Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 120498
در استقبال از یوم‌الله ۲۲ بهمن
۲۲ بهمن، سرآغاز حکومت الله
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸
 
به بیان ساده تر تعادل ادعایی این شخص را باید به رویگردانی از مسلک و مرام انقلابی حضرت امام(ره) و رهبرمعظم انقلاب معنا کرد که به بهانه سازندگی ویرانی های جنگ و بهبود و معیشت مردم،چنان شد که دانم و دانی...
پایگاه خبری انصارحزب‌الله: «...وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ »۱
می خواهند نور خدا را به دهانهايشان خاموش کنند ولی خدا کامل کننده، نورخويش است، اگر چه کافران را ناخوش آيد.

نقل است روزی ابن سینا و فردی سوفسطایی مسلک بر کناره حوض آبی نشسته و بحث و گفتگو داشتند.در همین اثنا فرد سوفسطایی به ابن سینا گفت: من با هفتاد دلیل حاضرم ثابت کنم که آب در این حوض وجود ندارد. ابن سینا در حالی که مشت خود را درآب فرو می برد،مشتی از آب را برداشت و درحالی که می گفت: اما من فقط با یک دلیل ثابت می کنم،آب در حوض وجود دارد و همزمان آب موجود در دست را به صورت سوفسطایی پاشید!اکنون نیز با وجود ولّی فقیه، انقلاب در مسیر استمرار و بقا هست.

فقدان درک صحیح و به جا از انقلاب اسلامی و شخصیت بنیانگذار آن،کار را به جایی رساند که رهبرمعظم انقلاب در سخنان خود در مراسم اخیر گرامیداشت سالگرد رحلت امام(ره) از اینکه عده ای در جامعه مشغول تحریف شخصیت ملکوتی امام (ره) هستند و می خواهند امام (ره)را شخصیتی لیبرال معرفی کنند!

خمینی نایب الامام(ره)۲۲ بهمن۵۷ را «سرآغاز حکومت الله بر جهان» اعلام کرد و بر همین مبنا سالگشت پیروزی انقلاب ۲۲ بهمن را به همه مسلمانان و مستضعفان جهان تهنیت می گفت.

وفق بیان استوار و متین کتاب الهی،به جز انبیاء و اولیاء- که به مقام انسان کامل بار یافته اند- کسی شایسته خلافت الهی و حکومت بر بشر نیست،زیرا حکومت فقط از آن خداست و ولیّ خدا به عنوان جانشین خدا برزمین حق حکومت دارد ولاغیر. و این سنت در فرزندان صالح ابراهیم خلیل(۲)علیه السلام تا امام قائم جاری بوده است، با این تفاوت که حکومت ولیّ الله دوران ما،در عین حال جهانی است و این مفهوم و معنای مورد نظر امام راحل از سرآغاز حکومت الله بودن بر جهان است و لاغیر.

طبعاً حکومت ولیّ فقیه نیز نیابتاً و نه اصالتاً از طرف خلیفه اصلی خداست و به بیان روشن‌تر، پیش درآمد همان حکومت جهانی قائم موعود عجل الله فرجه می باشد. هرچندآیه صدر مقال نیز بنابر توضیح امام صادق علیه السلام،تحقق آن در حکومت جهانی امام قائم منتظر عجل الله فرجه است.۳

استادشهید مرتضی مطهری(ره)در معرفی دستاورد۲۲ بهمن۵۷ گفته است:«انقلاب اسلامی یعنی انقلابی که ماهیت و راه هدف اسلامی دارد»۴

سخن ما در این گفتار بیشتر بر باز شناخت هدف انقلاب اسلامی متمرکز است و زیان هایی که در ورای به فراموشی سپردن این هدف دامنگیرانقلاب اسلامی شده و می شود. به گونه‌ای که هر میزان غفلت از هدف اصلی انقلاب به همان میزان سوءاستفاده دشمن و عوامل داخلی آن را به همراه خواهد داشت.

به عنوان سرآغاز این روند متناقض با هدف انقلاب اسلامی، باید به موضع و رویه رئیس دولت وقت در اواخر دهه ۶۰ اشاره داشت که صریحاً اظهار داشت:«زمان آن رسیده تا انقلاب در مسیر طبیعی خود قرار گیرد»۵

همو که در آغاز دهه فجر سال جاری نیز در تأیید و تأکید همان خط مشی، در فرودگاه مهرآباد گفت: «پس از جنگ به تعادل رسیدیم» البته به بیان ساده تر تعادل ادعایی این شخص را باید به رویگردانی از مسلک و مرام انقلابی حضرت امام(ره) و رهبرمعظم انقلاب معنا کرد که به بهانه سازندگی ویرانی های جنگ و بهبود و معیشت مردم،چنان شد که دانم و دانی.

ادامه این رویکرد همانی است که با عنوان دولت ۸ ساله اصلاحات می شناسیم دورانی که تئوری پردازان براندازی انقلاب اسلامی با دعوت رسمی و علنی اصلاح طلبان برای آموزش پادوهای اصلاحاتی نماهای فتنه‌گر به کشور می‌آمدند. اوضاعی که رئیس دولت سازندگی در تأیید آن گفته بود «من سبب پیشرفت سیدمحمدخاتمی بودم و اگر من هم می خواستم ادامه دهم به همین جاها می رسیدم»۶البته دوران اعتدال را چنانچه بالعیان و بدون حاجت به بیان شاهدید،به دلیل حمایت های مکرر آن رئیس از این رئیس باید ادامه همان دوران دانست.

و امّا توجه به ارزیابی امام (ره)در خطر زوایه گرفتن از هدف اصلی انقلاب قابل توجه است:«مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست.انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت(ارواحنافداه)است... مسایل اقتصادی و مادی اگر لحظه ای مسئولین را از وظیفه ای که بر عهد دارند،منصرف کند،خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد»۷

و سرانجام آنکه، چه بخواهیم و یا نخواهیم فرج حضرت حجت عجل الله فرجه در راه است زیرا وعده‌ای است که خدا ضامن آنست و تخلّف ناپذیر. اما طول مدت انتظار و محرومیت جهانیان از سامان گرفتن معیشت این جهانی و سعادت و ابدیت آنان،گناهی است که همان خیانت سهمگینی که امام(ره)بدان اشاره داشت گویای عمق وزرو و بال و عاقبت سیاه آنان است.

امام (ره) به مثابه یک منتظر واقعی معتقد بودند ما هر آنچه در توان داریم برای نیل به مقصد باید انجام دهیم و آنجا که نتوانستیم به دست با کفایت حضرت حجت(ارواحنافداه)تحقق خواهد یافت و این راهبرد همان است که طی سالیان پس از رحلت امام،در سیره و روش رهبرمعظم انقلاب در پیش‌گیری از انحراف انقلاب و بلکه پیشبرد آن معمول داشتند.

سخن پایانی این مقال،فرازی حکیمانه از عالم فرزانه دینی،آیت الله جوادی آملی است که با عنوان شرط زمینه ساز بودن انقلاب اسلامی برای انقلاب و ظهور حضرت حجت بن الحسن علیه‌السلام که همان هدف اصلی و مغفول انقلاب است،در پی می‌آید: «این انقلاب گرانقدر که ثمره مجاهدت خستگی ناپذیر جوانان، پیران و زنان و مردان این سرزمین، به رهبری نایب امام عصر عجل الله فرجه امام راحل(ره)است. هدفی جز زمینه سازی برای ظهور آن وجود مبارک ندارد؛ امّا بایددانست که این نظام مقدس وقتی زمینه ظهور بقیه الله عجل الله فرجه را فراهم می آورد که فرهیختگان فرهنگی،جامه علم صحیح و کسوت عمل صالح را در پیروی از معارف الهی و احکام نورانی اسلام در بر کنند و لباس کهنه و فرسوده دوران طغیان را بر کنند و نیز پیراهن مدرن جاهلیت نوین را در بر نکنند،تا تجربه کار آمد جمهوریت را در محضر اسلام ناب ،بی افراط و تقریط به جهانیان ارائه کنند»۸
والسلام
۱- قرآن کریم،۶۱/۸
۲- برگرفته از تفسیر آیه ۱۱۳ سوره صافات نقل از امام مهدی موعود موجود، ص۵۳
۳- سیمای مهدی(ع)در قرآن،ص۳۸۱
۴- جمهوری اسلامی،ص۱۴۵
۵- ارتش سری روشنفکران،ص۳۱۶
۶- همان
۷- صحیفه نور،ج۲۱،ص۱۰۷و۱۰۸
۸- امام مهدی (ع)،موجود موعود،ص۱۶۲