Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84712
۲۰ نظر
تئوریزاسیون تجمع حزب اللهی ها در اصفهان و ریاست جمهوری در تهران:
لباس شخصی های «منضبط» و «حرفه ای» باشیم
سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
 
حزب اللهی ها واقعا به حضور در میادین عمل عادت دارند. از نظر حزب الله جهاد ، جهاد است و پایان ناپذیر. از عملیات کربلای پنج گرفته تا ۳۰ خرداد ۸۸ سر چهار راه نواب یا تجمع ۲۸ اسفند ماه روبروی وزارت ارشاد و...
«فرمان»

پایگاه خبری انصارحزب الله - یکم فروردین ۱۳۹۳: بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در حرم رضوی : «اعتقاد من این است که مجموعه‌ انقلابی کشور ـ که بحمدالله تعداد بی‌شماری از آنها در بین جوانهای ما ، در بین صاحب‌نظران ما ، اساتید ما ، بزرگان ما ، تحصیل‌کرده‌های ما حضور دارند ـ میتوانند با منطقِ محکم وارد میدان بشوند ، نقّادی کنند. نقاط ضعف را و نقاط منفی را به رخ ما مسئولین بکشانند. گاهی میشود که مسئول ، متوجّه نیست چه دارد میگذرد در متن جامعه ، امّا آن جوان در متن جامعه است ، او میفهمد ؛ آن عزم ملّی و مدیریّت جهادی که عرض کردیم در زمینه‌ی فرهنگ ، این است.»

حزب اللهی های اصفهان

ساعت۱۵روز بیستم فروردین۱۳۹۳: حزب اللهی های اصفهان در اعتراض به قوت گرفتن احتمال دفن «ریچارد فرای» در کنار زاینده رود و ضلع شمالی پل خواجو ، تجمع کردند و با صدور بیانیه ای خطاب به زرگرپور استاندار استان نوشتند: «خدا می داند اگر جنازه ی نجس و کثیف صهیونیست «ریچارد فرای» را به شهر شهیدان بیاورند غسل شهادت می کنیم ، کفن می پوشیم ، آن را تحویل گرفته و خوراک سگ های بیابان می کنیم و همچنین قبر استاد وی پروفسور پوپ را نیز در کنار پل خواجو بر سرش خراب می کنیم و با خاک یکسان می کنیم تا هوس چنین جنایاتی به ذهن هیچ منافق دیگری نرسد.»

هشدار لازم و اخذ نتیجه

۲۵ فروردین ماه۱۳۹۳: حجت ‌الاسلام احمد سالک ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی ، حسن کامران ، مجید منصوری ، علی ایران ‌پور ، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی ، نیره اخوان ، حمیدرضا فولادگر با عنوان نمایندگان مردم اصفهان در مجلس خطاب به حسن روحانی : با توجه به مسائل مطرح‌شده پیرامون انتقال احتمالی جسد جاسوس آمریکایی «ریچارد فرای» و طراحی دفن ایشان در اصفهان ، به اطلاع می‌رساند با توجه به فضای فرهنگی و اعتقادی و سیاسی اصفهان و طرح این موضوع در اجتماعات مذهبی به‌خصوص در نماز جمعه این هفته اصفهان توسط حضرت آیت‌الله مهدوی نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس خبرگان و امام جمعه موقت استان و عکس‌العمل شدید مردم شریف استان و جریحه‌دار شدن غیرت دینی و ملی مردم، انتظار می‌رود حضرت‌عالی با تدبیر خود دستوری لازم به وزارت خارجه و اطلاعات و میراث فرهنگی صادر فرمایند که به هیچ عنوان تن به این ننگ دیپلماتیک و تحمیل زورمدارانه ندهند که با عکس‌العمل شدید کنترل نشده مردمی مواجه خواهید شد.و اگرچه ریشه‌های این تحمیل در دولت‌های قبلی ایجاد شده ولی در شرایط فعلی اصلاً نباید این تحمیل را پذیرفت لذا ما نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با ارسال این نامه تکلیف اولیه خود را به‌نمایندگی افکار عمومی مردم همیشه مبارز و غیرتمند و متدین استان انجام داده و هشدار لازم را ارائه و در آینده متناسب با عملکرد دولت وظایف خود را قاطعانه انجام خواهیم داد.»

۲۷ فروردین۱۳۹۳: «کاظمی بجنوردی» - وصیِ شفاهیِ- ریچارد فرای :«برای دفن ریچارد فرای تا کنون سه نامه برای رئیس‌جمهور ، وزیر امورخارجه و استاندار اصفهان نوشته‌ ام ولی هیچ‌ کدام پاسخ مستقیمی به من نداده‌اند.»

و نتیجه فرایند در ۲۸ فروردین۱۳۹۳: علی جنتی ، وزیر ارشاد: «هر کس وصی ایشان است ، برود به وصیتش عمل کند/ دولت جدید که وصی ایشان محسوب نمی‌شود.»

زنان حزب اللهی تهران

ظهر سوم اردیبهشت ۱۳۹۳: تعدادی از بانوان حزب اللهی تهرانی به صورت خودجوش و در اعتراض به جشن اشرافی برپا شده از سوی همسر رئیس جمهور در مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.بانوان تجمع‌کننده پس از اقامه نماز ظهر و عصر با سر دادن شعارهایی نظیر «دولت تدبیر و امید، تأسف، تأسف» و «انصراف از یارانه ، ریخت و پاش شاهانه» اعتراض خود را به برگزاری جشن همسر رئیس‌جمهور ابراز کردند. یکی از بانوان حاضر در این تجمع با تأکید بر خودجوش بودن این تجمع تصریح کرد:«ما بانوان از قسمت‌های مختلف شهر به اینجا آمده‌ایم تا اعتراض خود را به شیوع اشرافی‌گری در جامعه و در میان دولتمردان اعلام کنیم. بانوان معترض به جشن همسر رئیس‌جمهور همچنین پلاکاردهایی با عنوان «مسئول بی‌اراده، کو زندگی ساده» و «حذف یارانه‌ها اولویت دارد یا برگزاری جشن» اعتراض خود را ابراز کردند.این بانوان مسیر نهاد ریاست جمهوری تا میدان پاستور را با سر دادن شعارهایی به راهپیمایی پرداختند بیانیه اعتراض آمیز خود را به دفتر رئیس‌جمهور تحویل دادند.

تحلیل دشمن

هر چند از نظر یالثارات هر دو پدیده ۲۰ فروردین و سوم اردیبهشت ، مولود یک نقطه مشترک مبارک است اما از آنجا که نمونه اول ، یک تحرک میدانی با هدف گذاری مشخص بود که به مقصود تعیین شده نیز دست یافت ، از آن با عنوان یکی از مصادیق موفق در کارنامه پرشمار «جنبش اجتماعی حزب الله» یاد می کنیم.این پدیده ای بود که اتفاقا از دید و رصد دشمن نیز مخفی نماند چنانچه ، دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ «رادیو فردا» در گزارشی با عنوان «فرای ؛ آزمونی برای روحانی» نوشت: «تجمع اعتراضی افراطی‌های همسو با کیهان در آرامگاه پروفسور آرتور پوپ ، ایران‌شناس برجسته آمریکایی، کنار پل خواجو، یادآور تحرکات خیابانی «انصار حزب‌الله» و «لباس شخصی»ها در دوران اصلاحات است. مخالفان دولت اعتدال، تجربه‌ی خود از دوران اصلاحات را پیوسته بکار می‌گیرند.»

درک دشمن

همچنین سه شنبه دوم ارديبهشت ۱۳۹۳ پایگاه خبری ضد انقلاب «روزآنلاین» نیز در گزارشی با عنوان «بازگشت دوباره گروه های فشار- دوران صبر امت حزب الله سپری شده است» در این رابطه نوشت: «در ماجرای ریچارد فرای و حمله انصار حزب الله اصفهان به مقبره آرتور پوپ در حاشیه زاینده رود ، دیگر مشخص بود که لباس شخصی ها به صحنه سیاسی ایران بازگشته اند و برای فعالیت دوباره آنها چراغ سبز لازم داده شده است.» بخشی از ادله تحلیل این پایگاه خبری مستند به سخنان حجت الاسلام محمدتقی رهبر ، امام جمعه اصفهان در جلسه هفتگی روز ۲۴ فروردین انصارحزب الله بود که گفته بود: «در این سال که مقام معظم رهبری آن را با تاكید بر فرهنگ آغاز نمودند امت حزب الله باید با عزم جزم وارد میدان عمل شود.»

این پایگاه خبری همچنین مقدمه منتشر شده پیش از سخنان امام جمعه موقت اصفهان در پایگاه خبری انصار حزب الله را به عنوان پایه استدلالی خود مورد تاکید قرار داده بود که در خلال آن نوشته شده بود:«دوران «صبر مالك گونه» امت حزب الله در حالی سپری می شود كه در عین حال و در پی تاکید مقام معظم رهبری بر حضور منتقدین انقلابی در میدان ، هسته های مردمی برای جبران سكوت تحمیلی در حال شكل گیری هستند. امت حزب الله آنچنان در محیط ظاهرا بسیط در تنگنا قرار داده شد كه لیبرال مسلکان حاکم فراموش كردند محدودیت برای حزب اللهی ها خالق فرج است. به زودی «احتقان صدا» چنان با تاسی به ارباب حسین (ع) و غریو «یا منصـور اَمِت» شكسته خواهد شد كه لیبرال های فرتوت را با مرگ مغزی مواجه کند.»

کارنامه فاخر

یقیننا دعوت نوروزی مقام معظم رهبری از جوانان انقلابی ناظر به دو پدیده نتیجه محور فروردین و اعتراضی اردیبهشت ماه بود که ماهیتا متفاوت بودند. اما همانطور که ذکر شد این ۲ واقعه ، یک رخداد جدید محسوب نمی شوند. بلکه کارنامه حزب اللهی ها مملو از این تحرکات سرنوشت ساز است. به غیر از نمونه های کلان حضور میدانی حزب الله در روزهای ۹ دی و راهپیمایی سرنوشت ساز پس از فتنه ۷۸ ، به واقع جنبش اجتماعی حزب الله دارای سابقه ای فاخر از چنین تحرکاتی است که اتفاقا به شکل خود جوش ، اما کاملا حرفه ای مهندسی شده و سازمان یافته اند و شاهد این ادعا نیز آرشیو ارگان مطبوعاتی انصار حزب الله است که مملو از ثبت چنین وقایعی از بدو تاسیس تا به امروز می باشد.

«لباس شخصی ها» و قاعده «خروج از در عقب»

سوای از این تحلیل باید مقداری هم به آسیب شناسی پرداخت تا قادر باشیم دورنمای روشنی برای جنبش اجتماعی نوین حزب الله ترسیم کنیم. در این رابطه باید گفت حزب اللهی ها واقعا به حضور در میادین عمل عادت دارند. از نظر حزب الله جهاد ، جهاد است و پایان ناپذیر. از عملیات کربلای پنج گرفته تا ۳۰ خرداد ۸۸ سر چهار راه نواب یا تجمع ۲۸ اسفند ماه روبروی وزارت ارشاد و...

حزب اللهی ها همیشه و همه جا حاضرند ؛ اما ایراد کار اینجاست که به قول «دانشمند فناوری موشکی» ؛ «شهید تهرانی مقدم» کار را انجام می دهند و از در عقبی غیبشان می زند. ترس بی جا از ریا ، بلایی بوده که باعث شده حزب اللهی ها طی۳۵ سال گذشته موفق ترین عملیاتها را سازماندهی و فرماندهی کنند اما هرگز دست به تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری آن نزنند و در مقابل این دشمن بوده که از حضور میدانی آنها ، «بار منفی» ایجاد کرده و جایگاهشان را تا حد یک «متهم قانون گریز» تنزل داده است.

«لباس شخصی» یک «واژه آنچنانی» با بدترین بار معنایی ممکن است که همواره ضد انقلاب به واسطه کاربرد آن ، حضور حزب اللهی ها در میدان عمل را اعلام کرده و شکست خود را ناشی از این حضور دانسته است. این در حالی است که در مقابل، حزب اللهی ها براساس عمل به قاعده «خروج از در عقب» همواره در این باره ساکت بوده اند!.

دوره دوم «احتقان صدا» و وظیفه نظریه پردازی

اما به نظرمی رسد به موازات آغاز دوره دوم «احتقان صدا» در عمر نظام جمهوری اسلامی ، ضرورت شکستن این تابو نیز فرا رسیده باشد. براین مبنا زمان آن فرا رسیده که از لاک دفاعی خارج شویم و بلند و رسا اعلام کنیم که بله ! ما حزب اللهی ها از اولین دقایق «فتنه ها» در میدان عمل حاضر بوده ایم و البته با قدرت «لباس شخصی» بودنمان را نیز تئوریزه و نهادینه کنیم.

براین اساس دشمن باید از این پس در واحد های درسی آکادمیک خود «تئوری لباس شخصی» را به عنوان یک نظریه میان برد ابطال ناپذیر تدریس کند.آنها باید حضور حزب اللهی های لباس شخصی را در لحظات آغازین مقابله با هر فتنه ای به عنوان یک «مفروض» بپذیرند. به نظر می رسد دشمن باید برای گردآوری داده های میدانی پژوهش نظری خود ، به شکل رسمی از زبان حزب اللهی ها بشنود که آنها با لباس شخصی از دقایق اول فتنه ۸۸ در بعد از ظهر روز ۲۶ خرداد – همان روزی که احمدی نژاد خس و خاشاکشان نامید- حاضر بوده اند و در حالی که نیروی انتظامی به دانشگاه تهران ورود پیدا نمی کرد ، با دست خالی فتنه گران را از دانشگاه بیرون کردند. یا اینکه مثلا دشمن باید بداند ، روز ۳۰ خرداد۸۸ - همان روزی که فائزه هاشمی در خیابان نواب - نفت برآتش فتنه می ریخت ، حزب اللهی های لباس شخصی چه نقشی در پاکسازی سریع خیابان به خیابان شهر از منافقان مسلح ایفا کردند. همینطور دشمن باید بداند که حزب اللهی ها براساس اتفاق و کنجکاوی در میادین و معارک حاضر نبوده اند بلکه برنامه ریزی ، سازماندهی و فرماندهی داشته اند و...

اصیل ترین بنیان گذار جنبش اجتماعی

تا وقتی حزب اللهی ها برای در امان ماندن از شر ریا ، از در عقب ، «جیم» می شوند ، این خطر وجود دارد که وقتی به «توافق نامه ژنو» انتقاد می کنند از طرف مقابل ، «مشتی بی سواد» خوانده شوند. چرا نباید همه بدانند از بیانیه نویسِ حزب اللهی ها گرفته تا بلند گو به دستشان در تجمعات کف خیابان و... دارای سطوح مختلف تحصیلات دانشگاهی از کارشناسی تا دکترا هستند؟! البته نه از دکترهای مد نظر آقای رئیس جمهور. حزب الله اصیل ترین بنیان گذار جنبش های اجتماعی از نوع «انقلابى» و «آرمان گرای» آن است که همواره با اجرای تئوری های نا نوشته خود ، هر سازمان ناهمسازی را از بيخ و بن برانداخته و نظام تازه‌اى به‌جاى آن نشانده است.

از رهبری فرهمند گرفته تا فرماندهی میدانی و ايدئولوژى ، مهم ترین عناصر برای توفیق یک جنبش اجتماعی محسوب می شوند که همگی به شکل ذاتی در اختیار حزب الله قرار داشته و دارند و اکنون زمان آن فرار سیده تا به شکل رسمی از این عناصر ذاتی برای ، باز سازماندهى جنبش ، تقسيم وظايف ، اختيارات و البته تئوریزه کردن کل فرایند استفاده شود.

لباس شخصی های «منضبط» و «حرفه ای»

جنبش‌ اجتماعى نوین حزب الله ، نیازمند یک «الگوی عمل واحد» است تا در «زمان بحرانى» با عبور سریع از مرحله «نا‌آرامى» به شکل همه جانبه و یکپارچه از حداکثر ظرفیت خود استفاده نموده و وارد میدان عمل شود و به اصلی ترین وظیفه خود یعنی مدیریت مرحله «برانگيختگی» بپردازد. با عبور موفق از مراحل فوق است که به مرحله «تشکل یکپارچه» خواهیم رسید و قادر خواهیم بود تا جنبش حزب الله را «منضبط» ، «حرفه ای» و در نهایت «نهادمند» کنیم و از این رهگذر عمل به بند «م» وصیت نامه امام خمینی را به عنوان یک ماده فراقانونی از مهجوریت کنونی خارج سازیم. ومن الله التوفیق

بیک بابا
۱۳۹۳-۰۲-۲۷ ۲۰:۰۵:۲۵
عزیز جان همانطور که در متن آورده ای ، کلمه لباس شخصی ها در شان افراد حزب الهی نیست ولی در آخر مقاله روی این نسبت تاکید نموده ای که جای تامل دارد ولی حق با شماست . اگر سازمان و ساماندهی و وظیفه پردازی و فرهنگ سازی برای افراد حزب الهی بصیر انجام نشود نتیجه تلاش آنها را کسان دیگر صاحب می شوند پیشنهاد دارم در اتاق های فکر به این امر پرداخته شود تا مردم فهیم با آگاهی و سامان یافته همراهی کنند.
ایرج حسن زاده اردبیلی
۱۳۹۳-۰۲-۲۳ ۲۲:۵۶:۱۳
بنام خداوند قادر و توانا

سلام و سلامتی مداوم بر شما عزیزانی که برای حفظ آرمانهای اسلامی همیشه آمادباش هستید و با جان و مالتان دراین جهادشرکت می کنید شاید امر به معروف و نهی از منکر در روزگاران قدیم و زندگی های روستائی بصورت فردی اثر بخش بود لیکن دراین دوران سخت که دشمنان در لباس دوست دست به دست داده اند که اسلام را بد جلوه دهند نیاز به حرکت های اجتمائی می باشد چرا که یک مسلمان حقیقی برای حفظ آرمانهای مذهبی باید شجاعانه عمل کند که در پیشگاه خداوند سر افکنده نباشد به امید روزی که همه مسلمانان راستین عالم در زیر پرچم رهبری اقدامی عزیمتر نمایند انشاالله.
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۳۲:۳۸
آقای اشکان ! براساس کدام اصول می گویید «اصولا»؟!
در دفترچه آموزشی کدام ارگان نظامی نوشته شده که نظامی هایی که در حین ماموریت اونیوفورم ندارند به شکل سازمانی «لباس شخصی» خطاب می شوند. لباس شخصی که اصطلاح است که برای ابهام زایی و امنیتی نشان دادن فضا از آن سوء استفاده می شود چون به قول شما امکان دارد در هر زمان و مکانی بالاخره عده ای نظامی هم در ماموریت یا غیر ماموریت بدون لباس شخصی حضور داشته باشند.
اشکان
۱۳۹۳-۰۲-۱۶ ۱۳:۳۵:۲۰
اصولا لباس شخصی به کسی می گویند که نظامی بوده و یا از ارگانی تغذیه شود و در حال آن ماموریت لباس شخصی پوشیده باشد و گرنه همه مردم لباس شخصی هستند و هرکس لباس خودش را میپوشد. ومن اله التوفیق
پاسخ به ادعای احسن فر
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۳:۱۲:۲۴
آقای احسن فر - برادر بزرگوار بیا سعی کنیم ملا لغتی نباشیم - شما اصلا به محتوا توجهی ندارید - بنده خدا مگر لباس شخصی از کره مریخ اممده آنها همین مردم عادی هستند و جایگاه قانونی آنها هم در اصل هشتم قانون اساسی و بند م وصیت نامه امام تعریف شده . حرف شما مصداق سخنان مقام معظم رهبری در نوروز سال 92 است که فرمودند عده ای به بهانه قانون ، عملکرد جوانان مومن و انقلابی را تختطئه نکنند. شما به شدت ذهن شرطی و طبقه بندی شده براساس اطلاعات رسانه های ضد انقلاب دارید . لباس شخصی همین مردم و میلیونها حزب اللهی هستند که انقلاب کردند. لطفا بگوئید چایگاه آنان در قانون اساسی مشروطه دوره پهلوی کجا بوده ؟ این حرف امثال بازرگان است که می گفتند انقلاب تمام شده و مردم به خانه هایتان بروید.
فدایی سید علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۲۱:۲۲:۲۶
سلام،برای اثبات راه درست انصار حزب الله همین کافی است که ببینیم چه کسانی مخالف این جریان هستند.
مرتضی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۳۴:۴۷
همین لباس شخصی ها همیشه از اسلام دفاع می کنند اما چشم کور منافقان توان دیدن نداره
هموطن
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۹:۰۷
ماشاءالله _حزب الله
اگه همين بچه حزب اللهي ها نبودن الان ايران مثه فلسطين شده بود،ولي هميشه انگشت اتهام ابتذال طلبان سمت همين آدمهاست هر روز يك اتهام:افراطي_بيسوادو...
بذار هرچي ميخوان بگن ما خسته نميشيم كفن پوشتيم آقا
رضااحسن فر
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۰:۴۱
درجواب آن عزيزي كه پرسيده اند برچه اساسي كارلباس شخصي هارابه ضرر كشور ونظام ارزيابي كرده ام بايد بگويم در قانون چيزي بنام لباس شخص ها
نيامده ووجود آنها صرفنظر ازحق يا ناحق بودن اقداماتشان غيرقانوني است اگر شما فكر ميكنيد چيز غير قانوني موجب ضرر نيست بحث ديگري است
پاشایی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۹:۱۹
با سلام و آرزوی موفقیت...
نادر
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۲:۳۳
نمایندگان محترم که به این موضوع خیلی حساسیت دارند به نظر میرسد برای موضوع بند 350 اوین خیلی باید حساستر میشدند!!!
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۵:۵۷
باتشکر از نقدتان ،باید بگویم لباس شخصی ها دین بزرگی به گردن مردم مسلمان ایران دارند .از هرجا هم که مردم مومن باخبر می شوند پابه پای لباس شخصی ها به میدان می آیند مثل 9 دی،تشکل مردم مومن بسیار هم خوب است ولی چون ممکن است دسترسی به همه نیروهای مومن از زن ومرد از طریق تشکل ممکن نباشد ،مساجد وبسیج به عنوان رابط می تواند افراد را از اوضاع جاری مطلع کند .فراموش نکنید دعای خیر مادران همراه شماست .
محسن شمس الدینی مقدم
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۰۶:۳۸:۳۲
بنده با افتخار اعلام میکنم که یک پزشک هستم و افتخارم و آرزویم لباس شخصی بودن است زیرا لباس شخصی ها بر خلاف دید بعضی شخصی عمل نمیکنند و تصمیمات جمعی و از روی حس مسئولیت گرفته میشود و کاملا هم درست است.
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۰۰:۵۵:۳۶
شمامفاهیم لباس شخصی ها را بیشترتبیین کنید.آنوفت خواهیم دید که همه منتقدان در هیآت یک حزب اللهی لباس شخصی ظاهر خواهندشد و به اصطلاح مد میشه
۱۳۹۳-۰۲-۰۹ ۲۰:۴۱:۴۱
اسم لباس شخصی‌ به گوش معاندان نظام سنگین می‌آید؛

تلاش دولتهایی که سعی داشتند با نظام زاویه بگیرند ابتدا ساکت کردن حزب‌الله بوده ولی این خواب را به گور میبرند
۱۲