داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 69124
۱۲ نظر
قابل توجه بهانه‌جویان مدعی مسلمانی!
نامسلمان‌ها هم گشت ارشاد دارند!
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۴
 
درحالی به موازات حضور نیم بند و محدود گشت ارشاد از هفته گذشته جیغ و فغان رسانه ای برای دفاع از حقوق تهدید کنندگان امنیت اخلاقی جامعه آغاز شده که جست وجویی درقوانین کشورهای دیگر وحتی غیر اسلامی نیزحکایت از مجازات....
پایگاه خبری انصارحزب الله - درحالی به موازات حضور نیم بند و محدود گشت ارشاد از هفته گذشته جیغ و فغان رسانه ای برای دفاع از حقوق تهدید کنندگان امنیت اخلاقی جامعه آغاز شده که جست وجویی درقوانین کشورهای دیگر وحتی غیر اسلامی نیزحکایت از مجازات حبس و جریمه نقدی برای افراد بد پوشش اعم از زن و مرد است.

متن ذیل قابل توجه کسانی است که مغرضانه در راستای لگد مال کردن ارزشهای اسلامی و انسانی گام برمی دارند تا بدانند حتی نا مسلمان ها هم گشت ارشاد دارند.

در ایالت‌های مختلف آمریکا اگرچه قوانین مختلفی در خصوص وضعیت پوشش وجود دارد اما زنان و مردان در تمام ایالت‌های این کشور موظف هستند در هنگام اختلاط با جنس مخالف برای ساعات طولانی (مثلاً در محیط کار یا کالج‌ها)، سطح خاصی از پوشش را رعایت کنند. سقف رعایت این پوشش در هنگام حضور جنس مخالف توسط قوانین هر ایالت مشخص می‌شود و موارد خروج از آن با برخورد قاطع پلیس مواجه می‌شود.!

در بخش دیگری از قوانین کشور آمریکا پوشیدن شلوار بگ (گشاد) در تعداد زیادی از ایالت‌های آمریکا برای زنان و به خصوص برای پسران و مردان ممنوع است. و همین‌طور در ایالت کنتاکی لایحه ای پیشنهاد شده است که به موجب آن پوشیدن شلوار از زیر کمر توسط مردان، موجب دستگیری و ۱۰۰۰ دلار جریمه است. با این حساب، اگر برخی مردان ایرانی در اروپا باشند، روزانه هزار دلار جریمه می دهند!

مثال دیگر این است که پوشیدن لباس‌های کوتاه و بدن نما در جنوب ایتالیا ممنوع است. همچنین مسوولان یک شهر ساحلی ایتالیا پوشیدن دامن کوتاه و لباس‌های بدن نما را در این شهر ممنوع کرده‌اند. این برنامه برای بهبود وضعیتی است که شهردار این شهر ساحلی آن را استاندارد «نجابت عمومی» نامیده است.

شهر «کاستلا ماری دی استابیا» در جنوب ناپل، تازه‌ترین شهر ایتالیاست که از اختیارات جدید برای مقابله با رفتارهای ضد اجتماعی استفاده می‌کند.

شهردار این شهر ساحلی گفته: «این مقررات باعث بازگشت ادب شهری می‌شود و همزیستی مدنی را آسان‌تر می‌کند.»

در کره هم مثل خیلی از کشورهای جهان قوانین مهم و لازم‌الاجرایی برای پوشش وجود دارد. بر اساس یکی از این قوانین، زنان مکلف هستند که در طول ساعات کاری شلوار بپوشند و استفاده از دامن برای آن‌ها در هنگام حضور در سازمان‌های اداری ممنوع است.
کانادا هم به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان یک قانون کلی در زمینه پوشش دارد که تمامی افراد حاضر در این کشور موظف به رعایت آن هستند. طبق این قانون هرگونه برهنگی در بدن که توهین به اعتقادات و قوانین کشور کانادا باشد و مغایر با امنیت عمومی باشد غیر قانونی است و با آن برخورد می‌شود.

مصادیق توهین و مغایر بودن برهنگی با امنیت عمومی نیز مشخص و به تمامی پایگاه های پلیس در کشور کانادا ابلاغ شده است.

در ایالت پنسیلوانیای آمریکا نیز زنان طبق قانون حق آرایش غلیظ را ندارند. در واقع آرایش آن‌ها نباید در حدّی باشد که توسط مأموران پلیس، غلیظ و زننده تشخیص داده شود وگرنه با برخورد پلیس مواجه شده و مجبور به پرداخت جریمه و یا تحمل زندان خواهند بود و همین‌طور در کلورادو نیز زنان حق پوشیدن لباس‌های زننده را ندارند و پلیس در صورت مشاهده مصادیق زنندگی، با آن‌ها برخورد می‌کند.

مدارس انگلیس نیز به تازگی با ابراز نگرانی از شرایط پوشش، دانش‌آموزان دختر را از پوشیدن دامن‌های کوتاه منع کرد. طبق قوانین جدید پوشیدن دامن‌هایی شش سانت بالای زانو در مدارس ممنوع است و دانش‌آموزانی که از این قانون سرپیچی کنند، مجبور به پوشیدن شلوار هستند.

بر اساس قوانین کشور امارات متحده عربی نیز، برهنگی در سواحل آزاد این کشور و یا پوشیدن هرگونه لباسی که توهین به مقررات این کشور تلقی شود غیر قانونی است و با آن برخورد می‌شود.

در بین این قوانین نکته جالبی نیز وجود دارد و آن توجه پلیس به فضاهای داخلی خودروها است.

در واقع در قوانین تمام کشورها این‌طور لحاظ شده است که خودرو اگرچه محیط شخصی است اما سرنشینان آن حق انجام هر کار غیر اخلاقی و یا مغایر با امنیت اخلاقی آن کشورها را ندارند.

برای مثال طبق قوانین شهر نیویورک، هیچ‌کس حق ندارد در خودروی خود برهنه شود. این کار در شهر نیویورک با تذکر پلیس مواجه می‌شود و جریمه آن نیز ۱۰۰ دلار و یا گذراندن ۹۰ روز در زندان است.

شرمنده صاحب الزمان
۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۱۴:۵۷:۰۲
والله قسم همینا دشمنای اسلامند
بیدار بشید
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۰۸ ۱۳:۲۵:۲۳
سلام ممنونم کخ پیام منو نشون دادید
انصافا" فکر نمیکزدم این کار رو انجام بدید
به هرحای باید این موضوع رو میگفتم تا وجدانم راحت باشه
یه چیز دیگه به خدا به مشکلات اقتصادی مردم اهمیت بدید و ریشه یابی کنید و جناحی برخورد نکنید هر کس که خلاف کرده رسواش کنید از هر جناحی که میخواد باشه به خدا قسم اگه این کار رو انجام بدید مخاطبین و خوانندگان شما صد برابر میشه و هم اینکه به برکت دعای مردم همه مشکلات حل میشه
به خدا قسشم اگه کاری واسه مردم باشه هیچ جا لنگ نمیمونه
یا علی مددو دم همتون گرم
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۱۵:۴۷:۴۲
سلام یه پیغام دارم اما بعید میدونم که نشون بدید
اگه از اروپا ایراد میگیرید اونها میگن مردم میتونند تو خیابون و اجتماع هرجور که دوست دارند لباس بپوشند و حجاب داشته باشند یا نداشته باشند اما تو دانشگاه یا ادارات باید بدون حجاب باشند اما تو ایران چی ؟
ما که ادعا میکنیم آزادی اینجاست میگیم که هرجا چه اداره چه غیر از اون همه باید حجاب داشته باشند حالا خودتون قضاوت کنید ببینید انصافا" کی منطقی حرف میزنه ما یا اروپاییها؟
هرچند حرفهایی که به نفعتون نباشه نمایش نمیدید
متقی
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۴:۱۷
وقتی مردم غرب مسلمان ومحجبه شدند بعد میاند ومردم مارو هم مسلمان میکنند
۱۳۹۲-۰۸-۱۰ ۱۱:۵۴:۴۴
تمام این ها درست اما ذکر یک نکته ضروری است.
و ان نکته این است که در امریکا یک قانون رعایت نمی شود ولی در اینجا یک ارزش.
برای انجام ندادن قانون جریمه هست ولی برای انجام ندادن یک ارزش جریمه ای وجود ندارد و...
خشایار
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۱:۳۹
جناب کامران
شما واقعا قضیه را نفهمیدید یا خودتونا زدید به...
مگه بحث سر جغرافیاست؟؟؟
بحث سر مباحث اجتماعی و ارزشهای انسانیست که حتی مردم کشورهایی که به مبانی دینی اعتقادی ندارند متوجه اثر سوء عریانی و بی بندوباری شدند و لی امثال شما هنوز...
رفیعی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۲۲:۰۵
به نام خدا- چند وقت پیش در ژاپن زنی را به علت آرایش غلیظ و پوشش نامناسب به ورزشگاه راه ندادند .
دوست
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۶:۴۶:۰۱
منظور این است که آنهایی که در علم پیشرفت کردند اما در انسانیت و خانواده پس رفت اگر چنین می کنند ما که فرهنگ انسانیمان سابقه ای طولانی دارد باید بسیار از آنها جلوتر باشیم.
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۲۹:۰۵
آنهايي كه در خواب غفلت هستن فقط در لحظه مرگ همه چيز برايشان روشن ميشود .هنگام نفس كشيدنهاي آخر حجاب برداشته ميشود و انسان در يك لحظه به سرت نور(مثال) تمام كرده هايش را مانند فيلم ميبيند .اين است كه هنگام مرگ بيشتر را پريشان و قليلي را هم خندان ميبينيم.
قابل توجه كامران و سهيل
شيطان را از خود دور كنيد و توبه كنيد .
کامران
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۲:۱۷:۰۹
منظورتان از این مقایسه چیست؟ واقعا" فکر می کنید انجا شباهتهایی با ایران دارد؟
عجبا!!!
سهیل
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۲:۰۸:۴۸
همینه میبینیم خارجیا محجبن حالا خوبه ننوشتین چادر سرشونه. گیریم اینم باشه چه ربطی داره به گیر به مانتوی کوتاه و موی سر یه کم بیرون؟ تو ایران با مینی ژوپ میان بیرون
یحیی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۱:۲۹:۲۶
اینجا ایرانه٬بی حجاباش(بد حجاب)منطق نمیفهمن.
شاید درج نشه٬اما این واقعیته.