داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 99104
مردم خیانت ها را فراموش نمی‌کنند
شورای نگهبان باید قاطعانه جلوی افراد ساده لوح را بگیرد
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۳
 
کشور با ساده لوحی و همه را راضی کردن قابل اداره نیست. گذشت آن زمان که با حرف های دو پهلو هر هفته شاهد یک بحران در کشور بودیم. اگر برد موشک ها اقتدار نمی آورد مذاکره با آمریکا اقتدار می آورد؟...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از تسنیم، حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه غرب تهران فرارسیدن میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق علیه السلام و هفتۀ پربرکت وحدت را تبریک گفت و افزود: قدر این وحدت را باید دانست. امام می فرمودند: هرجا اتّفاق و اتّحاد کرده ایم پیروز شده ایم و هر جا بین ما تفرقه افتاده شکست خورده ایم.

وی با بیان اینکه از مؤلّفه‌های بصیرت فهم بازی‌های ‌رایج دنیاست، تصریح کرد: بازی‌های سیاستمداران، سرویس‌های جاسوسی، باندهای فساد، قدرت و ثروت که در بسیاری از اوقات جنگ های مذهبی را پدید می‌آورند با بصیرت قابل درک و فهم است.

این استاد دانشگاه بیان داشت:‌ هدف از این جنگ های مذهبی مشغول کردن ما به خودمان است و در نهایت ضعف و درگیری و هدر رفت سرمایه های مسلمین و کشور.

امام جمعه غرب تهران تصریح کرد: کشور با ساده لوحی و همه را راضی کردن قابل اداره نیست. گذشت آن زمان که با حرف های دو پهلو هر هفته شاهد یک بحران در کشور بودیم. اگر برد موشک ها اقتدار نمی آورد مذاکره با آمریکا اقتدار می آورد؟ این ادبیّات سیاستمداران بزرگ نیست. صریح و صادق و جامع و مانع حرف بزنید.

حجت‌الاسلام صالح نیا ادامه داد: در جریان فتنۀ ۸۸ به نظام و انقلاب خیانت شده است و آن‌هایی که رفع حصر را پیگیری می‌کنند یا ساده لوح هستند یا دستشان با فتنه گران در یک کاسه است.

وی افزود: فتنه گران در آن ایام ۱۷ مورد بیانیه دادند، هشت ماه مردم را به جای قانون مداری تشویق به هرج و مرج کردند در حالی که نظام ماه ها به آن‌ها فرصت داد. نظام مظلوم در اقدامی تأمینی و نه قضایی این افراد را حصر کرد. حالا فکر کردند که مردم خیانت های آنان را فراموش کرده‌اند که دائم حرف از رفع حصر می زنند و این عین ساده لوحی است.

رئیس کمیته روحانیون و مراجع شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: شورای محترم نگهبان باید قاطعانه جلوی افراد ساده لوح که خیلی راحت در تور دشمن قرار می گیرند را بگیرد. جلوی کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه ندارند را بگیرد. جلوی کسانی را که پا را از مرزهای اخلاقی کنار می گذارند بگیرد. تا جایی دم از قانون می زنند که قانون به نفع آنها باشد.

امام جمعه کن (غرب تهران) خطاب به صدا و سیما گفت: شخصیّت های این کشور از رهبری معظّم انقلاب اسلامی گرفته تا مراجع عظام تقلید، علما، دانشمندان، خانواده های شهدا، ایثارگران، رزمندگان، مخترعان، هنرمندان، خبرنگاران، فعّالان اقصادی، کارآفرینان، نخبگان، خیّرین، روستائیها، پابرهنه ها ستون های انقلاب هستند، نه چند نفر آدم سیاسی از چپ و راست که پیوسته یا در قدرتند یا در حال تلاش برای بازگشت به قدرت. تعجب می‌کنیم که رسانه ملی محور برنامه های خود را این افراد قرار می‌دهند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: از دولت بحرین انتظار می رود رویکرد اشتباه خودش را اصلاح کند و از طاغوت شاهنشاهی ایران و عراق و لیبی و مصر درس عبرت بگیرد. سخت گیری سیاسی و قشون کشی به خیابان ها برای شما مشروعیّت و امنیّت نخواهد آورد. لذا ما خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط شیخ علی سلمان روحانی مجاهد بحرین هستیم.