داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 37831
۷ نظر
خانواده حافظ این کشور است نه توپ و تانک
کارمان به اینجا رسیده که شرط ورود به بعضی ادارات بی حجابی است
سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۰
 
حجت الاسلام نقویان گفت: این مسئله را به خواهران و زنان عرض کنم که اگر جای مقدس می خواهند، خانه است. اگر ثواب می خواهند، در خانه است. بعضی از زن ها افتخار می کنند که کار می کنند؛ کار نیست، سرکاری است!
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله ،حجت الاسلام نقویان شب گذشته همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) در خصوص راه های در امان ماندن از وسوسه های شیاطین جن و انس سخنرانی و بر مسئله خانواده و نقش آن تاکید کرد که مشروح این سخنان به شرح زیر است:

برای آنکه از دام ها و وسوسه های گوناگون و رنگارنگ شیطان های جن و انس در امان بمانیم، باید ایمان داشته باشیم. در کنار ایمان، انبیاء، اولیا و اهل بیت (ع) هم هستند.

شیعه چیزی به اسم امامت دارد که اهل تسنن آن را ندارد. امامت بسیار ارزشمند است.

پیامبر در روز غدیر سعی می کرد این مسئله ارزشمند را به مردم معرفی کند. می فرمود که هر چیز ارزشمندی قفلی دارد، بهشت هم قفلی دارد.

پیامبر (ص) در حدیثی می فرمودند: علی (ع) کلید بهشت است؛ یعنی روز غدیر اگر چشممان باز شود و بفهمیم، متوجه می شویم که پیامبر کلید بهشت را به امیرالمومنین (ع) داد و ایشان هم نسل به نسل به فرزندانش.

عجب از مردمی که گمراه شدند و سراغ درب خانه هایی رفتند که همه قفل بود؛ کوری، عصاکش کورهای دیگر شد!

ترفندهای شیطانی برای از هم پاشیدن خانواده

به طور خلاصه در کنار ایمان، آنچه برای انسان نیاز و موثر است، ولایت و امامت می باشد که خود اینها هم در طول ایمان قرار دارد؛ در کنار اینها، خانواده هم مهم است.

خانواده را از منظر امام رضا (ع) و ولایت مطرح می کنم. قرآن روی کلمه ها حساب باز می کند؛ آنجا که می گوید بشر، با آنجا که می گوید انسان فرق می کند. خداوند در همین قرآن می گوید خانواده مثل دژ و حصنی محکم برای زن، مرد و فرزندان است.

روزنامه هایی که به اسم خانواده عکس هنرمندان و بازیگران را چاپ می کند

امروز شاهدیم که با انواع ترفند های شیطانی خانواده را از هم می پاشانند، سایت ها و فیلم های مبتذل به گونه ای این کار را می کنند و حتی روزنامه هایی که به ظاهر اسم خانواده را دارند هم به گونه ای دیگر. این روزنامه ها اسم خانواده را دارند، اما بسیاری از عکس هایشان عکس هنرمندان و بازیگران است. خانواده این بازیگران و هنرمندان پس کجاست؟

به اسم دانشگاه، دختر و پسر را از خانواده ها جدا می کنند

به اسم دانشگاه دختر شما را هزاران کیلومتر می برند به یک شهر دیگر؛ دیشب بعد از سخنرانی مادری پیش من گریه می کرد که با هزارامید دخترم را به شهر مشهد که شهر امام رضا(ع) است فرستادم تا درس بخواند، اما نمی دانید که چه به سرش آمده است.

ما بالای سر بچه های مان هستیم، گاهی حریف فرزندانمان نمی شویم. من آخوند دانشگاهی این حرف را می زنم، در حالی که دانشگاه به قدری برایم مقدس است که هر روز با وضو وارد آن می شوم. اما دختر و پسرمان را هزاران کیلومتر به شهرهای دیگر بردیم و از ما دور شدند، چگونه مراقبشان هستیم؟

فرزندان سرداران بزرگی که به آمریکا رفتند و فرزندان آیت الله هایی که اعدام شدند

مدیران پروازی هم همین گونه اند، مردی که بالای سر خانواده اش نباشد نمی تواند از خانواده مراقبت کند. مگر ندیدید که فرزندان سرداران بزرگ از آمریکا سر درآوردند و فرزندان آیت الله ها اعدام شدند. اینها یعنی چی؟

خدا رو شکر؛ حکم اعدام اختلاس را هم دادند و ما شاهد صدور این حکم هستیم. زن ها اگر مراقبت محبت آمیز بکنند، نه پلیسی، جلوی لقمه حرام گرفته می شود.

یک روز خانمم به من گفت، دیشب خوابی دیدم، قرار است کاری بکنی؟ اتفاقی افتاده است؟ گفتم کار ما همین منبر و سخنرانی هاست، اتفاقی نیافته داده است. خانمم گفت که در خواب به من گفتند که به شوهرت یک کار خوب پیشنهاد شده و پول خوبی دارد، اما نباید این کار را بکند.

خانمم گفت: فلانی مراقب باش و حواست را جمع کن که پول حروم در نیاوری. اتفاقا همان روزها یک پیشنهاد خوبی به من شده بود. زن ها می توانند مراقبت کنند، می توانند از خانواده مراقبت کنند.

مردی که می گفت فیلم های برهنه ماهواره را زمان خواب بچه ها می بینم

هزار تا کانال ماهواره است، اما چرا فقط رقص و آواز و برهنه های آن را می بینید؟ به یک آقایی گفتم: این فیلم ها و صحنه های برهنه برای بچه ها بد آموزی ندارد، جواب داد که حاج آقا این صحنه ها را موقعی که بچه هاخواب اند، تماشا می کنیم.

جواب دادم بله، بچه ها هم وقتی شما خوابید، اینها را نگاه می کنند! امروز بچه من از خود من بیشتر از کامپیوتر و اینترنت سر درمی آورد.

تربیت در خانواده است

تمام مراکز که ادعای تربیت انسان را دارند چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم، اگر در یک کفه ترازو قرار بگیرند و در مقابلش خانواده باشد، کفه خانواده سنگین تر است. در دعا هم می بینیم که همش می گوییم خدایا پدر و مادرم را بیامرز.

در نفرین ها هم همین گونه است. روی دیوارها می نویسند لعنت بر پدر و مادر کسی که در این محل آشغال بریزد، آشغال ریختن چه ربطی به پدر و مادر آدم دارد؟ ربطش این است که ما در خانواده تربیت شدیم؛ اگر وقتی بچه بودیم و آشغالرا از پنجره ماشین بیرون می انداختیم، پدر مذهبی مان مانع می شد، به این جا نمی رسیدیم.

دشمن برای فتح کشور نیازی به توپ و تانک ندارد

امروز که می خواهند کشور را فتح کنند، نیازی به توپ و تانک نیست. هر کس این حرف ها را می زند بولوف است. ما هم اگر بخواهیم این کشور را حفظ کنیم، به توپ و تانک نیاز نداریم. البته همه این ها جای خودش، قرآن هم می گوید اسلحه هایتان را آماده کنید تا دشمن را بترسانید.

بچه های شر را با لولو می ترسانند، آمریکا هم مثل بچه های شر است، باید با اسلحه ترساندش.

حافظ و نگهبان این کشور جمله امام رضا(ع) است، کلمه لا اله الا الله حصن خداست، اگر غیر این بود امام رضا(ع) می توانست بگوید انرژی هسته ای حصن خداست!

مگر روسیه انرژی و بمب هسته ای نداشت؟ نمردیم و دیدیم که چگونه همچون کاغذ توسط آمریکایی ها پاره شد.

خانواده حافظ این کشور است نه توپ و تانک

اگر سلاح هم داشتیم اما دیدیم بچه ها و فرزندانمان همچون برگ زرد یک به یک می ریزند، یکی معتاد حشیش می شود، یکی هرزه و یکی بی خدا، آن وقت این اسلحه ها حافظ ماست؟

خانواده حافظ این کشور است نه اسلحه ها. پدری که به دخترش نمی گوید عزیزم، او را تشنه یک کلمه محبت آمیز کرده است و شیطان با یک محبت شیطانی تمام وجود این دختر را می لرزاند و خانواده را نابود می کند.

مادری که محبت نداشته باشد هم همین گونه است، قدیم ها هر کس می خواست خلاف کند از خانه بیرون می رفت و خانه امن بود، امروز دقیقا بر عکس شده است و ماهواره، اینترنت و وسایل خلاف در خانه است و پسرهای جوان مجرد هم بدشان نمی آید که در خانه ها تنها شوند.

زنان اگر جای مقدس می خواهند، خانه است

این مسئله را به خواهران و زنان عرض کنم که اگر جای مقدس می خواهند، خانه است. اگر ثواب می خواهند، در خانه است. بعضی از زن ها افتخار می کنند که کار می کنند؛ کار نیست، سرکاری است!

مشکلات اقتصادی یک طرف مسئله است، اما خیلی وقتها برای ژست و پریستیژ فرهنگی، زن ها به سر کار می روند.

چهار دلیلی که خانم ها را استخدام می کنند

خیلی جاها هم که برای استخدام کارگر یا منشی زن آگهی می دهد، چهار دلیل دارد. یکی زن ها بهتر از مردان کار می کنند، دوم بیخطر بودن آن ها نسبت به مردان است؛ زن اهل اعتصاب و اعتراض نیست. سوم قانع بودن زنهاست که با حقوق کم هم کار می کنند و چهارم چشم و ابروی زن است که اگر آقای مدیر خسته شد با خانم منشی هم اختلاطی بکند!

بعضی از ادارات خصوصی تهران هستند که شرط ورودش بی حجابی است. با این همه شهید کار ما به این جا رسیده است؟ همه چیز از خانواده شروع می شود.

درسی که حضرت معصومه (س) از حضور در قم می دهد

حضرت معصومه (س) که دبشب شب ولادت ایشان بود، چرا شهر زادگاهشان، مدینه را رها کردند و به قم آمدند؟ ایشان آمدند تا برادرشان را ببینند. این درس است. حالا من چندین حدیث بخوانم که ایشان چه جایگاهی داشتند، اصلا نیاز امروز ما این ها نیست.

امروز برادری در یک شهر مریض و بستری می شود، اما خواهرش به عیادت او نرفته است و به حرم حضرت معصومه (س) آمده است!

اصالت خانوادگی در انتخاب همسر

امام حسین(ع) وقتی می خواست حرکت کند با خانواده حرکت کرد، آن هم چه خانواده نورانی و پر عظمتی. در جواب نامه یزید که یا بیعت می خواست یا سر حسین(ع) را هم ابی عبدالله بر نقطه حساسی دست گذاشتند و گفتند: ما اهلبیت نبوت هستیم. تو نمی فهمی و ما را نمی شناسی که خانواده نبوت هستیم.

امام حسین(ع) انگشت بر اصالت خانوادگی اش گذاشت. پدر و مادری که می خواهند برای فرزندشان همسر انتخاب کنند، اصالت خانوادگی را در نظر بگیرید.

پسر جوانی که می گویی دختر خوب است، خانواده اش را هم ببین که پدر و مادر هرزه دارد. فقط عاشق چشم و ابروی کسی نشو! این ریسک است.

بهشت یک محیط خانوادگی است

نمی گویم امکان ندارد از خارستان، گل بیرون بیاید، اما اگر چنین چیزی هم باشد، باز هم ریسک است.
در عوض اگر خانواده ای اصیل باشند، فرزند خطاکار و گمراه را به راه اصلی باز می گرداند و اصلاح می کند.

امام حسین(ع) روز عاشورا خطبه می خواندند، به او گفتند که اگر با یزید بیعت کنی با تو کاری نداریم. جواب داد مادرم اجازه نمی دهد این کار را بکنم. آن دامن پاکی که مرا تربیت کرده اجازه نمی دهد با شخص پلیدی مثل یزید به ذلت بیعت کنم.

اگر تا به صبح هم از خانواده سخن بگویم کم است؛ بهشت یک محیط خانوادگی است.

منبع:خبرگزاری دانشجو

همت
۱۳۹۱-۱۱-۰۶ ۱۰:۱۹:۰۶
به خدا قسم وقتی وارد یکی از ادارات دولتی شدم ومتوجه شدم همکاران مرد چگونه درمورد همکاران خانم صحبت مکنند اون پولی که خانم درمیاره از گوشت سگ حرام تره.
فاطمه
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۵۹:۱۰
خوب معلومه وقتی زنان بیان جای مردا کل کارای ی جامعه رو بگیرن دست چی میشه....میگن زن بیاد تو جامعه درست منم قبول دارم با حفظ حجاب و عفاف هیچ مشکلی نیس اما نه دیگه مردا رو بکنن تو خونه
فکرشو کنید نقشا جاببجا بشن مرد آشپزی کنه زنش از بیرون اومد بگه خسته نباشی چه خبر؟...
بنده خدا
۱۳۹۱-۱۰-۱۶ ۲۰:۰۵:۰۳
با سلام اگر بجای خانم یک پسر را با شرط متاهل بودن استخدام کنند هم یک دختر به خانه بخت رفته و هم برای ان جوان کار پیدا شده است
حسین ارشد
۱۳۹۱-۰۷-۲۳ ۱۳:۴۸:۰۱
خطاب به دوستی که خودش رو معرفی نکرده:
این سیستمی که شما گفتید امروزه سال 91 تغییراتی کرده،سربازی رفتن به انتخاب خودمون شده،اگه نمیخوای بری سربازی تلاشت رو بکن برو دانشگاه ادامه تحصیل و در کنارش هم کـــار،و دخترانی که دیپلم میگیرند هم هدف داشته باشند و سطح فهم و درک تحصیلیشون رو بالا ببرند تا بجای اینکه بخاطر زیباییشون کار بهشون بدند بخاطر بار علمیشون دنبالشون بیان.
۱۳۹۱-۰۷-۱۹ ۱۷:۳۴:۳۶
خیلی جالبه
درست وقتی که دخترا و پسرا همزمان دیپلم می گیرن پسرای بدبخت میرن سربازی آش پادگان میخورن ودخترا میشینن تو خونه آش مامان میخورن و برا کنکور میخونن
تا پسره از سربازی بیاد یکی دو سال گیج و بیج دور خودش بچرخه دختره مدرک دانشگاهیش رو گرفته و تو این بازار گرم دخترونه مملکت ما مثل آب خوردن کار پیدا کرده، پسره میخواد کار کنه میگن باید متاهل باشی میخواد زن بگیره میگن باید کار داشته باشی
جالبتر از همه اینکه دختره هر روز و هر شب با خودش میگه چرا هیچکی نمیاد با من ازدواج کنه و ... بقیه داستان رو همه می دونن.
این مملکت ما کی میخواد درست بشه مسؤلین ما کی میخوان از خواب بیدار شن. اللهم عجل لولیک الفرج.
۱۳۹۱-۰۷-۱۸ ۰۸:۳۱:۱۸
کاش شرط استخدام در همه جا را مرد می گذاشتند و زنان و مردان را در دانشگاهها جدا می کردند آنوقت کشور گلستان می شد.
حاج احمد
۱۳۹۱-۰۷-۰۲ ۱۴:۲۱:۱۳
به زنان کار دادند ما مردان هم کار نمیتونیم بیدا کنیم و از دواج را بیخیال شده ایم به فضل اقدامات دولت و دول کریمه قبلی؟!