داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 37057
۴ نظر
جلوی خیانت فرهنگی در سینما را بگیرید
از سکوت تا ترويج منکرات
سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۵
 
وقتي فيلم‌هايي مانند گشت ارشاد، زندگي خصوصي، انتهاي خيابان هشتم و... با مجوز و حمايت وزارت ارشاد توليد و اکران مي‌شوند و عامدانه و در هماهنگي کامل با مهاجمان جنگ نرم باورها و ارزشهاي ديني و اسلامي را نشانه رفته و در دامن نظام اسلامي و با سوء استفاده از امکانات آن تيشه به ريشه ديانت مي‌زنند، سکوت شما چه معنايي مي‌تواند داشته باشد؟
جمعی ازبسیجیان و رزمندگان و ایثارگران و خانواده های شهدا در نامه‌ای به برخی مسئولان کشور با اشاره به انتشار ویدئویی برخی فیلم‌های نامناسب با حمایت معاونت سینمایی ارشاد، خواستار برخورد قاطع با این مرکز شدند.

پایگاه خبری انصارحزب الله:نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، فرماندهي محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس، فرماندهي محترم نيروي انتظامي، دادستان محترم کل کشور و تمامي مسئولاني که هنوز خود را مديون نظام اسلامي، امام و شهدا مي‌دانيد! بعيد است که درباره وقوع جنگ نرم عليه نظام و اسلام و انقلاب ترديد داشته باشيد، همانگونه که در خصوص ماهيت فرهنگي انقلاب اسلامي و ميزان اهميت فرهنگ در نظام اسلامي ترديد نداشته و نداريد! شما به خوبي از اهتمام رهبر معظم انقلاب به مقوله فرهنگ مطلعيد و بر همين مبني است که بايد رفع دغدغه‌هاي فرهنگي ايشان را (که دغدغه تمامي متدينان و صاحبان اصلي انقلاب و نظام است) برخود فرض بدانيد! 

آنچه که امروز در عرصه‌هاي فرهنگي کشور شاهد آنيم مصداق بارز شبيخون و قتل‌و‌عام است! حرکت هماهنگ دشمنان خارجي و داخلي اسلام و انقلاب با هدف قلع و قمع تفکر ديني و انقلابي و ريشه‌کني آن از قلب و ذهن مردم و به ويژه نسل جوان است و در اين ميان هنر و سينما از جمله اهداف اصلي اين تهاجم به شمار مي‌آيد! فضاي سينما به واسطه ويژگي‌هاي آن به يکي از جولانگاه‌هاي اصلي دشمن در جنگ نرم تبديل شده و کافي است بدانيم که برخي سينماگران بي‌هنر داخلي در هماهنگي کامل با طراحان خارجي جنگ نرم، شمشير را براي نابودي باورهاي ديني و اخلاق اسلامي جامعه از رو بسته و در اين مسير از هر اقدامي رويگردان نبوده و نيستند و در کمال تاسف از حمايت همه‌جانبه وزارت ارشاد و معاونت سازمان سينمايي آن برخوردار بوده و هستند! 

وقتي به اعتراف يکي از دست‌اندرکاران سينمايي کشور (مدير جشنواره سي‌ام فيلم فجر) «در چند سال اخير روحانيت، دفاع مقدس و ارزشهاي آن و باورهاي ديني جامعه در سينماي ايران مورد هجوم واقع شده و به استهزا و سخره گرفته و هجو مي‌شوند و در اين ميان روند تمسخر روحانيت و دفاع مقدس در سينما افزايش يافته و تهاجم به باورهاي دين نيز رو به گسترش است و مسئولان هم اصلا توجهي به اين مساله ندارند!» ديگر حجت بر همگي دلسوزان و مديران نظام تمام شده است! در اين ميان ما رزمندگان دفاع مقدس، جانبازان و خانواده‌هاي شهدا از شما بزرگواران مي‌پرسيم در برابر اين روند و در جهت مقابله با آن چه کرده‌ايد؟ 

آيا «سکوت» مي‌تواند پاسخ مناسبي به اين تهاجم و قتل عام فرهنگي باشد؟ وقتي فيلم‌هايي مانند گشت ارشاد، زندگي خصوصي، انتهاي خيابان هشتم و... با مجوز و حمايت وزارت ارشاد توليد و اکران مي‌شوند و عامدانه و در هماهنگي کامل با مهاجمان جنگ نرم باورها و ارزشهاي ديني و اسلامي را نشانه رفته و در دامن نظام اسلامي و با سوء استفاده از امکانات آن تيشه به ريشه ديانت مي‌زنند، سکوت شما چه معنايي مي‌تواند داشته باشد؟ آيا اعتراض مجتهدان، ائمه جمعه و متدينان و نمازگزاران جمعه براي ورود شما به عرصه عمل کفايت نمي‌کرد؟ 

هنگامي که فرمانده محترم سپاه با صراحت از ورود دشمن به جنگ نرم عليه ما و نظام ما سخن گفته و مي‌گويند که در اين نبرد نبايد منتظر دستور‌العمل و سلسله مراتب نشست، دلگرم مي‌شويم که ايشان ضرورت‌ها و لوازم جنگ نرم را به خوبي درک کرده‌اند اما سوال ما اينجاست که چرا اين درک به عمل تبديل نشده است؟ 

وقتي با هماهنگي و حمايت کامل وزارت ارشاد فيلم توقيف شده گشت ارشاد «که با هدف تخريب ارزشهاي ديني و انقلابي ساخته شده و اين نکته به تاييد اعضاي کميسيون فرهنگي مجلس نيز رسيده است، مجددا در شبکه خانگي و با شمارگان چندصدهزار نسخه توزيع ‌شد و با وقاحت بخشهاي حذف شده و اصلاحيه خورده آن نيز در اين نسخه به نمايش درآمد، توقع ما آن بود که نيروي انتظامي (که نيروهاي خدوم آن در اين فيلم آماج انواع تهمت‌ها قرار گرفته‌اند) و سپاه و سازمان بسيج مستضعفين (که اين فيلم در بردن آبروي نيروهاي بسيجي و اهانت به آنها دست شبکه‌هاي ضد انقلاب را بسته)، دادستاني انقلاب به سرعت در مقابله با اين خط خطرناک موضع‌گيري نموده و راه را بر متخلف عنود و پياده نظام جنگ نرم دشمن مسدود کنيد! اما از شما عزيزان جز سکوت مشاهده نشد!
 
البته واکنش دادستاني انقلاب و عمومي تهران که پس از شکايت جمعي از نيروهاي ارزشي دستور توقيف اين هرزنامه را صادر نمود (که البته هنوز و عليرغم قول شرکت توزيع کننده خبري از جمع‌آوري کامل آن نيست!) قابل تقدير و سپاس است اما عدم تعقيب و برخورد قضايي با عوامل وزارت ارشاد که عليرغم اطلاع از وضعيت فيلم و ناهنجاريها و مشکلات محتوايي آن، براي سومين مرتبه مجوز توزيع آن را در شبکه خانگي صادر کرده‌اند، باعث گستاخي مجرماني خواهد بود که دانسته يا نادانسته به ستون پنجم دشمن در جنگ نرم تبديل شده و راه خيانت فرهنگي را در پيش گرفته‌اند! 

هنگامي که ۱۳ فيلم از مجموع ۷۰ فيلم اکران شده در جشنواره فيلم فجر سال ۹۰ با مضمون خيانت خانوادگي و ترويج فحشا با کسب مجوز از وزارت ارشاد توليدو در نوبت نمايش و عرضه در شبکه نمايش خانگي قرار گرفته‌اند ديگر سکوت چه معنايي خواهد داشت؟ 

توقع ما از شما عزيزان پايمردي در حفاظت از انقلاب و نظامي است که اسلامي بودن آن به قيمت خون هزاران شهيد و خون دل خوردن هزاران نفر از صالحان روزگار ممکن شده است! و خدا نکند که در اين نبرد شرمنده امام عصر و ارواح طيبه شهدا و امام شهدا باشيم!

جمعی ازبسیجیان و رزمندگان و ایثارگران و خانواده های شهدا

ش
۱۳۹۱-۱۰-۲۹ ۲۲:۲۳:۱۳
سایت و هفته نامه شما جزابیت مخصوص خودشو پیدا کرده باید بتونید حد اکثر استفاده رو از این موقعیت بکنید
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۲۳ ۱۸:۳۱:۳۹
ارمین جان اگر کوتاه باییم ضربه سختر میزنند .بدانیم دشمنان خدا به عاقبت ابدی خود رحم نمیکنند چه برسد به اعتقادات ما. البته ما با کسی بد برخورد میکنیم که خوبی ولطافت را درک نمیکند .مثل یک گرگ میماند و محبت را درک نمیکند. باتشگر
۱۳۹۱-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۲:۵۴
من هم با نظر آرمین موافقم.
آرمین
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۳:۱۳:۴۱
شاید نظرات منو منعکس نکنید اما باز هم می نویسم مدتی هست که تمام مطالب سایت شما را مطالعه می کنم به عنوان فردی که چندین سال در خارج از کشور هم زندگی کردم فقط می خاستم بگم که رادیکالیسمی که شما در مطالبتون ارایه می کنید قابل جذب برای تمام آحاد جامعه نیست تلطیف و آسان سازی پاره ای امور اجتماعی که اسلام نیزبه آن سفارش کرده می تواند مخاطب بیشتری برایتان به همراه داشته باشد.اسلام دین صلح و دوستی و آشتی و محبت است نه کینه ورزی و عیب جویی و جنگ و حسد ... اگر ادعای اسلام ناب را دارید به زبان محبت سخن بگویید نه کنایه و توهین و اهانت .