داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132585
علت خصومت های دشمنان با نظام اسلامی
رهبری با ایمان‌های چهارگانه!
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۲
 
کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی به بررسی ابعاد و زمینه‌های حضور پرشور مردم در عرصه‌های انقلاب اسلامی پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی به بررسی ابعاد و زمینه‌های حضور پرشور مردم در عرصه‌های انقلاب اسلامی پرداخته است. متن این یادداشت به شرح ذیل است:

بخش قابل‌توجهی از تاریخ جهان را اشخاص و چهره‌هایی ساخته‌اند که با دیگران تفاوت‌های آشکاری داشته‌اند. تفاوت‌هایی نه الزاماً مثبت و قابل‌ستایش که گاه شرارت‌بار و جنایتکار.

در این جهان پرآشوب و طوفان‌زده که در همه تاریخ آن می‌توان شرارت‌ها و ظلم‌ها و مرارت‌ها را یافت، انسان‌هایی خداباور قد برافراشته‌اند که یک‌تنه مسیر تاریخ را عوض کرده‌اند و نخست پتکی شده‌اند بر سر عاملان اصلی شرارت و ظلم و مرارت و سپس سدی پولادین در برابر امواج سهمگینی که برای بازگشت شرارت و رنج به راه انداخته‌شده.

از بزرگ‌ترین، استثنایی‌ترین و جامع‌ترین انسان‌های راست‌قامت و خداباور تاریخ، باید نام "امام خمینی" را با صدایی بلند فریاد زد.

قیام و نهضتی که حضرت روح‌الله آن را به راه انداخت، راهبری کرد و به پیروزی رساند و در منزلگاه تشکیل نظام اسلامی، تحویل خلف صالح و دست‌پرورده مکتب خود سپرد، نه‌فقط تاریخ ایران را که آینده جهان را تغییر داد! و این‌یک گزافه و زیاده‌گویی از سر هیجان و عشق به روح‌الله خمینی (ره) نیست. کافی است تحولات پس از انقلاب اسلامی ایران در سطح جهان را درست بررسی و تحلیل کنیم تا این واقعیت را آشکارا مشاهده کنیم.

شهید متفکر، علامه مطهری در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و دو سه روز مانده به ورود امام به کشور، سخنرانی ماندگاری در دانشکده الهیات دانشگاه تهران ایراد کردند.
ایشان که به‌تازگی از دیدار امام در پاریس بازگشته بود، امام را در آن سخنرانی صاحب ۴ ایمان توصیف می‌کند.

۱) ایمان به هدف ۲) ایمان به راهی که انتخاب کرده است ۳) ایمان به مردم ایران و ۴) ایمان به خداوند

مرحوم مطهری در توضیح این ایمان‌های امام می‌گوید:"دنیا اگر جمع بشود نمی‌تواند او را از هدفش منصرف کند"،"به راهی که انتخاب کرده ایمان دارد. امکان ندارد بتوان او را از این راه منصرف کرد."،"احدی مثل ایشان به روحیه مردم ایران ایمان ندارد." و سرانجام در توضیح ایمان به خداوند از قول امام نقل می‌کند:"دست خدا را به‌وضوح حس می‌کنم."

در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلابی که چنین امامی علمش را برافراشت با اطمینان می‌توان گفت، خلف و پرورش‌یافته مکتب خمینی، یعنی خامنه‌ای نیز پس از امام با همین چهار ایمان، خط، مکتب و انقلاب امام را پاسداری و راهبری کرده است؛ و همین است علت اصلی همه خصومت‌ها و کینه‌توزی‌های داخلی و خارجی علیه ایشان!

پیروان و دل‌بستگان به این راه نیز که دیروز امواج خروشانشان در سراسر کشور به نمایش گذاشته شد فقط با مراتبی از همین چهار ایمان، بعلاوه ایمان پنجمی یعنی "ایمان به رهبر" می‌توانند این راه را تا دستیابی به مراحل باقی‌مانده ادامه دهند.

چنین رهبر و چنین پیروانی را نمی‌شود با تهدیدات امثال ترامپ و بزرگ‌تر از او از چنین راه پرافتخاری بازداشت؛ آن‌هم در شرایطی که اوضاع بحرانی آمریکا و قرار گرفتنش در سراشیبی افول برهمگان آشکارشده و پایان یک پایان در حال تحقق است!
منبع: فارس