Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 46138
۱۱ نظر
آزادی عمل حرمت شکنان حجاب و عفاف!!
حکم محاربه زورگیران و بی‌مسئولیتی در برابر حکم برهنگی و عریانی
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۷
 
وقتي يک فيلم ناموس و شرف و خانواده را به باد اهانت مي‌گيرد و شراب خوري و بچه نامشروع و قتل نفس را اشاعه مي‌دهد، چرا صدا و سيما اين فيلم را در تلويزيون تبليغ مي‌کند؟چرا وزارت ارشاد مجوز اکران اين فيلم را صادر کرد؟

پایگاه خبری انصارحزب الله: زورگيري مسلحانه در قلب تهران،اين خبري بود که چند روز قبل در پايتخت و کل کشور حسابي سرو صدا به پا کرد و انتشار فيلم آن در برخي رسانه‌ها وحشت را به اين سرو صداها اضافه کرد.انتشار اين تصاوير و بي‌تفاوتي عابرين آن خيابان نسبت به اين حادثه عکس العمل‌هاي مردمي را در پي داشت؛ اگر چه اين عکس العمل‌ها با تشريح علت عدم دخالت،توسط عابرين عملا خنثي شد. اما فشار افکار عمومي بر نيروي انتظامي براي دستگيري اين ۴ زورگير مسلح ادامه داشت، تا اينکه هفته گذشته اين ۴نفر در تهران توسط نيروي انتظامي دستگير شدند. 

واکنش رئيس قوه قضائيه نسبت به زورگيري مسلحانه 

اين دستگيري با استقبال و تحسين مردم همراه شد اما اين پايان کار نبود و با واکنش صريح رئيس قوه قضائيه در برابر اين حادثه پرونده دزدان شرور زورگيري وارد مرحله جديدي شد. 

آملي لاريجاني در واکنش به اين زورگيري مسلحانه در جلسه مسئولان عالي قضائي با تاکيد بر ضرورت افزايش سطح امنيت در کشور و با اشاره به بروز جلوه‌هايي از ناامني در کشور که در رسانه‌‌ها منعکس شده است، گفت:وقوع اين جنايات و انتشار فيلم آن موجب ناامني است و هرچند در تمام دنيا اين وقايع و حوادث وجود دارد، اما چنين اتفاقاتي در کشور اسلامي ما تکان‌دهنده است و نيروي انتظامي بايد دور جديد برخورد با اشرار را آغاز کند. 

رئيس قوه قضائيه افزود: حسب موازين شرعي و قانوني مصوب، تفاوتي ميان به‌کارگيري سلاح سرد يا گرم وجود ندارد و در حکم محاربه و مجازات آن نيز اعدام است. 

آيت‌الله آملي لاريجاني تاکيد کرد:‌البته مجازات‌هاي بديل ديگري نيز در اين زمينه وجود دارد اما دستگاه قضايي باتوجه به ضرورت بالا بردن هزينه اعمال شرورانه و برخورد قاطع، مجازات اعدام را انتخاب کرده است و بارديگر اعلام مي‌کنيم که قوه قضائيه در برخورد با اشرار هيچ‌گونه سستي به خرج نخواهد داد ونيروي انتظامي هم به عنوان ضابط قضائي قطعا با شرارت اخير و شرارت‌هاي مشابه به صورت قاطع و سريع برخورد مي‌کند. 

جاي خالي مواضع صريح در قبال بي‌حجابان 

اين مواضع با توجه به حساسيت موضوع مورد استقبال همگان از جمله مردم و رسانه‌ها قرار گرفت اما نکته قابل تامل اين است که با توجه به افزايش بدحجابي در کشور و انجام خلاف شرع و عرف توسط بي‌حجابان در جامعه، جاي چنين مواضعي توسط رئيس دستگاه قضائي خالي به نظر مي‌رسد.
با توجه به فرسايشي شدن موضوع بي‌حجابي در جامعه اسلامي از مسئولين قضائي و نيروي انتظامي انتظار مي‌رود حداقل مشابه چنين مواضعي را به همراه عمل اتخاذ کنند تا شايد اين کار مرهمي باشد بر زخم کهنه امت حزب‌الله و خانواده شهدا که دلشان از حرمت شکنان حجاب و عفاف در جامعه خون است.


حال با توجه به چنين شرايطي، با حجت‌الاسلام والمسلمين محمد تقي رهبر در رابطه با لزوم موضع گيري‌هاي صريح به همراه عمل در برخورد با هنجار شکنان جامعه از جمله بي‌حجابان به گفت و گو نشسته ايم. 

محمد تقي رهبر نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي و امام جمعه موقت اصفهان در گفت و گو با هفته نامه يالثارات گفت: ما معمولا در برخورد با مسائل مختلف از يک هيجان زدگي برخورداريم و در قبال اتفاقات مختلف تصميماتي مي‌گيريم که نتيجه آن در نهايت مشخص نمي‌شود. 

وي افزود:در رابطه با زورگيري اخير آنچه که دادستان تهران مي‌گفت، يکي از ۴ زورگير محکوم به اعدام است و بقيه به زندان محکوم مي‌شوند که اميدواريم نتيجه اين احکام به اطلاع عموم مردم برسد. 

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: يکي از اشکالات جامعه و برخي مديران کشور اين است زماني که اتفاقي مي‌افتد همه هيجان زده مي‌شوند و به ميدان مي‌آيند اما معمولا نتايج آن به طور مشخص به اطلاع عموم نمي‌رسد. 

رهبر ادامه داد: اگر حکم خدا در قبال زورگيران واقعا محاربه و سلب امنيت جامعه است بايد اين حکم اجرا شود و به اطلاع مردم برسد.و نبايد چهره اين افراد شرور را از مردم پنهان کرد. 

وي با اشاره به انتظار از مسئولين تصريح کرد: از مسئولين انتظار اين است که اصولي و اساسي و پيگيرانه و با پشتکار با مفسدين برخورد کنند و نبايد فقط در زمان بعد از حادثه اظهار نظري داشت و از آن رد شد، بلکه احکام مجرمين بايد زودتر به اطلاع مردم برسد تا مورد عبرت قرار گيرد.در اين رابطه قرآن مي‌فرمايد: قصاص و مجازات‌ها براي عبرت ديگران صورت مي‌گيرد. 

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي با تشکر از برخورد پليس با دزدان مسلح و همچنين با سپاسگزاري از مواضع رئيس قوه قضائيه گفت:تعداد کم اين اتفاقات در کشور اسلامي ما هم زياد است و متاسفانه آن حساسيتي که بايد در جامعه در قبال اين مسائل باشد وجود ندارد. 

رهبر با انتقاد از اکران فيلم من مادر هستم، خاطر نشان کرد: مقاله‌ها و مواضع انتقادي زيادي در جامعه نسبت به اين فيلم مطرح شده است و بيشتر اين انتقاد‌ها نسبت به ضعف مسئولين اجرايي ماست. 

وي بيان داشت: وقتي يک فيلم ناموس و شرف و خانواده را به باد اهانت مي‌گيرد و شراب خوري و بچه نامشروع و قتل نفس را اشاعه مي‌دهد، چرا صدا و سيما اين فيلم را در تلويزيون تبليغ مي‌کند؟چرا وزارت ارشاد مجوز اکران اين فيلم را صادر کرد؟ متاسفانه برخي مسئولين خواب هستند و بي‌تفاوتي و کرختي بر آنها حاکم شده است. 

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به بي‌تفاوتي مسئولين نسبت به موضوع حجاب گفت: زماني نيروي انتظامي درباره حجاب گشت ارشادي داشت و براي جلوگيري از لباس‌هاي چسبان و آرايش و.. تلاش مي‌کرد.اما متاسفانه با موضع گيري‌هاي برخي مسئولين عالي رتبه در کشوراز اهميت مسئله مهم حجاب کاسته شد. 

رهبر ادامه داد: متاسفانه غيرت ديني در جامعه ضعيف شده است وهمه به فکر منافع ، دنيا ،ماديات و جبهه و جناح خودشان و انتخابات بعدي رياست جمهوري هستند.در رابطه با مسئله حجاب،چرا از مسئولين و مجلس فريادي بلند نمي‌شود؟متاسفانه حساسيتي در رابطه با حجاب در جامعه وجود ندارد و وضع از اين هم بدتر مي‌شود. 

وي با انتقاد از وضعيت فرهنگي کشور بيان داشت: برخي صحبت‌ها ملت را ناراضي مي‌کند اما عده‌اي از ارازل و اوباش را راضي نگه مي‌دارد که اين شدني نيست.هشت سال است که دولت مي‌گويد بايد کار فرهنگي کرد،۳۳ سال از انقلاب مي‌گذرد دائما مي‌گوييم کار فرهنگي(!) اما کجاست کار فرهنگي؟ 

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اين اتفاقات، مسائلي است که بيگانگان از آن سوء استفاده مي‌کنند.مقام معظم رهبري بارها و بارها مستقيم و غير مستقيم در اين رابطه صحبت کرده‌اند اما برخي مسئولين توجهي به اين سخنان ندارند، اما مدعي ولايتمداري هستند! در اين رابطه اگر ولايتمدار هستيد، چرا گشت ارشاد را تعطيل مي‌کنيد؟ چرا برخورد با بي‌حجابي صورت نمي‌گيرد؟! 

رهبر با تاکيد بر اينکه منظور از مردم ،امت حزب‌الله و ميليونها زن و مرد مسلمان اين کشوراست نه يک عده ارازل و اوباش و رانت خوارخاطر نشان کرد: مسئولين به حرف امت حزب‌الله گوش نمي‌دهند اما به فکر رنجيدن فلان بازيگر زن و مرد سينما هستند. 

وي در پايان تصريح کرد: نه کار فرهنگي کرده‌ايم و نه کار اجرايي درست و با چنين شرايطي نمي‌توان انتظار داشت که بي‌حجابي در جامعه نباشد.


Saeedj64@ymail.Com
۱۳۹۱-۱۰-۰۹ ۱۷:۳۵:۳۱
مصطفي لطفا شعر تلاوت نكن.چطور يه چاقو كش كه آسيبي به يكي ميزنه فقطو فقط به يه نفر آسيب ميرسونه در حاليكه احساسات همه رو جريحه دار ميكنه?اين خودش آسيب يه بيش از يه نفر نيست??
۱۳۹۱-۱۰-۰۶ ۲۱:۲۰:۰۸
برادر محسن همان طور که گفتی اینجا ایرانه و برای تمام ایرانی ها با هر دین و مذهبی بهتر بجای این افکار متحجرانه سعی کنی با هم وطن هات کنار بیای چون با این افکار نه تنها جامعه اصلاح نشده بلکه شما و بقیه دوستانتان در فساد و تباهی قوطه می خورید .اخوی یک نگاه به قران بنداز تا فاصله افکارتو با فرموده خدا ببینی
من زیر پرچم
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۲۳:۲۵:۲۹
سلام
من واقعا متاسفم که
صدا و سیمای خودمون باعث نشر بد حجابی وبی عفتی
متاسفم که فیلم میلیاردر پخش میکنن که محتوای فیلم همش فمنیسمیه همش ایجاد تشنج
متاسفم که فیلم خانه همدلان پخش میکنن که هیچ محتوایی نداشت و سه تا خانم و فقط به نمایش گذاشتن
متاسفم که اقای نسبتا محترم میگن نمیتونی از یک تار مو بگذری نیا بیرون از خونه که اگر ایشون بدانند که ناموس چیه و ناموس داشته باشند این حرف را نخواهند زد.
امین
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۲۱:۱۳:۳۷
لعنت الله علی القوم الضالمین
والسلام..
شهید گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۱۳:۵۱:۴۱
بسم رب الشدا
احسنت به آقا مصطفی خدا شما رو خیر دهد.
الله یحفظکم
مصطفی
۱۳۹۱-۱۰-۰۳ ۱۰:۲۹:۵۸
بله واقعا جای مقایسه ندارد یک چاقو کش به یک نفر اسیب میرساند اما یک بی حجاب به کل جامعه اسیب میرساند
محسن
۱۳۹۱-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۲:۳۳
آقاحمیدکاش1تارموبود.خجالت نمی کشی؟پس ناموس خودتم بگوبرن بیرون فقط با1تارمو.هرچی بدبختی می کشیم ازهمین فکرای سطحی امثال شماست.اینجاایران.دینشم اسلام.زن بایدتوش باحجاب رفت وآمدکنه.تعارفی نیست.نمیتونیدبفرمابروازایران بیرون.بیرون این مملکت کرورکرور1تارمویی!!ریخته.
شهید گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۰۲ ۱۲:۳۱:۲۹
بسم رب الشهدا
انگار گوش و چشم و زبان همه را طلسم کرده اند.
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۰۱ ۰۲:۴۳:۳۲
بیخودی از آب گل آلود ماهی نگیرید واقعا براتون متاسفم که یک چاقو کش را با کسی که تار های مویش بیرون است برابر میدانید شما اگر نمیتوانید خود را در برابر تار مو نگه دارید بهتر است از خانه بیرون نیایید
۱۳۹۱-۰۹-۳۰ ۱۷:۴۷:۰۹
بلوز شلوار هنوز در جامعه ما جا باز نکرده . اما صدا و سیما به راحتی خانم هایی را به تصوبر می کشد که با بلیز شلوار در حال ورزش هستند
محسن
۱۳۹۱-۰۹-۳۰ ۱۳:۳۸:۵۵
هشدار شدید الحن به مسئولین فرهنگی کشور:تهاجم فرهنگی از سوی صداوسیما وسینما