر می‌رسد از مغرب عربی هستند و برخی از آنها حتی عرب هم نیستند.

وی با بیان این که دستیابی به اطلاعات دقیق پیرامون نحوه آموزش به این دختران در این ارودگاه نظامی سخت و دشوار است، افزود: این دختران به منظور انجام دو ماموریت مختلف آماده می‌شوند؛ ماموریت نخست سازماندهی امور مناطق تحت کنترل این گروه است، چرا که آنها بر آمد و شد زنان نظارت داشته تا برخی از مردان لباس زنانه به تن نکنند و همچنین این زنان آموزش دیده حکم‌ اقدامات غیرقانونی را اجرا می‌کنند، ماموریت دوم مربوط به جبهه‌های درگیری‌ها است که احتمال می‌رود برخی از زنان در سوریه دست به حملات انتحاری بزنند.

در همین راستا، این منبع درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تندرو را به این نوع از اردوگاه‌ها ربط داده و اعلام کرد: برخی از گروه‌های تندرو به روستاهای تحت کنترل داعش هجوم برده و چند تن از زنان این اردوگاه را ربوده‌ و آنها را به اسارت گرفتند.

پایگاه‌های گروه‌های تندرو نیز گزارش دادند که زنان وابسته به داعش بویژه در حومه شمالی حلب مورد تجاوز و آزار قرار گرفتند.

هم‌چنین تلاش‌هایی برای ترور تعدادی از رهبران داعش در شهر رقه صورت گرفت که تندورهایی که لباس‌های مبدل زنانه به تن کرده بودند تلاش داشتند آنها را ترور کنند که این امر داعش را به بازنگری جدی درباره به خدمت گرفتن زنان در این اردوگاه وادار کرد.
منبع: تسنیم

محمدرضا
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۸:۳۵
وای برداعش....وای برداعش...
اگر اذنم دهد
نادعلی
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۰:۵۳
خداوندا مسلمانان را از دست داعش نجات بده یاحسین ع
بابک
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۸:۴۳
به نام خدا
درنده خویی و ظلم زنو مرد ندارد. خدایا گواهی میدهم اگر رهبر عزیزم اجازه دهند جانم را برای نابودی موجوداتی که از حیوان نیز پست ترند فدای کشور عزیزم خواهم کرد.
بهار
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۲:۴۱:۵۸
وقتی فکر جنایات این حیوان ها می کنم لرزه به تنم می افته. باید دعا کنیم تا خدا این مردم بی گناه را از دست این ظالم ها رها کنه. صلوات بر محمد و ال محمد.
درود فراوان بر پیامبر اسلام پیامبر رحمت
ارسلان
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹:۴۸
مامنتظریم رهبر اجازه بده تااین کثافتهارو از روی زمین پاک کنیم
علیرضا
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۰:۴۵:۰۰
مرگ بر داعش!
سارا
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۰۲:۰۹:۰۷
خداااااا لعنتشون کنه
پیمان رستمی
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۰۰:۱۶:۰۶
اخه کثافتا زورتون به زن وبچه میرسه
فرهاد
۱۳۹۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۵۷:۴۲
ما ايراني هستيم وغيور اكه پاش بيوفته و اجازه باشه نهايتا سه روزاين حرامزادها بتونن نفس بكشن....
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۰۲:۳۷
من یه بنده ی گنه کارم وروسیاه به درگاه خدا و محضر امام زمان...
ولی لحظه شماری میکنم که رهبر اذن بده...جونم فدای اسلام وکشورم
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۲۳:۲۵:۵۴
من یک ایرانی هستم,اماده برخورد با داعش
رضا
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۲۰:۱۰:۴۴
خدایا تو خودت شاهدو ناظری
سحر
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۵:۰۷
من یه دخترم اما اگه پاشون به ایران برسه قسم میخورم تیکه تیکه شون کنم
محمدم
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۰۸:۲۸:۱۸
ایشالله با اقامون اقا امام زمان همگی باهم میریم ونسل این جنایتکارهای خبیث رو ریشه کن میکنیم.اللهم عجل لولیک الفرج
مرتصی
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۰۲:۵۰:۰۲
لعنت بر داعش و حامیانش
منتظر فرمان ولایتیم تا انشاالله نابودشان کنیم ،